» »

Računalnik za 300 jurjev

Računalnik za 300 jurjev

andraz ::

Kupujem nov računalnik in želim, da mi bodo igre dobro delovale. Gledal bom tudi DVD-je in poslušal glasbo. Potrebujem tudi dostop do interneta. Sam sem se že približno odločil kaj bom kupil, želim pa da mi svetujete tudi vi, če mislite, da kaj nisem dobro izbral. Aja, na voljo imam 300k.

osnovna- K7S5A
procesor-AMD Athlon 2000+
hladilnik- TT Vulcano 7+
ram- doma imam že 512Mb SDR DIMM RAM-a, tako, da tega ne potrebujem
trdi disk- IBM 80Gb 7200 Obr/Min
zvočna- Hercules Fortissimo 2
zvočniki- US Blaster 5.1 Digital Home
grafična- GeForce4 Ti 4200
monitor- Samsung 755DFX
tipkovnica- Win SLO PS/2
modem- Motorola Int V90 PCI 56k
DVD-rom- Toshiba SD-M1612 16X48
ohišje- Midi Tower ATX 300W PS
miška- še ne vem, ne brezžična
dodaten ventilator- še ne vem
Živim za PC, sam on me ne mara.Smrk;Smrk.

krucymucy ::

Ne kupuj ECS K7S5A ker je zastarela! Prodaj un SDRAM pa kup DDR
Monitor kupi 757NF - ker je precej boljši in le malce dražji!
IBM disk ti bo crknu (oz. zelo velik procent teh diskov crkne)
Hercules zvočna - zakaj bi kupoval zvožno, ki je vsaj zame blesava in ima creative precej boljše že npr SB live 5.1
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

andraz ::

Pravš, da je K7S5A zastarela. Čuden se mi zdi, ker jo večina na forumu hval. Tud med testi se je dobr odrezala. Kar se tiče pa RAM-a ga je pa kar težko prodat, DDR je pa drag. Kar se tiče pa monitorja in zvočne maš pa najbrž kar prov.
Živim za PC, sam on me ne mara.Smrk;Smrk.

krucymucy ::

Če je bla ta plata kdaj vredna nakupa je bilo to pre enim letom ... nikakor pa ne sedaj!!!
Na tvojem mestu bi ta ram prodal (pa poceni če ne drugače) pa kupu 256MB DDR-a ... ker ostale plate pač nimajo SDR bank!!!
verjem da je 256MB zaenkrat dosti! ko bo pocen boš pa še mal dodal!!!

Matek ::

Ja, pa kupi Epox 8K3A+ namesto te elitke, pa lahko vzameš cenejši procesor in ga naviješ. In 256 ti bo dosti za začetek.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nojus ::

ne nor ga s to plato za 50$. Kup epoxa tko k pravi MMM, pa za firmo diska tudi rajše še 1x premisl.
Kdo pa tle še kupuje ibm?

cekr ::

procesor: OK - mogoče 2100XP (ni veliko razlike v ceni), jaz bi vzel celo 2200xp(55000 sit)

osnovna plošča: tu sem v dilemi, jaz elitke ne bi kupoval, predlagam MSI KT3ultra2 ali ASUS ASUS A7V333, imata
dobro podporo tudi za prihodnost

spomin: ja to je problem, ker lahko samo s prodajo tvojega in nakupom novega, zgubiš za eno elitko.
Če vzameš po mojem predlogu, potem moraš kupiti PC2700 DDR - stvar premisleka

zvočna: tudi v dilemi, zakaj jo potrebuješ. Iz lastnih izkušenj, je 6-kanalna Realtekova na obeh ploščah, odlična zadeva. Pa še nimaš problemov s kompatibilnostjo.
Še vedno pa jo lahko kasneje dokupiš, če ti ta na plošči ne odgovarja.

grafična: stvar okusa, jaz bi vzel RadeonaLE 128Mb, stvar okusa, lastne izbire, tvoja kartica je tudi odlična, pač stvar potreb

CD/DVD pogon: Toshiba-dobra izbira, sam imam takšen pogon, zraven pa dodaj še kakšen pekač(npr. TEAC CDRW 40/12/48 IDE OEM - samo 23000 sit)

ohišje: b.p.

miška: kakšno optično vzemi(oblika-stvar okusa in preizkusa)

monitor: OK, sam sem bolj za SONY- stvar okusa, želja, financ

modem: OK - nimaš kaj pridobiti z dražjimi modeli

tipkovnica: ponovno stvar okusa, preizkusi pa boš videl, kaj ti ugaja. vzemi kakšno z večjim naborom tipk(5000-10000 sit)

dodaten ventilator: če se ne boš igral z nastavitvami, ti ga ne bo potrebno kupiti(ne vem tudi zakaj bi navijal tak stroj)

hladilnik procesorja: OK , odvisno kje ga boš kupil, če ga bodo imeli, drugače pa so tudi kakšni drugi dobri

trdi disk: dobra izbira, sam imam dva takšna in delujeta brez problemov, verjetno bom kupil še enega večjega iz iste serije

zvočniki: stvar okusa, želja,... preizkusit moraš, potem boš pa videl kaj bi kupil. Z zvočniki je tako, da vsak drugače sliši, in tudi predstavlja si vsak drugače zvočne pozicije.

zaključek: odloči se kaj želiš, koliko imaš cvenka, po izbiri, ki jo imajo po trgovinah
Če ti malo zmanjka denarja, raje malo še privarčuj, pa boš kasneje lahko kupil malo boljšo varijanto. Je pa tako, da za 300.000 sit dobiš kar precej. Lahko pa tudi počakaš z nakupom kakšnih stvari npr. zvočnikov - stvar odločitve.



Kdo pa tle še kupuje IBM-ov disk?
Jaz, pa še mnogo zadovoljnih uporabnikov.
Če se mi bo disk razsul, se mi pač bo, neglede na firmo.
Če bi bila kakovost diskov vprašljiva, ne bi bili več v prodaji. Samo kakšno galamo bi zagnali v ZDA?!
To sem napisal že velikokrat: procentualno(po statistiki) se IBM-ovi diski kvarijo enako ali pa še manj kot konkurenca.

SaS ::

Elitka je čist Cool poiščeš si hekerski BIOS pa navijaš toliko koliko procesor zdrži !

IBM na kratno... NE, NIKAKOR NE!

Zamenjaj SDR za DDR počakaj pa na pocenitev, ker ne boš za starega dobil nič!!

andraz ::

A kdo ve je bi lahko prodal 2X 256MB SDR DIMM RAM (npr.www.bolha.com). Kaj je boljše 512Mb SDR RAM-a ali 256Mb DDR RAM-a? Ali je velika razlika med DDR2100 in DDR2700 (beri: kaj se mi bolj splača kupit)?
Živim za PC, sam on me ne mara.Smrk;Smrk.

kuglvinkl ::

A kdo ve je bi lahko prodal 2X 256MB SDR DIMM RAM (npr.www.bolha.com).

Takole je. Prodaja se v Salamoncu, kupije pa na STju. Gre za vprašanje gostote in relevantvnosti informacij. Folk na STju spremlja razvoj in prekleto dobro ve, da z SDRom nima kaj početi, folk ki kupuje preko Salamonca pa tega ne ve. Sicer je pa tako, za zgodno ceno se ga boš na bOlhi takoj znebil. Nima smisla, da ti doma gnije.

Kaj je boljše 512Mb SDR RAM-a ali 256Mb DDR RAM-a?

Boljše kako? V hitrosti, količini spomona, kaj boljše?! Ahem, ti misliš, da bi vseeno kupil Elitko in to gor zabasal namesto, da bi kupil spodobno plato in 256 RAMa. Heh, čisto odvisno za kaj kišto uporabljaš. Jaz bi denimo (oz. bom :)) zaenkrat ostal na KT7E in bi si raje dokupul še 256 RAMa. Zadnjč me je prav presenetilo, da mi piše po disku (CDR + Photoshop + Trace + Word). Ampak, med nama so (svetlobna) leta.

Your focus determines your reallity

AngelOfDeath ::

IBM diski SUX ne kupuj te nesnage

nojus ::

kuglvinkl: se strinjam. V salomoncu se da prodat npr. disk z bad sektorji dražje kot če bi novega v trgovin vzel.
Ker folk je naiven, mislijo da je cena realna (kar v salomoncu nabrž ni) in kupjo.
Bolha je pa ravno nekje vmes med ST in salomoncem.

SaS ::

Pojma nimam

kuglvinkl ::

Glede česa nimaš pojma?
Your focus determines your reallity

nodes ::

Nekaj sem sestavil računalnikov s to plato. Zame je bistveno, hitra osnovna plošča, tako, da te absolutno ne morem hvalit. Čutiš, da se cel sistem brez potrebe zatika.

Tole bi še šlo samo z 1.3 Durončkom, ATI 7500 ali mogoče 9000. Comp za manj zahtevne stvari.

IBM ni toliko cenejši, da bi se splačalo gemblat. Pri uporabi nekaj ur na dan, lahko takšen IBM celo preživi garancijo...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

andraz ::

No, a zdej kupm tak računalnik k sem napisu, sam z osnovno ploščo Epox 8K3A+ in 256Mb DDR 2700? Aja, ker trdi disk nej kupm, če je IBM zanč?
Živim za PC, sam on me ne mara.Smrk;Smrk.

McHusch ::

katerikol WD z 8MB cacheja (oznaka JB na koncu)

_Mortal_ ::

Samo IBM ne vse drugo samo tega sranje ne
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matek ::

Trdi disk WD 80GB 7200 ATA100 8MB 36.720, iz mlacom cenika
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Paramedic ::

A ni plata ta trenutek najboljša Abit KX7, za 30k? Zvočna naj bo Live 5.1 al pa Audigy. Modem dej US Robotics 56k v92. Ram pa kr vzem rajš DDR PC2700, čeprav razlika ni velka, pa sej tu v ceni ni.
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716251 (8290) Vlad Tepeš
»

Katero rabljeno plato vzet?

Oddelek: Kaj kupiti
7929 (783) pilatus9
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302305 (1821) Mercier
»

Katero grafiko

Oddelek: Kaj kupiti
381742 (1094) (sic)
»

Kaj nabavit za 1000eur

Oddelek: Kaj kupiti
261563 (1224) AzAzel

Več podobnih tem