» »

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

shock ::

Pri Inštalaciji linuxa sem naletel problem. Ta problem nisem imel pred kratkim, dokler nisem dal notr še en hard disk (Maxtor 8,4GB 90840D6). Pri tem sem določil da naj pogleda MBR (zdaj nevem če sem naredil prav al bi mogral dat prvi sektor od hdb?), in seveda dal linux se inštalira na ta (Maxtor) disk. Ko hoče formatirat disk vse zmrzne oz. noče nič naprej, čakal sem več kot 1 uro pa še vedno nič. Kaj storiti????

gojc1 ::

Si mogoče tak njok kot jaz in si disk priklopu na kakšen raid krmilnik?
1. Da - dobi drajver za krmilnik
2. Ne - nimam pojma oz. upaj na milost nekoga bol iskušenega.

dr.J ::

Katero osnovno ploščo imaš (čipset=?)? Malo opiši ostale IDE naprave in kako so priklopljene.

Kam si priklopil disk (na kakšen RAID kontroler)? --> daj na ATA100/66/33. Pa master/slave jumperje porihtaj.
Ali je disk viden v BIOSu?
Ali dela pod npr. Windowsi?
Če je master na 1. IDE kanalu, bo hda, sicer hdb (razen če ni na kakem drugem kontrolerju).

shock ::

Osnovna plošča Abit KG7-lite, čipset od AMD761. Na prvem IDE kanalu oba diska (IBM ATA 100 (primary), Maxtor ATA33),v drugem pa sta pekač in navaden cd-rom. V biosu je disk viden in isto je pod winsi viden.

Kar se tiče inštalacije gre vse gladko, dokler naj bi začel formatirat disk.

dr.J ::

Sklepam, da bi rad imel Linux na tem drugem disku. Ali ti napiše kak error message? Poskusi preklopiti med grafično in navadnimi konzolami z Alt-Ctrl F3 / F4 / F5 (/ F7 za nazaj). Tam utegneš najti kako sporočilo.

Kako si pa particioniral drugi disk? Rabiš vsaj / in swap particiji; zelo priporočljiva je ločena /home pa tudi /usr/local.

Ali ta drugi disk lahko sformatiraš pod Windowsi? Lahko ga testno priklopiš kot prvi disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

roscha ::

Če tole ne bo delalo, potem bo pa blem.

Maxtro disk priklopi kot primary master. IBMa za vsak slučaj kresni ven. (Ne pozabit prestavit jumperjev na diskih!)
Inštaliraj Linuxa. Mora it. Drugače zamenjaj distribucijo/ CDje. Pa iv BIOSu ne pozabi izklopit kakega "antivirus" sranja.
dela? Lepo. Upam da imaš LILO booter. Seveda na MBR od hda (oziroma Maxtorju). Ja? Bomba.
Priključi se IBM disk kot hdb (primary slave), hop v Linux in v etc/lilo.conf DODAJ naslednje:

other=/dev/hdb1
label="win" # ali karkoli že
map-drive=0x80
to=0x81
map-drive=0x81
to=0x81

POŽENI lilo. in reboot.

če želiš dobiti menu kam (linux/win) takoj po napisu LILO stisneš shift , Tab ter poveš kaj boš bootal.
Sicer se da to z eno vrstico v lilo.conf rešit drugače, pa to kasneje...

Deluje? super. 2 sistema, če odstraniš linux disk, windozi še vodno lepo delujejo (kot master disk seveda!) brez vsake jebancije okrog MBRjev ....

Če kaj ni jasnio pa še vprašaj.

by!

roscha ::

p.s. za tipkarske napake se opravičujem.... (vodno=vedno) ipd.

Ales ::

Zdajle samo toliko, ker nimam več časa: roschina navodila so seveda točna, vendar RH 7.3 po defaultu uporablja GRUB in ne LILO. Ne bo pa nobene škode, če pri inštalaciji izbereš slednjega. RH te bo vprašal, kateri boot loader želiš uporabljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

roscha ::

Jah j3bat ga. Redhata oz Gruba ne poznam spljoh. Sem nekako na DEBI(L)ANA navajen...

by!

shock ::

Sem poskusil dat disk na master pa še vedno nič :|

roscha ::

A v BIOSu ziher nimaš kakega "virus away" sranja vklopljenega?
ZIHER?

Lahko probaš kako drugo distribucijo? Bi blo fino. Kaj pa wintendo startup disketa, z njo lahko formatiraš?

by!

shock ::

Ma ne rabi več ker sem na prvemu disku naredil particijo za linux in drugi disk sem pustil kot za arhiv. V bistvu zdaj imam linux samo adsl ne znam naštelat. Kako se naštela tam ADSL?

shock ::

Ne rabte več pomagat, kar se tiče inštalacije in adsl-a, saj sem že upalu novo temo kar se tiče ntfs :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151854 (1486) Michael7
»

Rad bi bootal Win98 in Windows XP z Lilo

Oddelek: Operacijski sistemi
61613 (1540) Daedalus
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181336 (1195) Shaman
»

simbioza windows 2000 on Red hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
261385 (1102) dr.J
»

Brikanje diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91257 (1129) cahahopie

Več podobnih tem