» »

IBM disk piska

IBM disk piska

Narcos Satanicos ::

Enkrat zadnje dni mi je začel moj IBM disk piskat skoz enakomerno in u zlo visokmu tonu.

A se je še kermu to zgodil? A to slučajn pomen da bo hmau krepnu?

8-O

su37 ::

Včasih se mi zgodi da spušča zeloooo visoke frekvence,ki jih včasih sploh ni moč slišati, mislim da ni nič narobe.Pač elektronska naprava, morda si kdaj slišal kakšen monitor ali kaj podobnega.

bodom ::

hmm...sam sm mel izkusnje s tem. zal sta oba IBM diska po dolocenem casu piskanja crknla:D
aja, sta pa tiste serije IBM 40GB.
LP

Narcos Satanicos ::

Grrrrrrrr..... pol najbrž lajk pričakujem da bo crknu... shit od ibma...

drgač je moj dtl-307015

cekr ::

.... pa pazi, ker ti ga bo vrglo v glavo .....

Bockor ::

Ce je IBM bo itak crknu:D , ce ze piska pa lahko pozabljas na podatke, torej si jih cimprej nekako arhiviraj(nasvet po lastnih izkusnjah:))
Kot pravi cekr pazi, da ti nebo zletelo kaj v glavo, ce pa ti ne bo, se mi pa pokazi pa ti bom jaz kar en cel ibm-ov disk pognal:P ..ok,to je joke
Se pridruzijem bodom-u: crknila sta mi tudi ze 2 diska, en je bil 30Gb en pa 40Gb...za 40Gb moram najti racun...ce mi ga mogoce menjajo...kupis, ce mi ga bojo?>:D

bodom ::

zelo verjetno je, da ti bo IBM-ov disk crknu...sej pravm, meni sta ze dva:D
danes so mi v essedi koncno dali novega maxtor-ja in upam da bo ta zdrzal.
aja, ko zacne cvilit je za nekatere podatke lahko ze prepozno...tako da svetujem cimprej back-up pa disk menjat. pa se prej si celado nabavi, ker je res mozno d dobis kej v glavo, hehe:D :D :D
LP

KontraCepec ::

Ja res je. Pazi da ga kam ne dobiš.
Tudi mojemu malemu stricu je tako začel piskat, pa še danes ne vejo točno kdaj je nehal. (truplo je bilo preveč iznakaženo)8-O

bodom ::

jao jao, hehe:D :D
dobra tale...malo prevec grozljiva, zadost pa da sm hmal s stola padu:D
je pa res vcasih pametno met pr seb celado...
LP

whatever ::

Kako vam rata pršraufan disk dobit v glavo pa tud ne vem, al pa mogoče ni bil pršraufan.:D Nič, bom jst kr 5400 obratnga Maxtorja nabavu raje, da mi ne bo cela kišta v glavo prletela...al pa bom raj ostal na 386:D . Prav vam je, kaj pa uporabljate računalnik več kot 6 ur dnevno!!!:D

bodom ::

whatever::D
vglavnem...disk je prsraufan, sam nikol ne ves...lohk ti zacne tolk piskat, da ti se sraufe potrze:D
prejsnji tedn so bli pr men polcaji, pa tip reku d naj bi me en prjavu zarad kaljenja nocnega reda in miru...a bi to lahko bil disk?:D 8-O :D
cak no, ma kaj pa je 6h dnevno za kompjutr....nekateri pac imamo ADSL in si lohk mal vec casa prvoscimo komp. przgan...pr meni je gumb za power ze skor ves v pajcevini, sej masine nism on/off ze...uf prevec ur:D :D
ADSL--->24/7:\
LP

baaaaa ::

men je disk tut zaaceu nekoc piskat, vendar je kasneje preprosto nehu. in dons dela ZAENKRAT brez tezav, če bom reku da dela brez težav, potem se mi bo jutr 100% kej spet sfukal na pcju;) :D

cekr ::

Tisto o letečem disku, sem napisal bolj zato, da boš malo razmislil o svojem pretiravanju.

Pa ni treba ža za vsak pisk obtoževati diska. Raje razmisli, koliko vrtečih zadev imaš v računalniku, pa tudi kakšno feromagnetno jedro ti lahko malo poskakuje. Ne delat panike.
Dokler se bo nekaj vrtelo v škatli, toliko časa bo nekaj piskalo.
Ko boš pa imel popolnoma brezglasen računalnik, potem bo pa le ta v crknjenem stanju oz. ugasnjen.

KontraCepec ::

To sigurno je disk. Če je taka visoka frekvenca. Cdromi in ventilatorji jih nimajo.
Ampak po moje ni nič narobe, ker imajo ibmi že od rojstva take visoke frekvence.

Nutcracker ::

Men je pa pred 3 meseci crknil pekač (ko sem vstavil CD v enoto, je bil pekač čisto mrtev), pa kupm novega (Plextorja). Pol mi pa kmal začne disk ful piskat. Pol mi računalnik neha delat, pa ugotovim, da je crknu RAM. Pol mi pa crkne še nov pekač (ista fora kot pri starem). Zdej pa ne vem zakaj se mi vse tako kvari?

swalow ::

hmmm Narcos, združiva moči, namreč moj ventilator na procesorju in na napajalniku prav prijetno piskata vsak na svoji frekvenci in neenakomerno dolgo.. kolegov disk tud špila po svoje, modem ma itak svojo melodijo ... kolko inštrumentov nama fali do orkestra... madonca bi ble to melodije ... bi jih lohka posvetli za mir na svetu... :)

Nutcracker ::

Mene pa zanima, če lahko disk, ki je delno pokvarjen, uniči ostale komponente (npr. CD-ROM in pekač)?

Narcos Satanicos ::

Če ti vse po vrst crkuje bi jest najprej pogledou napajalnik. Al pa hišno napeljavo.

IBMa sm pa zamenou z WD80 8mb. Sicer še dela samo definitivno neki ni u redu ker na začetku ni blo tega piskanja. Pa itak sm mu že probleme prej...

Narcos Satanicos ::

Cekr ne bit pametn. Nč nism pretiravou.

bodom ::

emm...da ne bom nove teme odpiral;
a je mogoce, da se disk prej unici oz. d mi prej crkne, ce ga preveckrat formatiram? a je formatiranje lahko skodljivo?
hvala, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

swalow ::

pa nasplošno je dovod elekrtike do komponent škodljiv... pri formatiranju pa je jasno, da se še tolko bolj vničujejo plošče in seveda sposobnot branja-pisanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182210 (2210) Jinxy
»

IBM 120GB

Oddelek: Strojna oprema
312021 (1461) iration
»

verjetno problem z HDD-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
613620 (3123) TheJack
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311088 (6716) ChiefThunder
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381934 (1934) branko_bm

Več podobnih tem