» »

WLAN ne dela!!! vista...

WLAN ne dela!!! vista...

harrallo ::

nism noob in vem kako se postav lan. smo že mel lan partije doma za kere sm mogla mrežo sama uštimat. wireless lan parti smo tud že mel!
zdej mam pa sledeči problem!
imam 2 prenosnika in 1 namiznik
na namizniku so xp
prenosnika imata visto
imamo siolov modem sinope, ki ima možnost tudi brezžične povezave

namiznik je povezan s kablom, prenosnika wireless
na namizniku je tudi printer

imam težavo z wireless lan povezavo med prenosnikoma! v nobeno smer ne gre! in pa povezava iz namiznika na prenosnik b tudi ne dela.
povezava med prenosnikom a in namiznikom lan dela brez težav v obe smeri, med prenosnikom b in namiznikom pa dela le v eno smer (iz prenosnika na namiznik)
modem ma seveda odprto wireless povezavo, ki je zaščitena z MAC naslovi in tudi geslom
printam lahko z vseh računalnikov.

internet dela na vseh računalnikih.
antivirusniki so na prenosniku b (avast) in namizniku (bitdefender) firewall na prenosniku a je urejen tko ko mora bit in je vklopljen.

torej na sumu je prenosnik b in ne sinope modem.

sm že pozabla kako sm pred leti nastavlala prenosnik a da zdej dela mreža in me zanima če bi kdo z glave vedu kaj nej s tolo visto nardim (ali pa avast-om, s slednjim še nisem imela veliko opraviti...)

kaj sem že poizkusila:
nastavila povezavo v network and sharing center na privat network in uredila, da se deli fajle in datoteke in printerje brez gesla. preklaplala firewalle, nastavla mrežno kartico, da omogoča prenašanje datotek...

brez uspeha

prenosnik b ne najde prenosnika a na mreži, niti nobeden od ostalih dveh ne najde prenosnika b na mreži... niti če odtipkam \\imeračunalnika v path polje...

NA POMOČ!!! kaj mi je še storiti?

bosko1982 ::

namesto \\"ime" računalnika vpiši \\"IP" od računalnika , meni tudi vedno ne dela \\"ime" računalnika. Poskusi
katastrofa od človeštva...

amigo_no1 ::

Lahko pingaš iz prenosnika siolov modem/router sinope ?

harrallo ::

tud ip ne dela.

pinganje morm pa probat. moment.

harrallo ::

ej, eno vprašanje mimogrede, zdejle sn opazla da tega prenosnika b ni na dhcp ali dns tabeli na modemu, če pogledam pr nastavitvah, medtem ko ostala dva računalnika sta. ampak ni nikoder opcije da bi ga dodala. a misleš, da bi ga mogla najprej s kabmol na modem povezat? ker to ga še nikol nism. je bol nov comp.

pingal je pa uspešno (0%loss)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: harrallo ()

bosko1982 ::

kaki ip maš na sinopeji? 192.168.0.1
na prenosniku?
mogoče ti firewall blokira na prenosniku b.. avast?

po pravici povedano je tale wifi na sinopeju sra***, to mi je sam inštalater rekel =)
katastrofa od človeštva...

harrallo ::

sam zaenkrat nism mela problemov z wifijam. še igrce smo lhka prek njega igral. po moje je neki z tem novim računalnikom - ena nastavitev v visti je sigurno vse za+++la

ip modema je

192.168.1.1
od tega compa pa 192.168.1.4

od namiznika 192.168.1.3
od prenosnika a pa 192.168.1.2

pol je pa še tv komunikatro na modemu, sam tist pa tko nima veze...

zdej mam na sumu avast in pa sm zamerkala da je uTorrent užgan. vem da mi je ta delal na xp-jih težave, ampak na ta drugem k ma visto pa ni blo zarad tega nikol problemov. bom zdejle še enkrat zagnala comp in probala izklopt obadva, ti pa če se tacajt še česa spomneš...

bosko1982 ::

M$ sharing folder...

če ti niti \\IP ne dela, potem ti avast mogoče blokira porte...ali pa če to windows firewall blokira..., kateri porti so, jih imaš v zgornjem linku. na enem compu imam bit defender 2010 TS, na serverju comodo firewall, na tretjem NOD IS... dela vse normalno, edino ko se hočem iz WIN 7 povezati (\\server2003) mi ne dela, ko vpišem \\IP pa dela normalno, me ne moti, glavno da dela =)
katastrofa od človeštva...

harrallo ::

sm že nazaj. še zmeri ne dela. zdej, ko sm ga pa s kablom povezala pa nč ni delal, se je pa pojavu v tabelah dhcp in dns.
ne najdem ga, če odtipka \\ip
ali \\imeračunalnika mi napiše:
Network Error
Windows cannot access \\192.168.1.4 (oziroma ime računalnika)
Check the spelling of the name. Otherwise, there might be a problem with your network. To try to identify and resolve network problems, click Diagnose.
Details:
Error code: 0x80004005
Unspecified error


če kliknem diagnose mi pa napiše da ne zna popravt in nej kontaktiram administratorja omrežja - torej sebe ;(
pa tale error je splošn, k sm ga že iskala po netu...

sm pa tacajt probala z izkloplenim antivirusnikom in tud ni delal.
po moje je vista. grrrrrrrrrrrrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: harrallo ()

bosko1982 ::

hmmn... maš mogoče vklopleno na visti nework discovery?
to je vista HOME?
katastrofa od človeštva...

harrallo ::

ej, ne boš verjel! napredek!

če zdej pogledam v Network na tistem računalniku, mi pa zdej najde tud ta drugega prenosnika! ampak za dostop mi pa še zmeri javla isto napako.

in kaj sm nardila? zbrisala avast-a in odkrila, da je na istmu računalniku še en antivirusnik - kar kot vemo je FUL pametn delat. se vid kolk se moj brat spozna na tele zadeve.
ta drug antivirusnik je mcafee in bom zdej se še tam z nastavitvami mal poigrala... pol bom pa še 1x firewall preverla in bom vidla. mogoče mi pa rata!!!

hvala za vso pomoč!

(ja, workgroup je povsod enak, torej workgroup)
in network discovery je on. sej ti pravm da je un računalnik k je bil s kablom na modem najdu in lhka kopiral deljene datoteke...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516160 (14840) imagodei
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114375 (4217) Lion29
»

povezava do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
9980 (897) barca
»

Pomagajte! Nevem kako ustimat printer preko LAN-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
81709 (1535) steev
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72496 (2404) atomc

Več podobnih tem