» »

floppy ne dela

floppy ne dela

micka ::

hmmm imam novo plato.Ko proklopim disketno enoto mi jo pri zagonu računalnika normalno spozna in tudi v windovsih je prisotna.Vendar ko vstavim disketo mi jo enostavno ne zažene.Kable preverila,enoto zamenjala (dvomim da bi bile obe fuč).Kaj lahko še storim(razen servisa)..

hvala

McHusch ::

poskusi obrnat kabel za floppy

micka ::

če kabel obrnem mi lučka stalno gori...se pravi da kabel ni problem?? Če je kabel obrnjen "normalno" mi pa tudi zasveti ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: micka ()

Jaxx ::

preveri, če je napajalni kabel pravilno uštekan in poglej v bios če prepozna floppy enoto!

micka ::

bios ga prepozna....winsi tud toda ko vtaknem disketo se nič ne zgodi,če kliknem na ikonco od disketnika mi napiše "please insert disk into drive A" čeprav je disketa v njem.Sprobala sem tudi drug floppy vendar tudi ne dela.Po moje da je plata:(

Gh0st ::

Če maš kašn spare floppy IDE kabl, potem ga zameni in probi, da ni mogoče kabl kriv. Jest sm mel tud tak problem, pa je bla fora sam v tem, ker je biu kabl narobe obrnjen (ko sem nazadnje čistu kišto).

Sicer pa poglej če je disketa DOS formatirana!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

micka ::

probala z drugim kablom ..obračala kable na vse strani nič....

Gh0st ::

god dam, kwa nj ti še rečem?!
očitno je res kontroler na plati fuč.
kaj pa Windows kontroler driver za flopy?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Duhec ::

Najprej poizkusi z novo disketo. Nekatere sprednje maske so preveč ''debele'' in se tako disketa ne zatakne do konca. S kazalcem jo bolj potisni do konca, tako da se slišno zaskoči. Če ne dela, preveri proti virusu !8-)

Gh0st ::

ne morem si nič da nebi...

-- veš, računalniki delajo bolje, če jih priključiš!--

...no offense...mal heca..:\ ;)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

VASkO ::

pa je disketa, ki jo vtikas not sploh formatirana?

pa v BIOSu mas dve moznosti za floppy: A ali B. Mislim, da tu ni vseeno, kaj izberes. Za A moras priklopiti en konec kabla v plato, enega pa v floppy ne pa sredinskega v floppy.

vili ::

POGLEJ V BIOS CE JE VSE PRAV A PA 3.5 PA 1.4 PA TO PA NASTIMI NEJ SE BOOTA Z DISKETE PA NAPIS KAJ TI BO POL JAVL . MOYNO JE PA DA TUD KAKA ISA KARTICA ZAJ..E SITUACIJO SICER NE VEM ZAKAJ SP PA ZE VIDU SAM CE JE PLATA NOVA POL VERJETN ISA SLOTOV NIMA VEC :))
ViLi was here !!!

Duhec ::

Za VILIJA :
http://www.slo-tech.com/ostalo/pravila/...
člen 4 !

Za Micko :
A je bil virus, kaj ?

micka ::

Hvala za vse odgovore,zadevo smo rešili:D .(Krivda je bla pri MB)

nodes ::

Pa kaj vsi po tem Viliju. Človek je že pismen, če pozna velike tiskane črke. inpika

Yoda Master ::

Micka a lahko poveš kako si zadevo rešila, ker mam enako plato in mi enak nagaja floppy.

Hvala!
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

micka ::

Kako pa veš kakšno plato mam??8-O ..ok..Krivda je bila pri kontrolerju. Je možek nesu plato nazaj in so mu jo lepo prec zamenjal:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: micka ()

Highlag ::

On misli da ima enako "novo" plato :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winsi zamrzujejo, ko hočem odpreti datoteko na disketi, kaj naj naredim???

Oddelek: Pomoč in nasveti
111032 (872) ReBi
»

bios

Oddelek: Strojna oprema
6879 (789) boštjan
»

Problem z disketnikom (A:)!

Oddelek: Strojna oprema
141312 (944) MAX34216
»

Mrtva maticna ali ne???

Oddelek: Strojna oprema
121074 (995) _Dejan_
»

Disketnik

Oddelek: Strojna oprema
201136 (955) V-i-p

Več podobnih tem