» »

Navigacija in poraba goriva

Navigacija in poraba goriva

arozma ::

Zadnjič sem si od strica sposodil Garmin nüvi, da sem lažje in hitreje prišel na cilj. Ker pa ne morem, da ne bi prestikal vseh menijev in opcij, sem opazil da pri poročilu o kilometrini Garmin navede tudi povprečno porabo goriva. Prvo kar mi je prišlo namisel je bilo vprašanje kako? Nikakor ne najdem odgovora po kakšni logiki on računa porabo goriva.

Prosim nekoga, da mi to razloži.

steev ::

Verjetno nekam vpišeš povprečno porabo l/100 km. Potem ti pa iz prevoženih km in tega podatka ven vrže približno koliko litrov si porabil.
:|

msjr ::

To je to: Garmin EcoRoute

arozma ::

Ja vneseš podatke o povprečni porabi goriva v mestu in na AC.

A kdo mogoče ve algoritem po katerem računa? Torej zanima me formula.

Sem zgoraj malo čudno napisal.

steev ::

Kaj ne znaš izračunat litrov iz kilometrov in porabe? Osnovna šola pa to?
:|

Valvoline ::

Greš na bencinsko natankaš do vrha.Seveda si zapomniš(zapišeš) stanje na števcu,al pa daš relacijski števec na 0(če je).Sprazniš tank in spet zapišeš km po števcu,oz pogledaš kolk km kaže relaciski display.Pa spet nafilaš do vrha in dobiš razmerje L:prevoženih km.Ostalo je seveda osnovnošolska matematika.
Npr tankaš do vrha,narediš 600km pa tankaš spet do vrha 40l je to poraba 40/600x100=6.66l poraba na 100km.

arozma ::

steev je izjavil:

Kaj ne znaš izračunat litrov iz kilometrov in porabe? Osnovna šola pa to?

Ne ne znam. Matematika mi nikoli ni šla preveč dobro. Bi te pa prosil če mi potem ti izračunaš če znaš.
To so podatki od Garmina:
- nastavljena povprečna poraba: 7l/100km
- prevoženi kilometri:26km
- Garminov izračun porabe: 5,7l/100km

Greš na bencinsko natankaš do vrha.Seveda si zapomniš(zapišeš) stanje na števcu,al pa daš relacijski števec na 0(če je).Sprazniš tank in spet zapišeš km po števcu,oz pogledaš kolk km kaže relaciski display.Pa spet nafilaš do vrha in dobiš razmerje L:prevoženih km.Ostalo je seveda osnovnošolska matematika.
Npr tankaš do vrha,narediš 600km pa tankaš spet do vrha 40l je to poraba 40/600x100=6.66l poraba na 100km.


To znam.

steev ::

Jaz znam računat po spodnjem sistemu. To kar pa garmin izračuna, pa noben bog ne ve verjetno. Še garmin sam ne.
Pa verjetno si mislil 5,7 l in ne 5,7l/100km.
:|

bond007 ::

Garmin upošteva tudi pospeške(zaviranja oz. pospeševanja), hitrost, višinsko razliko in kaže presenetljivo ok porabo. Seveda pa ne more upoštevati recimo prestave v kateri voziš in ostalih dejavnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

arozma ::

steev je izjavil:

Jaz znam računat po spodnjem sistemu. To kar pa garmin izračuna, pa noben bog ne ve verjetno. Še garmin sam ne.
Pa verjetno si mislil 5,7 l in ne 5,7l/100km.

Nisem siguren ampak mislim, da je tam pisalo 5,7l na 100 km. Preverit pa ne morem ker sem ga že vrnil.

Sicer pa ni važno. Sem mislil, da mogoče kdo ve kako to računa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36355070 (5747) hojnikb
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512695 (9807) nekoman
»

Specifikacije vašega avtomobila

Oddelek: Na cesti
466288 (4833) pingo76
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820674 (18830) WarpedGone
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7117030 (15402) Aston_11

Več podobnih tem