» »

Strežnik za faks

Strežnik za faks

1
2
»

lopov ::

plata		Asus M4A78 PRO 
procesor	AMD Athlon II X2 250 (3.0GHz,2MB,65W,AM3)
spomin		4GB Kit 2X2GB PC2-6400
disk		500 Gb
grafična	/integrirana - radeon
ohišje		nekaj za 30 evrov
napajalnik	LC 550W LC5550


Vse skupaj dobrih 370 evrov z DDV; DVD ne rabiš, tipkovnica in miš se ponucata od prej, drugi disk po želji, itak pa delaš kompleten backup nekam na mrežo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

opeter ::

ufek: 10 let? Pa ti si car!!! Še avtomobila danes nihče več ne kupuje za 10 let, kamoli računalnik!


Ravno pred dvemi leti je znanec zamenjal svojega 26 letnega Renaulta.
Ampak to je bolj posebnost ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlaY0 ::

Jaz imam tudi doma še ZX Spectruma 48k...

kmarjan ::

Študenti v glavnem rabijo ogromno količino diskovja, da bodo lahko na njem menjavali učna gradiva za seminarske naloge, ki jih najdejo/kupijo na spletu (po možnosti v BDrip obliki).

Maile vrži na univerzitetni strežnik, vsakemu študentu le-ti pripadajo. Sistemskega administratorja zagnjavi, da ti naredi listo. Prav tako ga zagnjavi, da naj študentom omogoči, da bodo lahko imeli svoje spletne strani na strežniku faksa.

Na faksu poišči večje navadno ohišje, ki je od kakšnega odpisanega računalnika. Poišči takšno ohišje kjer napajanik še dela.
Kupi atom 330 plato, 2 giga rama in sata kontroler na PCI-ju.
Noter nafilaj 4 največje sata diske, ki jih finance omogočajo in enega malega sistemskega na IDE. DVD pogon rabiš tako ali tako samo za instalacijo - sposodi si ga.
Dodaj dva večja tiha ventilatorja za diske, da jim ne bo vroče :)

Priklopi na giga bitno omrežje, da ne bodo problemi na torr... Poskrbi, da ne boste delali prevelikega prometa in bi ostali zaradi vas stali. To bi znalo tako ujeziti sistemca, da bi vam lahko zaprl pipico (beri nekatere porte). Takrat se boste morali naučiti diplomacije in ekonomije.

Kupi še kakšen pameten UPS. Takšna mašina ne bo energijsko potratna in že kakšen normalen pameten UPS jo drži gor dovolj dolgo, da jo varno izklopi, če štroma predolgo ni. Ko pa pride pa ti jo seveda tudi vklopi.

Če ostane še kaj denarja, ga nameni za zunanje USB diske dokler ga ne zmanjka. Plata ima 6 USB priklopov. Pri tem mogoče pomisli na električni razdelilec. 8-)

Aja, če pa kaj crkne, pa gnjavi tajnika/tajnico faksa, da naj popravijo na stroške vzdrževanja IT sistema, ker ste vi trenutno brez denarja. Vi pa jim boste vrnili denar, ko ga boste dobili od ...

Tajniku/tajnici je tako ali tako jasno, da bo to najverjetneje na dan svetega Nikole a vseeno opazujte njegov/njen izraz, ko bo hotel(a) ostati resen/resna. Vljudno vztrajajte in se ne pustite odgnati, enkrat mora tudi kamen popustiti. :D

Za konec pa še opozorilo! Če se to razve, bo življenjska doba takšnega strežnika zelo kratka. Veliko krajša kot je garancijska doba vgrajenih komponent.

ufek ::

haha kmarjan, polepšal si mi dan :))

Gost ::

haha kmarjan, polepšal si mi dan :))


Pa reči, da ni res, kar je zgoraj napisal.

5er--> ::

Ne več, ker ima sedaj že praktično vsak (študent v LJ) svojo 100 Mbit linijo doma za take stvari. Zakaj bi se zezal s faksom?

jinzo ::

Kok študentov pa je v študentskih domovih ? in kolko jih je na univerzi ? Ne se hecat no...
Take stvari so pr nas razpasene kot rožice na travniku ;)

Ampak ok, mislim da je tu padlo nekaj dobrih predlogov in avtorju svetujem da malo premisli. Včasih trma ni tako kul :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

ufek ::

pri dejstvu, da imamo doma že vsi najmanj adsl linijo pa res ne vidim povoda za tale razmišljanja o neki bazi torrent "gradiv". še enkrat poudarjam, če ste vajeni takšnih debaklov od svojih študentskih organov na fakulteti, potem mi je res v ponos da sem na Fakulteti za gradbeništvo Maribor, kjer se ne vrti vse okoli lastnega egoizma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

kmarjan ::

haha kmarjan, polepšal si mi dan :))

Upam, da sem ga še komu drugemu :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski PC

Oddelek: Kaj kupiti
141691 (414) rutifruti
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252237 (2074) Nwanko
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333752 (2865) Isotropic
»

Računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
181455 (1032) g. Oden
»

Komplet računalnik za ~600€

Oddelek: Kaj kupiti
312105 (1649) tx-z

Več podobnih tem