» »

KKS Maribor - povisanje hitrosti

KKS Maribor - povisanje hitrosti

C00PER ::

Ojla !
Nekaj se govori naokol, da bi naj v septembru KKS dvignil hitrost prenosa podatkov paketu Galileo. A kdo ve, ce je to res, in kdaj bi se naj to zgodilo, ter najbolj pomembno: KAKSEN BO NOV LINK ?!?

LP 2 All :P

Hux ::

512 bo skoro 90%tno.

-MiS- ::

ja se bo povišala hitrost in sicer predvidoma nekje v začetku oktobra !! Tako so povedali v upravi podjetja. :D

Tr0n ::

Lepo videt, da se tudi na kablskem podrocju zadeve pocasi rihtajo.

Webmojster ::

jah ... recimo da povišajo na 512/128 .. kaj bo to proti 1024/128 ADSL .... pomoje bi blo zanimivo 768/256 :)

teac ::

Po moje bo upload ostal kr isti, ker baje omrežje nebi zdržalo večjega uploada - vsaj z temi ojačevalniki!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

Sova69 ::

teac sicer ne vem, kakšne bodo spremembe, kot elektronik pa vem, da hitrosti z ojačevalci nimajo nobene zveze! >:D >:D >:D
zatorej ne norčuj se sam iz sebe :D

Hux ::

No jaz sem skoro preprican da nebojo dail vec kot 512 ker so vbistvu vodili zelo dolgo z najslabso kabelsko ponudbo v sloveniji glede cene in hitrosti.

teac ::

SOva69: hahah...you're so funny...not.

Sicer pa..saj sem napisal, da so meni tak rekli, ker res nimam pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

TyKee ::

hux, res da je ponudba nekoliko slabsa pri kksju kot je pri ostalih kabelskih sistemih, vendar sem pa preprican da je nas sistem najbolj stabilen. kdo pa se ne strinja z to izjavo, pa naj sam malo preleti vse slovenske forume, kjer se je v vecini govorilo cez vse ljublanske ter gorenske kablase o slabi stabilnosti sistema. mislim da ima vsaka kvaliteta tudi svojo ceno...

kot je sova ze napisal/napisala je pa izjava teaka res cisto mimo :)
predlagam da si malo preberes delovanje kabl. sistema, da nebos drugic pisal taksnih kozlarij :D :D

no taksno je moje mnenje okoli tega, svojega pa si naj vsak sam ustvari...

lp, TyKee

p.s. sem pa jaz tud slisal iz dokaj dobrih virov, da bomo dobli vecji spid, se ze veselim upam da bo cimprej...:))

Hux ::

Hm mislim da je res najbol stabilen od vseh kablov ampak KKS kamnik pa deluje slabo baje kr dosit pritozb gled izpadov in podobno sem ze prebral. Vglavnem bolj stabilno kot ADSL nemore delovati lahko edino enako hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

nintakiu ::

Lahko bi več paketov ven dali za navadnega uporabnika in ne samo enega!;((

Simko ::

Kaj pa tisti ARNES paketki se bodo kaj pocenili? Ker meni je 265/64 čisto dovolj, le malo ceneje bi lahko bilo :)

lp

BadB0y ::

jaz na kablu se enega izpada nisem meu:) sicer pa http://www.kks.net/novice.php3

vsaj nekaj se dela

|GrEgOr| ::

simko sem jim poslal mail, prav s tem vprašanjem, zraven pa sem še priložo druge linke, kje so arnes paketi občutno ceneje, pa sem dobil samo default odgovor, da je povečanje hitrosti za pričakovat oktobra, da pa podrobnosti še ne vejo, ker je na delu uprava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |GrEgOr| ()

Simko ::

Ja mogoče bo 265 dvignjen na 512, 128 pa na 265 in bo tako le-ta tudi ceneje.

NoUse4AName ::

KKS kabl ma mogoce nizek bandwith, je pa zato najboljse kaj lahko dobis v SLO kar se tice igranja iger preko interneta, pingi so po celi evropi zelo lepi.

bloo screen ::

Torej moje skromno mneneje je takšno:

KKS Rotovž je en kos d...a . Zakaj ? Zato ker:

1. Ni dneva da ni izpada omrežja ali pa da deluje z hitrostjo modema 33,6 (za kakšno resno delo neuporabno in verjetno za to tudi ni bilo mišljeno)
2. Če slučajno vlečeš malo več stvari dol (edonkey, kaza) lahko pričakuješ klic "prijaznih" operaterjev KKS, češ zakaj in s čim toliko obremenjuješ njihov link, kljub temu, da imaš v pogodbi napisan- kupljen NEOMEJEN paket dostopa in uporabe interneta !!! Skrajno amatersko !!:(
Life is a rollercoaster

Hux ::

Nevem no meni se zdi da KKs simple roxa za igranje iger. Dans sma fren in jaz igrala na austriskem serveru on 128kbit eazysurf paket jaz ADSL in je mel enih 70-80% casa nizji ping kot jaz. Sicer se vecina vas nebi sekirala za take razlike. sej ping je realtivna stvar in nemores merit niti ga ob istem casu z dvema razlicnima klientoma ampak vseeno. Njegov je dosego 30 minimum moj 45. Maximum je sicer njegov dosego kr vecji ampak to si razlagam da zaradi 128kbit limita ker je Medal kr pozresna na dolocenih trenutkah.

Eno vprasanje:

Je kabel kot sam hitrejsi glede na pinge ali ne? Sicer je isto digitalno vse tak da nebi smela biti razlika razen tista ki se pojavi pri opremi in ISPju samem sej KKS ma svojo linijo ki je ocitno hitrejsa.

smartie ::

bloo screen kot vidim ti je zelo dolgcas na internet sceni, ker ocitno nimas kaj drugega za delat, kot pa pisat totalne bedarije na ta forum, res je, da ima vsak svoje mnenje, je tudi prav tako, vendar mislim, da je nekje vseeno meja in ti si sel krepko cez to mejo. Taksne bedarije, lazi, ter izmisljene stvari raje drugic ohrani v svoji nori glavi, ne pa da jih pises po forumih in tako izpades en velik bedak. Ocitno si eden izmed hudih pametnjakovicev na nasi zemlji, ki sovrazijo cel svet in tako znajo samo kritizirat, ter se delat hudo pametne !!! ;(( ;((

btw: ti niti amaterju do glezna ne prides s taksnimi izjavami....

lp!

SmiLe_ ::

To mi delaj!!! :)) SmiLe

bloo screen ::

RE smartie & co.:

Glej zadeve so take. Glede bedakov in tako dalje nebi o tem tukaj debatiral, ker ta forum oz. post ni bil temu namenjen. Če si pa že začel to temo ti pa povem, da si eden navaden KONJ ;( OK! Znano dejstvo je če stopiš mački na rep da cvili in to si ti!!! Tisto kar sem ti napisal je RES, in sem takšne opombe večrat slišal po Mariboru in sam to doživel s strani KKS (res cca leto in pol nazaj, ampak vseeno).
O tem tukaj ne mislim več debatirat, ker se spremenilo itak nič nebo in se zaradi mene tudi ne rabi, ker sem zdaj ponosen lastnik ADSL-a, kjer pa ni takšnih težav. Aja pa še to na KKS se res da dobro igrce igrat.;(
Life is a rollercoaster

smartie ::

bloo screen

torej pravis, da si na ADSL-ju, zakaj pa potem siris govorice o kks-u, ki so po mojem mnenju neresnicne, mislim da bi ti lahko to marsikdo potrdil. Sam uporabljam kabelski internet na podrocju maribora ze dobra 3 leta, od samega zacetka sem ze uporabljal napsterja, kazzo, edonkeya ter s tem delal velik promet (nisem sparal linka), pa me noben ni poklical. Tudi karsetice nenapovedanih izpadov lahko recem, da jih skoraj ni oz. jih je bilo v 3 letih tako malo da sploh ni vredno omenit. Zato te ne razumem zakaj tako pretiravas, ce pa je bilo to vse skupaj res kar si napisal, pa mislim, da si pod slabo zvezdo rojen oz. se te pac drzi smola okoli teh zadev...

Upam, da nebos imel taksnih problemov na ADSL-ju. Pa ce sma odkrita tud adsl ni tak biser, ki bi bil brez problemov :D :D :D upam da nekoc, nekdaj ne bos tako kritiziral siol kot si zdaj kablase...:D

lp!

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni KKS-jevci.


Glede na to, da se je vnelo prepucavanje okoli KKS-ja, predlagam, da ob komentarjih dodate, kje v Mariboru oz. na KKS-ju ste priklopljeni, od kdaj. Jaz sam čez KKS-jevo delovanje nimam pripomb.

Sem na KKS-ju do letošnjega novega leta, do sedaj dva izpada, med delom nobenih prekinitev, razen da občasno ni bil dosegljiv novičarski strežnik (news.kks.net). Edina pripomba je mogoče na instalacijo (sem kupil vokviru akcije oz. paketa SantaSurf), ko je dečko, ki je prišel inštalirat debelo pogledal in rekel, da prvič vidi mašino z Win NT4.0 8-O . Ko je obupal, je obljubil, da se naslednji dan vrne, kar je tudi storil, a sem vmes stvar pošlihtal:D . Ja, doma pa sem v Košakih (predel Krčevina, za tovarno Mesnih...)

PS.

Še eno vprašanje. Zakaj mi mail dela na KKS-ju sorazmerno počasi, medtem ko mi v službi leti? Ali je mogoče razlog v tem, da imamo v službi poštni strežnik?

Pa fajn surfajte po KKS-ju

LP


Jože

Hux ::

Prite sem naret teste. Direktna primerjava KKSa z ADSLom torej Siolom
Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

|GrEgOr| ::

Še ve kdo kakšno podrobnost?

Soprano ::

Hux,

sam sem pustil danes ping laufat par ur, vmes pa igral CS in nekaj malega v ozadju downloadal.

Tukaj je rezultat:

Ping statistics for 213.161.4.1:
Packets: Sent = 10396, Received = 10395, Lost = 1 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 7ms, Maximum = 31ms, Average = 11ms

Odkod tebi packet loss ne vem. Če pa pingaš na 128 kbit liniji in vmes igraš še kakšno igro ali downloadaš, boš pa ziher zapolnil cel svoj link, takrat pa se ti bo icmp paket tu in tam izgubil, saj icmp nima nobene prioritete.

Ajd,
Soprano

-MiS- ::

Sem pravtako ponosen lasnik:) , linije na KKS-u v Mariboru in nimam nobenih pripomb glede na njihovo delovanje omrežja,... res pa je da če si ga sam obremeniš (mislim na svojo pipco) z takšnimi in drugačnimi p2p programi, torej z nevem koliko GB datotek, logična posledica temu bo potem tud browser počasnej nalagu spletno vsebino,...

Zatorej tisti , ki pravite da vam gre vse kupi prepočasi, download-ajte takšne in drugačne zadeve ponoči, ko spite,... podnevi pa slednje programe izklopite in brskanje bo prav elegantno hitro,...:D (to je bil komentar za tiste zgoraj, ki jim primankuje računalniškega znanja - torej da ne bo kakšne pomote)

Kar se pa same hitrosti tiče mi trenutno 512/64 kar sede in se že prav nestrpno pričakujem oktober,...

Aja pa še nekaj, kje naj dobim več informacij kak uštimat vso to zadevo še v linuxu (nastavitve za kabelski internet), uporabljam pa SUSE Linux 8.0 Prof....?:\

Hux ::

To je blo izmerjeno ob kakih 21:00 prvo z frednovim kablom pol se pa z enim iz irca. Oba identicne packet losse in pol je se bil en na ircu ko je povedal zakaj ker pozna folk in dirketora tam. Reko je zaradi overun protekcije. In nic se ni downloadalo takrat smao irc in ICQ sta laufala. JAz se nisme zasledil dobenega packet lossa na ADSLu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819141 (12174) darkolord
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017546 (5747) Narcos Satanicos
»

KKS, Arnes - a vas kej zeza v mozek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996148 (4380) Soprano
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121729 (1191) Hux
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382302 (1440) [t502]

Več podobnih tem