» »

PC kot budilka

PC kot budilka

edvard ::

Spoštovani!

Sem precej z doma, pa bi rad hčerama PC naštimal tako, da bi se vsak večer ob 20:00 prižgal, predvajal npr. 2 pravljici, potem pa ugasnil. Audio zapisov pravljic v mp3 obliki je na spletu kar nekaj.

Kako to narediti??

Zelo veseli bomo vsakega odgovora, lp!

1024 ::

Ne vem, ampak ko ti uspe uštimat... naslednji korak je



Bogi otroc btw :\\
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

alexxxx ::

Glede na prižiganje nevem,... lahko pa povem kako imam jas narejeno bujenje (za Windows xp pro).

start->control panel->scheduled tasks->new task->next->browse->poiščeš mp3->one time only ->določiš datum in čas->vpišeš geslo uporabnika/admina/whatever (obvezno drugače ne deluje) -> finish.

Računalnik mora biti prižgan za to delovanje!
mp3 se bo predvajal samo 1x (lahko nastaviš še za druge dni weekly.. daily...)
zvočniki morajo biti vključeni!

Sicer malo kompliciran način, deluje pa :) Če imaš rač prižgan 24/7 in downloadaš stvari mislim da ni problema,... Mogoče celo obstaja kak program ki deluje boljše vendar se jas s tem ne ubadam, enostavno ni potrebe :)

Phoebus ::

enostavneje bo kupit radiobudilko z USB vtičem ki bo na random odigral mp3 ali dva ob določenem času..
...priceless pa telefonirati hčerkicama in jima povedati kaj za lahko noč ko te ni doma ;)

fosil ::

Naštimat da računalnik ob določeni uri nekaj predvaja in se potem ugasne bi šlo, problem pa je s prižiganjem.

Zato tudi jaz mislim da bi bila bolj enostavna varianta z usb-jem, ali pa da stvar zapečeš na cd in potem uporabiš kakšno radio uro.
Tako je!

Lonsarg ::

Nič ni problem z prižiganjem iz sleepa se da čisto enostavno wake evente narediti, da ti zbudijo računalnik. Oziroma še lažja rešitev, da ne rabiš wake eventov delat je kar budilka v BIOSu, potem vse kar peostane je avtomatsko logiranje in startup kake skripte, ki odpre mp3 in nato po določenem času ugasne komp. Najbrž še lažje naresti, kot z sleep varianto, ker sleep ne dela recimo, če elktrike zmanka, budilka v biosu pa zmerja.

mjk ::

če imaš server lahko narediš wakeup preko lana.
http://www.codinghorror.com/blog/archiv...
http://lifehacker.com/348197/access-you...

verjetno boš moral najti kako linux alternativo, ampak ideja je ista.
schedule event wake-up računalnika + startup skripta, ki ga bo ugasnila čez recimo uro.
-------------
druga varianta je pa da si zrihtaš remote dostop do računalnika in spet preko remote-wakeup "zbudiš" računalnik in se povežeš gor z RDPjem ali pa katerim od drugih orodij - recimo teamviewer (ja vem grozno :)).

seveda wakeup over lan ti ne bo deloval preko wlana - če je to laptop :)
-------------
tretja varianta pa je mp3 budilka, samo ne vem, če ima dovolj dolgo čakanje v stanju igranja (ponavadi je to 3-5 minut ... so pa radiji, ki imajo stvar tudi do 1h, tako da ne vidim ovire zakaj usb budilke nebi imele enako)

ABX ::

Spoštovani!

Sem precej z doma, pa bi rad hčerama PC naštimal tako, da bi se vsak večer ob 20:00 prižgal, predvajal npr. 2 pravljici, potem pa ugasnil. Audio zapisov pravljic v mp3 obliki je na spletu kar nekaj.

Kako to narediti??

Zelo veseli bomo vsakega odgovora, lp!


Prižig nastavi v BIOS-u. Wake on Alarm, ponavadi ga ima vsak PC.

Za pravljice pa skriptiraj.
Start
Pravljica 1
Pravljica 2
shutdown.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Voluharr ::

Prižig v BIOSih ja za zagon pravljice pa bi bilo verjetno lažje če daš v start meni->programi->zagon tist mp3 ki ga želiš zagnati ali pa plejlisto.

sprasujem ::

alexxxx :: 30. nov 2009, 00:05:05


Glede na prižiganje nevem,... lahko pa povem kako imam jas narejeno bujenje (za Windows xp pro).

start->control panel->scheduled tasks->new task->next->browse->poiščeš mp3->one time only ->določiš datum in čas->vpišeš geslo uporabnika/admina/whatever (obvezno drugače ne deluje) -> finish.


Men bi taka budilka prow pršla v službi, sam pri zagonu mp3-ja mi vedno odpre windows media player, ki pa ta mp3 ne predvaja, čeprav sem splošno določil da te vrste datoteke odpira bsplayer.
Kakšna možnost?

sprasujem ::

Sem najdu en kompromis: firefox addon Simple Timer

ABX ::

alexxxx :: 30. nov 2009, 00:05:05


Glede na prižiganje nevem,... lahko pa povem kako imam jas narejeno bujenje (za Windows xp pro).

start->control panel->scheduled tasks->new task->next->browse->poiščeš mp3->one time only ->določiš datum in čas->vpišeš geslo uporabnika/admina/whatever (obvezno drugače ne deluje) -> finish.


Men bi taka budilka prow pršla v službi, sam pri zagonu mp3-ja mi vedno odpre windows media player, ki pa ta mp3 ne predvaja, čeprav sem splošno določil da te vrste datoteke odpira bsplayer.
Kakšna možnost?


Da, nehaj uporabljat smeti od WMP.

Winamp ftw!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj učinkovito jutranje bujenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11319784 (16930) Sirko20
»

program za avtomatski zagon računalnika

Oddelek: Programska oprema
81354 (1211) pajanko
»

racunalnik kot budilka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152719 (2470) Gapi
»

RASPPPOE ob zagonu sistema

Oddelek: Omrežja in internet
51173 (986) Han
»

Ime programa.....

Oddelek: Programska oprema
5841 (706) Baja

Več podobnih tem