» »

Sendmail na CentOs 5.4

Sendmail na CentOs 5.4

Vuli ::

Naštimal sem server na CentOs 5.4 (Webmin, Apache 2.2.14,PHP 5.2.11, MySql 5.0.86) in domene so dostopne na internetu.
Ker imam namreč dinamični IP sem šel na zoneedit.com in si tam uštimal free DNS na moj IP. Seveda ima pa tudi router to opcijo in avtomatsko posreduje nov IP na zoneediit.
Vglavenm rad bi si uštimal še mail server za te/to domene/o a mi nikakor ne rata. Prelistal sem že en kupc tutorialov za SendMail mail server a brez uspeha.

Bi znal mogoče kdo bolj simpel razložit kako gre tale stvar?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Poldi112 ::

Najprej si omisli statičen ip.

Za maile, ti bi rad prejemal verjetno? Predlagam da si instaliraš postfix + dovecot. Sendmail je bolj ali manj legacy crap.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vuli ::

Za oboje bi rabu, pošiljanje in prejemanje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BlaY0 ::

Poldi112: Sendmail v svetovnem merilu še vedno prenese zavidljive količine maila.

Vuli: Ne vem sicer kako ima zoneedit.com rešeno to z apdejti ampak bistvo je v tem, da moraš apdejtat A zapis, ki je hkrati tudi MX zapis.

Poldi112 ::

>Poldi112: Sendmail v svetovnem merilu še vedno prenese zavidljive količine maila.

Res. In slabo.

>Za oboje bi rabu, pošiljanje in prejemanje.

Za to imaš Postfix. Da potem prejete maile vidiš (v Thunderbird recimo), pa imaš še Dovecot.
Tu imaš še 2 ok tutoriala:
http://wiki.flexion.org/PostfixSetup.ht...
http://neranjara.org/article/title/How_...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Pa saj on nima problema z MTA-jem oziroma SMTP serverjem? On ima problem s tem, kako nastavitit DNS, da bo zadeva funkcionirala! Njemu je zmanjkalo bencina, ti mu pa ponujaš Toyoto namesto njegovega Volkswagna;((

Poldi112 ::

Kako nima problema z mta, če je napisal tole:
>Prelistal sem že en kupc tutorialov za SendMail mail server a brez uspeha.

Ker da mu mx zapisa ne bi uspelo nastaviti bi bilo rahlo smešno, glede na to da je ostalo zrihtal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlaY0 ::

Saj pravim, ne vem kako zgleda in kaj omogoča interface od zoneedit.com niti kakšne apdejt skripte uporabljajo.

Druga stvar, ki sem jo pozabil omeniti je pa ta, da je na RedHat-u (CentOS-u) sprejemanje (razen lokalno) onemogočeno. In to tako pri Sendmailu kot tudi pri Postfixu.

Pri Sendmailu popraviš sendmail.cf:

O DaemonPortOptions=Port=smtp,Addr=127.0.0.1, Name=MTA

...odstraniš Addr opcijo. Pri Postfixu pa v main.cf odkomentiraš:

inet_interfaces = all

...in zakomentiraš:

inet_interfaces = localhost

Vuli ::

No, zna bit smešno, ker sem rahlo izgubljen.
Če recimo preko php skripte pošljem email na moj, ki ga imam pri hotmail in recimo grem pogledat v Sendmail/User MailBoxes (preko Webmina) in pol v root mapo in tam so vsa sporočila, ki sem jih hotu poslat. Eno recimo zgleda takole:
From Mail Delivery Subsystem MAILER-DAEMON@localhost.localdomain
To apache@localhost.localdomain
Date 05/02/2010 00:07
Subject Returned mail: see transcript for details
Message contents

The original message was received at Fri, 5 Feb 2010 00:07:08 +0100
from localhost.localdomain [127.0.0.1]

----- The following addresses had permanent fatal errors -----
vuli12@hotmail.com
reason: 550 DY-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons.
We generally do not accept emai...l/network admins, please visit http://postmaster.live.com
for email delivery information and support
----- Transcript of session follows -----
... while talking to mx2.hotmail.com.:
>>> MAIL From:apache@localhost.localdomain SIZE=681
550 DY-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. We generally
do not accept email from dynamic IP's as they are not typically used to deliver unauthenticated
SMTP e-mail to an Internet mail server. http://www.spamhaus.org maintains lists of
dynamic and residential IP addresses. If you are not an email/network admin please
contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please
visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support
554 5.0.0 Service unavailable


Se pravi, zgelda je zaradi dinamičnega IP.
Zoneedit.com
Ja glede domen domena.com in www.domena.com se IP posodablja avtomatsko. Verjetno preko mojga routerja, ker ima opcijo DDNS in sem tam vpisal account info za Zoneedit.
Na Zoneedit sem pod opcijo Mail Servers (MX)dal takole:
MailServer Mail Destination
mail.domena.com www.domena.com

Zdej verjetno je treba ta mail.domena.com server narest ali kako.
Piše pa tudi, da Remember, you must also create an IP address (A) record for "mail.domena.com"
tako, da sem tudi to naredu na IP kot za spletne strani.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

BlaY0 ::

Imaš torej dve DNS imeni... www in mail. Prvo je A record in se spreminaj vsak dan. Za drugo (mail) pa narediš CNAME record na prvo (www). Potem narediš še MX na mail.

Samo pozor! Tako se ne dela! To ni po RFC-ju. V Omenjenem primeru obstaja varianta, da ti "sending host" avtomatsko naredi envelope rewite v www! Tega pa ne želiš in tudi nimaš nastavljeno tako, torej bo ta nekdo, ki ti bo želel poslati mail od nekod, na tvojem serverju zavrnjen.

Če bi hotel pa narediti "po propisima", bi moral tako za www kot tudi za mail narediti A record in potem MX na mail. To bi pomenilo v tvojem primeru, da bi ob vsaki zamenjavi IP-ja ti (tvoj router) moral na Zoneedit-u spremeniti dva A recorda. Zato pa pravim, da ne vem kaj oziroma če Zoneedit to omogoča.

Tretja (lamerska) varianta je pa da narediš en A record in sicer mail, ter nanj obesiš vsa ostala imena prek CNAME recordov.

Ja glede tega kar ti Hotmail pravi je pa tudi res. Spamhouse ima zabeležene zgleda vse IP range, ki naj bi bili namenjeni dinamičnemu dodeljevanju. Če je rang, ki ga uporablja tvoj ISP res v tej bazi, potem ti ni pomoči in si boš moral omisliti statični IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

680x0 ::

BlaY0 je izjavil:

Ja glede tega kar ti Hotmail pravi je pa tudi res. Spamhouse ima zabeležene zgleda vse IP range, ki naj bi bili namenjeni dinamičnemu dodeljevanju. Če je rang, ki ga uporablja tvoj ISP res v tej bazi, potem ti ni pomoči in si boš moral omisliti statični IP.


Točno to je razlog, da se ne postavlja mail strežnikov doma. Za maile uporabi google apps, je zastonj, nimaš vzdrževanja in težav s spam filtri.

Vuli ::

No sej sem naredil tako.
za www.tadomena.com A (IP naslov)
in mail.tadomena.com A (IP naslov)

Potem pa še v MX
(mail server) (maildestination)
mail.tadomena.com za www.tadomena.com (vmes je pa še rank, ki sem nastavil na 1st)

Sedaj a moram ta mail.tadomena.com v kake nastavitve vpisat na server pcju(recimo v sendmail m4?)

Čist mi je zmešalo glavo tole.No, če ne druzga bom počakal na statični IP in bomo vidli, če bo kaj drugače.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ales ::

Kakor je razvidno iz hotmailove zavrnitve, težava ni v nastavitvah tvojega strežnika, pač pa v tem, da je tvoj IP blokiran. Ne razbijaj si glave dalje, dokler ne dobiš statičen IP.

Vuli ::

Uglavnem fantje uštimal sem. Danes sem dobil statični IP, sem kar gledal, glede na to da sem bral na froumu od Siola, da rabijo skori en teden. Zaprosil sem v petek popoldne in evo danes dopoldne je bilo uštimano, v bistvu 1 delovni dan.
Skratka, takoj je delalo pošiljanje emailov iz serverja, ampak prejemanje je bilo pa vrnjeno, tako da sem se sedaj neki igral in tudi to štima.
Najlepša hvala vsem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dbevfat ::

... zdaj pa se pripravi na poplavo :)

Se pridružujem nasvetu C=64; uporabi google apps maile, ima veliko prednosti za domačo in srednje zahtevno rabo.
nvr2fat

Vuli ::

Sem poskusil tudi s tem, a mi nekako ni uspelo. Email je že šel iz tistega računa, ampak prišel ni. Prišel je pa na moj server.
Bom probu še kak SPAM uštimat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hotmail.com označi moj smtp kot spam

Oddelek: Omrežja in internet
122690 (2417) kronik
»

PHP mail()

Oddelek: Izdelava spletišč
91233 (1123) darh
»

Linux (sendmail) SMTP noče poslat emaila...

Oddelek: Operacijski sistemi
51029 (978) urarrr
»

home page

Oddelek: Izdelava spletišč
91467 (1250) Seadoo
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111495 (1425) Seadoo

Več podobnih tem