» »

Kingston 64GB USB ključek dela počasi

Kingston 64GB USB ključek dela počasi

;-) ::

Ključek mi kopira 7GB datoteko 1 uro

Speed piše 2.16MB/sec

Je to normalno? Ker potemtakem če kopiram 30gb mi kopira 5 ur, kaj pa se mi zdi za v penzijo.

Edit: sem ga našel prasca na netu:
http://www.mimovrste.com/artikel/202003...

Torej zakaj mi kopira samo z 2MB če bi moral vsaj z 10 kot piše, kaj mi je storiti.
  • spremenil: ;-) ()

Garibaldi ::

usb 1.1? Premalo podatkov si nam podal.

;-) ::

Moj komp ma samo 2.0 izhode (hp elitebook 8730W)

ključek sem dobil v menjavo za neko drugo stvar in je bil zapakiran (kao), zaj hočem kopirat celo sezono dexterja da vidim hitrost pa je vse narobe. Formatiram ga lahko samo v "exFAT". Kake podatke še rabite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

WarpedGone ::

Če bi bil USB 1.1 nebi blo niti 2MB/s ampak še bistveno manj.

Poglej zasedenost CPU ob kopiranju. Če je ta na 100% pol maš problem z USB kontrolerjem, ki se matra v PIO načinu.
Preveri ali ti kak antivirus dela štalo s sprotnim skeniranjem.
Poskusi isti ključ še v kaki drugi mašini/sistemu, če je kej drugače.
Zbogom in hvala za vse ribe

hudychk ::

Js mam Corsair Voyagerja GT 16GB, ki je na XPjih delal super, tako kot so pisali, da naj bi delal, ko pa sem posnel Windows 7, pa je ključ začel delovati 4x počasneje, morda pretiravam, ampak 2x počasneje pa res. Kaj bi blo pr men? Vem da je tud odvisno od velikosti posameznih datotek koliko časa jih bo zapisovalo, ampak če je datoteka v 1 kosu velika 2,5GB in da kopira na ključ z 12MB/s namesto 24MB/s, je pa razlika res opazna.
The Devil himself!

;-) ::

Če bi meni kopiralo z vsaj 5MB bi bil srečen in bi skakal v zrak. Tudi na drugem računalniku in na vseh luknjah dela isto sranje 2MB/s imam win 7 na vseh računalnikih in vse gonilnike. Zasedenost cpu je 10% oz. normalna ne pretirana. Antivirusnih nimam.

;-) ::



Tako je na stvari, če ima kdo kak predlog na dan z njim.

hudychk ::

Da ni kej na stvari z Windows 7 :) Pejt probat na kšne XPje al pa na Visto, ki tud kaže cajt in hitrost kopiranja. V eni temi na forumu so že pisali o nekem programčku za testiranje hitrosti ključkov in diskov.
The Devil himself!

;-) ::

Ravno berem tuje forume ja. Vsi majo neke probleme z Win 7, samo eni rešijo z reinstalom windosow in novimi gonilniki, formatirat pa ne grem. Unit allocation še bom probal dat na manj na 16K čeprav nevem zakaj se gre tu.

;-) ::

Vse je ok, če maš W7 je to normalno, na xp šiba in na linuxu tudi.

hvala in lp

detroit ::

a pol so problemi z win7? jst jih še nism sreču, mam en usb kluč ki je počasn enga k je srednje hitr in enga k je pač uber hitr (za 2.0) isto je blo tud pri xpjih
Skero

bluefish ::

Ponavadi se gre za težave s specifičnimi kosi opreme. Na splošno ni težav.

detroit ::

itak windowsi 7 so uber, ok bom nehou ode pisat o njih:)
je pa res da bi rabu še več izkušenj z linuxom
Skero

__Devil__ ::

Se meni samo zdi ali moj USB Transcend 8gb dela na polno:



Pravijo da so tile transcend sra*je, ampak meni deluje super. Any better test ?!

edit: wtf je z CPU usage?? :))

Zgodovina sprememb…

;-) ::

a pol so problemi z win7? jst jih še nism sreču, mam en usb kluč ki je počasn enga k je srednje hitr in enga k je pač uber hitr (za 2.0) isto je blo tud pri xpjih


Nevem sploh ka pišeš ker nerazločno pišeš. Samo problem je samo na Win7 in Visti z tem ključkom, drugi mi delajo normalno. Je pa nov in če koga zanima dam za tretjino cene v trgovini.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

333333 ::

Keri transcend to __Devil__?
Spiritual

mihl ::

Še ena izkušnja:

Imam Corsair Voyager 2GB in 16 GB. 16GB se mi na Visti nalaga cca 4-5 ur, na Xp-jih (isti fili) pa cca. 20-30 min. Se pravi bo res težava v OS-ih. Tudi 2GB se obnaša podobno. Sem pa opazil še eno zanimivost: V začetku sta bila oba ključka počasna tudi na enem računalniku z XP Pro OS-om, na drugem z istim sistemom pa na, čeprav sta bila oba računalnika hardwersko podobna (2.0 USB hub, pa take), potem pa sta se ob istem sistemu nenadomo pohitrila. Zdaj pa bodi pameten.
P.s.
Win7 pa raje sploh ne vidim, ker jih poznam preveč, ki se vračajo nazaj, pa ne na Visto, ampak na XP-je.

__Devil__ ::

Keri transcend to __Devil__?


Točno tale: http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

detroit ::

stara tema, ampak se mi je neki podobnga zgodil hehe, moj ključ je ne vem po kaki logiki začel FUL počas snemat (več ur) par 100mb fajlu je pa nek datatraveler, formatiru sm ga ene 10x z samimi winsi pa je blo isto dokler nism uporabu hp usb format toola...najbrž prepozn ampak vseen za kakšnga druzga....
Skero

Pyr0Beast ::

Patriot Porter XT kopira z nekimi 17M/s bere pa okoli 20.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714168 (11743) knap
»

USB 3.0 ključ

Oddelek: Kaj kupiti
132640 (1361) psytoma
»

Kateri USB ključ kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16531510 (18423) Izi
»

počasen USB ključek - Corsair Voyager GT 16GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
193390 (2877) tsatthoggua

Več podobnih tem