» »

PHP pošiljanje večje količine mailov

PHP pošiljanje večje količine mailov

PrimozBo ::

En povsem praktičen problem, kako je z recimo pošiljanjem mail-a 1000 prejemnikom. Sedaj imam za test v bazi 3 naslove in delam tako da najprej sestavim lepo oblikovano sporočilo potem pa grem z while zanko čez uporabnike iz baze in vsakič kličem mail funcijo.
Predvidevam pa da to ni ravno dobra ideja če želiš poslati 1000 ljudem naenkrat. Kakšen nasvet glede tega ?

steev ::

Da jih daš pod BCC. Glej četrti primer tukaj.
:|

Ziga Dolhar ::

(BCC ni lih fajn za spam filtre ...)
https://dolhar.si/

steev ::

Potem pa ni druge kot da daš v zanko in vsakemu posebej pošlješ mail.
:|

Gost ::

Vse na enkrat ni dobra rešitev, ker ti mail strežnik ne bo sledil in zelo verjetno večina mailov ne bo dostavljenih.

Tako pošiljanje poteka v korakih recimo 50 mailov na 5 min (odvisno od zmogljivosti strežnika). Narediš skripto, ki iz čakalne vrste prebere 50 mailov za poslati, jih pošlje in si zabeleži, katere je že poslala. Za tako pošiljanje uporabiš cron job (izvajanje določenega ukaza na določen termin).

Kasneje je pa še več zadev za upoštevati:
- bounces (maili, ki niso bili dostavljeni, neobstoječi maili, polni inboxi itd)
- preverjanje ali je teh 50 mailov na isti domeni (npr gmail) in jih malo presortira (določeni strežniki pazijo, da ne dobijo od enega ipja veliko mailov)
- ...

Lahko pa uporabiš kak phplist, mailman, ali kako plačljivo rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

PrimozBo ::

Torej rabim neko zunanjo skripto za tako opravilo ? Kaj bi mi priporočali, da je čimbolj enostavno za uporabo in da zmore do nekje 1k mailov.

AndrejS ::

Prvo se pozanimaj pri tvojem ponudniku koliko mailov lahko pošlješ na minuto. Ker meni da se zgodilo da je njihova skripta mislila da sem spamer in so mi SMTP blokirali.

Nextor ::

Najbolje, da narediš eno cron skripto, ki npr. na vsakih 5min počekira posebno tabelo baze, v katero nafilaš maile za 50 naslovov in jih nato pošlje. To ponavlja tako dolgo dokler ne pride do konca.

Looooooka ::

In ker self respecting administrator(ki ima webserver za hosting in lahko pricakuje take skripte)...ti bo blokiral uporabo mail serverja?
Kr lepo BCC in gasa.Ce ti provider tega ne omogoca jim reci, da gres drugam, ker niso resni.Ob danasnjih CPU-jih in RAMU, da sploh o 100mbit linkih ne govorimo tole res ne bi smel bit noben problem.
Mail serverja ti pa tud nima kj zabijat, ker ma vsak normaln mail server lastn queue in bo ze poskrbel, da bo vse poslano brez, da bi masina izdihnila.

Ales ::

Hm. Kakorkoli pogledaš, to ni najboljša izbira. Če uporabiš BCC z desetinami naslovnikov, ti bodo antispam filtri pri prejemnikih požrli večino sporočil.

*ziga* ::

Loooooooka svaka ti cast, ce ti rata poslat email z 1000 prejemniki v BCCju...nekje 10 je pomojem max z BCCjem pa se to, da bi ti poslal 100 mailov z 10 prejemniki nevrjamem...cron je najbolsa resitev,ce mene prasas...

DonMatejo ::

okej, se bo oglasu nekdo, k s tem vsakodnevno služi kruh ok?

BCC se lepo pošilja (preverjeno) tm okrog 100 naslovom na mail preko siola, je pa res, da sem jih prej nekajkrat zaradi blokade mail-serverja lepo poklical pa jim razložu zakonsko podlago, ki jo za to početje imam. Prevezali so me do nekega gospoda, ki se je predstavil kot: "nekdo, ki ima nekaj več pravic, kot ostali :D", ki mi je lepo povedal, da bo naš statični IP umaknjen z "black-liste". Od takrat naprej živimo in delamo lažje. Glede 100mailov pa se mi zdi, da je to omejitev Outlooka.

s spoštovanjem,
Matej

steev ::

Jaz vem da preko gmaila posiljam mail vsak teden. Jih dam pod bcc ene 50-100 pa gredo brez problema ven maili.
Lp
:|

Ales ::

Pa je kdo od vas dejansko preverjal, koliko jih pride do naslovnika oz. kako se različni antispam filtri pri prejemnikih odzovejo na x naslovov v BCC? Ven poslat je še najmanjši problem.

Looooooka ::

ziga po ene 500 jih gre cist lepo naokol.Edini ponudnik pri katerem je blo do zdej treba gledat na stevilo ljudi pod bccjem je bil hotmail.Ta je mel takrat(bogve ce so kj spremenil do danes) omejitev na 10 ljudi v bccju.
Pa na konc dneva ti je itak sam cilj razdelit cajt, ki je dovoljen za izvajanje php/asp strani...in v tem cajtu razdelis tiste recipiente na tok mailov in bccjev, da gre zadeva cez.
Osebno sm pr windows hostingu lepo sel na hmailserver, ki ima vse nastavitve in maile shranjene v SQL bazi...kar pomen, da lahko lepo v trenutku zabijem v queue tud par tisoc recordov.Za mail queue bo poskrbel mail streznik.
In sem zihr, da na linuxu obstaja tud kar nekaj takih mail streznikov.

Ziga Dolhar ::

Looooooka, ni problem samo odhodni strežnik. S te strani je vseeno - če pač ne dovoljuje pošiljanja tisočim BCC prejemnikom, pač pošlješ v paketkih.

Problem so dohodni strežniki oz. filtri prihajajoče pošte. Ti NE vidijo, koliko je BCC prejemnikov, saj dobijo zgolj podatek o individualnem prejemniku. Vendar filtri lahko dejstvu, da je prejemnik specificiran kot prejemnik skrite kopije, pripišejo določeno število "točk", zaradi česar bo sporočilo hitreje padlo kot spam. In ta težava je popolnoma neodvisna od morebitnih nastavitev odpošiljatvenega strežnika.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje večje količine mailov

Oddelek: Programska oprema
222061 (1689) NeMeTko
»

Newsletter

Oddelek: Omrežja in internet
212803 (2618) c3p0
»

mass mailing

Oddelek: Izdelava spletišč
81552 (1463) Uporabnik
»

Prikrivanje E-Mail naslovov.

Oddelek: Omrežja in internet
223620 (3297) Bakunin
»

Program za posiljanje e-mailov

Oddelek: Programska oprema
71090 (1001) Matty

Več podobnih tem