» »

Gigabyte 7vrx + WinFast GF4 A250 LE TD - PROBLEM

Gigabyte 7vrx + WinFast GF4 A250 LE TD - PROBLEM

Geronimo11 ::

Iamam plato Gigabyte 7vrx na kateri sem GF2MX zamenjal z WinFast GF4 A250 LE TD in prihaja do sledečega problema:
Približno na vsak 6. vklop računalnika se ne vklopi monitor in miška, medtem ko se računalnik pobere in pride v Windowse. Preostane samo še resetiranje. - Ali ima kdo kakšen nasvet?

Še dodatno vprašanje: grafična ( WinFast GF4 A250 LE TD) nikoli ob startu ne napiše nobenih podatkov o njenem biosu - ali je to za to grafično normalno?

NoUse4AName ::

ze nekaj cajta govorim, da gigabyte plate imajo tezave s gf4 sam mi noben ne verjame.

McHusch ::

katero revizijo plate pa mas? revizije 1.x so res imele nekaj tezav z GF4, medtem ko revizije 2.0 teh težav nimajo

vuego ::

Se strinjam.

Js imam enako konfiguracijo (ploščop in grafo), s tem da je rev.2 (celo na škatli od plošče piše nVidia GeForce4 compatible).

Dela BP

LP

Klemenn ::

ok..najprej probaj flashat z najnovejšim biosom..če ne bo pomagalo..pejt nazaj kjer si kupu plato..pa reč če bi se dalo zamenjat za verzijo 2.0 ...jzst sem jim že ob nakupu reku da 1.1 ne vzamem:\ pa se dubu 2.0 :D

Geronimo11 ::

Imam revizija 1.1.

Flashal sem že vseh pet biosov, pa tudi spremenjene, pa nobene razlike. Očitno bom res moral zamenjati plato, kljub temu da so zmogljivosti relativno dobre (Sandra: Ram: 895/975, Disk: 26300; 3DMark 2001SE 10210)

Še vedno pa me zanima, če bi na začetku pri tej kartici morali biti izpisani podatki o biosu ali ne.

Klemenn ::

kakšen proc pa imaš?? 8-O ker jz dobim na

7vrxp
1800+ @ 1600mhz
ti 4600 @ 330/670

_______________

10500 maks - 30.82

kakšen proc pa imaš? kaj imaš toliko navito?=:\


btw..kaj maš navadno al ULTRA? ..k jz mam ultra :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Geronimo11 ::

Ne sam da je navadna, celo LE je (250/513) in ni čisto nč navita. Z original driverji je blo v 3dMark 9620, z detonatorji 30.30 pa je blo 10210 (je pa res, da sem ob tem merjenju izklopil tudi driverje za iFeelMouseman ter Gigabyte utility manager- mogoče je nekaj točk prineslo tudi to).
Proc: AMD 1700+, ram 512M 2700DDR, ATA 133 Maxtor
Nobena komponenta ni navita.

Glede navijanja pa lahko prebereš pod naslovom 3D Mark točke, če se ne motim, kjer je nekdo to isto kartico (GF4 Ti4200LE) spravil čez 12000 točk, kar mu povsem verjamem.

m.i.h.a. ::

Kolk ma LEADTEKOV model Gf4 Ti 4200 64MB MHz ram in proc? Meni kaže 250 MHz proc in 513 MHz ram, mislim, da ram ni na pravi frekvenci ali pa program laže. S katerim programom bi lahko to še pogledal?

Klemenn ::

pa kaj je to?

kaj je lahk krivo le 256 mb ddr 266mhz?

ker počasi mi najeda da imajo ti 4200 veliko boljše rezultate na slabši mašini ne-ultre itd...

Geronimo11 ::

m.i.h.a. frekvence so pravilne. Proc laufa na 250MHz, ram pa na 513Mhz.

A mi lahko prosim odgovoriš, če se ti ob zagonu računalnika preden se naloži bios od osnovne plošče, pokažejo podatki o grafični kartici (verzija biosa, ram...).

Duhec ::

Da, McHusch in v vuego , oba imata (delno) prav. Vendar imajo nekateri s to kombinacijo grozne( nedelujoče) probleme, nekateri pa nobenih, a ma nobenih ! Na škatli za ver2.0 pa piše , da je kompatibilna z GF4 vendar MX serijo (A170) , o GF4 npr. ti4200 (A250) pa ne duha ne sluha o kakšni kompatibilnosti.

Geronimo11 ::

Pravkar sem na AnandTech-ovem forumu našel temo, kjer ugotavljajo, da GA-7VRX in GA-7VRXP rev 1.0 in deloma rev 1.1 ne delajo, oziroma delajo nepravilno z GF4 4200, 4400 in 4600, ker osnovna plošča ne da dovolj napajanja zanje. V rev 2.0 naj bi bilo to popravljeno.

Sedaj mi ostane samo še pot pod noge in nazaj v trgovino kjer sem kupil osnovno ploščo.

LapD ::

Kolk gre največ od Leadteka Ti4200?
Jst mam na 300/600, pa me zanima kolk je še lufta

Klampfer ::

Pa kaj ga zaj serjete... Jaz mam GA-7VRXP rev. 1.0 in GF 4 4400. Pa lepo dela, prav vse... Celo navijat se je fajn začelo po namestitvi novega BIOS-a.

GF 4 4400 - 315/710
AMD XP 1800@2200 - samo s FSBjem

Geronimo, ne govori, če nisi prepričan ..., ok?>:D
Bogomir

Klemenn ::

uau 710???

men vleče 680 maks na 4600

in 2200+?? jz ga ne morem spravt niti na 1900+ :\

bom pa prbal še flashat

Klampfer ::

Tako je. Flashaj BIOS na F9, pa bo tvoj PC poletel...8-)

Men tut prej pred FLASHanjem na F8, ni šlo na več kot 1900...:\
Bogomir

Klemenn ::

bomo probal a ne ;)

Geronimo11 ::

DjPizzicato: da ne boš trdil, da se zmišljujem, ti navajam samo 2 odgovora izmed mnogih na AnandTechu:
¸
"Yes, there were problems with 1.0 boards, but there are also 1.1 boards out there with major stability issues and GF4s. Others work fine. It seems that there is a bad lot (or lots) released. Gigabyte remains silent on the issue. They're also not responding to emails. But it has been reported that the sticker on the parallel port is the Lot #. Boards ending in a B seem to be good (mine is an E). Just search any of the H/W forums for GA-&VRXP AND hang OR Geforce 4.


If you have a 1.1 revision board that does not have a lot code that ends with "D", you probably will have stability issues with a GeForce4 video card.

1.1 boards with lot "E" have a problem as do 1.0 boards. 2.0 boards have no problem at all.

The problem is lack of 3.3V distribution to the AGPO slot. Using a HUGE power supply (one with 32A or better on the 3.3V rail) can compensate, but you might as well just get a board that WORKS instead of compensating."


Jaz imam samo ta problem da se mi zelo pogosto ob vklopu računalnika monitor in miška ne zbudita (danes sem moral 8x ugasniti in ponovno prižgati računalnik, da se je pravilno zagnal).
V kolikor bi mi uspelo ta problem rešiti z veseljem ostanem na Gigabytu, saj so same zmogljivosti plošče zelo dobre in tudi kadar se sistem pravilno zažene je povsem stabilen.

dexterboy ::

Geronimo 11:Jaz mam GigaBytko 7DXR+ k sm jo kupu u Dar Computers in sem kasneje klicu če bi se dal zment da zamenjam za 7VRXP. Pa so mi rekl nej kr pr moji plati ostanem da se mi ne splača ker majo nove mamaplate težave pri zagonu in nekompatibilnost z novimi grafikuljami - med drugim tut z ATIjem.Tko da je mogoče najbolj če probaš z BIOSom - če ga že nisi če ne je pa res najboljš da zamenjaš za rev 2.0 - mirno spanje in stanje berz živciranja pa ne more odtehtat noben keš, a ne? :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Buggy ::

Geronimo: Ali ti je uspelo resiti tvoj problem z kompatibilnostjo med plato in graficno? Tukaj imamo podoben primer. Ali si stvar resil z dvigom voltaze ali si plato lahko zamenjal? Kje si pa kupil plosco oz. ali trgovec, ce ve za ta problem, mora plosco zamenjati?

Ima kdorkoli kaksno idejo glede tega.

Hvala za odgovor
Buggy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epox prenehal s proizvodnjo 8RDA+ :(

Oddelek: Strojna oprema
262028 (1606) OwcA
»

amd xp 2100+, gf 4600, 1 Gb ram, win xp, pa frizne po parih minutah

Oddelek: Strojna oprema
141081 (705) Klemenn
»

Kera matična?!

Oddelek: Kaj kupiti
362107 (1198) Vulcano_7+
»

Gigabyte - GEFORCE 4 = problem ??

Oddelek: Strojna oprema
6924 (777) kuglvinkl
»

proc, mama plata in grafična

Oddelek: Kaj kupiti
321735 (1288) rh^

Več podobnih tem