» »

OC Pentiuma III 650MHz

OC Pentiuma III 650MHz

Pizzicato ::

Pravkar sem dobil Pentium III 650 MHz na matični plošči MS-6178 Micro ATX WH5. Ko sem poizkusil vodilo povišati za eno stopnjo, se moj računalnik sploh noče prižgati (niti BIOS - to pomeni, da mi niti monitorja ne prižge). Potem moram vodilo nastavit nazaj na 100MHz, pa je ok. Malo sem menjaval nastavitve v BIOSu, pa mi nič ne rata. A mi lahko kdo kaj svetuje, saj mislim, da bi OC za eno stopnjo moralo delovati?

Thunder ::

Mas probleme s ostalo strojno opremo

Pizzicato ::

S katero. Saj je grafična in audio kar na matični. Drugega pa nimam... A je treba popravit v BIOSu nastavitev, mislim za nek auto processor number?

mravla ::

v BIOSU bi moral imeti nastavitev pri procesorju, ki jo lahko nastaviš na auto ali na default, probaj. ne poznam te plošče. imam MS 6199 pa nima nobenih problemov. pol pa vzami ven jumper. mogoče bo šlo.
če ga poženeš, bo letel

Space Surfer ::

kater RAM maš?
CAUTION! Overclocking is addictive!

Caboose ::

samo nekaj bom vprašal...kaj si dal vodilo na 133?
Če si pol ni čudno, da ne dela saj sem sam imel enak problem. Ti imaš 100Mhz ram-e torej nastavi FSB na 112 in bo vse delalo kot je treba...

BTW kaj za vraga te je primlo da si vzel MICRO ohišje?????
:(:D:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Pizzicato ::

Dal sem vodilo na 112 MHz, vzel sem jumper ven, pa ne gre in ne gre. RAMa imam 64MB. Kaj se lahko nardim? BTW: Ko sem kišto dobil sem dal takoj FSB na 112MHz, pa je računalnik lepo (hitro) delal. Potem sem poizkusil na 133MHz in se PC več ni hotel zagnat. Resetiral sem BIOS in znova poizkusil nazaj na 112 MHz. In ni več šlo... Torej zmeraj ko dam na 112MHz in računalnik ressetiram se mi niti na monitorju več noče prižgat zelena lučka (sveti oranžno, kot da je PC vgašnjen)... HELP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442061 (1525) OwcA
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704595 (3917) AtaStrumf
»

CII OC

Oddelek: Navijanje
171501 (1261) GaS
»

DISK

Oddelek: Navijanje
151186 (986) OZZY
»

Kako naviti PII procesor...?

Oddelek: Navijanje
161231 (1009) VASkO

Več podobnih tem