» »

P5KC + Crucial Ballistix 4GB kit

P5KC + Crucial Ballistix 4GB kit

s1m0n ::

Nabavil sem omenjen kit in ga namestil v omenjeno matično.
Procesor sem mel navit na 3.0GHz rame pa pustil na privzetih nastavitvah.
Računalnik par krat na dan zmrzne in je potreben restart! Posebaj v igrah po ca. 20min in
ne gre za pregrevanje ker z prejšnimi 2x1GB deluje kot mora!
Zdaj pa sem resetiral BIOS in bom počakal če bo deloval brez zmrzovanja

A lahko rame vrnem, če ne delujejo stabilno (memtest ni našel napak na nobeni od palčk) ?

Spec:
P5KC, Q6600, Crucial Ballistix DDR2 4gb(kit 2x2), 8800GTX. Brez kakršnih koli sprememb v BIOS razen latenc na ramu prevzete.

dzinks63 ::

Povišaj malo napetost za rame v biosu. Nekateri rami rabijo malo več za stabilno delovanje.

s1m0n ::

Ja napetost je na 2.00V kot piše na palčkah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dzinks63 ::

Daj 2,1v, mogoče ti plošča undervolta.

s1m0n ::

Bom testiral in jutri poročam!
Kako pa je najbolje rame obremenit ?
Ker zmrzovanje se pojavlja bolj tak nepričakovano :)

Valvoline ::

Povečaj voltažo procesorju. Mogoče še malenkost NB (čipset) voltažo tudi.

Tac20 ::

Upam da ni tvoj primer tak, kot je bil moj, ko sem nazadnje moral menjati rame, potem pa je delalo vse BP.
Tele asusove plate P5K-xx, so bile izredno občutljive na to katere rame vstavljaš noter, sam sem imel iste rame kot ti in isto plato in se mi je racunalnik non stop obešal, pa sem sprobal praktično vse nastavitve itd. tako da veliko sreče, ampak imej v glavi da mogoče plata enostavno ne mara teh ramov, oz. je problem v kompatibilnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

s1m0n ::

Ja to je tudi možno, da jih nima rada :)
Samo nevem prejšni 2x1GB Crucial Ballistix so normalno delali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

Dobro za enkrat deluje :) 6 ur že brez, da bi zmrznil!
Ampak so čisto vse nastavitve v BIOSu na Auto in prevzete.

s1m0n ::

Tak je zdaj na stvari rami gredo nazaj :)
Nikakor ne gre da bi normalno delovalo. Zdaj mi je rač. po 7urah spet zaštekal!
Tako da še bom probal samo dat v črne slote pa bom videl!

EDIT: aja zamnima še me kako je z vračilom takšnih stvari ? Kupljeni so bili pri FUNTECHu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

shark_nm ::

Si probal BIOS posodobit? Drugače pa če bi rad fino obremenil rame. Si daj kak ORTHOS in naštimaj da ti samo rame navije. Sproti spremljal temparaturo vseh komponent. Meni se je tudi komp kadar je bil obremenjen obesil. BSOD sem fasal, samo če sem zagnal nekaj bolj konkrektnega. Potem sem zamenjal winse in stvar deluje ok. Tako da če nimaš na frišno winsow si jih le daj pa vse driverje na novo, pol pa na auto sprobaj v Orthosu,ko bo stabilno pa v Bios in nastavljanje. Imam isto plato ko ti in sem že imel nadgrajen BIOS, samo se je procesor slabše navijal potem, je bil skos nestabilen, tako da sem šel na starejšo verzijo. Torej poizkusi in poročaj

lp

s1m0n ::

Ne BIOSa nisem posodabljal! Niti nevem zakaj bi :)
Bom pa pogledal za ORTHOS, glede ponovne namestitve OS pa ne bo šlo ker bi imel preveč dela!
Ne gre pa mi v glavo zakaj zmrzne včasih po 7-8urah v idle-mirovanju, ko sploh nihče računalnika ne uporablja.
Ne bi pa rad menjal teh 2x2gb ramov ker se mi zdijo Crucial Ballistix kar fajn za navijat.

EDIT: zdaj že deluje 9h non stop pa je bil vklopljen OCCT in obremenjeval računalnik. Nastavitve so še vedno prevzete le zamenjal sem pozicije palčk iz rumenih v črne reže. Bom videl kako bo ko se bodo procesor in rami navili!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

ahark nm a ni to tak, da če procesor obremenjuješ se bodo prav tako rami obremenjevali!
Ker včeraj sem pustil OCCT delovat 8ur pa je vse šlo skozi!
Bom pa pustil navijanje procesorja na 3GHz iz privzetih 2,4GHz kot sem imel ker ni velikih sprememb, da bi se mi res splačalo navit in s tem
tudi dvignit temperaturo za ca. 7 °C. Res, da so zaradi tega rami počasnejši ker je FSB 266 DRAM pa 400.
A je dan danes vredu met FSB:DRAM razmerje 1:1 ali je to že bolj "vseeno" ?

shark_nm ::

1:1 je nekako najboljše razmerje, čeprav sam še nisem nikjer zasledil kakih testov koliko to učinkuje na samo delovanje. Bi blo treba mal poguglat ;) Bios se ponavadi zamenja ravno takrat ko kaka nova komponenta na matični ne dela kot bi morala. Pri orthosu imaš možnost da obremeniš ali samo procesor (in da nekaj malega tudi rame) ali pa samo rame in jih nabije na 100%, kjer bi se napaka po eni uri že pokazala. Ponavadi že kar po parih minutah delovanja.Glede winsov je pa tako, tudi sam sem imel Visto od samega začetka,prejšni mesec pa sem gor dal 7. Na začetku se ti zdi kolk dela boš mel, vendar na koncu sploh ni res. V dveh urah sem imel vse zrihtano, programi pridejo novejši gor, napak ni več, sistem je manj zapacan, brezvezni programi katerih sploh nisi rabil grejo stran itd. Tako da Fresh start na vsake tolk cajta prav prija. Stestiraj palčke v črnih režah in povej kako je

lp

s1m0n ::

Aha OK, a Orthosa moram 2x zagnat ali lahko obremenjuje samo 2 jedri in z izbrano možnostjo Strees some RAM ?
Glede BIOS updata pa nevem, če bodo problemi ostajali bom poskusil, če jih ne bo pa ostal na tem kar je bil ob nakupu!

s1m0n ::

EDIT:

Orthos je šel skozi! 1uro 30min! na načinu Blend - Stress CPU & RAM, vsa jedra so bila na 100% obremenjenosti (max 51°C) RAM pa na 80% obremenjenosti!
Dobil se pa: 0 errors, 0 warnings. Execution halted.

A toraj zdaj ni nobenih problemov z rami ? ali njihovo kompatibilnostjo le zaradi tega ker sem zamenjal iz rumenih rež v črne ? :)

Bo pa potreben še en test, ko bom nazaj navil procesor na 3.0 ali pa 3.2, kaj je zdaj bolje da je FSB 400 množilnik pa 8 (3,2GHz ali FSB 333 množilnik pa 9 (3GHz) ker pol če je tako kot sem prvo napisal pol je FSB:DRAM 1:1 Trenutno je 2:3 (267:401). Kako je z nižanjem množilnika ?

s1m0n ::

EDIT: Trenutno stabilno na 3.0GHz prav tako zaenkrat še nobenih problemov z rami!
Jih prav tako obremenil na 100% in pustil 1uro.
A je res možno da zaradi zamenjave v druge reže deluje brez napak ?
Prejšni rami 2x1GB pa so v teh režah delovali brez problemov.

Tac20 ::

Ja je možno, glede vračila sem pa jaz prav tako kupil v funtechu in so mi menjali brez problema.

s1m0n ::

Aha hvala, saj če se bodo še kakšni problemi pojavli bom jih kontaktiral in jih vrnil!
Bom še počakal kakih par dni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

TOP ::

Posodobi bios,imel podobne težave in po posodobitvi so izginile.

s1m0n ::

TOP, če se bodo problemi spet pojavili BOM posodobil!
Zaenkrat ni potrebe :) Deluje tak že 24ur brez zmrzovanja.

shark_nm ::

Rešeno ;)

s1m0n ::

Zgleda, da res :)
Tudi OC je šel brez problemov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624887 (20869) PrimozR
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432624 (2124) ziga1990
»

Nastavitve za konfiguracijo....

Oddelek: Navijanje
241565 (1290) supersfigato
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422980 (2076) Svizec69
»

Navijanje E4400

Oddelek: Navijanje
151221 (896) SepoX

Več podobnih tem