» »

Movie making?

Movie making?

Krusell ::

Lep pozdrav!

Zanima me, če mi lahko poveste kateri program je najboljši za video editiing?

Prosil bi vas, če izbiro utemeljite. Kaj menite o sony vegas pro?

LP
k.

chrush ::

Sam trenutno uporabljam Edius 5. Izkaže se predvsem z majhno porabo moči računalnika ko imaš odprtih več stez in na vsaki kak video. Ima tudi široko paleto podprtih formatov. Če pa želiš delati različne efekte, potem pa verjetno Adobe After Effects.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

btree ::

Adobe Premiere.

Tear_DR0P ::

krusell, kaj želiš delati, koliko bi plačal,na katerem OSu boš delal? če maš dovolj $ in OSX, potem vzemi Final Cut pro, se uporablja tudi za studijsko montažo, ima zelo dobre prednastavitve za uvoz in izvoz videa, naučiš se ga v treh dneh, če si malo lesen, drugače prej

vsak ima svoj najljubši/najboljši program
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PARTyZAN ::

Premiere/Final Cut

neres ::

Meni se zdi Vegas dosti bolj enostaven za uporabo kot Premiere. Tudi manj resursov pobere, Adobe je pač bloat.

Je pa Adobe After Effects tudi v redu zadeva za efekte.

matonson ::

Jst mam tud najraj vegas. Vse maš pr rok, nič ni komplicirano. Da se pa marsikaj narest.

boogie_xlr ::

Kaj se zgodi, ko pride do opravka s filmi ponetimi v fullhd in zakodirani v H.264?

bluefish ::

Pravzaprav nisi nič povedal, kaj od programa pričakuješ, kak video boš obdeloval,... Za kake domače posnetke je dovolj že Movie Maker v Win.

Hexx ::

kdenlive je enostaven..

Krusell ::

Tear_DR0P je izjavil:

krusell, kaj želiš delati, koliko bi plačal,na katerem OSu boš delal? če maš dovolj $ in OSX, potem vzemi Final Cut pro, se uporablja tudi za studijsko montažo, ima zelo dobre prednastavitve za uvoz in izvoz videa, naučiš se ga v treh dneh, če si malo lesen, drugače prej

vsak ima svoj najljubši/najboljši program


Delal bom na Win7 (...) vem da ima OSX dobre programe za to, vendar pač nimam € in niti ne podpiram Appla ;)

bluefish je izjavil:

Pravzaprav nisi nič povedal, kaj od programa pričakuješ, kak video boš obdeloval,... Za kake domače posnetke je dovolj že Movie Maker v Win.


Imamo pač narest projekt predtavitve lastnega študija-smeri. Rabil bi nekaj modernih efektov, npr. če ste gledali spot J-z, Alicia Keys - New YORK - PICTURE IN PICTURE PREHAJANJE (efekt).
Neki podobnega želim narediti tudi jaz. Za kar pa mi movie maker ne zadostuje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krusell ()

alexmarsic ::

Jaz sam sem se začel ukvarjat z Sony Vegasom ampak me občasno je razočaral
Kasneje sem pa šel na Adobe Premiere CS4 ki pa nisem mel neke velike sreče z njim da mi deloval ok
Zdj malo se ukvarjam z Avid Liquid in mi je fejst stvarca :D

Krusell ::

alexmarsic je izjavil:

Jaz sam sem se začel ukvarjat z Sony Vegasom ampak me občasno je razočaral
Kasneje sem pa šel na Adobe Premiere CS4 ki pa nisem mel neke velike sreče z njim da mi deloval ok
Zdj malo se ukvarjam z Avid Liquid in mi je fejst stvarca :D



Sem slišal da je Avid Ok ja (...) Adobe mi je pač preveč "bloated" in počasen (...)

opeter ::

In a veš, koliko stanejo ti programi? Saj si napisal, da ni EUR ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Krusell ::

opeter je izjavil:

In a veš, koliko stanejo ti programi? Saj si napisal, da ni EUR ...


Vem, vem ;) Zaenkrat sem na trail verzijah in crakih ;)

Tear_DR0P ::

vendar pač nimam € in niti ne podpiram Appla ;)

oh you poor thing
ker se tudi meni zdi licenčnina za video editing softver predraga tudi jaz uporabljam free softver - delam na Linuxu in v Cinelerri :D - če imaš namen delat z linuxom, ti jo vsekakor priporočam - edine omejitve so tvoja domišljija in tvoj hardver - no pa zelo malo izhodnih formatov pozna. nisem sicer gledal video spota ki ga omenjaš, ampak v cinelerri se da delat compositing, motion tracking (tudi z maskami), picture in picture ter resolucije nad HD, če te to rajca
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za urejanje videa

Oddelek: Programska oprema
253582 (2692) noraguta
»

Program za editiranje videa

Oddelek: Programska oprema
223353 (3060) poweroff
»

program za videomontažo

Oddelek: Programska oprema
101608 (1377) opeter
»

Program za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
101643 (1535) MihaFirst
»

Program za montažo filmov...

Oddelek: Zvok in slika
327820 (7454) martinsm3

Več podobnih tem