» »

Casting comboBox-a c#(forms...)

Casting comboBox-a c#(forms...)

ExecuterX ::

Mi zna kdo napisat (če to gre...), kako castat ComboBoxNekaj.text... v primeru, ko imam več form, se pravi, imam osnovno formo, iz katere imam narejenih (z klikom v menuju odperem novo formo) več form. Se pravi bi rad castal recimo elemet ComboboxNekaj.text iz neke forme, ki jo odperem v meniju osnovne forme in sicer na to osnovno formo...

((ComboBox)Forma5).ComboBoxNekaj.text --> v takem smislu...


Hvala,
L.P.

nightrage ::

Če te jaz prav razumem bi ti rad glede na to kar je v combobox-u napisanega castal v combobox, ki je na določeni formi. To na žalost ne bo šlo. Ti lahko combobox iz forme pridobiš drugače. Evo ti psevdokode.

foreach form in forms -> to je pač aray form-ov
{
  items = form.Controls
  foreach item in items
  {
    if (item == typeof(ComboBox))
    {
      //naredi nekaj s tem combobox-som
    }
  }
}

ExecuterX ::

Jaz vem na kateri formi se nahaja ta Combobox, torej ne rabim tistega foreach...

Da se razumemo, jaz imam nek array na osnovni formi, vendar bi rad napolnil iz arreya v ComboBoxNeka.value... podatke, ta ComboBoxNeka.value... pa se nahaja na neki drugi formi (recimo forma5)

"form.Controls", to ne bi šlo..., ni te možnosti

Še kaki predlogi, kako to narediti, ni mus da castam, lahko kako drugače....

noraguta ::

dej ti primer v en zip , ker sumim, da se slabo razumemo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nightrage ::

ExecuterX je izjavil:

Jaz vem na kateri formi se nahaja ta Combobox, torej ne rabim tistega foreach...

Da se razumemo, jaz imam nek array na osnovni formi, vendar bi rad napolnil iz arreya v ComboBoxNeka.value... podatke, ta ComboBoxNeka.value... pa se nahaja na neki drugi formi (recimo forma5)

"form.Controls", to ne bi šlo..., ni te možnosti

Še kaki predlogi, kako to narediti, ni mus da castam, lahko kako drugače....


Mogoče res slabo razumem tvoj primer, drugač pa form.Controls obstaja v c# -> http://www.java2s.com/Code/CSharp/GUI-W.... Jaz sem ti napisal samo psevdokod, ne pa dejanske kode.

Lp, Jerry

Looooooka ::

Globalna spremenljivka(al pa ce vsaki formi, ki jo naredis nastavis eno spremenljivko z referenco na te prejsnje comboboxe)....ceprav res ne vidim kaj je narobe s pregledom vseh kontrol.

Spura ::

ExecuterX je izjavil:

Jaz vem na kateri formi se nahaja ta Combobox, torej ne rabim tistega foreach...

Da se razumemo, jaz imam nek array na osnovni formi, vendar bi rad napolnil iz arreya v ComboBoxNeka.value... podatke, ta ComboBoxNeka.value... pa se nahaja na neki drugi formi (recimo forma5)

"form.Controls", to ne bi šlo..., ni te možnosti

Še kaki predlogi, kako to narediti, ni mus da castam, lahko kako drugače....

Lahko pač novi formi daš referenco od druge.

Drugače se pa to rešuje tako, da imaš posebej razrede za logiko, ki tudi hranijo vnesene podatke (ob pritisku na gumb preneses podatke v njih, preden odpres novo formo). Ne pa da imas vso logiko kar v razredih od user interface elementov (Form etc).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233493 (2339) mladec
»

c# datagridview in combox

Oddelek: Programiranje
131150 (1038) OmegaM
»

[Visual C#] TableAdapter

Oddelek: Programiranje
61059 (935) detroit
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182104 (1817) Kekec
»

[C#] toString ne dela

Oddelek: Programiranje
51275 (1165) rokpok

Več podobnih tem