» »

Kateri program za Mixanje videa na računalniku?

Kateri program za Mixanje videa na računalniku?

AtaStrumf ::

Sem srečni, a zaradi ATI-ja ne ravno ponosni, lastnik MSI GF4Ti4400, ki omogoča osnoven VIVO pa sem iz kamere VHS-C stlačil par videoposnetkov v računalnik v mpg format po NTSC standardu z programom WinProducer, ki je prišel zraven kartice.

Zdaj bi pa rad mal miksal tole, ampak sem pri WinProducerju, ki sicer to omogoča naletel na nemajhen problem. Ko zmiksa rata kvaliteta posnetkov FUL slaba. Do te točke, da se jasno vidijo kvadratki in posnetek ni za nikamor več (že tako je bolj žalostno videt). Slučajno pa sem opazil, da če prej zakodiram v Divx 4 avi in potem miksam pa do tega ne pride; pa še hitreje obdela. Samo k ne vem, če se mi da vse zakodirat zdaj v Divx, bolj pa me moti ker ne vem zakaj prihaja do tega.

A obstaja kak boljši prigram za mixat video na računalniku, ki mi nebi povzročal takih preglavic in po možnosti omogočal čim več raznih prehodov.

bastadu ::

Naprimer Adobe Premiere opravlja to delo bolj profesionalno...

Zzzzzzz ::

Samo je ta problem, da Premiere ni za glih plitve žepe (legalna verzija, seveda :\)

AtaStrumf ::

Ja to je res. Mogoče kaka stara verzija bi se dala dobiti ugodno tudi legalno, če posebej od kakega kolega, ampak pustimo to. Me ne zanima če je kdo že opazil, da pri mixanju pade kvaliteta videa. In to drastično. To mi ni logično, saj gre za digitalne podatke. Zakaj hudiča sploh spreminja kvaliteto, če je vse kar hočem da ustvari prehode med izrezanimi scenami.

Zzzzzzz ::

Mhm...
Jst bi reku, da so to čudno napisani algoritmi za delat prehode. Več tle ne znam. Veliko je odvisno od programa, ki ga uporabljaš.
Nekej sem delal v premieru (znam enmalo osnov :\, ne več), vendar so bli vsi prehodi dobro narejeni, nč kockasti al pa kej podobnega. Vendar... jst sem delal z mini-DV, tko de... ne vem.
Veliko je tudi odvisno od formata, v katerem zajameš, pa od kompresorja (kodeka), tko da če se spravljaš delat kej, priporočam kak dober kodek za obdelavo videa, potem, ko je video zmiksan in narjen, polej lahko daš v kako bolj "poceni" varianto. To je kot pri obdelavi slik - vse slike, ki se jih dela npr. za web al pa za tisk (s tem mislim slike, logotipe, animacije... ne kke web-gumbke), se dela pr večji resoluciji in večji kvaliteti. Kej druzga pa... ne vem.

Premiere mislm da se da dobit poceni (no, relativno poceni, glede na ceno cele verzije :\), če kupiš Pinnaclovo DV koder/dekoder kartico, sam nism pa sigurn...

TylerDurden ::

Ker nisi navedel cene ti priporočam Fast Silver.
Let\'s make some soap ...

nodes ::

Lažje bi bilo če bi napisal vsaj formt v katerem zajemaš.
Nisem še preiskusil Vivo Video IN, ker je bila do sedaj ta možnost na grafičnih karticah bolj za okras. Lahko sploh nimaš pravega codac-a......

AtaStrumf ::

Codec ne vem kateri uporablja WinProducer, zapiše pa se v format .mpg. Pri nasvetih za program cena ni pomembna, ker se itak ne mislim resno ukvarjat s tem ampak samo za hec mal da probam in ne mislim originala nabavt. Če ga bom slučajno od koga dobil prav, drugače pa so tudi druge opcije.

nodes ::

Pravijo da že v VirtulDub-u najboj enostavno... nisem probal.
Uporabljal sem MGI kot najbolj enostaven in dovolj zmogljiv. Zelo primeren je tudi Unlead Media studio 6.0 PRO.
Sam video format mpg ne obstaja, to je samo končnica za Winse. Malo morje imaš npr. že samo MPEG1 codec-ov s to končnico. Lahko je celo M-JPEG. Potem ni niti rečeno, da bo vsak program za obdelavo videa prepoznal ta zajem z že priloženimi codeci. Originalni, zraven tudi cenejših video kartic so dokaj nekvalitetni. Zato poišči na internetu kaj bolj profesionalnega beri lahko dražjega.
Prvo moraš ugotoviti kakšen je sploh točen format captur-ja.
Po obelavi ne smeš spreminjati formata zapisa, temveč se zapelješ samo čez, v istem formatu.Verjetno je premajhen bitrate osnovnega zajema za kakšen convert.
Saj mora imeti kar nekaj folka te kartice.


Kakšne kvalitete pa dobiš potem ven Divx? S katerim programom? V kateri ločlivosti?

AtaStrumf ::

Divx mi rata kar lep, skor ni videt razlike med .mpg-jem in .avi-jem in tudi ko ga zmiksa ni kake hude izgube kakovosti. Resolucija je 640x480 in 720x480, odvisno kaj sem izbral ko sem zajemal. Čudn mi je da bi kaj spreminjal kodek, ker delam vse z istim programom, tako zajem kot urejanje.

V Virtual Dub-u sem že razal Divx-e in je simple, najbrš bi jih bilo tud zlimat dost enostavno, samo jaz bi se mal afna z efekti, prehodi ipd. To dvomim da ima Virtual Dub.

Za zajem moram imeti inštaliran poseben nvidin driver. Mogoče on določi kodek pri zajemu, ker izbire je kar dosti. Raznorazni PAL-i in NTSC-ji. Jaz sem zajel z NTSC DVD oz. Real Time Best opcijo. Tole mi da podake o sebi:

Motion Vector Vertical: 8
Aspect Ratio: 4 : 3

Audio Codec : InterVideo MPEG Audio Encoder
Sample Rate: 48000 samples/sec
Sample Bits: 16 bits/sample
Channel: 2
Layer: 2
Bit Rate: 224 Kbits/sec
Mode: Stereo

System:
Pack Size: 2048 Bytes
Packet Per Pack: 1

Za Video Codec pa piše MPEG2 in ga ne morem spreminjat.

Any ideas?

Zgodovina sprememb…

nodes ::

Bit rate si se zmotil recimo da je prav 2240.

codec ...mogoče Intel Indeo video, nima veze, četudi ravno nekaj takšnega nisem maral.

Za capture je včasih tudi boljše uporabljat kar kakšen VirtualDub.

Težko verjamem, da ima kartica hardversko stiskanje v mpeg2 težje je če deluje pola pol, potem lahko uporabljaš samo originalni driver. Drugače lahko poizkusiš še z PowerVCR II. Programi za obdelavo sta tile dva, za amatersko delo čez glavo, tudi z holivudskimi prehodi, napisi itd.. Pa še ni potrebno diplomirat, kot pri Adobe-ju.

Če je Divx v redu potem je tudi dovolj podatkovno bogat zajem videa.
Če niso imeli problema pri prepoznavi formata programi za stiskanje v DivX, potem verjetno ne bo težav tudi v programih za video obdelavo.

VooDoo 3500 je stiskal kao u mpeg1, vendar potem formata ni prepoznal noben drug program.

Takšne minimalne, samo video kartice,so leto nazaj stale 80k.
na grafičnih pa do sedaj kakšen polovični PAL, ki je po obdelavi postal neprepoznaven v celozaslonskem predvajanju.

Kvaliteta zajema iz VHS-a je bistveno slabša kot npr. iz Hi8, to je treba upoštevat.

Kvaliteta, če se vse pokrije z codeci, pri export-u ne sme, in ni, slabša od inport-a.

Lepe movies...

borut1 ::

Kaj pa PINNACLE STUDIO DV.
Jest mam ta program in mi dela perfektno!
Je zelo enostaven za uporabo!Pa tudi cena je dostopna,dobi pa se tudi demo!
Če hočeš zvedeti kaj več me kontaktirajna moj mail!:\ :D

AtaStrumf ::

Borut1 v profilu tvoj mail ni viden, zato bi te prosil, da ga narediš vidnega ali pa da ga napišeš v naslednji post.

Včeraj sem se za#ebaval s tem kr#evim WinProducerjem in ni ratalo nič, ama čist nič pametnega. Jaz ga mam dost. Nekaj ne dela dobr oz. jaz nečesa ne vem in skratka ga mam dost. Hočm nekaj boljšga.

Kar se pa kodeka tiče pa sem ugotovil da se skriva še nekaj podatkov in sedaj vam jih odkrivam:

npr. za NTSC DVD v katerem sem jaz zajemal:

[NTSC DVD]


File Format: MPEG2
Video Codec : InterVideo MPEG Video Encoder
Frame Width: 720
Frame Height: 480
Frame Rate: 29.97
Frame Type: Frame Base
Bit Rate: 6400 Kbits/sec
GOP: 15
Sub GOP: 3
Motion Vector Horizental: 8
Motion Vector Vertical: 8
Aspect Ratio: 4 : 3

Audio Codec : InterVideo MPEG Audio Encoder
Sample Rate: 48000 samples/sec
Sample Bits: 16 bits/sample
Channel: 2
Layer: 2
Bit Rate: 224 Kbits/sec
Mode: Stereo

System:
Pack Size: 2048 Bytes
Packet Per Pack: 1

Sem moral schroll-at gor, da sem videl še podatke za Video kodek, sicer sem videl samo spodnji del ki vsebuje podatke o Audio Kodeku. Ma zdaj kdo kako novo idejo?

SasoS ::

Še zmeraj ne razumem zakaj delaš v NTSC-ju ko smo mi vendar v PAL deželi??

AtaStrumf ::

Že, že, da smo v PAL deželi, samo kaj misliš da zgleda boljš 30 FPS pri NTSC-ju ali 25 rpi PAL-u? Sem probaval z obema in se mi je zdel NTSC boljši, čeprav gre pri NTSC-ju frekvenca gor na račun resolucije, samo tukaj nisem opazil, da bi bil to problem.

Zgodovina sprememb…

nodes ::

Nov codec z novim programom nudi možnost obdelave videa na grafični kartici. Mal dnarja mal muzike. leglo hroščev.
Probaj z drugimi programi. :D

borut1 ::

:) no zdaj lahko vidš moj mail!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube nativni video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
151583 (1212) Ijus
»

DLNA mreža za TV (PROGRAM)

Oddelek: Programska oprema
83531 (2677) radmannsdorf
»

Zajemanje videa

Oddelek: Zvok in slika
101822 (1644) Yossarian
»

Kvaliteta posnetkov z radia

Oddelek: Zvok in slika
101676 (1447) tonccy
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111869 (1721) pivmik

Več podobnih tem