» »

Vaši predlogi

Vaši predlogi

Temo vidijo: vsi
««
4 / 66
»»

kuglvinkl ::

MOje mnenje glede watermarka čez petnajst minut.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Kratko mnenje ali smernice za rešitev vprašanja.

Poglejmo si predpostavke avtorskega dela (AD) (seve na tem ozkem področju, vse skupaj je mnogo bolj obširno), ki nam bo pomoč v klasifikaciji:
- stvaritev: bistvena predpostavka, pomeni, da gre predvsem za rezultat človeškega ravnanja. Izdelek stroja NI AD;

- področja ustvarjalnosti: znanost, književnost, umetnost. To se razlaga široko, Ne samo čista, visoka, klasična umetnost;

- duhovnost: mora iti za duhovno stvaritev , AD mora biti odsev človeškega duha, z njim se izražajo čustva, misli ipd. Ni nujno, da je AD vsakomur razumljivo. Pomembna opazka, ta predpostavka opozarja, da gre za imaterialno dobrino, netelesni proizvod. Moramo razlikovati AD od njegovih nosilcev. AD je delo duha, ki se v celoti načrtuje in oblikuje v avtorjevem duhu, nato pa se od njega loči po tem, da se izrazi na ustreznih materialnih ali nematerialnih nosilcih, ki omogočajo čutno zaznavo. Torej ubikviteta in neizčrpnost AD.

- individualnost; AD delo ločuje od množice avtorsko nevarovanih vsakdanjih predmetov in pojavov, po drugi strani od umetniške in kulturne dediščine, k je v obči lasti, po tretji od drugih varovanih del. Gre za das Gewebe des Werkes, tkivo dela kot izvirnega prepleta njegovih vsebinskih in/ali oblikovnih potez. Ločiti od izvirnosti (prave in resnične izvirnosti v razmerah sodobnega ustvarjanja ne more biti), novosti (P Ind. Last). Najtežji del.

- zzraženost: na kakršen koli način zaznavno za človeške čute, pri tem ni pomembno, če lahko zaznavamo neposredno ali pa le s tehničnimi, optičnimi ali drugimi pomagali.

Explicitno za fotografije:

Fotografije so praviloma bolj vezane na upodobitev nečesa vnaprej danega, zaradi česar je ustvarjalni prostor bolj omejen. Danes se kot ustvarjalni manevrski prostor poudarjajo npr. pred posnetkom: izbor motiva ali predmeta, izbor tehničnih sredstev, kompozicija fotografije, čas in kot snemanja. Po posnetku: razvijanje, povečave, …

Kot AD ne bodo priznane tiste fotografije, ki ne izpolnjujejo pogojev stvaritve iz zgoraj omenjenih predpostavk: predmetna fotografija kot mehanska preslikava določenih predmetov ali AD na ravni obrtnega znanja, avtomatizirani posnetki , povprečne amaterske fotografije (družinski počitniški posnetki), rutinski fotoreporsterski posnetki.

Lahko pa katera fotografija iz zgornjega odstavka preraste v AD, kar s presoja od primera do primera v skladu z zgornjimi predpostavkami.

Plus, ločevati je potrebno lastninsko pravico na papirju oz. mediju To ni avtorsko pravno vprašanje.

Conclusio

V kolikor gre za slike HSFjev, kosov hardvera, … ni pravno gledano nobenega problema. Lahko se popa ta ST čez. Priporočam, zaradi ugleda STja, manjši napis in nekakšno pojasnilo, zakaj tu gre (denimo pic hosted on ST…). Še enkrat, pravno gledano se lahko s temi slikami, KER NISO AVTORSKO DELO, izživljate po mili volji.

Če niste prepričani ali fotografija je ali ni AD, odsvetujem watermark.

Po mili volji zastavljajte vprašanja, vendar morajo biti točno v zvezi s tem problemom. Za vse ostale dvome in dileme povprašajte v forumu.
Your focus determines your reallity

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

en bug:
če greš na statistiko recimo enega userja, vzemimo za primer fake thomasa...
in greš gledat teme v katerih je sodeloval. pol pa vidiš da on v temi sploh ni sodeloval... očitno je bil kter njegov odgovor brisan... primož popravi :)

salesky ::

Primož meni boš nrdu pa to uslugo: :D
Ko pri kaki temi pač hočeš odgovorit se ti odpre novo okno kjer pač vpišeš besedilo. No meni se pa zdi da bi blo dobro da bi pod tistimi gumbi kjer lahko pošlješ besedilo itd, bi pisalo vsaj zadnjih 5 ali 10 postov. Da če slučajno spet hočeš videt kej je napisu en pred tabo al pa kdo drug. Razumeš?
Upam da se s tem tud drugi strinjate ker meni se je že velikokrat zgodilo da sm mogu Back prtisnt da sm spet pogledu.

bastadu ::

salesky: Če sem te prav razumel, ta zadeva celo že obstaja...:\

McHusch ::

salesky: Klik!

salesky ::

uuu super! Hvala hvala, nism vedu kej tisto pomen.

blblb ::

jest pa predlagam da be ob zamenjavi stila najprej odpre en popup da preden zamenjas stil vsaj vidis kaksen bo zgledov

Tomi ::

White_Dev: lahko bi imeli to, samo je druga stvar smiselnost tega. Je pa vseeno, če še enkrat klikneš na svoj stari stil..
metrodusa.blogspot.com

ali3n ::

eno vprašanje/predlog:
se vam zdi smiselno, da bi bile teme, ki so razglašene (alzo so na vrhu vsakega podforuma - FAQ ipd...) obarvane (nevem - rdeče naprimer); se mi zdi, da jih novinci kljub vsemu spregledajo...
pa ne me narobe razumet - če vem odgovor na postavljeno vprašanje, pomagam ne glede na datum prijave,... sam zadnje čase je ogromno vprašanj v zvezi z LANom... verjetno posledica ADSLa... lokalne mreže rastejo kot gobe po dežju (kar je sicer super, saj tako slovenci rinemo v računalniško pismene nacije!!:D )

drugač pa - pohvale Slo-Tech teamu in forumašem... mam občutek, da je forum v času kar ga spremljam vsak dan boljši!!!


pa še eno: od kdaj je Slo-Tech na "hitrih skokih po sloveniji" na Slowwwenia.com (spodaj desno) ????? kul!!!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Thomas ::

Primož naredu oklepajčke. Cool cool.

:)

A kdo mar ne skapira, kaj naj bi to blo?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bastadu ::

Kaj za vraga je to?>:D

Thomas ::

Pogledov od zadnjega oddanega posta. Ne samo, koliko pogledov je imela tema, pač pa tudi od zadnjega posta.

Ja?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bastadu ::

Razumem:)

sidney ::

Po moje mal pretiravate z zaklepanjem...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Tr0n ::

Bolj logicno bi blo (na to sem tudi takoj pomislil, ko sem videl oklepaje) da ti pokaze tvojo stevilo viewov na dolocen post.

Gandalfar ::

sidney: za pritozbe glede specificnih zaklepov imamo eno temo Pritozbe - tako da ce kdo meni, da se mu je zgodila krivica..

Thomas ::

Ne, Tron, to zagotovo ne bi šlo. Kako pa veš, kateri post je gledal? Te informacije enostavno ni, zato tvoj predlog ni smiselen.

Ja?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

fajn bi blo, ce bi pri pisanju novega posta, na dnu strani meu izpisane zadnje (10,25, whatever) poste, tko da slucajno cesa ne pozabis (ksne zaljivke >:D )
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tomi ::

Vesoljc: saj to imaš, samo vklopiti si moraš. Klkni na svoje ime, pa boš našel marsikaj zanimivega.
metrodusa.blogspot.com

Tr0n ::

Thomas, zakaj ne bi tega vedel? Saj pa si prijavljen kot npr. Thomas. Pac vsakic se ti, ko kliknes na nek post, shrani tvoje stevilo klikov. Dodatna tabela z id uporabnika, id posta in stevec.

Thomas ::

Sej nikoli ne klikaš po postih.

Zneraj klikneš celo stran postov.

Razen če maš en post na stran, seveda. Samo to večina nima.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Justy ::

Se boljse bi bilo, ce bi blo v oklepaju stevilo vseh razlicnih userjev ki so si ogledali temo (se pravi vsak user en glas...).....

Thomas ::

Justy

Se čisto strinjam!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Hmm, mislim topic, ne post. Pardon.

Vesoljc ::

my bad...:\
drgac pa ob vklopu te funkcije tekst ni cist "umesten":
"Prikazujem za koliko dni sporočil:"

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Zdej bi blo fino imet še poglede za novice, članke, recenzije.

Besides, bi bilo fino, če bi vedu, če sem vse komentarje na novico že videl. Če bla tud ena pika zraven, al kaj takega.

Poleg tega bi bilo res fino, da online user bi imel en connect sign zraven svojega nicka. Off line pa en disconect znakec.

Nadalje ... upsi, to sem pa že jest neki na vrsti, da naredim ... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gumby ::

primož, daj spremeni velikost fonta od linka na iskanje na 18 ali več, ker ga eni očitno ne vidijo...:D

Thomas ::

Pa ne da bi to kej name letelo, t.g. ?!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

pa barvo na rdeče pa rumen glow okoli >:D

/edit
mislim da ne thomas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

gumby ::

Thomas: ne, na splošno mislim...

Odin ::

Ne vem če je že kdo omenil.
Kaj pa če bi imeli tudi intervijuje s posebnimi gosti(znane slovenske osebnosti...)

CaqKa ::

kaj je zdaj s tem ko bi naj beg rezalo prevelike slike? bote naredl al ne?
poleg tega še zdaj na forumu kuj pred tabelami naredi neke prazne prostore da je kuj hudo?!?

Tr0n ::

Jaz sem pred kratkim predlagal eno malce vecjo anketo oz. vprasalnik ob koncu leta, ker so te vase trenutne ankete bolj za stevilo in okras.

Ob koncu leta je navada, da uporabniki glasujejo o najboljsi oz. svoji strojni opremi (po komponentah recimo), programski opremi (igre,...), najljubsi hrani/pijaci, sex polozaju etc... Na koncu se dobi ena tak fajn statistika, kaj ima povprecen slovenski rac. freak doma, katere komponente so najpopularnejse itd...

Sergio ::

Tr0n: najbrž ciljaš na komponento leta, zadevo smo pred dvema letoma izvedli. ideja je ql.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TESKAn ::

Še en predlog...da bi pri številu odgovorov v temi v oklepaju bila še številka novih odgovorov, odkar si temo nazadnje pogledal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Justy ::

Tr0n's idea sounds very interesting...... tako malo bolj razsirjena vsestranska anketa, zacinjena z humorjem...... in ne samo komponento leta ;).....

TESKAn, ta stevilka ne bi imela kakega vecjega pomena (vprasanje ce je sploh katera ima;))... imas pa modro crto za to...... jaz bi se vedno rajsi videl v oklepaju {1 user (registriran) = 1 glas}...

Odin ::

Kak je zdaj z privatnimi sporočili?

Zdaj mi piše pod imenom teme:
"To temo vidijo: vsi"

Kaj to pomeni da že obstajajo privatne teme in podobno?

CaqKa ::

to je očitno spet ena nova funkcija st (nedokumentirana seveda)
:)

Lucifix ::

Ker se mi zdj ne ljub brat 189 postov... bom predlagal eno stvarco. Zakaj ne moremo navadni uporabniki npr. dodati svoj avatar? Tudi mi si ga zaslužimo, saj tudi brez nas ne bi slo-tech laufal >:D

CaqKa ::

lol tota je dobra :)
iji v iskanje psevdo vpisat noter avatar ;)
lucifix pa še nekaj, da te razveselim: v profilu si lahko nastaviš da ti ne prikazuje avatarjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

McHusch ::

O tem je bilo prediskutiranega že veliko in padla je odločitev, da avatarjev na Slo-Techu pač ne bo. Avatarji bi prinesli kreganje med uporabniki kdo ima lepšega, povečali bi načičkanosti foruma, podaljšali nalaganje strani ... Avatarje imajo samo tisti, ki so nekaj naredili oz. nekaj delajo za Slo-Tech, pa še ti so vsi v istem stilu (iz Futurame).

Ctrl + F išči besedi avatar v tem threadu. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

boštjan ::

jaz imam en predlog glede slik.zakaj ne bi naredili tako,da bi lahko iz svojega compa naložo sliko na forum,namreč nimam lastnega pejga.zdaj pa moram vedno na en drugi forum laufta pa tam sliko prilepit,pa pol povezavo sem.upam da veste kaj mislim.velikost slike pa lahko omejite na 200KB.

Justy ::

Ce das link na sliko, ki jo imas na disku, te slike ne bo noben vidu ko bos offline, ce pa si mislu zakaj je ne mores na slo-tech server nalozt je pa problem ker oni nimajo neskoncno placa.... oboje ze maljonkrat povedan;)

Za vse, ki nimate slik kam uploadat, registrirajte si acount na volji (brezplacno) in dobite poleg mislim da se 10 Mb kamor lahko pol uploadate slike in link nalimate na slo-tech;)..... vse ze maljonkrat povedano....... vse zastonj....... :).........

Marjan ::

Sem točno to hotu povedat kar Justy ( in to že ene parkrat8-O)

+
Nujno je treba porihtat prikazovanje slik v forumu z Netscape-om!

Justy ::

Nov predlog/zelja:

V osebnem profilu pod "statistiko" ima vsakdo spodaj:
---------------------------------------
Moje teme 7 dni | 14 dni | 30 dni | vse
Teme, v katerih sem sodeloval 7 dni | 14 dni | 30 dni | vse
---------------------------------------

Zelja je, da se doda se ena taka vrstica, katere klik na (7 dni | 14 dni | 30 dni | vse) bi prikazal vse teme ob katerih dobivam emaile ob novem odgovoru v tej temi, tudi ce v njej(temi) ne sodelujem, se pravi da imam zeleno kljukico v temi in jo samo spremljam/prebiram. Ta vrstica bi se recimo imenovala "Teme, ki sem jih prebral/jih spremljam".

1. Moje teme - vsebuje samo teme ki sem jih sam kreiral.
2. Teme, v katerih sem sodeloval - pravtako vsebuje moje teme + tiste kjer sem sodeloval.
3. Teme, ki sem jih prebral/jih spremljam (ali pac kakor se bo imenovala) - lahko pravtako vsebuje teme kjer sem sodeloval, vendar ce ni pretezko bi blo zaradi preglednosti lepse/ljubse ce bi v tej tretji postavki bile samo teme kjer ne sodelujem, jih samo spremljam/prebiram.

Mislim, da to za pridnega Primoza ne bo veliko dela;).

Gandalfar ::

Kaj pa ce bi recimo imel 'najljubse teme'? Vsaki temi bi lahko dal nek flag in tiste teme, ki bi jih izbral bi se ti pokazele v 'najljubse teme' oddelku. Tako niti ne bi dobival vse ampak samo tiste katere si si izbral. Na ta nacin ne bi bil prisiljen na prejemanje emailov, ce bi zelel imeti temo tam.

Boljsa/slabsa ideja?

ali3n ::

Gandalfar - to kar predlagaš se mi zdi zelo uporabno. Trenutno me grozno moti, da imam npr. v "moje teme" tudi temo "štejemo do 10.000", kjer sem 1x sodeloval... tko da se mi zdi varianta "favourites" zelo dobra
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CaqKa ::

pa seveda bi morala bit tudi možnost da bi dal te teme spet vun.. blazno rad bi si iz 'moje teme' dal ven štejemo do 10.000 pa si ne morem.
««
4 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Slo-Tech
3660493514 (547) tomlin
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19637433 (29778) Mavrik

Več podobnih tem