» »

GLASBENI STOLP - CD Player ne predvaja CD-jev

GLASBENI STOLP - CD Player ne predvaja CD-jev

WinXP ::

Imam problem z glasbenim stolpom (TUNER-jem),ki ima 3 CD IZMENJEVALEC.
Ko vstavim CD vanj (odpira in zapira se normalno) se vse lepo zavrti in išče po vseh treh CD-jih in kot da hoče predvajati CD ker naredi "trikotnik" za Play,A NE MORE!(se ustavi)

KAJ bi bil možen GLAVNI VZROK da ne prebere in NE ZALAUFA CD-ja? Laser...?:(
(cd ko vstaviš ga najprej prebira in nato pokaže število pesmi gor,kot vem)
NE PREDVAJA niti prvi niti drugi niti tretji cd v trojnem cd izmenjevalcu,ne prebere,naredi play trikotnik a ne prebere!Zatem napiše samo DISC
 slika

slika


 slika 2  (3 CD izmenjevalec)

slika 2 (3 CD izmenjevalec)



Prosim za pomoč.

Davidf1 ::

To moraš spucat laser.

WinXP ::

Ja to sem bral o tem,samo kako? A z notranje a z zunanje strani? Nad laser pridem od zgraj,zdaj ko sem odstarnil zgornji pokrov...
 slika 3

slika 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Davidf1 ::

Zdaj pa vzam kakšno vato, pa alkohol in spucaj laser, pazi da bo res očiščen. Lahko bi pa uporabil kakšen čistilni CD.

WinXP ::

Pri drugem stolpu pa sem ugotovil da ni problem samo v laserju (sem ga tudi očistil,ampak ni to...)
Namreč prvo VRATA SE NE ODPREJO DOSTIKRAT NA UKAZ,drugič laser bere a ne prebere kljub temu da sem spucal,ko pa vse 3 cd-je "pregleda" na koncu napiše ERROR in dostikrat se sliši kot en motorček kot da se ugaša -kot vrtalka recimo ko jo ugasneš pa se še par sekund sliši,ko se vrti ker se pač zaustavlja...
 slika

slika


 slika 2

slika 2




Bi kdo vedel za kaj gre?
Hvala:)

Davidf1 ::

Verjetno sledeč problem z motorčkom. Ali je kje slabo prilotan, slab, počen stik, samo to je bolj malo verjetno. Najbolj verjetno pa je to, da so se ti znucale tako imenovane ''krtačke'' od motorčka. In potem ti včasi zalaufa, ko ima stik, drugič pa ne. Vzami ven ta motorček, ga priključi na nek vir, tako, da boš imel zaneslivo napajanje in moral bi se vrtet. Če se ne potem ga mal frcni, trči po mizi,... verjetno bo zalaufal, torej je to to :) Za to morš razdret motorček in očistit del pri krtačka, kajti tam se skoz delajo majhne iskrice, material se nuca,... Pa mogoče so tudi že obrablejene in zažgane, tako da boš moral zamenjtai z nečim podobnim. Pa paziti morš ko daješ nazaj, da si jih pravilno ukrivil, tako da bodo tiščale na ''rotor'' os, ki se vrti. Seveda, tudi pazi, d ajih ne zviješ, polomiš,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddaje z rtvslo.si

Oddelek: Programska oprema
297426 (4619) damirb03
»

Matematična Analiza teoretični del

Oddelek: Šola
133382 (3000) ShiningStar
»

Okvara LCD televizije

Oddelek: Zvok in slika
172870 (2261) beta1
»

Vse rdečo na laptopu...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6810 (709) Opkow
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795146 (4055) Duhec

Več podobnih tem