» »

ATI5850 in Asus P5K

ATI5850 in Asus P5K

Jst ::

Hey.

A je na tej plati sploh možno uporabljati omenjeno grafično?

Po zagonu mi signalira (zapiska), da "Graphics Card Not Found."

Mogoče je napajalnik kriv, ima samo en PCIE 6x priklop, ampak CoolerMaster 600W, bi menda pa ja zmogel tole poganjati...

Zato sem pomisil na matično, ker ni PCIE 2...

Ima kdo tole konfiguracijo: P5K + ATI58XX ?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jRk0 ::

pcie nima veze ce je nizja serija, vseeno more delat. probi malo zmigat, verjetno pa je res krivo napajanje O_o. probi si sposodit en napajalnik. mas mogoce Peg link mode v biosu? (ene asuske majo to) mogoce je tudi to krivo, ker navije graficno :D samo ne verjamem da bi jo tak fejst...
You fuck up once, you loose two teeth.

Lonsarg ::

Jst, grafa rabi 250W+, vsak 6pinski da 75W, plata da pa PCI 2.0 večkot 1.0, ne vem točno koliko. Tak da itak da rabiš oba 6pinska, da dobiš Wate lol. V tvojem primeru še posebno, ko nimaš PCI 2.0. Pa tudi če bi mel, mislim da lepo piše v navodilih, da sta obvezna oba 6pinska. Namreč ni problem moč napajalnika, pač pa en 6pinski enostavno prepušča 75W in ti večja moč napajalnika nič ne pomaga, če je ne speleš po dodatnem 6pinskem v grafo:)

Sej adapter (4pin+4pin) --> 6pin se ponavadi dobi zraven, jaz sem ga pri 8800GT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dzinks63 ::

Če napajalnik nima dveh 6pin kablov pač nabavi še enega in ti bo delalo bp. Napajalnik je dovolj močan. Sicer bi pa 2x6pin kabel moral biti priložen zraven grafične kartice. Malo pobrskaj po embalaži in ga boš našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Jst ::

To, da moraš oba priključka priklopit, je jasno. :) Hvala za info. coolermaster, je*i se, ~100eur šlo v nič lani...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Čudno mi je, da ima dva 4pinska priključka, ki se priključijo na matično. In čeprav eden ni priklopljen, ima očitno razdeljeno koliko na katerih linijah mora dostaviti...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kurjač ::

@Azgard
Kakor je meni znano ta model troši pri polni obremenitvi dobrih 160W

st0jko ::

Da, ampak 75(pci)+75(1x 6pin)= 150W. Torej potrebuje še en 6pin konektor za tistih 10-20W.
keks?

Jst ::

Prej sem čudno odgovoril.

Moj napajalc ima DVA 4pinska priključka, ki se priključita na matično. In enega 6pin PCIE za grafično.

A mogoče kdo ve, koliko W en priključek 4xpin za na matično dostavi?

In kolikor sem razumel, ko sem kupoval, ima ta napajalnik linije ločene. Tako da je možno, da so 2 x 4pin + 1 x 6PCIE pin ločeni in čeprav niso vsi obremenjeni, na molex ne dostavi dovolj zaradi kakšne notranje logike, ali pa ima zaščito, ker molex ni namenjen, da bi fural grafično.

Jaz vidim edino tu možnost...


--

Aja, na P5K nimam najnovejšega BIOSa, vendar so novejši samo za večji support CPUjev. Zadnji je izšel itek že pred tem, ko so izdali serijo 5. Tukaj menda ni problema... Razen če ima kdo drugačne izkušnje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Jest, nič nisi naredil narobe z napajalnikom, saj ti je dzinks63 dal link do adapterja, to rabiš pa bo vse delalo. Seveda je fajn, da pCI 6 pin in 4pin na katerem bo adapter nista na isti liniji, zaradi amperov.

Zheegec ::

Ta kabel bi moral biti že zraven v škatli, malo poglej.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jst ::

Sej sem to uporabil. (Molex -> 6pin PCIE) Sej nisem neumen.

Kako sem potem zadevo pripravil da dela?

Povedal sem, da ima napajalc 2 4pinska priključka, ki se priključita na matično. (Uporabljen je bil sam eden.)

No, enega sem uporabil kar na grafični. Seveda z malo uporabe kleščami. :)


---

Sedaj imam pa drugo težavo. Zadeva mi dela samo na 4x link width, max supported 16x.

Je to lahko zaradi mojega hacka? V nastavitvah v BIOSu je možnost samo 1x in 16x. Kje je našel 4x...?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Naj povem še nekaj glede mojega napajalnika.

Prejšnjo 88gts512 sem imel vedno priključeno z kablom, ki je šel od napajalnika do kartice, 6x pin PCIE.

Za foro sem priklopil z tistim adapterjem: MOLEX -> 6pin PCIE priklop. Zadeva NI delala.

Čuden napajalnik, tale Coolermaster.


---

Sedaj moram rešiti samo 4x mode. Kakšna ideja, prosim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cinkaCR7 ::

Točen model napajalnika, da bo lažje.

dzinks63 ::

To kar po svoje priklapljaš? 4pine tlačiš z kleščami v 6pin priklop?


Če priklapljaš drugi 6pin konektor preko dodatnega moleksa, moraš potegniti napetost iz druge manj obremenjene linije.

cinkaCR7 ::

je to mogoče tale napajalnik http://www.coolermaster.com/product.php... ?
Če prav vidim ima tale 2x PCI-E 6+2Pin torej v čem je problem z adapterji in 4pinskim priključkom od matične?

Jst ::

Ne, ne, ne. Ima 2 4pinska za na matično, torej za procesor. In enega 6 pinskega za grafiko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cinkaCR7 ::

Jst je izjavil:

Ne, ne, ne. Ima 2 4pinska za na matično, torej za procesor. In enega 6 pinskega za grafiko.

model?link?

Jst ::

Ne najdem ga na njihovi UK strani niti med legacy. OEM stran je pa malo čudna. Tam jih pa sploh nikjer ni?!? Zadeva je prišla zraven kište.

Še najbližje je temu: coolermaster.co.uk


Connector

M/B 20+4 Pin x 1
CPU 4 Pin x 1
PCI-E 6 Pin x 2
4 Pin Peripheral x 6
SATA x 3
4 Pin Floppy x 2


Samo da ima CPU 2 krat in PCIE 1krat.


--

>To kar po svoje priklapljaš? 4pine tlačiš z kleščami v 6pin priklop?

Jep, brez elektrotehničnega znanja uporabljam konektorje še za kavomat in namizno lučko.

BTW. CPU konektor, ki je prost, sem s testerjem obremenil do 85W, pa na nobeni liniji ni napetost zanihala. Obremenim jo lahko na kakšen način hočem, napajalc itak ne ve, kam so katere linije priklopljene. Pač sedaj misli, da imam dva CPUja.


--

Bolj me muči tale PCIE bus width, ki mi dela samo na 4x, namesto na 16x. Haeven benchmark rezultati so sicer konzistentni z drugimi, ampak Resident Evil 5, primerjan z rezultati na guru3d, je pa totalen FAIL.

Ko sem imel 88gts512 mi je včasih pri navijanju proca PCIE začel delati na 1x hitrosti.

Tale mi pa na 4x.

Pa preden vprašate: Ja, v taprav pcie sem s kladivom potolkel grafično noter. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jRk0 ::

lahko pa ti jaz dam mojega LC6650gp3 pa ti meni mojega pa roka? :P
You fuck up once, you loose two teeth.

dzinks63 ::

Zakaj bi menjaval bolši lc za slabši cm ?

jRk0 ::

tezko verjamem da je boljsi :D
You fuck up once, you loose two teeth.

dzinks63 ::

lc=80%+ =>650x0.8=520W
cm=70%+ =>600x0.7=420W

jRk0 ::

pa 3.3 linija je 3.2, 5 je slucajno 5.05, 12V pa je 11.7 =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Lonsarg ::

Samo dve stvari sta pri napajalniku, specifikacije, ter "koliko pogosto crkne" LC GP2 je mela te procente približno pol manjše kot GP serija, kok so to crkavanje izboljšali še z GP3 serijo ne vem. So bli pa že pri GP2 % zelo nizki. Približno pol manjši kot GP1, ki se jo je kar pogosto menjavalo:)

Jst ::

Ima kdo idejo, zakaj mi grafa laufa na pcie 4x?

Sem googlal in googlal ampak človeka, ki bi imel to težavo, nisem našel.

P5K ni PCIE v2, ampak kolikor razumem, to ne bi smelo povzročiti tega.

CPUZ, GPUZ, ATI SysInfo, vsi pravijo max supported 16x, current bus width 4x.

Posodobil sem bios, Underclockal q6600, PCIE Spread Spectrum (kot sem prebral lahko povzroči težave, vendar je bilo iz leta 2007) dal na DISABLED, kot je bil že od vedno,...

I'm running out of ideas...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dzinks63 ::

Prvo priklopi kartico tako kot se gre, pod drugo jo postavi v pravi slot (PCIe x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode). Če vse skupaj ne pomaga, se ti je pokvarila matična in bo potrebna zamenjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Jst ::

88GTS512, če je priklopljen preko adapterja, torej iz dveh molex linij v 6 pinski pcie, NE DELA. GPU NOT FOUND. 1 Long beep 3 short beeps.

Če ga priklopim preko PCIE kabla ki gre direkt v napajalnik, DELA. 16x mode.

Se strinjamo, da je to čuden napajalnik?

OK, se.

Če ima dva kabla za CPU in je en prost, in če to linijo obremenim na 85W, tester ne kaže nihanja napetosti na nobeni liniji med F@H GPU (na Nvidiji 88gts512) in q66@3.2 obremenjen z prime95 vsa štiri jedra. Potem lahko to linijo uporabim za NEvarčno žarnico, če hočem.

In sem jo. Za foro sem ta moj hack iz 4 pinskega cpu na 6 pinski pcie priklop priklopil na nvidijo in spet DELA.

Kaj imate probleme, res ne vem.

Pa še po angleško, če po kitajsko ne razumete:

If I connect my nvidia 88gts512 with molex adapter help so that six pin pcie lane coming from PSU is free, graphics card strangely does not work.
...Naprej se mi ne da pisat, ker imam počen prstanec...

edit: Torej, če priklopim po navodilih, ne dela.


---

jrk0: Ima tvoj napajalc 2 PCIE liniji? Je čisto tih? Zamenjam, samo ne vem, zakaj bi hotel nek overpriced (sicer totaly silent) PSU....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

dzinks63 ::

edit: Torej, če priklopim po navodilih, ne dela.

Mora delat, če ne, je neka okvara. Če pa ti to kar po balkansko skupaj zmečeš, dela pa samo napol, kar pa tudi ni v redu.

Jst ::

Čeprav sem na vegovi bil v smeri računalniški tehnik, so mi dali dovolj elektrotehničnega znanja, da vem, kako se kakšne inštrumente uporablja.

Kaj sem zjutraj naredil:

Matična P5K Vanilla ima 2 tadolga PCIE, enega 16x in enega 4x.

Grafo sem iz 16x dal v 4x in vžgal. Programi so mi povedali, da je link width 4x, max supported 4x. Torej točno tako, kot mora biti.

Potem sem ugasnil računalnik in dal grafo ven in brez grafe vžgal računalnik, počakal na 4 piske in ugasnil.

Zatem sem grafo dal nazaj v 16x PCIE in vžgal.

Malo magičnega praha, in TADA: link width 16x.

Problem solved. Ker sem po naravi vedno lačen znanja bom še gledal po internetu, kakšni pogoji morajo biti izpolnjeni, da matična ne fura 16x ampak preklopi na 4x. Ta problem mi je tako čuden, da nujno rabim pojasnilo. Kot junkie fix.


--

Moj procesor je q6600, navit na 3.2, 8x400. Ram 1:1, ki ga je 4GB.

Kolliko procesor omejuje grafično?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU_PWR1 in CPU_PWR2

Oddelek: Strojna oprema
13912 (718) Riff
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474165 (3113) Jst
»

GTX 280 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9866 (760) SlashSpeed
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201924 (1753) mihco
»

Napajalnik za HD4870

Oddelek: Strojna oprema
111328 (1221) axee

Več podobnih tem