» »

Kateri HDD kupit (60Gb,ATA100)

Kateri HDD kupit (60Gb,ATA100)

Bockor ::

Pozdravljeni!

Zanima me kateri trdi disk bi naj kupil od 40Gb naprej, mora biti kvaliteten z dolgo zivljenjsko dobo(deloval naj bi 24ur/dan)
Vsaka informacija je dobrodosla, ampak o IBM nocem niti slisat;(( ni pa nujno, da je ATA133.

LP
Bockor

M&M ::

Kaj pa manjka IBM-u
Sem imel 2 40 GB ,... po pol leta oba crknla, zdaj imam z doplačilom 8 flik 2 x 80 GB,... upam da crknila bosta NE !!!:D

bastadu ::

Razmisli malo o WDju z 8mb cache (obstajajo 60, 80 in 120GB variante). Disk je kvaliteten hiter, neslišen in še kaj bi se našlo...
Ja IBMa pa res ne, tudi men je en crknu, za zamenajo isto dobim IBMa, pa sem ga po hitrem postopku prodal in si kupil tega WDja>:D

bodom ::

joj joj...sam IBM-a ne...meni sta ze dva crnkla:D
pomoje je se najbols WD, je neslisen pa še 8mb cache ima.
LP

cekr ::

joj, .... samo WD-ja ne, meni je že en pred parimi leti crknil ?!

IBM-ov pa mi ni še noben, pa jih imam kar 4.
2 serije DTL pa dva najnovejša.

Tiger ::

IBM je imel krizo s serijo Ericson, medtem ko trenutna serija Vancouver naj ne bi delala problemov.

Paramedic ::

No, IBMja res raje ne kupuj. Premisli pa o WD z 8MB cache, al pa o Maxtorju 60GB 7200 ATA133. Tega mam js, pa nimam ne slabega ne dobrega mnenja. Torej ga kr priporočam :).
End transmission.

msmiha ::

WD al pa Maxtor
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bockor ::

Hvala za nasvete!

Kupil sem pa IBM >:D
Eh, zezam:D , kupil sem Maxtor 60Gb, ATA100, 5400RPM. WD-ja nisem dobil, ATA100 zato ker mam le tak kontroler, 5400RPM pa zaradi manjse obrabe(upam da res:))

Bastadu: Bom probal isto naredi z mojim
;)

cekr: Meni je pa crknil en iz serije DTLA 30Gb, pa mi niti niso mogli menjat z istim(umaknili so ga iz prodaje zaradi napak:)), so mi pa dali 40Gb-IC35 z manjsim doplacilom pa je se prej cvoknu kot prejsnji...sem pa majstor huh? 8-)

LP
Bockor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bockor ()

Paramedic ::

Bockor: nekaj me bega v tvoji izjavi. Napisu si, da si kupo ATA100, ker maš le tak kontroler.
Js sm ti pa predlagu ATA133 zato, da boš mel boljši izkoristek, če kdaj kupiš plato z ATA133. Zdi se mi, da nisi vedel, da pašejo vsi na vsakega - torej bi lahko dal ATA133 disk na ATA100 kontroler. Al si mogoče vedu?
Glede obratov pa se bolj splača 7200, obraba tu ni faktor, pomemben je pa dostopni čas. Pa mogoče glasnost. :)
End transmission.

Bockor ::

Paramedic: Seveda sem vedel, da lahko na plato z ATA100 dam tudi ATA133 disk:), plate zaradi kontrolerja pa ne bom menjaval(sem jo ze 1x) saj te kiste,kero mam ne nameravam vec filati, ce ze pa seveda z RAM-i. Novi ATA133 (mogoce ze ATA166-ce bojo zunaj->raje bi mel SCSI) bi pa seveda prisel v postev v kaksno novo kisto, ko bom kupoval.
Vseeno..hvala za skrb :) Faktor pri obratih je pa bila glasnost, saj vem kaksne so razlike med 5400 in 7200RPM in je tistih 5400 obratov dovolj za moje trenutne potrebe.

LP
Bockor

tx-z ::

ej Tiger, ko si reku da je IBM vrsta Ericson mela težave, Vancouver pa ne, a se to da zvedt, k men tud disk skos neki zafrkava..:) ,,bockor: kakor se men zdi boš mel ta disk za server,, dub nekje program pa t, pa kup dva diska, če ti en crkne da ti avtomatično na druzga prešalta (s tem da mata obadva diska enako vsebino):) :)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310116 (7301) Keyser Soze
»

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

Oddelek: Strojna oprema
201513 (1005) DjTonic
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162366 (1940) Leo
»

ATA 100 Diski (prenos)!

Oddelek: Strojna oprema
292237 (1513) zile
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483069 (2261) MadMax

Več podobnih tem