» »

Nokia E52

Nokia E52

flood ::

ne ne smo še pri dvajsetih :)
drugače hvala za hitre odgovore

lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Yoxi ::

Kupil E52 dva dni nazaj in za enkrat če odštejem signal sem zadovoln delno.
Zakaj ?
Zadeva ni tako kompaktno narejena kot predhodnik e51, še posebej če pogledaš gsm v temi s strani, vsepovsod med ohišjem sveti vn.
Signal ???!!!!! Poraz !!!
Fora je v tem da imam z e51 3-4črtice signala v sobi, z e52 pa komaj da dobim 1. Tako da si klici zelo moteči.
Fora tega gsm-a je ta da ima interno anteno za razliko od odtalih gsm-ov na spodnji strani ohišja. Fora je v tem da če imaš slab signal in poskušaš klicati, ti še tisti kanček signala ovira ROKA, kajti gsm drćiš s sodnje strani ravno tam kjer se nahaja sama antena. Za moje pojme velika napaka proizvajalca. Če se ne motim ima tko tudi Samsung Galaxy S - Dead grip- fora.

Sedaj pa vprašanje za vse tehnike, elektrinike in Mc Gajverje..... je kakšna opcija, možnost zadevo kako rešiti.

V mislih sem imel nekako speljati to anteno na zgornji del gsm-a. Dejansko le te ne moreš ampak mogoče pa bi nalotal kakšen mini kabelček in ga speljal po gsm-u na zgornjo stran. Je to možno ....ali ?

Mogoče bo kdo pljuval po tem postu ampak zadeva z LOW SIGNAL je res moteča, glede na to da sm odštel 130EUR za nog gsm z 2 letno vezavo pri Simobilu.

Kakršn koli predlog dobrodošel.....

 Še slika te mini antene...

Še slika te mini antene...

Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

Yoxi ::



Dober primer kako signal zgine ko primeš spodnji del gsm-a. BEDA
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

Yoxi ::

Našel nekaj kar bo mogoče komu in meni seveda v pomoč.
Načrtno shemo konektorjev nokie e52 pod baterijo.... Sedaj se samo poraja vprašanje kako in na katere pine nalotat kakšen kabelček da bi deloval kot antena ?

Nokia E52



Samo da to niso mogoče priklopi za usb povezavo ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

flood ::

hmm to pa je slabo še posebej, ker koristim redno subvencije. ima mogoče tudi e72 iste težave??
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

k4vz0024 ::

Sem probal, kot je na videou. Meni za hip pade signal za 2 črtici, vendar se nato pobere za eno nazaj. Če ga držiš za oba robova in nasloniš na glavo je padec za eno črtico.

k4vz0024 ::

Zame to sploh ni velik problem, ker telefon vedno držim za zgornji del in ob robovih, tako da izgubim samo eno črtico.

Yoxi ::

Ne me za besedo držat ampak mislem da vse serije višje od e51. Vsak kolikor sem po neti gledal okoli slabega signala na le teh serijah. Sam sem se pravtako odločal za nakup e72 ampak ker ga ni bilo za dobiti pri simobilu sm vzel e52.

Potegnil dol načrtne sheme e52 in razmišljam da bi sam nalotal nek mini kabelček in ga speljal po telefonu navzgor in se s tem rešil slabljenja signala zaradi držanja gsma.
Vsaka črtica signala mi pomeni, kajti prihaja zima hehe nebi rad zjutraj v piđami stal pred hišo in telefoniral :-)

Sej padec za črtico ali dve signala je dovol da ti prekine klic, če imaš na voljo le črtico ali dve :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

k4vz0024 ::

Če ti uspe prilotat žičko, objavi, da vemo kam jo prilotamo.

Yoxi ::

:-) sej vem že kam jo dat sam lotit se le tega, najprej moram nekje staknit flat kabel al kak te tem tankim prepogibnim kablam reče.
Se bom že kej spomnu :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

k4vz0024 ::

A bi lahko označil na fotki, prosim?

mailer ::

Kolega je imel prej nek star telefon zdaj kupil Samsunga in je res da mu včasih za kake pol sekunde prekinja pri pogovoru... A to ste ugotovili pri E52 šele sedaj ko se je pojavilo pri Applu ista težava... verjetno so zato tudi povečali moč antene ker je sparavljena spodaj, ker moja 5140 ima sar nižji skoraj za 1x pa lovi dobro.

k4vz0024 ::

Dokler Yoxi ni objavil sploh nisem vedel. Vendar pa bi vseeno rad vedel kam prilotat žičko za boljši sprejem.

Ne vem kaj so mislili pri Nokiji. Da bo manjše sevanje v glavo, al kaj?

Yoxi ::

Nokia E52 shema

Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

k4vz0024 ::

Hvala. Samo kako zraven priti? Nisem šel odpirati telefona. Če se ne motim ta del pokriva ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Yoxi ::

Sm iskal po netu skrivne kode za E52 in naletel na tole, vendar to pri meni ne deluje.

*#3370# - Enhanced Full Rate Codec (EFR) activation. Increase signal strength, better signal reception. It also help if u want to use GPRS and the service is not responding or too slow. Phone battery will drain faster though.

*#3370* - (EFR) deactivation. Phone will automatically restart. Increase battery life by 30% because phone receives less signal from network.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

k4vz0024 ::

In kaj ti napiše, ko vtipkaš kodo?

k4vz0024 ::

Malo sem pobrskal, pa dobil tole:

¨Re: Is It right *3370#
Options



08-Aug-2008 03:41 PM
Urban legend.

On some models it is possible to deactivate EFR and thus consume less energy (at least I think that is what can be deactivated). There is no such thing as a "reserve battery" and therefore no way to activate it.

k4vz0024 ::

Pa še tole:

"
13-Dec-2008 08:39 PM
this was claimed to be a hidden menu code that activated reserve batter power or enahnaced call quality on some very old models. such code does not work any more on new phones, and i haven't seen it work in the first place. "

mailer ::

V prenosniku imam čitalec kartic in vem da je možno prekopirat datoteke direktno na kartico. Kako je pa če se odločim namestit ovi maps kar direktno na kartico in jo potem vstavim v telefon, verjetno ne bo delovalo ne?

k4vz0024 ::

Hm, karte se inštalirajo v nekakšen imenik po abecedi. Nekateri pravijo, da gre. Jaz se šel preko Ovi Suit.

Yoxi ::

Tko poskusl smo...žal brez uspeha. Odstranil sem original interno anteno, na konektorčke od antene speljal dve žički po gsm-u navzgor ampak moram reči da kakšnega izbolšanja nisem opazil. Celo lahko bi rekel da je sprejem signala boljša z original anteno.

Tko da ne se matrat pa razdirat gsm-a ker 99% nebo nič bolše. Meni je vzelo 2-3 ure, pa brez uspeha.

Še fotkal sem brezveze poleg :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::






Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

k4vz0024 ::

Eh, škoda da ti ni ratalo.Katero programsko opremo pa imaš?

Nekateri trdijo, da je kriv SW.

Yoxi ::

Ja vrjetno res. Mislem da je neki 033.xxx nism zihr k nimam gsma tle. Smo pa probal a ne :-)

Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

Yoxi ::

Različica
033.002
Datum prog.opreme
10.02.2010
Različica po meri
033.002.254.01
Datum prog.opreme po meri
18.03.2010

TO j TO
če pa dam da poišče posodobitev preko WLAN je pa ni, čeprav sm že zasledil da so 051.xxx verzije zun (popravi me če se motim)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

mailer ::

Preveč si pričakoval, da bosta 2 tanki žički imeli boljši sprejem kot original antena. Upoštevati moraš tudi količino materiala iz katerega je original antena izdelana, se pravi da je količina materiala recimo po slikah vsaj 10:1 v prid originalu. Kje je še material in njegove karatkteristike.

k4vz0024 ::

Jaz sem imel verzijo 34.xx pa je delalo v redu. Sedaj imam verzijo 051.018 pa s sprejemom nimam težav.
Inštaliraj Ovi suit in pojdi na posodobitev (nekaj takega) pa jo boš lahko updajtov. Slabost zadnje verzije je, da ni več GPS folderja in je vse na namizju Aplikacije. Pa še načina varčevanja z energijo se ne zapomni in je treba po vsakem izklopu/vklopu vklapljati varčevanje z energijo. Je pa bolj stabilna, vsaj pri meni. Toliko.

k4vz0024 ::

Je pa še nekaj: pri testu s pokrivanjem z roko, sem opazil, da je manjši padec signala, če je baterija polna, kar pa je najbrž logično.

matkeg ::

Konč sm postal lastnik E52 in sedaj prenašam vse file!
fProblem imam da mi nikakor prejetih sporočil noče prenest iz E50 na E52 preko PC suite, fora je da bi lahko vse skopiral v osnutke ampak v prejeta mi ne da možnosti PRILEPI?Ve mogoče kod kako bi se to dalo prenest oz v čem bi bla težava!?

Drugače je pa TEL. špica!
Matjaž

Yoxi ::

kva ti pa bojo star sms-i na novm gsm-u ? No sej me ne briga.....kako pa kej s signalom stojiš ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

matkeg ::

Briga te res ne maš prov, sej sem novo mapo ustvaru in sem jih tam lahko skopiral!
Ja tako kot je bilo rečeno če tel držiš v spodnjem delu signal prepolovi!GPS signal dela OK!
Matjaž

koyotee ::

btw, je kdo opazil, da brisanje znakov v npr. brskalniku opera mini poteka hitreje, če gumb za brisanje pritiskamo, kot če ga držimo XD
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

k4vz0024 ::

Ne, meni deluje hitreje če držim tipko za brisanje.

Doman ::

Uporablja kdo kak flashLight program za E52? Da lahko flash lučko uporabim kot baterijo?
Katere koristne programe še uporabljate?

koyotee ::

js bi ga, pa mi pedrski symbian ne pusti inštalirati nepodpisane aplikacije
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

js osebno ::

kaj pa če aplikacijo podpišeš?

koyotee ::

ne da se mi ubadat s tem. Na n70 sm lah inštaliral vse bp.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Yoxi ::

Kaj pa če izklopiš preverjanje podpisa certifikata ???
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

koyotee ::

nadzorna->nastavitve->splošno->varnost ne da se izklopit preverjanja?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DoctorDJ ::

pozdravljeni
sm novi lastnik E52 pa me muči kr par stvari:

- kako vklopiti smeškote pri pošiljanju smsjev :(
- je možno spremeniti tipko home (hiška) , rad bi ji dodelil drugo funkcijo
- ali je potrebno imeti sim kartico za vspostavitev GPS-a ?

hvala, Jani

JamesQ ::

Lepo pozdrav.

@DoctorDJ: SymbianOS ne podpira smeškov, vsaj kolikor sam vem ne. Saj ni tak hudo kot zgleda. :) Funkcije tipke lahko nastavljaš v Nastavitvah. Poišči malo, ni težko. Glede GPSa.. probaj pa boš videl. SIM kartica ven, pa prižgi telefon.

LDŽ

Yoxi ::

Ne podpira smeškov v smsih po defaultu ampak si morš en programček dol potegn pa gor spocat, potem pa so. Sam ne me zdele spraševat kateri je to k sm totaln pozabu :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

kuglvinkl ::

Sam mim grede, zvočnik mi je začel hreščat. Servis here I come.
Your focus determines your reallity

koyotee ::

men pa slušalka :/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Meizu ::

Slušalke pri tejle E52 so res čudne ja :) Meni imajo nek totalno čuden "votel" sound (kot da predvaja samo "površino" komada, znotraj je pa votlo. Res ne vem kako bi to opisal :|), če pa pritisnem na tisti knof, ki je pripet na slušalkah, je pa sound normalen. A je tu kak catch, ali imam pač defektne slušalke tudi sam?

kuglvinkl ::

koyotee je izjavil:

men pa slušalka :/


Sej to je zvočnik :)
Your focus determines your reallity

Meizu ::

Aja, ma vi govorite o slušalki na telefonu :) Jst sm mislu na ušesne slušalke, ki pridejo priložene v paketu zraven telefona...

koyotee ::

kuglvinkl je izjavil:

koyotee je izjavil:

men pa slušalka :/


Sej to je zvočnik :)


nista zvočnik in slušalka 2 kosa hardware-a?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DoctorDJ ::

sej pa se lahk navadne stereo slušalke gor priklopijo :p
pa se te kvalitetnejše kupijo pa bo

glede sms smeškotov na tej nokiji, a kdo ve kak naj bi biu tist programček ki omogoča to funkcijo???
klikam po googlu pa nič konkretnega ne najde, sam msn smeškote javi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7114615 (8420) Mikec17
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235245 (4596) St235
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152020 (1402) pleomax
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394811 (3823) innerspace
»

Nokia OVI maps in težave pri uporabi

Oddelek: Mobilne tehnologije
244625 (4217) PaJo

Več podobnih tem