» »

NAJEM KREDITA -> koliko dnarja??

NAJEM KREDITA -> koliko dnarja??

MaD_Mavr0 ::

A ima kdo izkusnje z najemom kredita??
Saj veste...kupiti avto ni problem...samo dnarja je premalo :((

>Zato me zanima če ima kdo izkušnje s tem ... naj mi svetuje, kako in kaj, predvsem pa koliko??<

Npr.:
Zasluzek na mesec:
->110.000,00 [vzamimo čisto osnovo]
->najem kredita za 5let

1.Koliko denarja lahko pričakujem?
2.Kolikšen recimo je mesečni obrok??
:8)
Need some extra help?!?!?!?

ABX ::

Če se ne motim je najvišji mesečni obrok 1/3 tvoje neto plače.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bostjan11s ::

malo sem tole pozabil pa vsaj približno je nekak prav

ja dejansko sam 1/3 plače lahko gre za mesečni polog, to pa v bistvu sploh ni tak pomembno, pomembno je kolk in kako boš plačal obresti in kako ti bodo dali denar
2 načina
1 dobiš recimo 5mio sit takoj na račun potem na koncu meseca plačuješ glavnico ter obresti, ki se pri vsakem pologu zmanjšajo
se mi zdi da se reče to dekurzivno obrestovaje??
2 pa nevem točno :)->anticipativno obrestovanje

no kar ti hočem povedat da obresti ni za zanemarit in tom+xx procentov ne pomeni da ne boš plačeval obresti ampak obrestna mera ki jo določa banka slovenije al poslovne banke to točno nevem + neki % več, hja tu pa so še drugi stroški recmo za odobritev kredita pa za vsako črpanje če ni v enkratnem znesku, hja tu pa še je tudi zadeva ki se imenuje interkalarne obresti, če bi vzel kredit za bajto... najboljš da greš v banko pa malo povprašaš kak je s tem.Če gre za višji znesek ti bodo tako vse povedali sam vprašat je treba....

Yohan del Sud ::

Meni ga ne dajo. Nimam rednega prihodka...

bostjan11s ::

aja nisem videl da je za avto, cuj na mojem mestu ne bi šel kakega rabljenega kupit na kredit na 5 let pa sploh ne, kaj pa bo ti ostalo po 5 letih racmo japonca ki si ga plačal 4mio bo vreden hm 1.5 mio, pa da se kam zaletiš,kasko obvezen

bostjan11s ::

cuj pa da se dogovorit ce je kdo pripravljen za poroka it, da bi plačal namesto tebe ti bodo kredit dali tud brez redne zaposlitve sam porok mora bit plačilno sposoben :)

Ziga Dolhar ::

Emm, dekurzivno obračunavanje obresti pomeni, da obresti povečujejo vrednost kredite. Torej, 200.000 sit kredita + 10.000 sit obresti pri DEK pomeni, da boš odplačal 210.000 sit. (>> 10.000 / 200.000 = 5 %)

Pri anticipativnem pa bi v enakem primeru dobil 190.000 sit, 10.000 pa bi šlo za obresti "takoj", na koncu pa bi ti odplačal 200.000 sit. (<>> 10.000 / 190.000 = 5.4 %).

Interkalarne obresti pa so obresti, ki se računajo od dne najetja kredita do dne, ko ga "porabiš". Torej, vzameš kredit in ga ne izkoristiš 30 let, 50 let... Potem pa začneš odplačevati. No, z interkalarnimi pa banka pač poskrbi, da ti le hitro izkoristiš denar :)).

Če sem kaj narobe napisal, me prosim popravte :).

Bx ::

lahko greš pa sem na NLB

vneseš podatke in dobiš ven informativni izračun
Bx

AlchemY ::

glede na tvojo placo bi lahko dobil okoli miljo in pol kredita, seveda ce si zaposlen za nedolocen cas,....pa se par for majo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29467099 (13447) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6020038 (11701) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713459 (6223) Invictus
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029164712 (134657) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132488 (29530) Ganon

Več podobnih tem