» »

Izdelava internetne strani - HELP!

Izdelava internetne strani - HELP!

DeLuX ::

Zdravo.
Zanima me sledece:
Kako naj naredim tako, da bom imel za izbrat tri varjante (800x600, 1024x768 ter 1280x1024,
ko pridem na osnovno stran, ki jo trenutno se izdelujem!!??
Stran delam s progyjem NOF5 (NetObjects Fusion 5.0)!
Ubistvu, a se da nekako tako naredit to, da ne bi bilo treba delat vsako stran posebej za razlicno resolucijo!?
Ane, da bi samo spremenu velikost recimo neke slike (pomanjsal bi jo, saj bo lepo izgledalo v nizji resoluciji 800x600 ipd.)
Resolucijo ekrana imam sicer 1280x1024, samo v NOF-u5 delma pr resoluciji 1024x768! Jst sm mislu takole: delal (optimiziral) bom raje
z resolucijo 1024x768, saj ima vecina folka monitorje od 15'' do 17'' in ponavadi imajo narihtano resolucijo 1024x768! Rajt?
Ce ma kdo tako kukr jst (1280x768) bo sicer izgled strani malo pomanjsan! Nisem pa pomislil... kaj pa tisri, ki imajo resolucijo 800x600,
in verjetno jih je kar nekaj! Dons sm scekiru stran pr enmu frendu, k ma 800x600 nastiman, in je zelo obupno (vescajt mors drkat une drsnike na desni ali spodnji strani), pa ceprav sem stran naredil v 1024x768! Tko da... Kaj pa vi predlagate? A se naj stran dela samo v 1024x768? ali samo v 800x600?
ali rajse v obeh varjantah? Ali celo v treh kot sem ze napisal na zacetku. Tako tud jst mislem nardit. V treh varjantah!
Ubistvu ta problem gre zato, kako bi cim lazje izdelal strani (ki jih mam ze narejene v 1024x768) v kar treh varjantah resolucije!
Kako bi naredil ''kopije'' le teh kompletnih strani, da bi potem dve kompletni kopiji (ta druga je itak na 1024x768) samo spremenil velikost objektov!
Ane, da mi res ne bo treba vse (cel komplet strani) se dvakrat naredit na resoluciji 800x600 in 1280x768! V NOFu5.0 sem ze neki probaval da bi naredil take kopije, oz da bi enostavno kopiral celotno stran s podstranmi in imel podvojeno, nato bi drugo lahko samo spremenil! Ali obstaja kak progy za to, da ti vrze v resolucijske varjante! A se slucajn da z NOFom5? Samo, kot sem ze reku sem ze neki z NOFom probavu, pa ne rata!
Prosu bi za pomoc, se posebej ce imate NOFa5! ;)
Ok... Na dan s HELPI!
Hvala vam.....

jansko ::

Pomoje najbolj da mal probaš s samim html-jem
in podobno
LP andrej

IceIceBaby ::

Najbols da nardis skripto ki prepozna kako resolucijo ma visitor in te pol butne na page, ki je narejen za tisto resolucijo.
Najbolsa varjanta je da nardis page za 800x600 posebi, ker bojo tudi slikce zavzele manj prostora in se bo page nalagal hitreje.
Drugace pa probi nardit en tak paga da velikost niti nebo tako pomembna in bo dobro vidna v vseh resolucijah.
Pa probi se res mal s html pomatrat ne pa neke glupe programe za to uporablat. Tist je po domac recen kurac.

DeLuX ::

kako misles pomatrat s htmlji??????
kako skripto to mislis!??
sam..pol ce jst nardim samo v 800x600, bo kr vredu v 1024x768, v 1280x768 bo pa obupno majhno!
se kaka ideja? a bom mogu za vsako resolucijo posebej delat pejđ, vse na novo...
ajde

kuntek ::

Večina računalnikov še vedno uporablja 800x600 (sem bral neke statistike). Sicer pa lahko narediš stran prilagodljivo za vsako velikost okna. Recimo kot je SLO-TECH. Ko večaš in manjšaš okno se tudi stran zmanjša. Uporabi tabele.

Elemen_T ::

Vse tabele daj na 100% (procenti! ne pixli)...vse strani pa naredi v znamenju resolucije 800x600 (lahko pregledaš preview...vem da je ta opcija v DW2+)...kot je že rekel kuntek ma 50% folka še vedno tako resolucijo. kar je čisto razumljivo.
Lp

Nightmage ::

Najboljsi HTML editor je NOTEPAD, pusti vse tiste ostale f*** na miru. Tabele brez framov so najboljsa resitev za tako stran, da je kompatibilna z vsemi resolucijami. :D
-------Eppur si muove!-------

Elemen_T ::

No pa mi ti povej en dober razlog zakaj bi uporabil navaden notepad?
Že sam html editor vgrajen v DW 4.0 je odličen saj podobne oz alternativne elemente v htmlju lepo obarva in se zelo znajdeš....veliko bolj kot v enem xyz notepadu. Kater je za urejanje html datotek sux!

miranpozar ::

Kdor se napenja, da dela strani v Notepadu je:
1. zaostal, ali
2. se samo dela frajerja, kao da tako obvlada, da mu je Notepad dovolj, ali
3. dela zanič strani, ali
4. ne ve, da obstajajo odlični programi za pisanje kode, ali
5. ima preveč časa, da se zajebava z Notepadom, ali
6. dela preproste strani, saj bi se sicer verjetno kmalu srečal z omejitvijo velikosti datoteke v Notepadu

Tudi jaz sem pristaš HTML kode, a jo uporabljam kot dodatek za popravke iz Dreamweaver UltraDev.
Program, ki ga morate imeti je HomeSite!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Loki ::

Miranpozar sam tuk by the way, Notepad v Windowsih 2000 nima te omejitve. Men tut velike datoteke ne delajo tezav.
I left my wallet in El Segundo

JLP ::

Drgač pa itak da UltraEdit al pa kej podobnga uzamš k tud barva tko k hoč an.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eno vprasanje o izdelavi

Oddelek: Izdelava spletišč
161618 (1418) bluefish
»

Pomoč pri spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
211355 (1007) BluPhenix
»

Najbolj pogoste resolucije

Oddelek: Omrežja in internet
7955 (809) Spajky
»

Kakšno resolucijo uporabljate??

Oddelek: Zvok in slika
221563 (1300) Dalmatinc
»

Kero resolucijo monitorja uporabljate

Oddelek: Omrežja in internet
302155 (1938) JeDo

Več podobnih tem