» »

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine?

1 2
3
»

billy ::

Včeraj sem ravno poslušal oddajo na Val 202, imeli so na liniji študenta, kateri študira v novi zelandiji in hkrati tudi dela seveda.

med drugim je dela, da lahko dobi tudi okoli 15 eur napitnine, če streže polno mizo, torej vsaj 4 ljudi.

pri nas bi ga seveda imeli za fehtarja in bi mu rajši vzeli denar, kot pa dali kaj za dobro voljo.

St235 ::

ROFL, me zanima če je ta isti študent povedal, da je praktično 0 EUR na uro in da je edini dohodek napitinina, pa še napitnina se potem razdeli na med celotno osebje (kuhar, pomivalec posode, natakar). Primerjat napitnine pri nas z temi v anglosaškem sistemu je absurdno.

thramos ::

Poleg tega tudi pri nas ni redkost pustiti 15EUR napitnine za 100EUR računa ...

Zeberdee ::

Na novi zelandiji imajo +15% postrežnine + tip. Znači, da okoli 30% postrežnine + celoten tip dobi natakar. Nič več. Zato se tepejo za dobre mize in dobre stranke. V New Yorku je ta postrežnina 10 + tip, na havajih celo 17, 18 % + tip.

;-) ::

kaj je te "tip"

bluefish ::

Napitnina.

M@73Y ::

To plačevanje se mi zdi malo vsiljivo. Kaj pa če jaz vedno plačujem le z bančno kartico - torej nimam gotovine pri sebe, kaj mu naj potem dam.
Jaz, sicer občasno dam kakšen evro, samo se mi zdi trapasto, ker, če mi je naredil uslugo - pač čiščenje vetrobranskega stekla, potem je to njegova dobra volja, in zadovoljstvo mene, da bom še kdaj prišel na to črpalko. Ne pa da mi bo nekdo vsiljeval čišenje, pa še za plačilo. Okej, plačam, če dobim račun.
..jump into psytrance tunnel..

;-) ::

Nič mu ne daj če nič nimaš zraven, jaz rečem ne mi pucat ponavadi ker v večini primerov je še večja svinjarija.

c3p0 ::

Storitve nisi naročil, rečeš da nimaš drobiža in odpelješ. Ali pa ga ustaviš še preden začne. Če se ti ušunja k avtu ravno ko si notri plačeval, j*bat ga.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623659 (17572) perci
»

Delo med počitnicami po OŠ

Oddelek: Šola
223640 (2745) Meizu
»

Delo na bencinski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11621381 (13254) Mellons
»

[fork] Pomivanje sip na bencinski vs. IT sluzba (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
559083 (7790) Pegaz
»

Nenapisano pravilo-Napitnina za brisanje stekel...

Oddelek: Loža
443382 (2303) tiborrr

Več podobnih tem