» »

koliko casa rabi policija ce ti kradejo avto

koliko casa rabi policija ce ti kradejo avto

MrBrdo ::

A ima kdo izkušnje, če kličeš v Lj. policijo da nekdo krade avto ali pa vlamlja v stanovanje, kolko časa rabijo da pridejo? Ker kadar sem jih jaz klical (zaradi kaksnih drugih stvari), jih v manj kot pol ure nikoli ni bilo... Verjetno je to več kot dovolj časa da se ukrade avto.
A ima kdo kakšno tako izkušnjo? Danes so eni pripeljali z kombijem, pa sem prižgal luč v sobi in so se takoj odpeljali, pa se sprašujem kaj bi bilo če bi namesto tega klical policijo... Verjetno bi bil kdo iz naselja brez avtomobila?
MrBrdo

Apple ::

Verjetno delajo razliko med primeri, kot so ogledi prometnih nesreč z manjšo premoženjsko škodo in brez ranjenih, s tistimi primeri, kjer je ogroženo življenje ali premoženje.

Iz lastnih izkušenj: pri klicu na 113, da je prišlo do prometne nesreče, sem čakal tudi 1h, da so prišli. Pri klicu, da vlamljajo v nek avto, se je pa odzvalo več patrulj in so bili v cca treh minutah na parkirišču.
LP, Apple

Gladi ::

Odzvala bi se najbljižja patrulja.

solatko ::

Če se kliče v trenutku dogajanja kaznivega dejanja, so res hitri - par minut, kadar pa kličeš zaradi popisa že storjenega dejanja, pa odvisno od teže dogodka, kakšna lažja prometna nesreča, tatvina ali vlom avta...., pa zna trajat tudi par ur.

MrBrdo ::

Hvala, potem je še kakšno upanje v takem primeru klicat policijo... Sem že mislil, da ni.
MrBrdo

Machete ::

je je.. saj berem med kroniko, da jih veliko dobijo pri dejanju samem, po tem ko nekdo javi da se dogaja neka barabija.. sepravi, če niso preveč daleč je stvar minut, da so tam..

gzibret ::

Jaz sem enkrat zalotil 2 komada, ko sta vlamljala v avto in kradla. Sem laufal na policijo, pri sprejemnici se zadrl "kradejo, hitro", v trenutku se je vsulo ven nekaj policajev, v 2 minutah smo že bili na kraju "zločina". 2 policaja sta pred blokom šla ven in laufala okoli bloka (iz druge strani). Potem so oba falota tudi prijeli. Šlo je neverjetno ekspresno hitro.
Vse je za neki dobr!

root987 ::

They set their priorities straight! :>

Bom pa še jaz vprašal nekaj na to temo: če pokličeš med zločinom samim (npr. ko te želijo pretepsti ali v primeru kakšne ženske (no, lahko tudi moškega ubistvu) posiliti) in ne moreš govoriti ali niti ne veš svoje lokacije - ali imajo odzivni centri opremo in pravno podlago, da te izsledijo, če ne odložiš (ali pa morda tudi če odložiš)? Kako je ta oprema oziroma metoda triangulacije učinkovita v primeru mobilnih telefonov?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

poweroff ::

gzibret je izjavil:

Jaz sem enkrat zalotil 2 komada, ko sta vlamljala v avto in kradla. Sem laufal na policijo, pri sprejemnici se zadrl "kradejo, hitro", v trenutku se je vsulo ven nekaj policajev, v 2 minutah smo že bili na kraju "zločina". 2 policaja sta pred blokom šla ven in laufala okoli bloka (iz druge strani). Potem so oba falota tudi prijeli. Šlo je neverjetno ekspresno hitro.


Hehe, magic words!

root987 je izjavil:

They set their priorities straight! :>

Bom pa še jaz vprašal nekaj na to temo: če pokličeš med zločinom samim (npr. ko te želijo pretepsti ali v primeru kakšne ženske (no, lahko tudi moškega ubistvu) posiliti) in ne moreš govoriti ali niti ne veš svoje lokacije - ali imajo odzivni centri opremo in pravno podlago, da te izsledijo, če ne odložiš (ali pa morda tudi če odložiš)? Kako je ta oprema oziroma metoda triangulacije učinkovita v primeru mobilnih telefonov?

Ja, če kličeš na 113 te izsledijo (dejansko in pravna podlaga je). Metoda žal ni preveč natančna (zlasti v mestih, zaradi odbojev), ampak območje vseeno ni tako veliko, da ga ne bi mogli hitro prečesat.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

#000000 ::

Pomojem je bolj težka če kličeš z mobilca, v bistvu lahko najdejo lokacijo, ampak prvo morjo dobit podatke z baznih postaj pol šele lahko grejo gledat, na vem kako bi oni to v par minutah dobil od bilokerga operaterja, ker to se bi se dal lepo izkoriščat da nekoga lociraš.

edit: aja za stacionarne linije pa je vprašenje sekund da določijo lokacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

black ice ::

root987 je izjavil:

Kako je ta oprema oziroma metoda triangulacije učinkovita v primeru mobilnih telefonov?

Po mojem mnenju je odvisno od tega kako daleč si od določene bazne postaje. Bližje si bolj natančno lahko določijo tvoj položaj in vice versa. IMHO.
Žal pa ne moremo tega preizkusiti v praksi - torej da bi lahko sami določili pozicijo signala. Ali pač?

poweroff ::

Govorim za mobilno telefonijo. Obstaja poseben vmesnik preko katerega center za obveščanje samodejno dobi podatke od operaterja. Obstaja celo pravilnik na to temo.
sudo poweroff

McMallar ::

Po mojem mnenju je odvisno od tega kako daleč si od določene bazne postaje. Bližje si bolj natančno lahko določijo tvoj položaj in vice versa. IMHO.

Ne bo držalo. Dejansko se meri latenca signala do bazne postaje po cca. 500m korakih. Se pravi, da s pomočjo nekaj baznih postaj lahko s triangulacijo kar natančno določiš lokacijo.
Da se to preizkusiti tudi v praksi. Sicer je tega že kar nekaj let, tedaj je bil postopek sledeč:
- uporabili smo Nokio 7120 z odklenjenim servisnim načinom
- karto Ljubljane z označenimi baznimi postajami in njihovimi kodami (pridobitev teh kod zna biti problem)

Servisni način je omogočal izpis vseh vidnih baznih postaj in priklop na željeno. Tako si dobil podatek o oddaljenosti do postaje na 500m natančno. Postopek si ponovil za več postaj in s triangulacijo določil svojo lokacijo. S 4 postajami smo prišli na nekje 20-30m natančno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

bluefish ::

Eno osnovno pozicioniranje omogoča Google Maps za mobilnike. Natančnost je seveda odvisna od bližine baznih postaj,... V LJ te tako na določenih območjih postavi le kako ulico ali dve stran, v "divjini" pa je lokacija porazna.

BlazP ::

Tako kot je McMallar opisal. Z vec kot stirimi postajami prides na 5-10m natancnost brez problema, tudi v mestu.

Enkrat sem klical policijo, ko so barabe vlamljale v en avto. Rabili so 5 minut, da so prisli. Kljub temu, da barab ni bilo vec pri avtu, so jih ujeli.

poweroff ::

Ja, ampak problem odbojev je še vedno.
sudo poweroff

bosmla ::

Jaz sem tekel za mojim motorjem ko sta mi ga dva ukradla (vozila sta v prvi, ker v paniki ni prestavil - motor je rohnel, brez celad,...) imela sta cca 50m prednosti ko zagledam, da peljeta mimo ob cesti parkiranega policijskega avtomobila s pripadajoco posadko. Pritecem jaz do tega avtomobila recem ta motor, ki je pred parimi sekundami peljal mimo, je moj in ta dva sta mi ga ukradla. Potem pa presenecenje: onadva nista nic videla in da sta se ravnokar pripeljala, ter naj grem krajo prijavit na policijsko postajo 8-O. Pa ceprav sem sam videl, da sta z ugasnjenim avtomobilom ze bila tam (minilo je samo par sek), ko je direkno pred njima peljal moj motor na polni gas v prvi z dvema tipoma brez celad... no med drugim toliko o odzivnostjo na prijavo o kraji!

#000000 ::

Mogoče sta bila pa na straži :)

Zorro ::

bosmla je izjavil:

Jaz sem tekel za mojim motorjem ko sta mi ga dva ukradla (vozila sta v prvi, ker v paniki ni prestavil - motor je rohnel, brez celad,...) imela sta cca 50m prednosti ko zagledam, da peljeta mimo ob cesti parkiranega policijskega avtomobila s pripadajoco posadko. Pritecem jaz do tega avtomobila recem ta motor, ki je pred parimi sekundami peljal mimo, je moj in ta dva sta mi ga ukradla. Potem pa presenecenje: onadva nista nic videla in da sta se ravnokar pripeljala, ter naj grem krajo prijavit na policijsko postajo 8-O. Pa ceprav sem sam videl, da sta z ugasnjenim avtomobilom ze bila tam (minilo je samo par sek), ko je direkno pred njima peljal moj motor na polni gas v prvi z dvema tipoma brez celad... no med drugim toliko o odzivnostjo na prijavo o kraji!



Policaji in tožilci več ne lovijo in preganjajo lopovov in morilcev, sedaj so na preži samo za potencialnimi peso*ukci!
Ne vem, kje si bil zadnje mesece, ampak zagotovo ne v Sloveniji, ker vidim, da ne veš kaj je sedaj pri nas top prioriteta. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

na koliko metrov natančno se lahko določi lokacija preko GSM omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5514756 (13692) bluefish
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712342 (6303) bluefish
»

Mobiteli bodo zaznavali prometno gnečo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
253357 (2722) Preseren
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
336463 (5578) Tody
»

Je mobilni telefon sledilna naprava?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2213649 (13649) imott3791

Več podobnih tem