» »

Pomoč pri nakupu grafične

Pomoč pri nakupu grafične

Tenkalu ::

Ker iz specifikacij moje matične ne vem razbrat, kakšne grafične podpira (za vodilo vem, da mora biti PCI Express x16, ampak koliko je max MB, ki ga še podpira?), prosim, če mi lahko kdo pri tem pomaga. Če pa ima kdo konkretne predloge za ustrezno grafično, pa še toliko bolje.

galu ::

Najpomembnejši kriterij: kolko EUREUR maš na razpolago.
Tako to gre.

mtosev ::

podpira katero koli Pci express graficno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jave ::

Kupil bi računalnik z matično ploščo ASUS P5Q-EM in ima Integrirano grafično kartico - Intel GMA X4500HD.. Pa me zanima če se jo sploh da zamenjati??

Tenkalu ::

@DaChampR: Omejitev glede EUR skoraj ni, ampak je omejitev to, da sploh ne rabim neke hudo dobre (igric ne igram ravno dosti, tu pa tam kaki film pogledam, tak da bi bilo dobro, da ima s-video izhod).

@mtosev: Tvoj odgovor se verjetno nanaša na to, da pri expansion slots piše, da je še en PCI prost. Zdaj sem imel grafično priklopljeno na PCI Express x16, ki pa je crknila, zato sem pisal o tem vodilu. A so grafične, ki so priklopljene PCI express, kaj boljše? Imajo kakšne drugo prednosti? In pa spet ne vem točno, katere moja matična podpira.

st0jko ::

@jave
Zamenjat se ne da, lahko se pa onemogoči, če nabaviš PCI express grafično.

@Tenkalu
Še enkrat - podpira vse PCI express grafične.
keks?

AngelOfDeath ::

Kupil bi računalnik z matično ploščo ASUS P5Q-EM in ima Integrirano grafično kartico - Intel GMA X4500HD.. Pa me zanima če se jo sploh da zamenjati??



menjat ne moreš, lahko pa kupiš drugo PCIe in vgrajeno izklopiš.
edit: Slovnica

galu ::

Kupi katerokoli ATI Radeon HD5xxx grafično. Vzemi 5850 če igraš še kar nekej iger pa ni omejitec v denarju, ali pa kako 5750 če ne iger.
Tako to gre.

Tenkalu ::

@DaChampR: Mogoče sem se prej malo narobe izrazil, ko sem napisal, da igric ne igram ravno dosti...igric ne igram skoraj nič! Pa tudi ostale komponente v računalniku niso ravno nove, tako da se mi zdi škoda dajat toliko denarja (oprosti, tudi tu sem te nenamerno malo zavedel, ko sem napisal, da denar ni problem), če pa vse ostalo ni toliko vredno. Imaš mogoče sedaj kakšno idejo? Pa glede na to kar si napisal, predvidevam, da pridejo tudi 1GB grafične v poštev?

g. Oden ::

Kateri procesor maš?

galu ::

5750 je okoli 100e.. Če je to preveč ti je dovolj najslabša na trgu...
Tako to gre.

Tenkalu ::

@g. Oden: Core 2 Duo E4300 (C) DC 1.8 GHz.

mtosev ::

vec kot HD 4850 oz 4770 ne rabis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

st0jko ::

4670 če ne igraš iger.
keks?

g. Oden ::

@g. Oden: Core 2 Duo E4300 ˆ DC 1.8 GHz.


Aha, jaz ti priporočam eno cenovno ugodno HD 4650 ali GT 210, mislim ti bo to kar zadostovalo.

Tenkalu ::

Najlepše hvala vsem za pomoč. Ne vem, če je kdo opazil, ko je gledal specifikacije računalnika, da je le-ta slimline (mala kišta). Zdaj me pa malo skrbi, da nova grafična (Radeon 4670 mi je kar všeč) fizično ne bo šla v kišto. Tukaj je še slika stare grafične.

T-Majo ::

5750 je okoli 100e.. Če je to preveč ti je dovolj najslabša na trgu...


100€ je?

Kje pa?

Tenkalu ::

Ko sem po netu iskal informacije o grafičnih, sem ugotovil, da jaz v bistvu rabim low profile grafično. Obstaja ATI radeon 4670 v low profile različici? Če ne, katero priporočate (pa da je nekje v rangu tega radeona)?

Seljak ::

Tukaj imaš eno Low profile grafično za malo denarja:
Sapphire Radeon HD 4650 low profile, 512MB DDR2, VGA, DVI, HDMI
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

dbala008 ::

Pozdravljeni!
odločam se za nakup novega računalnika in me zanima katero grafično naj vzamem, Ati HD 4890 ali HD 5770, ki podpira directx11. Kakšno je vaše mnenje?

Volk| ::

Meni je všeč TALE, je neslišna, pa ima vse kar imajo veliki:))
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Mitja358 ::

Meni je všeč TALE, je neslišna, pa ima vse kar imajo veliki:))

Heheh. 100€, pa kaj ste smešni :D Seveda ima vse. Še jedro ima par let staro :D in "pokvarjeno" če sem lahko malo zloben.

Volk| ::

Bodi bolj natančen, če že šimfaš.
ali je tvoj argument da stane "samo" 100EUR.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

mtosev ::

Meni je všeč TALE, je neslišna, pa ima vse kar imajo veliki:))

lol 9600 za 100E. haha. eden od najslabsih moznih nakupov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AngelOfDeath ::

Meni je všeč TALE, je neslišna, pa ima vse kar imajo veliki:))



Tudi 2x bolj počasnejša je od kake 5770...
tole 100€ ni nikoli vredno.
edit: Slovnica

Marxel ::

Jaz bi se na tvojem mestu odločil za TOLE


lp

mihastopar ::

Imam nalsednjo konfiguracijo:
AMD ATHLON64 X2 6000+
GA-M55S-S3 AM2
TEAM GROUP XTREEM DARK DDR2 4GB KIT 800MZ
GEFORCE 7950 GT 512MB
650W NAPAJALNIK

Katere grafike grejo na tole konfiguracijo, predvsem da bo za plato in proc. skupi pasal? Vse k so PCI-E 16x? Al morem kej gledat na oznake kot so GDDR3 in podobno? Vzel bi 1GB ali več grafo, ki bo služila predvsem igranju špilov. Vzel bi neko sredno vrednost med najdražjo-najcenejšo.

RADEON HD4890

svetetko ::

tale je popolnoma zgrešen nakup, za isti denar dobiš 5850, ki poje 4890. Fora v ramu pri grafični: če ga ima veliko, ni nujno dobra. Primer: 9500gt 1gb je neprimerljivo slabša od recimo 4850 s 512 rama. saj 4890 je super grafična, vendar za 150 evrov mogoče. Ram se koristi pri ogromnih resolucijah, če igraš na 22 colskem monitorju je 512mb povsem dovolj, če imaš večji ekran pa 1gb. s tem procesorjem, ki ga imaš, ne bo nobene razlike med 5850 in pa 4850/4870, ker je procesor prešvoh za tako grafično. Vzemi rabljeno 4870 za 80,90 evrov pa je to to.

mihastopar ::

4890 je samo primer, ker nisem še dosti gledal katero točno bi vzel. To bo v naslednjih dneh.
Imam 19'' LCD s resolucijo 1200x1024.

dzinks63 ::

Za 19" monitor ti je zadost HD5770 od novih, če pride v poštev rabljena pa HD4850-70.

Za HD5850 se odloči, če misliš v kratkem nadgradit monitor na full hd, seveda boš takrat moral nadgradit še cpu, matično.

st0jko ::

Dobi rabljenega geforca 9800gtx ali kaj podobnega za 60-70EUR. Več se ti ne splača, ker imaš ostalo že malo staro in mali monitor. Največ 4870. Razen če imaš namen v kratkem menjati vse ostalo.
keks?

mihastopar ::

Ne, v kratkem nimam namena menjati ostalih stvari. To bi blo za naslednje dve leti, ker bo počasi zmanjkalo časa. Vglavnem za dve leti.

ferdo ::

kera grafična je pol primerna za:
AMD Athlon II x3 2,7GHz in 2x2GB DDR3 1333 7-7-7-20 ter (750W napajalc z (650W(4x 12V20A linijami ločene)))???
LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

st0jko ::

odvisno od debeline denarnice.
keks?

ferdo ::

do70€? predlog prosim
do100€ predlog prosim
do130€ predlog prosim

koliko pomeni 256bit gDDR3 in koliko 128bit gDDR5

Zagledal sem se v ATi HD 5750 1GB gDDR 128bit, to pa zato, ker sem šel v nabavo v čimcenejše za dolgo časa:)4leta mir im v teh štirih letih...
...130€/4 = 32,5€/leto, kar bi načeloma lahko tudi pojačal vrednost nakupa, vendar ciljam, da bom kupil grafo, ko bodo cene še malo padle, ko bodo prišle ven nVidia nova generacija.
Pogleduje za nVidio, ki ima 256bit gDDR3, vendar se mi zdi več kot drugorazredna, zato bi bil tudi kompromis "ta moment", tam nekje od 70-99€...če to obstaja...

hvala
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

st0jko ::

do 70EUR imaš 4670, ampak raje za tak denar vzameš nekaj rabljenega(zmogljivejšega)

do 100EUR bi bila 4770

za 140 dobiš pa že 5770 (gcomputers.net)

Nvidia v rangu do 140EUR nima kaj konkurenčnega(razen rabljeno).
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

ferdo ::

Vprašanje, se splača ta moment kupit HD5xxx serijo, ali še počakat da cene padejo in večji izbor nVidie DX11????

še danes rabim to info.

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

bluefish ::

Načeloma ne boš nič zamudil, če spustiš prvih nekaj DX11 naslovov in je tako vse odvisno od tega, koliko ti grafični učinki pomenijo.
Sicer ima ATI v planu celo poplavo kartic iz serije HD5xxx, nVidia pa je raje tiho in bodo najbrž cenovno dostopni modeli pri nas šele v začetku poletja ali pozno spomladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ferdo ::

Hja, prišel sem do spoznanja, da bom rabil, namensko PCIexpress x16 grafično, ker rišem v CATI-i (zato sem hotel boljšo, vendar mi je kolega rekel da s tem nebom nič naredil, če bom mel grafo za 70EUR ali 160EUR da bo CATI-a enako delala), do takrat mi bo v pomoč integrirana HD 4200.
Po vsej verjetnosti rabljena, mogoče nova. Za novo pa ne vem kaj izbrat, saj tudi za rabljeni ne... hellp me please.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

glede na karakteristike OpenGL; kam se naj oziram? ATi/AMD ali nVidia???
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

6634759543 ::

Mene pa zanima kakšna je razlika med gigabyte, sapphire ATI HD 5850?

st0jko ::

Ena ima na škatli napis Gigabyte, druga pa Sapphire.
keks?

mihastopar ::

Katero grafiko 512MB priporočate, da bo še normalno deloval računalnik, ki je malo za časom?

 PROCESOR

PROCESOR



 MATIČNA

MATIČNA

BALAST ::

Menim da ti bo ATI HD 4650 za 40EUR zadostovala, če boš pa v pol leta nadgrajeval ostal računalnik bi ti pa priporočil ATI HD 5770 za 140EUR, ker ti potem ne bo treba kupovat novejše grafične in je trenutno najboljši nakup za svoj denar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi dali za sledeči PC??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13123748 (17939) Sergio4
»

Primerjava računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
695064 (4246) mr1two
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414862 (2386) g. Oden
»

Hybrid CrossFireX ?? komu uspelo?

Oddelek: Strojna oprema
191293 (1046) ferdo
»

Katero grafično....ali bo napajalnik zdržal? :s

Oddelek: Kaj kupiti
252273 (1698) g. Oden

Več podobnih tem