» »

Nakup mobitela

Nakup mobitela

gpc17 ::

LP! Odločam se za nakup novega mobitela. Ogledane imam htc hd2, nokia n900, blackberry 9700 bold, motorola milestone in pa htc touch pro2.
Zanima me kaj mi priporočate?
Mogoče še kakšen mobilnik na android os?

LapD ::

Ti se odločaš med vsem kar obstaja :>

Ne rabiš fizične tipkovnice? HD2
Rabiš fizično tipkovnico? N900 : Milestone
Hočeš android? Milestone (zaenkrat: android > maemo)
web&motion designer

iceman3 ::

Mam en problem-včeraj sem pri mobitelu sklenil naročnino za Itak Đabest paket za HTC HD2, prodajalka mi je razložila da imajo od 1. aprila na tem paketu samo še 100MB prenosa podatkov, no malo sem bil razočaran ampak kaj čmo. Danes pa sem preveril zadevo na moj mobitel in tam piše da imam na voljo še 1020MB prenosa podatkov, potem sem še poklical center za pomoč naročnikom kjer so potrdili da je ta paket še v veljavi se pravi 1GB prenosa. Obljubili so da bodo zadevo raziskali.
Zanima me ali kdo od vas ve ali je res samo še 100MB ali je to pomota z njihove strani oz. prodajalca ki je z mano sklenil pogodbo.

jest10 ::

To je pomota. V brošuri izdani na 1.4.(mogoče je pa bil le hec) je tiskarski škrat in je napačno zapisano, da ima ta paket 100MB zakupljenega prenosa. Zgleda je prodajalec svoje znanje črpal iz tega letaka

iceman3 ::

Hvala za odgovor zgleda da je res tako-sem se ze bal da bodo skrajsali na 100MB

Lonsarg ::

@gpc17 če si power user ti bo važno kater OS je gor, tak da se najprej to odloči. Potem ti pa pr Androidu ostane v tem čisto high end samo Motorola Milestone, ter HTC Desire. Pri Windows mobile te dva ki si naštel, pri Blackberry OS pa samo ta, ki si naštel je čisto high end. Moraš vedeti, da je HTC Touch Pro 2 kar debel, torej plačaš ceno za dodano tipkovnico, enako N900. Medtem ko Milestone kljub temu da ima tipkovnico ni nič debelejša od HTC Desire. N900 ima pa Maemo OS , ki je to edini telefon, ki uporablja ta operacijski... symbian pa maš na izbiro še Nokia N97 recimo.

Če ti je važno da maš na izbiro aplikacijo čisto za vsako stvar pride v upoštev bolj ali manj samo windows al pa android. Osebno zelo preferiram Android na tem področju, mi ni žal da sem iz windowsa na Android prestopil.(Milestone mam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

JayKay ::

če kupuješ nov tel je HTC desire prava izbira. Super telefončič, kvalitetna izdelava, Sens UI in močan hardware.

antireal ::

HTC HD2 povoz vse. Mal poglejte ratinge zunej:)

iceman3 ::

Na HTC HD2 mi noče pošiljat sporočil, pa ne vem zakaj, imam vpisano cifro centra za sporočila v nasavitvah tako kot mora biti, sam vseeno ne dela ne vem kaj je narobe, npr. internet mi dela super, klici tudi, pa tudi prejemam normalno sms-e, samo kot rečeno ne morem jih pošiljat. A slučajno kdo ve a so še kake nastavitve ki jih je treba nastavit za sms-e na tem telefonu.

Lonsarg ::

Sam za internet ter MMS je treba dodatne nastavitve, SMSi morajo avtomatsko delat, kak error pa vrže vn? Da nimaš kakega custom ROMa k ma kak bug:)

iceman3 ::

Lonsarg je izjavil:

Sam za internet ter MMS je treba dodatne nastavitve, SMSi morajo avtomatsko delat, kak error pa vrže vn? Da nimaš kakega custom ROMa k ma kak bug:)


Napiše mi samo da pošiljanje ni uspelo, ne napiše pa razloga zakaj, nobene napake konkretno mi ne javi. Nimam nobenga custom ROMa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iceman3 ()

LapD ::

antireal je izjavil:

HTC HD2 povoz vse. Mal poglejte ratinge zunej:)


Hud telefon, ampak men prevelik za vsakdanjo uporabo ... mam raj desire v žepu in ipad v roki, če že rabiš velik zaslon :D
web&motion designer

iceman3 ::

Čist normalno pošilja sms-e od tusmobil sim kartice na HTC HD2, od mobitel sim na kateri imam naročnino pa ne, to je nekaj neverjetnega-kjer crap, v življenju tega nisem doživel pa sem zamenjal tri operaterje in ogromno telefonov.
Pol sem dal mobitel sim kartico v nokio E63, tudi normalno pošlje ampak na HD2 pa ne-kako razočaranje za 470 eur in to nov z naročnino. Pa bolj da sem vzel 3gs in to je to.

thebaloh ::

Mene pa zanima sledeče recimo vsi tile gsm-ji so kar hudi!
Ampak zanimam se za nakup mobitela pa me zanima kaj priporočate?
Tole sem napisal tudi na nek forum pa sem posla še vam ker bi rad nekaj dobrega in uporabnga!
potrebujem telefon ki ima čimbolj enostaven OS recimo malo sem gledal android testiral pa sem tudi Symbian OS, 5th edition na Satiu, ker sem ga hotel kupiti vendar se mi po testiranju prav nič ni dopadlo.... FBook ne dela takot sem si želel potem prebiranje pošte je nočna mora predovalniki word ...ne vem no skratka nisem bil nič zadovoljen pa še baterija je tako slaba da sem ga po parih urah čist spraznil!
Potem če malo pogledam koliko zdrži tale HTC HD2 ni nič kaj dosti boljši.

Potem sem recimo prišel do HTC Touch Pro2 ta ima se mi zdi kar veliko kapaciteto baterije je pa res da ga nisem imel v rokah ker že satio je kar velik HTC Touch Pro2 je pa še malo večjim, debelejši!
Se da na kak tak telefon naložiti windows 7 - za mobilne telefone (na katere se ga sploh da naložit) pa da potem lahko tudi telefoniraš, skratka telefon + čim večja uporabnost?
Kater telefon priporočate in na kaj moram biti pozoren glede nalaganja različnih oe-sov?

zahteve ki naj bi jih imel so recimo:
- čim boljša baterija oziroma maksimalen čas pripravljenosti vsaj 400h (Satio ima 360 pa to ne drži kaj dosti)
-video telefonija
-dober fotoaparat ( ni ravno važno da ima ne vem kolk pixlov ker se mi zdi da eni jih imajo veliko slike so pa zaposrat)
-po možnosti tipkovnica posebej (se mi zdi da telefon dal drži ker ne uporabljaš tuch screena pa se bol fizični kontakt je )
-urejevalniki word,excel, adobe... ( če se da to rešit z naložitvijo win 7 bi bilo to odlično)
-lepo je če ima tudi radio
-gps
-meni v slovenskem jeziku (ni nujno)
- e-poštni odjemalec
-hitri prenos podatkov k uporabniku (HSDPA) do 7,2 Mb/s
-WLAN
-MOBILNA PISARNA word , excel ..pdf ( v koliko se to da rešiti z os win7 bi bilo najboljše)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

Bias ::

thebaloh je izjavil:



zahteve ki naj bi jih imel so recimo:
-video telefonija
-dober fotoaparat ( ni ravno važno da ima ne vem kolk pixlov ker se mi zdi da eni jih imajo veliko slike so pa zaposrat)
-po možnosti tipkovnica posebej (se mi zdi da telefon dal drži ker ne uporabljaš tuch screena pa se bol fizični kontakt je )
-urejevalniki word,excel, adobe... ( če se da to rešit z naložitvijo win 7 bi bilo to odlično)
-lepo je če ima tudi radio


Prodam ti mojega...edina zadeva katere ni moć naložiti je Windows 7 :D Drugo ima vse!!! Že kar nekaj let!

SONY ERICSSON P1i

thebaloh ::

hvala ampak se mi ne dopade!

Bias ::

thebaloh je izjavil:

hvala ampak se mi ne dopade!


To je bil le hec ;) pač telefon star 4 leta ki ima vse kar imajo veliki :)

huelz ::

Mam HTC Touch Pro2, ampak te tvoje zahteve so tko tko.
Drugac pa je za moje pojme urejanje fajlov na telefonih mucenje samega sebe, ne vem zakaj oz v kaksnih primerih bi bil to primoran delat, da ne more pocakat, da prides do PC-ja?
Odloc se na podlagi primerjav, mas kar nekaj strani, npr GSM Arena kjer lahko primerjas telefone med sabo in preberes kak review.

Moje izkusnje (sem imel tud moznost uporablat HTC Diamonda 2 pa HD-ja, ki je mimogrede res cegu kar se velikosti tice, tud Nokio N900 pa Blackberryja 9000 sem valjal po rokah) so take, da vzames tak telefon, kjer ti je dolocena funkcionalnost najbolj pomembna.

Zame je dost to, da mam dostop do privat in sluzbenih mejlov, da grem lahko na net precekirat dolocene stvari ter seveda klici in smsi. Pa fizicna tipkovnica in velik zaslon, namesto Nokie je bil Pro2 zame bolj smiselna izbira, sploh ker laufa WM.

Mam pa se Omnio kot privat telefon, ker naceloma ne maram debelih/preklopnih telefonov :)), kar pa HTC Pro2 definitivno je na racun ful querty tipkovnice (Motorola mi ni vsec, bold 9700 ma pa premajhen zaslon).

Edit:typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Lonsarg ::

Windows 7 za mobilne, torej windows mobile 7 še kar nekaj čase ne bo zunaj. Ne razumem, kaj ti je pri Symbianu al pa Androidu narobe, če ti oba nista všeč, ti bo windows mobile 6.5 še manj.

Za mail ne vem kaj drugega lahko pričakuješ kot seznam mailov lol? Kako je lahko pregledovanja mailov bedno, ne razumem te. Baterije ima veliko telefonov 1500mAh, tak da imaš kar izbiro, poraba je pa še največ odvisna od velikosti ekrana. in pa seveda, če imaš push email vklučen, potem stvar pač zdrži en dan. Če pa nimaš data povezave skozi vklučene, potem pa 2 dni, oziroma če samo leži telefon nekje kake 3, to so pač high end telefoni. Te velki ekrani pa so taki porabniki, da ponavadi 5 ur prižgan ekran že celo baterijo sprazni. Moja Milestone Motorola mi zdri 1 dan z androidom, oba prej telefona, Noki E90(Symbian), ter Xperia X1(Windows Mobile) pa sta mi kak dan pa pol, ekrana sta pač bila men svetla pa živa se pozna, pomoje je to edini razlog.

Jazek ::

mene pa zanima ali je že kdo uspel na HTC hd2 namestit Garmin xt, ker kolikor sem gledal je zamo za Symbian telefone.

SynTax64 ::

Jazek je izjavil:

mene pa zanima ali je že kdo uspel na HTC hd2 namestit Garmin xt, ker kolikor sem gledal je zamo za Symbian telefone.

Obstaja, obstaja. KLIK
Za uporabo, pa ne bomo tukaj.

Jazek ::

Hvala, sem že uredil:)

medeia ::

Kupujem nov telefon in iščem dostojno zamenjavo za n95 s touchscreenom in seveda z možnostjo naložitve garmin aplikacije. Gledam pa SE Xperia, SE Satio, HTC HD2(čeprav mislim da je ta daleč preveč profi zame), HTC Desire, Iphone...
Res bi mi zelo prav prišel kakšen nasvet, namreč sem popolnoma "lost" glede tega.

Hvala komurkoli!

Lonsarg ::

Naštel si čisto vse svetove:) Priporočam da si ogladaš tako Android kot iphone v akcije, bolše kot vsak nasvet, saj maš na youtube recimo za ogled teh naprav pa menijev kako delajo kar si poželiš. Razne 10 minutne reviewe mobitelov, youtube je zakon, jaz se kar tam odločam za mobitel, sploh ne rabiš it v trgovino sprobat.

medeia ::

Ja saj vem ja da sem naštela kar večino pametnih tel., saj dejansko res ne vem za kakšen OS naj se odločim (s tem da sem že na nekem drugem forumu prebrala da je garmin že za časom s konkurenco-lepa reč). Skratka res izbira je prevelika :/. Bom si pa na youtube-u pogledala reviewe. Hvala za nasvet.

AaBoy ::

Če se kdo zanima za HD2, mu mojega prodam :))

http://www.bolha.com/oglas1272125269/ht...

primson ::

Prosim za pomoč. Kupujem nov mobitel s katerim bom večino časa preživel na internetu. Od novega mobitela pričakujem predvsem to, da bodo internetne strani videne enako kot na PC računalniku in da bom lahko prav tako kot na PC-ju tudi tukaj gledal video, Flash in vse ostalo kar deluje na PC-jih. Praktično potrebujem mobilni telefon s katerim bom imel občutek, da sedim pred svojim računalnikom in brskam po internetu. Odločam se med nokio N900 in pa prihajajočim Samsung I9000 Galaxy S s operacijskim sistemom Android 2.1. katerega upam, da se ga bo dalo nadgraditi na Android 2.2. z Flash podporo oziroma kakšen drug telefon kateri je morda še boljši za moje potrebe. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primson ()

Lonsarg ::

Glede samega brskanje bo velikost ekrana igrala največjo vlogo. Bi že zaradi tega Samsung izbral(4 vs 3.5). Pa še primerjava debelosti N900 18mm, i9000 9.9mm, torej kar pol tanjši je Samasung. Glede samega browserja pa mislim da sta na istem, v kolikor Samsung gledaš z 2.2 Androidom gor, ki je izšel včeraj, tak da bojo počasi začeli delati updajte za telefon. i9000 ki je nov telefon bo že zaradi marketinga skoraj ziher prvi Smasung telefon z 2.2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232871 (22544) LuGi
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6723133 (21018) nekikr
»

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Oddelek: Mobilne tehnologije
253687 (3256) primson
»

V Sloveniji prodajajo iPhone (iz IT in HR)

Oddelek: Mobilne tehnologije
457762 (6921) huelz
»

Nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
192959 (2593) demon#666

Več podobnih tem