» »

Again :)

Again :)

Moonman ::

Spet eno standardno vprašanje. Kupujem ploščo z KT333.
Izbiram med naslednjimi: ABIT KX7-333R KT333 DDR RAID , EPOX 8K3A+ KT333 DDR RAID +SB,
EPOX 8K5A2+ KT333 DDR RAID +SB+LAN,
GIGABYTE 7VRXP KT333 DDR RAID +SB+LAN,
MSI KT3 ULTRA2 KT333 DDR RAID +SB,
kero ploščo priporočate, ker mislim navijati do meja procesorja in še čez >:D ?
please help!

dr.J ::

Pri navijanju je treba poskrbeti za ustrezno termično zaščito procesorja. Od naštetih plošč zna temperaturo pravilno odčitovati iz senzorja v procesorju ena sam - MSI. To sem prebral v testu KT333 plošč na tomshardware. Odloči se pa sam.

Moonman ::

S pregrevanjem procesorja ne bo težav. Naredil sem vodno + peltier:D . Rad bi vedel katera je najstabilnejša pri visokem FSBju. Prebral sem že nešteto testov vendar so na koncu prišli skoraj vsi do drugačnih zaključkov, tako da bi rad mnenja uporabnikov.
Samo MSI ma termično zaščito?

dr.J ::

Poleg MSIja še Asus in Soltek. Athloni in Duroni (Palomino, Morgan, in Thoroughbred jedra) imajo vgrajeno termalno diodo, ki posreduje prave podatke o temperaturi v jedru. Večina plošč ima lastne senzorje, ki pa v glavnem kažejo premalo, ker pač niso v samem jedru. Plošč, ki znajo brati procesorjevo interno termalno diodo, pa je malo. V omenjenem članku so naštete.
Z navijanjem pa nimam izkušenj, ker me bolj zanima stabilno delovanje več mesecev nepretrgoma pri 100% obremenitvi CPUja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Moonman ::

Torej edine, ki preberejo temperaturo procesorjeve sredice so ASUS A7V333 KT333 , MSI KT3 ULTRA2 KT333 in SOLTEK-75DRV5E. Mogoče veš, koliko manj kažejo ostali senzorji?

the_unborn ::

Za extremno navijanje je sigurno najbolsa izbira Abit KX7, jst sem prilezu do 190 fsb, vec pa ram noce.

Moonman ::

Joj, pozabil sem na Abit!;(
Katere rame pa imaš, verjetno Samsung?

Dr_M ::

no ja, za extremno navijanje je najbolsa epox 8k3a. poglej na www.vr-zone.com pa bos vidu da je med 10 najbol navitimi cpuji 7-8 epox plat.

the_unborn ::

Moonman: rami so ne bos verjel neki noname (512mb/333mhz)

Dami ::

Ja kok js vem tud epoxove od 8k3a naprej podpirajo branje iz notranje diode procesorja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

whatever ::

Kolikor je meni znano, pravilno odčitava temperaturo iz interne diode tudi epoxova 8k3a(+), ki je povrhu vsega še izjemno hira in namenjena prav overclockarjem, ker se čist na izi ful dober navija. Boljša za navijanje je sam abitka kx7, sam ta nima podpore za interno termalno diodo.

Moonman ::

Kako je pa z voltažo, katera ima možnost voltaže prek 1.85 V, z raznimi voltmodi se nočem ukvarjati? Verjetno bo Epox, tudi zaradi cene (moj oče na žalost ni g. Arhar):D

UnIverse: kje si pa kupil te rame?:))

the_unborn ::

rame sem kupu pri jae za 45k

Dami ::

Moonman: kok js vem gre edin epoxova prek 1.85. No, js sn jo že naroču (8k5a2+) in komi čakam da jo dobim (upam da me Mlacom tudi tokrat ne bo razočaral).
Tu je opis če koga zanima.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Moonman ::

Dami: kako dolgo je dobavni rok? Se tudi jaz zanimam za 8K5A2+ :)

Dami ::

Jutr jih dobijo. Hit poklič pa rezerviraj:D
Sam če se ti ne mudi z nakupom počak še kak mesec da pridejo ven plate na kt400. Js nimam izbire kr mi je plata šla po gobe in morm čimprej novo nabavit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

mahi ::

Ce ze kupujes kupi najboljse! Kupi ASUS A7V333 raid+sb+firewire. Ta odliccno deluje z athloni in diodo proti segrevanju. Ima tudi USB2.0.Skratka na testih pri www.anandtech.com je bila pri samem vrhu.Ostale so imele vse neke probleme. Poglej si test na http://www.anandtech.com/mb/showdoc.htm... ajt

Moonman ::

V čem je še razlika med 8K3A in 8K5A2? Slednja ima USB 2.0, ostalo je enako?
Tudi jaz sanjam o Asusu a me iz sanj zbudi njegova cena:(

Boeing ::

Moonman: :)
KX7 od Abita. Ni tu kaj razmišljat.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krucymucy ::

Un|verse: maš hynix-ove čipe gor slučajno???

the_unborn ::

exodus: ne, gor so samsung cipi

Moonman ::

Kolk pa lahko nastaviš max. voltažo na KX7?
A je važno pri ramih samo keri čipi so gor ali še kaj drugo?

the_unborn ::

voltaza gre samo do 1.85v za cpu, 2.85v za ram, lahko pa naredic vmod
pri ramu je tudi pomembno kdo je naredu palcko, cipi pa verjetno tudi

Moonman ::

Tnx to all!:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus vs. Epox

Oddelek: Kaj kupiti
181515 (1131) mich
»

Osnovne plošče do 30k SIT- izbiram med temi?

Oddelek: Kaj kupiti
131581 (990) Grimlord
»

Primerjava maticnih plosc

Oddelek: Kaj kupiti
81228 (939) schurda
»

Kupujem rač do 170.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
71054 (867) Liquid
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361941 (1163) bond007

Več podobnih tem