» »

4870 - Slab performance - CPU, RAM?

4870 - Slab performance - CPU, RAM?

tripa ::

Pozdravljeni!
Temo odpiram, ker me malo muči ena zadeva...pred 2 tednoma sem kupil radeon hd4870 1024, ga vstavil v računalnik in naložil driverje, ampak računalnik v igricah ni pokazal pričakovanega napredka(pridobil sem kvečjemu kake 40fps v cod2).

Vem da zna biti problem, saj sta proc in rami že rahlo zastarela...gre za Athlon 3000+ 754, 641mb rama(2x256+128) ddr400.
Zanima me ali bo nabava novih komponent "osvobodila" grafično ali je možno da je z njo kaj narobe? Namreč ko sem jo vstavil, se je kabel za disk dotikal ventilatorja grafe in jas tega nisem opazil kake 3min, ko je bil naenkrat blackscreen in rdeča lučka se je prižgala na grafi, nato sem resetiral in čez kake 2 minutki opazil problem. Mislite da je možno da sem kaj pregrel oz. zjebal?

Za vnaprej...nameravam pa nabaviti še plato 775, q8300 in 2gb DDR2.

Prosim za odgovore, LP!
  • spremenil: tripa ()

glistovje ::

rahlo ti je procesor prešvoh za to grafično.(amd)

"Za vnaprej...nameravam pa nabaviti še plato 775, q8300 in 2gb DDR2."

na temu ti bo pa zelo lepo vse laufalo. verjetno boš tudi rabil now napajalnik.

Zgodovina sprememb…

tripa ::

napajalnik kupil par dni nazaj, lc600, mislim da bo moglo delat ja oz. upam.
Sem stestiral na passmark pa mi je v dx10 zelo dosti točk pokazalo v primerjavi z drugimi, ki imajo močnejše proce, ampak v 2d testu pa je bogo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

glistovje ::

jst mislim da procesor ne more 100% izkoristit grafične :) sam sem tudi probal 4850 na p4, in je bil pentium 4 preozko grlo za grafično. nekatere igre so delale ok, vendar pri zahtevnejših igrah je pa p4 zatajil.

LP

mtosev ::

proc mu se 50% grafe ne bi izkoristil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tripa ::

Hm...dol sem potegno cpu-z, kjer sem malo opazoval med igranjem. Fora je, da obremenitev jedra takrat ko sem biu v igerci pa streljal itd. ni prišla obremenitev preko 18%.

jest10 ::

Imaš malo rama in švoh procesor. Za začetek navij sistem, ko našparaš ene 150-200EUR pa nabavi procesor, plato in rame. Pa pozabi na Q8300! V tem rangu je kaki Athlon X4 boljši nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tripa ::

Torej...odločam se med q8300 in phenom x4 940. Zaj pa me zanima kero plato izbrat za phenoma. Iščem nekaj ugodnejšega, navijalo se ne bo.

jest10 ::

Phenom. In jasno NE 940! 945 ali 955.
Če hočeš ugodno pa jasno ne glej drugega, kot Athlon X4 620.
Sicer pa zakaj ne navijati? Danes je manjšega navitja brez najmanjših težav zmožna vsaka komponenta.

tripa ::

Ker (žal) ne znam in sem enkrat na ta način pripravil x1600xt da mi je vedno zmrzovala v špilih im ni je bilo še kako žal tistih 40 000 tolarjev.

+zkaj nebi 955? Ker je am3 in bo plata dost dražja pa še ddr3 rame morem kupit. V mislih sem mel q8300+ddr2 2gb+plata nekje 50-60EUR, tako da pridem nekje na 210, 220EUR. Če vzamem 955 me pride dost dražje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

T-Majo ::

Kaj pa Core 2 Dou E6400 2.13ghz 2mb bi na stock frekvencah izkoristil HD4850?

st0jko ::

Odvisno od igre. Če bi že bremzal, definitivno nebi bremzal do te meje da igra nebi bila igralna. Itak pa ta proc mimogrede naviješ za dodaten gigaherc.
keks?

galu ::

Kaj pa Core 2 Dou E6400 2.13ghz 2mb bi na stock frekvencah izkoristil HD4850?


Bi ja.
Tako to gre.

jest10 ::

Ker (žal) ne znam in sem enkrat na ta način pripravil x1600xt da mi je vedno zmrzovala v špilih im ni je bilo še kako žal tistih 40 000 tolarjev.

+zkaj nebi 955? Ker je am3 in bo plata dost dražja pa še ddr3 rame morem kupit. V mislih sem mel q8300+ddr2 2gb+plata nekje 50-60EUR, tako da pridem nekje na 210, 220EUR. Če vzamem 955 me pride dost dražje...

955 gre tudi na AM2+ plate in jasno normalno deluje z DDR2 rami.

g. Oden ::

Ker (žal) ne znam in sem enkrat na ta način pripravil x1600xt da mi je vedno zmrzovala v špilih im ni je bilo še kako žal tistih 40 000 tolarjev.

+zkaj nebi 955? Ker je am3 in bo plata dost dražja pa še ddr3 rame morem kupit. V mislih sem mel q8300+ddr2 2gb+plata nekje 50-60EUR, tako da pridem nekje na 210, 220EUR. Če vzamem 955 me pride dost dražje...


A to ti je predraga plata? Pa še DDR2 podpira. Na njo gredo vsi procesorji Phenom II X4 do vključno 945.

tripa ::

Odvisno od igre. Če bi že bremzal, definitivno nebi bremzal do te meje da igra nebi bila igralna. Itak pa ta proc mimogrede naviješ za dodaten gigaherc.

Prej sem imel nekje 70-110 fps, zaj jih mam recimo od 100 do 180, medtem ko imajo ponavadi ljudje z slabšimi grafičnimi in takim cfg-jem ter 1024x768 250 konstantnih. Tak da ne vem kaj naj krivim za to, mogoče le 512 rama ni dovolj, glede na to da je 7ka...

_koki_ ::

Normalno da rama ni dovolj, fajn je imeti v računalniku vsaj 2-3x tolk rama (vsaj 2gb rama) kolikor ga ima grafična sama po sebi, ker ti grafična pobere tudi sistemski pomnilnik za direktno komunikacijo, pol se pa čudiš zakaj maš tak performance drop...
Pa nevem zakaj tišite nove grafične v 5 let stare mašine, ista zgodba je bla z visto ko je folk tlaču to na računalnike iz pradavnine, pol so pa jokali da ne dela vredu, mogli bi naredit minimalne zahteve 2gb ramov pa nebi rabli delat win7 za tiste reveže ko hočejo met izgled novga računalnika (taki itak niti ne bojo kupli originala pa najbol jočejo), če niti za palčko ramov nimajo...

xy! ::

tripa ::

Normalno da rama ni dovolj, fajn je imeti v računalniku vsaj 2-3x tolk rama (vsaj 2gb rama) kolikor ga ima grafična sama po sebi, ker ti grafična pobere tudi sistemski pomnilnik za direktno komunikacijo, pol se pa čudiš zakaj maš tak performance drop...
Pa nevem zakaj tišite nove grafične v 5 let stare mašine, ista zgodba je bla z visto ko je folk tlaču to na računalnike iz pradavnine, pol so pa jokali da ne dela vredu, mogli bi naredit minimalne zahteve 2gb ramov pa nebi rabli delat win7 za tiste reveže ko hočejo met izgled novga računalnika (taki itak niti ne bojo kupli originala pa najbol jočejo), če niti za palčko ramov nimajo...

Glej grafo pa napajalnik sem prej nabavo ker nisem niti vedo kaj naj kupim od proca tak da ne meni da niam za palčko rama. Res pa je da 1k€ tut nebom dal. Sem napisal za kaki kes rabim in se zahvaljujem tistim ki so dali kak pametni predlog.

tripa ::

Zanima me še sledeče: zakaj ne q8300+775 plato+2gb ddr2? dosti predlogov sem dobil za athlon x4 620, phenom 2 945 x4.

jest10 ::

Ker sta omenjena AMDja boljši nakup. 945 stane pribljižno enako, kot Q8300, vendar je 945 zmoglivejši, 620 pa je konkretno cenejši, po moči pa primerljiv ali malenkost slabši od Q8300

tripa ::

Ploščo bom verjetno vzel to ali pa tole . Procesor 945 in pa 2gb DDR2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

jest10 ::

Najprej preveri, če te plate sploh podpirajo zaželjeni procesor

galu ::

Če je procesor AM3 (mislim da ta je, 940-ka je AM2+), paše na AM2+ ter AM3 plate. Se pravi na oba tvoja linka.
Tako to gre.

Valvoline ::

Ploščo bom verjetno vzel to ali pa tole . Procesor 945 in pa 2gb DDR2.

Mah,boljš si nekaj pocen nabavi,npr intelova kombinacija z procesorjem e5300,ali amdjeva kombinacija z kšnim x2 550. Poceni v obeh primerih,malo naviješ in to je to.

Mitja358 ::

Ja naj vzame LGA 775, tako bo še najbolje :D Za skoraj isti denar lahko dobi Athlona II 620.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jest10 ::

Če je procesor AM3 (mislim da ta je, 940-ka je AM2+), paše na AM2+ ter AM3 plate. Se pravi na oba tvoja linka.

Ni res. Teoretično naj bi pasalo, kako je pa v realnosti je pa druga stvar(napajanje, BIOS,...)

MSI
Gigagyte

Tu se vidi, da na MSI ne paše vsak Phenom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tripa ::

Morem najt torej eno plato za katero bom sigurn da paše...
ali pa da kupim q8300 pa eno 775 plato z pci-e 2.0 pa ddr2 2gb. Upam da mi bote dali čimveč predlogov da se odločim.

st0jko ::

Evo.. Kaj takega bi jaz vzel:

1 x AMD Phenom II X4 920 / 2.8 GHz processor
1 x DDR2 2GB Kingston HyperX Kit
1 x ASUS M4N78 - motherboard - ATX - nForce 720D MCP

Skupaj: 219.51€

Lahko pa raje vzameš te rame x2, ki te stanejo 68€ +nekaj poštnine, kar skupno znese 250€.

Pa imaš PhenomII x4 2.8GHz procesor, solidno plato in 4GB rama za 250€!
keks?

_koki_ ::

Najbolše za tvoj denar (kar bi jaz vzel če bi kupoval ter bil omejen s financami):
Osnovna plošča: nekaj na 780g ali 785g čipsetu
http://gcomputers.net/upload/index.php?...
http://gcomputers.net/upload/index.php?...

Procesor: x4 620 ali x4 920, če želiš več predpomnilnika
http://www.mlacom.si/artikel/44756/AMD-...
http://gcomputers.net/upload/index.php?...

seveda pa še rabiš pomnilnik, v primeru am3 plošče (785g čipset) potrebuješ ddr3 rame, v nasprotnem primeru ddr2, osebno bi rajši vzel malce slabši procesor (x4 620) ter am2+ ploščo (ASUS M4A78-EM) ter razliko v ceni investiral v 4gb pomnilnika...

Valvoline ::

x4 620 za špile je zgrešen nakup.Manjka predpomnilnika.
Še x2 550 ga povozi po celi črti.

jest10 ::

x4 620 za špile je zgrešen nakup.Manjka predpomnilnika.
Še x2 550 ga povozi po celi črti.

Seveda ga, če ima več MHz in ker večina špilov ne podpira več kot 2 jedri. Navij 620 na frekvence 550 in bo razlika neopazna

tripa ::

Nevem če bi kupoval x2, pa tudi x4 phenom 920 nvm...bolj se mi zdi
-phenom 945 x4+plata+2gb ddr2
-q8300+775 plata+2gb ddr2
Seveda low budget ddr2 plata za nekje 40EUR.
Oboje nekje 220EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

tripa ::

Morda celo phenom 940 x4 + matična ki mi jo je predlagal g.Oden. Zraven pa 2gb dddr2 in me pride okol 200EUR.

Valvoline ::

Morda celo phenom 940 x4 + matična ki mi jo je predlagal g.Oden. Zraven pa 2gb dddr2 in me pride okol 200EUR.

Pr mamaplatah ne šparat preveč.Raje še +20-30e in nabavi kaj spodobnega.

Mitja358 ::

Ne kupuj plate z nvidia čipseti. Sem bral veliko tega kake težave imajo.

tripa ::

Pol pa kaj takega. Mislim da bi moglo it skozi.

Valvoline ::

Pol pa kaj takega. Mislim da bi moglo it skozi.

Odlična plata,super cena.

_koki_ ::

Ma naj kupi kar mu paše, saj meče svoj denar vstran, se bo pač še 1x tako "nafukal" ko se je z nakupu same grafične kartice, zdaj pa more skoraj cel računalnik nov kupit da jo bo lahko izkoristil...
Pa ti si tak butl da ni večjega, jaz sem ti predlagal ploščo, ki je boljša od te ki si jo sam predlagal, pa še cenejša je, stane 59EUR...

tripa ::

V bistvu se z 4870 1024 zagotovo nisem "nafukal", plato sem pa tisto ki si jo predlagal res spregledal vidim da je res najboljše za svojo ceno.
Pa naj ti še 1x povem kar sem ti že povedal se mi zdi: da sem nameraval nabavit proc rame plato in grafo tak da ne mi govorit da sem se zajebal z grafo in bom mogo zarad tega vse novo kupit. Butli so pa itak taki ljudje kot ti ki se normalno ne znajo pogovarjat. Idi malo na pregled zih si bolan na živcih. Al pa malo manj x-ov jest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

energetik ::

Če igraš v glavnem špile, potem je res najcenejš in dobra varianta kakšen PhenomII X3 720 ali pa X2 550. 550ko naviješ na 3,6GHz brez višanja napetosti, z lahkoto. DDR2 in DDR3 rami imajo pa že skor enako ceno.
Jst ti predlagam tako matično in ta ali ta procesor.

tripa ::

Poglej...kompa mam večinoma za raznorazne stvari. Videa ne obdelujem, delam pa včasih z kakimi photoshopi in pa cad programi, dostkrat zaženem tut kak fps špil tako da rabim nekaj univerzalnega. Zdaj upam da nebomo začeli še z debatami zakaj sem vzel to grafo ker je brezpredmetno in ne bo ničesar spremenilo. V CAD-u sem delal že s tem kompom(starim 3000+,512,7600gt) in večjih problemov razen dolgotrajnega odpiranja programa ni bilo. Tako da rabim za pravi keš dobre komponente, tukaj pa mi tudi ko po testih gledam najbolj prav pride prav 940 ali 945, tako da tukaj nekje bom verjetno zaključil izbor. Quad core-i so pod njimi za isto ceno tako da bo phenom prava stvar za mene. Plata pa bo 780g amd in 2gb rama.

Če še ima kdo mogoče kake predloge na dan z njimi in hvala lepa vsem ki ste mi že svetovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tripa ()

Valvoline ::

Te pa te lahk pogledaš če je kaj rabljenega za pametno ceno.
Npr:
http://www.bolha.com/oglas383672194/int...
Proc naviješ na 3ghz in si zmagal.


Tole je tut zanimjivo,mal še zglihaš ceno,naviješ lahko na 3ghz.Proc ima 4mb keša

Zgodovina sprememb…

_koki_ ::

Glej, če kupuješ procesor v tistem cenovnem razredu, potem kup x4 955 black pri katerem lahko spreminjaš multi, drugače vzami x4 920 ki ima 25% nižjo ceno in je 5% slabši ter za razliko v ceni kupi 4gb ramov, ki ti bojo še kako prišli prav pri vseh stvareh...
Vidiš zato si butl, ker ti že drugič morem pisat eno in isto pa še vedno nisi dojel, pač namest da bi dobronamerno vzel kritiko pa se zamislil, misliš da te osebno napadam, sorry sam js nimam nič proti teb in proti temu kar ti delaš s svojim denarjem, hočem ti pomagat (ker vidim da nimaš pojma o pojmu) da dobiš največ za svoj denar, z 200mhz več pri procesorju res ne boš dobil take razlike da bi jo sploh opazil, plačal boš pa veliko več, skoraj za eno palčko 2gb ramov...

jest10 ::

Ne kupuj plate z nvidia čipseti. Sem bral veliko tega kake težave imajo.

Recimo?
Hm, imam 2 in nobenih težav...

tripa ::

Tako...zadeva je naročena, hvala lepa vsem za priporočila.
Nabavil sem sledeče:
M4A78-VM pri dinokomp, čakam že nekaj dni na dobavo
Phenom x4 955 black edition, včeraj naročil
2GB kingston ddr2

Komaj čakam da dobim proc. in matično, vendar mam občutek da zna malo trajat še v zvezi z plato...pr gcomputers so mi rekli 10dni za dobavo tak da sem pr dinotu vzel.
No bomo vidli

__Devil__ ::

Dinokomp ponavadi hitro dostavi. Jaz sem vse kar sem naročil, dobil že naslednji dan.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556962 (5932) nUUb
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713290 (11033) levan
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
452564 (1697) janezek67
»

AMD Athlon II X2 250 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
704572 (3493) DJ MartiNi
»

ne-gamerski desktop za cca. 600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593907 (2759) maia

Več podobnih tem