» »

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

zizi ::

No jstsem se odlocu da bom svoji stari maticni (Abit KT7 RAID) flashal bios do tuki vse lepo in prav ampak ko sem zacel flashat je zmankal elektrike:'( :'(

Zdej pa ko zazenem computer mi napise:

Award BootLock BIOS v1.0
CopyrightŠ 1998, Award Software, Inc.

BIOR ROM Checksum Error

Detecting Floppy Drive A media...
INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Povejte mi ali je mozno popravt ali je sla maticna na vecna lovisca????

Ce se da popravt prosim natancno razlozite kaj rabim narest da bo moj star komp spet zalaufu....:'( :'(
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

SasoS ::

Imaš pa srečo večjo kot pamet (pa brez zamire:D). Vse kar moraš narediti je da na drugem računalniku sformatiraš disketo s sistemom (format a: /s) posnameš gor nov bios pa programček za flashanje in v autoexec.bat napišeš ukaz ki bo flešal bios. Tako se bo mašina zbudila iz diskete, poflašala bios in ko se resetirala bo notr že nov bios...

zizi ::

Jah ne mores kaj jst nisem tak software freak in nimam pojma o programiranju...vse kar jst delam na kompuje to da mal v gmax modeliram, overclock-am in igre spilam)

To da mam sreco je res :D

Dej mi ti to vse cist podroben razloz pa ti castim gajbo pira...mogoc dve ce mi hitr odgovoris...kot sem reku sem bol hardware freak kot a software freak...

Odgovor hitr gajba pira visi na nitki!!!
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Murja ::

Vzami disketo, pojdi so soseda, tam daj disketo notr, zalaufi
dos in napiši "format a: /s".

Ko konča si potegni dol nov bios in ga skopiraj na to
disketo:
ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/fae/kt7a9.exe

Sedaj pa na svojem računalniku vstavi disketo, prižgi računalnik.
Ko se prebudi vpiši: kt7a9
Počakaj...da konča.
Sedaj vpiši še: runme
Ko konča, resetiraš in vse bo spet po starem oz. po novem.



Gajba pira praviš?:D

Matek ::

Send it over from New Jersey:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zizi ::

Ej sam ko zazenem ms-dos in to napise mi pove da windows tega formata ne podpira al neko tako bedarijo!...torej gajbe se ne bo!0:)
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

para-site ::

pejdi na http://www.bootdisk.com/, pa boš že kaj našel za nardit eno bogo boot disketo.

SasoS ::

lej...čisto enostavno - zadevo morš odkompresirat! Na disketo posnam bios (verjetno ????.rom, ???.bin al pa kej tazga), program za flashat (awdflash.exe ali kaj takega...odvisno pač ker mora bit) skratka vse kar si uporabu že prej. Potem narediš na disketi en fajl ki se imenuje autoexec.bat in noter napišeš vrstico da ti poflasha bios ("a:\awdflash ???.bin /?? /??"....tako nekako...preveri kaj točno mora bit na strani proizvajalca)

Murja ::

zizi: kdaj ti to napiše in kaj točno napiše?

zizi ::

KA JE SLO NAROBE!!!???

No vse sem naredu po vasih navodilah awardflash se je zagnal pa prefleshu bios...potem se je resetiru in katastrofa!!!!

Vsakic ko ga zazenem dobim 4 dolge piske in potem se racunalnik sam od sebe ugasne???

tko gre...

Piiiiiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiii in isklop:'(

ne vem kaj naj naredim ampak po mojem je sla plata u pm
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zizi ()

AngelOfDeath ::

plata ni šla v pm pač pa bios.
imaš kakega kolega z eprom programatorjem ?

Zgodovina sprememb…

zizi ::

...sam kako je pa sel bios v kurac vse sem prav naredu...nimam nobenega frenda z eprom...sit ej a mas akko idejo kaj naj naredim?


Ker nocem nove plate kupovat
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Lime ::

Če maš kakega frenda z isto plato, pojdi k njemu in pri prižgani mašini zamenjajta bios s tvojim in ga poflešajta.

Paramedic ::

zizi: sej ti nikakor ni treba nove plate kupovat. V servisu, če bi nesel, bi ti nanovo sprogramirali bios, ne pa plate menjali.
Imam pa občutek, da bi na začetku, ko ti je un checksum error pisalo, mogu le bios z mostičkom resetirat. Si ti že kej sprobu?
End transmission.

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

si tokrat flashal pravi BIOS?

drugace pa je zelo enostaven nacin, da najdes nekoga, ki ima plato z enakim BIOS cipom, kot ga imas ti (plata sama ne rabi biti enaka), po DOS bootu zamenjas BIOS cip s svojim in ga preprosto flashas, pol ga vstavis v svojo plato in mora delati.

Matek ::

4 long beeps when turning on your system might indicate yout CPU fan is either damaged ot running to slow. Check your CPU fan. Clean or replace it with a new one.

Če maš CPU cooler slučajno na kerem drugem prključku, kot na FAN1, se ti noče samo zagnat, men se tud ni hotl, ampak to se ti je zdaj zato nardil, ker v originalnem biosu od KT7-RAID ni blo te zaščite, zdaj v tem novem ko si ga gor dal pa je, zato se ti tudi sam pol vgasne, ker sklepa da ni cpu kolerja in bi lahko cpu crknu. Če pa maš na FAN1 priključki cpu kuler, pa je mogoče crknu, v glavnem preveri. Kje je FAN1 priključek poišči v navodilih od plošče.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zizi ::

Problem je da zivim v zda..no sej to madmanmato ve:D

Tu so pa sami neki bebci ki mislijo da majo pojma o racunalnistvu...tko da sem screwed

ne vem no kaj bi naredu...pa se vedno ne vem kaj je slo narobe! cist vse je slo dobr pol pa puf;(( ;(( ;(( ;((

kaj pa ce bi komu poslal bios chipa pa bi mi ga tist lohk flashu???

kak prostovolc?:| :|
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Matek ::

Aja, pa če še nisi, resetiraj BIOS, kolko vem ga je po flashanju treba. TOrej premakni jumper, vžgi (ne se ustrašit če se ne bo nič zgodilo), prestavi jumper nazaj tako kot je bil in prižgi. Potem bi moral delat. Aja, pa po moje ni nč narobe z biosom, če bi fladhal napačnega, bi se spet tisti protection pognal, kot se ti je na začetku.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

zizi ::

Za bios sem siguren da je taprav...tko da more po mojem bit tale jumper a mogoc ves kje je...sej bi pobrsko po internetu sam sem predvcerajsnjem prsel iz letala(bil sem cele poletno v sloveniji) pa sem se zaspan:O

bios ki sem ga gor sflashal je kt7_a7<-(KT7_7n sori za napako) al neki takega...dobil sem ga iz abita nisem dobil cist ta novega zato ker je blo z linkom neki narobe...res upam da moram sam tist jumper prestavt!...

Lp ZIZI

BTW: kk se mas mato se nisma ze dolg prek maila cula...
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zizi ()

Duhec ::

Zizi, tukaj imaš link z navodili in idejami ob težavah :
http://www.xbitlabs.com/mainboards/awar...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinFast Bios update error!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71746 (1661) ender
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151449 (1130) Azrael
»

40Gb disk -vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61044 (889) Binji
»

Kako pripravit plato k delovanju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381242 (947) zile
»

FAILED flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111113 (858) andrejc

Več podobnih tem