» »

Spletne ankete in njihova (ne)kvaliteta

Spletne ankete in njihova (ne)kvaliteta

msjr ::

Vedno rad rešim kakšno anketo in tako pomagam, ampak zadnje čase opažam, da so spletne ankete naših vrlih dijakov in študentov vedno slabše.

Ankete za diplomsko nalogo so takšne, kot so jih včasih sestavljali šestošolci za Pionirski list. Mogoče se staram, ampak žal je nivo današnjih anket, ki jih sestavlja študentarija milorečeno čisti podn... Opažam predvsem neznanje materinega jezika in kar me najbolj moti - nepoznavanje teme o kateri sprašujejo.

bluefish ::

Večinoma zato, ker dijaki sploh ne poznajo teme o kateri pripravljajo nalogo, za študente pa je anketa nekaj obrobnega, kar se dela z muko.
Poznavanje jezika pa je v splošnem na psu - ogled nekaterim tem na forumu to hitro potrdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gzibret ::

Se strinjam. Tudi, če pustimo ob strani manj pomembne napake (pravopis npr.), so vprašanja in odgovori zelo dvoumni, poleg tega pa pri odgovorih ne najdeš vseh možnih opcij. Sprašujejo pa ponavadi takšne budalavščine, da sploh ne veš, kaj si bo lahko z odgovori kdo karkoli pomagal.

Zadnja anketa je lep primer, kako se anket ne dela.

No... podn v glavnem. Pri dijakih v bistvu to še pogledamo skozi prste, pri študentih pa ne bi smeli tega tolerirat.
Vse je za neki dobr!

whatever ::

Če smo ravno pri tem... tudi ti izkazuješ določeno stopnjo neznanja maternega jezika. Napiše se namreč "materni jezik" in ne "materin jezik".
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gzibret ::

Saj sem rekel, da je to sekundarnega pomena.
Vse je za neki dobr!

Okapi ::

V dobrih starih časih je bila anketa zamudno delo, zato jih je bilo neprimerno manj in zanje so se odločali v glavnem tisti, ki so točno vedeli, kaj hočejo z anketo doseči, in kako se jih sestavlja.

Dandanes pa lahko vprašanja napišeš v desetih minutah, razpošljel link do ankete, rezultate dobiš že v tabeli in seminar, kolokvij ali celo diplomska je narejena. Ankete sestavljajo ljudje, ki pojma nimajo ne o anketah, ne o statistiki ne o ničemer, rezultat pa je pač tak, kakršen je, beden. Je pa po drugi strani res, da bolj kot dijaki in študenti so krivi njihovi mentorji in profesorji.

O.

whatever ::

Bilo je namenjeno msjr-ju.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

msjr ::

Ja šur, sej sem vedel, da se bo našel en, ki mi bo šel "vejce štet". Eno je poast na forumu, drugo pa je "uradna" anketa, a ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Pravila za objavo anket

Oddelek: Šola
2325650 (25331) oemdzi
»

Anketa-Spletno piratstvo in gospodarska škoda

Oddelek: Šola
326239 (5679) St235
»

Zakaj igramo MMORPGje?

Oddelek: Igre
243404 (2490) greev84
»

Anketa o alternativni energiji

Oddelek: Loža
182471 (2179) energetik
»

Srednješolska slovenščina - književnost in pranje možganov... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1387838 (6218) root987

Več podobnih tem