» »

Asocialnost

Asocialnost

1 2
3
4

Avenger ::

Njet. Si že kdaj slišal za manekenko, ki bi bila ful zadovoljna s svojo postavo? Če si res fatass, potem ti odzivi okolice dajejo signale, ki jih vsaj na nekem nivoju registriraš in se zaradi tega malo slabše počutiš - tudi če imaš v glavi vse pošlihtano in si samozavesten, itd. Ampak 99% časa se sprejmeš kot si in te nič ne moti in je vse kul, no ja, v mejah normale, če ti vpliva to na srce, dihanje, premagovanje ovir ala hoja po stopnicah, vstajanje iz stola, seks, potem je to že druga pesem.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

brodul ::

Bah jst sem imel podobne občutke, ko sem šel iz osnovne šole na srednjo. Pomagal sem si sam. (ne ni mi pomagal bog, niti droge, niti linux).
Gledal sem anime 5 ur na dan +, ostali čas sem igral igre. Vsak dan, več let. Potem sem se pa naenkrat streznil (ja vem da je krneki), niti ne vem zakaj.
Nekateri predhodniki so dali zelo dobre nasvete. Treba poslušat sebe in delati tisto, kar ti paše.
Jst sem omejil TV (gledal sem samo še film od 8 do 11 zvečer), ter nisem več igral neki dosti iger. Začel sem igrati kitaro (slednje ne priporočam, raje kaj lažjega). Začel sem risat ! Papir in svinčnik sta poceni. Kasneje slikat. Ter začel sem se ukvarjat z športom.
Tam iz 84kg sem prilezel na 71 kg imam pa okoli 175cm.
No sedaj sem na 81 kg, sam se dobro počutim (Orcsss!! :D) .
Potem je bilo krize konec, finito. Je pa res, da sem dislektičen (kdaj kej zajeclam, pišem katastrofalno, ne morem brati kdaj pa kdaj) in občasno hiperaktiven (pomoje od tega, ker ne tečem eno uro dnevno več). :D
Tam sredi srednje šole mi je blo spet blazno dolgčas. Zato sem začel gojiti gobe (v Kiberpipi sem imel predavanje pred kratkim).
Zdaj sem vpisan v drugi letnik FE.

Če failam se vpišem v srednjo gostinjsko, ker že od nekdaj rad pečem, kuham ....


To je od mene iz prve roke ...

zdej pa učit :)
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

bajsibajsi ::

Linux je odlicna ideja. Matthai bi seveda lahko enostavno napisal, da naj opusti "internet" oz. racunalnistvo na sploh. A se vsak izmed nas prekleto dobro zaveda, da je to lazje svetovati, kot resnicno udejaniti. Linux seveda, ni resitev vseh njegovih tezav, je pa dejansko delcek v mozaiku, ki lahko pripomore k boljsemu, kvalitetnejsemu in posledicno z ostalimi premiki in opustitvijo Win OS k precej zmanjsani uporabi racunalnika oz posredno k bolj socialnemu zivljenju. Linux je super ideja! MMO = evil, vecina bolj zagrizenih gamerjev, se bolj MMOjasev se nekje v globjem delcku sebe tega povsem zaveda - MMO = root of all devil v smislu prave socialnosti. Seveda je to le delcev v njegovem mozaiku bednega zivljenja, ampak ideja sploh ni slaba, a jo ocitno poleg Matthaija, le redko kdo razume.

Saj je vsem jasno, zakaj ne more opustiti Win OS, mar ne? V kolikor bo lahko to naredil, bo vsekakor lahko tudi zacel telovaditi, hoditi bolj redno v trgovino, skrbeti za svoj videz, pocutje, telo...itd. Ni pa nujno pogojen uspeh z obratnim vrstnim redom. MMO = EVIL

HardFu ::

Za 20EUR/h + DDV pridem vsak dan k tebi, se pogovarjam s tabo o tebi zeljenih temah in te predstavim ljudem, katere bi zelel srecati oziroma spoznati.
Imam precej izkusenj in referenc (bil sem animator pri eni potovalni agenciji in dveh ljubljanskih diskotekah).



.. reference so sicer prave, ponudba je pa hec :)

Se pa drugace strinjam z vecino, pojdi med ljudi, kaksne interesne skupine in se dejansko poizkusi vklopit. Razmisljanje, da se ti bodo drugi smejali je po mojem egocentricno. Druge zate boli k*rac. In se ena misel: Najprej moras imeti rad sam sebe, sele potem te bodo imeli radi tudi drugi.
http://codeable.io

LeQuack ::

Mislim, da je pravi rek, najprej moraš imeti rad sam sebe, sele potem imaš lahko rad druge.
Quack !

HatsuneMiku ::

HardFu je izjavil:

Za 20EUR/h + DDV pridem vsak dan k tebi, se pogovarjam s tabo o tebi zeljenih temah in te predstavim ljudem, katere bi zelel srecati oziroma spoznati.
Imam precej izkusenj in referenc (bil sem animator pri eni potovalni agenciji in dveh ljubljanskih diskotekah).

.. reference so sicer prave, ponudba je pa hec :)


Čisto resno vprašanje:

Imaš kakšen bolj konkreten nasvet, kako spoznati nove ljudi oziroma začeti komunikacijo? Včeraj zvečer sem se namenil narediti prav to, vendar je moj pohod degeneriral v sedenje v kotu bara in odhod po parih pijačah. V družbi (oziroma bolje rečeno v okolici) naključnih ljudi imam občutek manjvrednosti, za tiste, ki me opazijo, se mi zdi, da že na daleč kažejo nezanimanje. Sam pa sem že po naravi nevsiljiv in mi je naravnost nepredstavljivo, da bi začel pogovor s popolnim tujcem, ki po vrhu še kaže, da ga ne zanimam.

Bojevnik ::

Sicer mislim da je nekdo že omenil kakšen skupinski sport (glede stme se pogovori s svojim zdravnikom, bosta že kakšno rešitev našla). Če pa je stma kljub vsemu prevelik problem, pa lahko probaš kakšen manj aktiven šport (balinanje, keglanje... Seveda imaš tudi druge možnosti, kolikor vem je pri nas dosti šahoskih klubov.

Pa splača se tudi malo posliti v naprej razmisliti o katerih stvareh lahko govoriš in mogoče včasih obrneš pogovor v tisto smer.

Okapi ::

V oštariji bo težka, pa tudi precej brez haska bo, če boš spoznal kakšnega lokalnega kronika tam. A v službi ni nobenega, s katerim bi šel na pijačo? Ali pa povabi kolege iz službe k sebi domov na malo žurko (ali na tarok ali karkoli), da se bolje spoznate. Stalo te bo gajbo pira ali dve in nekaj vrečk čipsa.

Kaj pa nekdanji sošolci?

Če bi rad spoznal nove ljudi, je pa prava pot kakšen tečaj ali klub, mogoče fitnes ali kaj podobnega, kjer pridejo skupaj različni ljudje s podobnimi interesi.

O.

urosz ::

najmanj boš jih spoznal, če boš šel nekam z namenom spoznavanja

prepusti se toku in samo od sebe bo prišlo

seveda ne velja za primer sedenja na kavču ;)

pivmik ::

Iti v bar ko ne poznaš nobenega je brezveze. Jaz v bar grem ko me zvečejo prijatelji, če ne tam nimam kaj iskat. V bistvu meni je težko štartat komunikacijo s krnekim neznancem (dvomim da tebi gre bolje).

Prijavi se na kuharski tečaj in tam boš spoznal druge ljudi, saj se boste na začetku predstavili in nato boš z njimi nekaj ustvarjal. Ko boste skupaj nekaj ustvarjali bo pogovor sam zaštartal, prej ali slej boš našel koga ki ima podobne interese ali poglede na svet. Neka skupna doživetja zbližujejo ljudi. Spoznal boš ljudi in se še naučil kuhat.
No, ni nujno zdaj da greš na tečaj kuhanja, lahko tudi risanje, kiparstvo, joga, tečaj čustvene inteligence,... Pač vpiši se v katerikoli tečaj, ki se ti zdi zanimiv, kjer je neka skupina ljudi (vendar ne preveč velika, in raje da je začetek tečaja, ker se lažje vklopiš, ker se tudi ostali ne poznajo med sabo).

Ali pa začni hodit na kakšno skupino za samopomoč, po moje je to kar močna zadeva.

Še ena varianta je, da si na lastminute forumu ali sta-lj.si in se zmeniš z nekom, ki bi nekam potovala skupaj (recimo za vikend v Prago). Potovanje je tudi super stvar za spoznavanje novega folka (pa še (začasno) pomaga pri depresiji).

Še ena varianta je, da se javiš kot prostovolec v kakšnem društvu / klubu / centru / študentskem klubu. In spet takoj ko nekaj skupaj organiziraš spoznaš ljudi in se udomačiš z njimi.

Evo ti par idej :-)
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Aja še eno turbo idejo:
Prijavi se na CouchSurfing.org in daj na razplago svoj "kavč" za prespat raznim popotnikom. Pač prek neta nudiš tujcem brezplačno prenočišče.
Zraven pa se lahko ponudiš, da jim delaš družbo (in oni tebi), jim pokažeš mesto, jih po okolici pelješ z avtom... Dosti ljudi potuje samih in jim je super če dobijo družbo v nekem mestu ter prenočišče.

Potem imajo lokalni CouchSurferji tudi meetinge, to je: npr v Celju se zberejo vsi CouchSuferji iz Celja in okolice - in evo: Ljudje na kupu - priložnost za spoznavanje! Tam spoznaš folk in se celo zmeniš da skupaj obiščete enega študenta iz Prage ki si mu nudi prenočišče!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

redo ::

Ponavadi se ljudje, ki hočejo najti druge ljudi s podobnimi interesi, vpišejo v klub.

poweroff ::

Heh, čedalje bolj vidim, da moja ideja z Linuxom ni bila tako slaba.

Če bi se ukvarjal z Linuxom, bi lahko hodil na Linux srečanja.

Recimo nepozabni trenutki iz Ubuntu Release Partya:

 Ubuntu release party

Ubuntu release party



:D

Ali pa Firefox release:
 Firefox release party

Firefox release party

sudo poweroff

nodrim ::

Couchsurfing je zakon itak, bi se moral vsi tle vpisat ;)

opeter ::

No ja, na Firefox release party je vsaj kakšna ženska.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ProGTX ::

Ubuntu Release Party, resno? :D :D

Bar ni dobra ideja. Lahko greš nekam na potovanje, kjer še nisi bil (Turčija Anatolija - ne bo ti žal), pa se tam s kom spoznaš.

poweroff ::

Ne, tisto je joke. Tapravi Ubuntu release party so veliko bolj zabavni... s tortami itd.
sudo poweroff

tsh2 ::

opeter je izjavil:

No ja, na Firefox release party je vsaj kakšna ženska.

pa še tista grdo gleda

amigo_no1 ::

tsh2 je izjavil:

opeter je izjavil:

No ja, na Firefox release party je vsaj kakšna ženska.

pa še tista grdo gleda

Če pa ne vidi okoli nič lepega :D

poweroff ::

Well:




Je pa res, da so okusi različni...
sudo poweroff

Pegaz ::

poweroff je izjavil:

Ne, tisto je joke. Tapravi Ubuntu release party so veliko bolj zabavni... s tortami itd.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

opeter ::

Nismo šli malo off-topic?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mercier ::

Kaj pa pomoč drugim? Malo za ublažitev simptomov.

kopriwa ::

Najprej nej pomaga sebi, šele ko je človek zadovoljen sam s sabo, takrat lahko pomaga drugim. Dolgotrajna pomoč drugim lahko pomeni manj ukvarjanja s sabo, lahko celo pride do poslabšanja "stanja", ko se človek začne spraševat, zakaj on pomaga vsem in zakaj on ne prejme nobene pomoči, takrat ko jo rabi. Pomoč drugim? Glede na njegovo stanje, ne. So pa drugi predlogi dobri.

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

1. menjaš službo in si bolj v stiku z folkom ter upaš da se boš s kom tudi družil izven delovnega časa
2. poiščeš hobije, ki ti bodo dali kvalitetno druženje (tisto nakladanje deusvulta o RKC je bluzenje, ker bo isto kot drugod; folk se tudi tam ne bo družil s tabo, ker tam so še večji primitivneži kot marsikje drugje)
3. če ne morš nič naredi in je tvoja astma izgovor za vsako aktivnost ti ne preostane drugega kot da se ustreliš, če hočeš spremenit lajf
4. če si res razočaran, lahko za zabavo delaš kaj koristnega, recimo streljaš kriminalce...


pa še to sem se zdaj spomnil:
-PROSTOVOLJSTVO! tu boš vedno dobrodošel, in lahko si boš izbral ljudi ki se boš z njimi ukvarjal. imho najboljša zadeva.
je pa še par slabih, ki jih ne priporočam: popivanje, drogiranje, kriminal; tu boš tudi vedno družbo našel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Karaya 52 ::

Poslušaj BigWhala, večino postov nisem bral ker že v začetku zgrešijo bistvo tvoje stiske. Asocialnost ni problem sam po sebi oz. je problem če te moti oz. ga vidiš kot problem. V vsakem primeru pa je to zgolj simptom, ki ga lahko omiliš z inflacijo aktivnosti kot to npr. počnejo nekateri deloholiki, vzroki pa še vedno ostajajo in bodo še naprej del nezavednega. Spodletelo ti je na faksu, zavrnila te je družina (to boš moral urediti, za to nikoli nisi prestar in imun), telesna teža je res najmanjši problem in spet nastopa kot simptom. Toplo priporočam psihoterapijo, bližnjic ni.

DeusVult ::

gruntfürmich je izjavil:

2. poiščeš hobije, ki ti bodo dali kvalitetno druženje (tisto nakladanje deusvulta o RKC je bluzenje, ker bo isto kot drugod; folk se tudi tam ne bo družil s tabo, ker tam so še večji primitivneži kot marsikje drugje)


"HatsuneMiku",

Da ne bo pomote: Ne promoviram Rimsko-Katoliške cerkve kot ustanove. Pravim samo, da potrebuješ trdno vero v svojega Boga in Odrešenika, Jezusa Kristusa. In tega ti očitno primanjkuje. Če za to potrebuješ RKC, prav. Vse znanje, ki ga boš dobil v cerkvi, lahko dobiš tudi doma na internetu, tako da ne-družabnost ni nikakršna ovira. Pomembno je, da se čimprej spoznaš z Bogom, in sprejmeš temeljno resnico - da je Jezus s smrtjo na križu nase prevzel tvoje grehe, in da boš deležen odpuščanja, če do smrti ohraniš Vero vanj. Dokler se imaš za ateista, si brezupen primer v vseh pogledih.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

HatsuneMiku ::

"DeusVult",

Ne.

Roadkill ::

DeusVult: "God made me an atheist. Who are you to question his wisdom?"

Zdaj pa tisina.
Ü

bajsibajsi ::

Karaya 52 je izjavil:

...zavrnila te je družina...


Vecina si lahko samo zeli taksne "zavrnitve".

HatsuneMiku ::

T-h-o-r je izjavil:











gruntfürmich ::

deus, sem ti že povedal kako je s RKC?

mislim da sem, zato nehaj smetit in zavajat ljudi ter jih novačit za svoj peklenski načrt...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

DeusVult je izjavil:

Pravim samo, da potrebuješ trdno vero v svojega Boga in Odrešenika, Jezusa Kristusa. In tega ti očitno primanjkuje. Če za to potrebuješ RKC, prav. Vse znanje, ki ga boš dobil v cerkvi, lahko dobiš tudi doma na internetu, tako da ne-družabnost ni nikakršna ovira. Pomembno je, da se čimprej spoznaš z Bogom, in sprejmeš temeljno resnico - da je Jezus s smrtjo na križu nase prevzel tvoje grehe, in da boš deležen odpuščanja, če do smrti ohraniš Vero vanj. Dokler se imaš za ateista, si brezupen primer v vseh pogledih.


Jaz pa pravim, da potrebuješ trdno vero v Linusa. In tega ti očitno primanjkuje. Če za to potrebuješ Ubuntu ali Fedoro, prav. Vse znanje, ki ga boš dobil na RHCE tečaju, lahko dobiš tudi doma na internetu, tako da ne-družabnost ni nikakršna ovira. Pomembno je, da se čimprej spoznaš z Linuxom, in sprejmeš temeljno resnico - da je Stallman z GPL licenco breme avtorskih pravic nase prevzel, in da boš deležen proste programske kode, če do smrti ohraniš Vero vanjo. Dokler se imaš za Windows uporabnika, si brezupen primer v vseh pogledih.

:))
sudo poweroff

masterpsi ::

uh ....
sem na 3/4 prebral vse in iz tega razberem:

Dejansko imaš problem in si ga priznaš, kar je začetek. Tle bo pa treba neki naredit .. torej prvi korak, ki ga odklanjaš. Dobil si 1 kup predlogov.
Najbolj mi pade v oči post iz prve strani:
Nazadnje ko sem bi pri zdravniku, mi je predpisal zdravila za depresijo, ki je nimam, in psihiatrični pregled, ki ga ne potrebujem.


a se ti ne zdi neki s tem narobe? :) Namreč zdravnik je študiral več let in če je to njegovo strokovno mnenje, potem mislim da je bolje njemu verjetno kot tebi. Če ne verjameš, pojdi do drugega zdravnika, da dobiš drugo mnenje.

Za konec še moje mnenje: mal spij, da dobiš korajžo in pol ne če drugega v kak večji nakupovalni center in vpraši trgovko kje imajo moko, pašto, radensko itd... pač, da spregovoriš z nekom. Pa tolk spij, da ne bo videt :)

LP

PS: DeusVult: mislim, da vera ni prava rešitev. Moje mnenje je, da je vera iluzija, da je nekdo nad tabo. Karkoli narediš, nihče nad tabo ti ne pomaga ali nasprotuje. Jaz se nebi prepričeval, da me ima Jezus rad. Sem pa bil pri krstu, obhailu in birmi, torej sem par let hodil k maši. To ni to...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

bajsibajsi je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

...zavrnila te je družina...


Vecina si lahko samo zeli taksne "zavrnitve".


Odnos s starši je pomemben, pa če si otroci to priznajo ali ne.

vstrac ::

Če se začneš učit Linux (ali [vstavi_karkoli]), ne boš pridobil čisto nič družbe in socialnih veščin, temveč boš pridobil znanje iz področja, ki se ga učiš. Vsekakor vredno, saj je znanje baje denar.

Resen nasvet: psihiater. Očitno si pripravljen svoje težave deliti z drugimi, tudi z nami, četudi je čisto možno, da smo idioti, strokovnjaku pa ne bi zaupal?



lp

LordTado ::

vstac:jaz poznam veliko strokovnjakov, ki so idioti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

vstrac ::

Če govoriš o psihiatrih, jih brž napiši tu, da ne bo avtor teme slučajno naletel na idiota.

lp

pivmik ::

LordTado je izjavil:

vstac:jaz poznam veliko strokovnjakov, ki so idioti!
Poznam veliko forumašev, ki so idioti.
LP, Gregor GRE^

donfilipo ::

HatsuneMiku

Zgoraj si podal odgovor na slike aluzijske povezave med browserji in ženskami.
Najprej. Originalne slikce so resda kritične. Ampak bi se vsaj 3 dalo uporabiti in četudi nalezeš cirozo in posledično neuporabnega 'browserja'.
Tvoji odgovori so pa malce out.

Vkolikor se nisi 'namestil' priročno vsem ludim geekovskim glavam, potem psihiater odpade, priporočam pa tako kot DeusVult:
-trdno vero v jezusa, ki nas je odrešil križev
-strogi celibat in kontakt edino z izkušenimi grešnicami za plačilo
-in 3x na dan meditacijsko odganjanje grešnih misli
;((

Kar se psihiatrov tiče, je treba biti previden. Zadnji s katerim sem imel kontakte, je celo trdil, da zna voziti traktor. Ta je hitro ugotovil, da kaj prida pomagati večini ne more. Razen seveda, če bi imeli veliko zemlje:)) In dokler imaš polja tabel in kolikor toliko solidno plačo za tlako na njih, lahko psihiatre jemlješ mirno z rezervo. Kar ti predpišejo, lahko sicer preizkusiš, če ne pomaga, pa seveda pljuneš. Je pa treba biti previden pri jamranju, ker bi bilo treba najprej izvršiti psihoanalizo psihiatra, če ta ni zloben.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Baltazar-x ::

Niti nisem bral vsega: Čas je, da razmisliš kaj te je pahnilo v tako situacijo ( depresija ti bo povzročila točno to da boš začel analizirat za nazaj, če lahko tko rečem), to kar zdej počneš sploh ni pomembno. Če je to od zmeri, pol prporočam da se priključiš neki organizaciji/družbi ki počne stvari ki te veselijo, in obenem pusti (če ne znaš bolje) da ti po domače povedano operejo mozak in začneš znova, mal zaupanja v novo družbo ne bo odveč.
-Lahko imaš samo tako obdobje, in si obupal preden si se nanovo prilagodil.
-Pazi se mazaču, ki ti na poznanje samo dela tvojga življenja že sodijo.
-Močnejši ljudje so ponavad bolj sproščeni, probej kako varjanto na rep, pač una dolga bela majca pa vse kar paše, pa pejt en krog po celju, al pa čist v en drug kraj in testirej.
-Mislim pa da si že začel v pravi smeri s to temo
-Po vsakmu dežju posije sonce !!!!!!!!!!!

Be stong man

Ramon dekers ::

Blinder je izjavil:

O ja, fitnes + svoje stanovanje = punca. Če bi mel punco bi bolj zadovoljen s lajfom.



to je relativno, mogoče mu pobere še to stanovanje!

Drekcpekc ::

Moje mnenje:

To je vse v tvoji glavi. Zakaj bi te ljudje imeli za manjvrednega, če te prvič vidijo?
Zakaj bi se ti ljudje na ulici smejali, razen če nimaš vijoličastih las in roza obleke?

Ljudje imajo druge skrbi, ne pa da okoli hodijo in se ti smejijo.

Pa tudi nikjer ne piše, da moraš biti zdaj nabolj socialna oseba na svetu, da moraš imeti 1.000 prijateljev.
Pač si po naravi tih ozi. ti paše biti bolj sam.

Mislim, da tukaj najbolj velja izrek: ''Nihče ne more škodovati človeku, kot si človek lahko škoduje sam.''

Torej....preveč razmišljaš. Kaj bo tisti rekel, kaj bo on rekel,... Bo kar bo.

In po pravici povej, kolikokrat se ti je že zgodilo na cesti, ulici da te je človek ustavil in se ti smejal?

Moj nasvet: Začni se zavedat, da zdaj živiš, v tem trenutku. Če boš tako nadeljeval, bo šlo vse samo mimo.
Ostali so ti pa dobro svetovali: Začni dvigovati uteži ali pa kolesariti. Ker so se bodo pokazali kakšni rezultati, se boš sigurno hotel komu pokazat.

In tudi tista ideja, da si dobiš sostanovalca ozi. sostanovalko ni slaba.

Caleneth ::

Drekcpekc je izjavil:

Moje mnenje:

To je vse v tvoji glavi. Zakaj bi te ljudje imeli za manjvrednega, če te prvič vidijo?
Zakaj bi se ti ljudje na ulici smejali, razen če nimaš vijoličastih las in roza obleke?

Ljudje imajo druge skrbi, ne pa da okoli hodijo in se ti smejijo.

Pa tudi nikjer ne piše, da moraš biti zdaj nabolj socialna oseba na svetu, da moraš imeti 1.000 prijateljev.
Pač si po naravi tih ozi. ti paše biti bolj sam.

Mislim, da tukaj najbolj velja izrek: ''Nihče ne more škodovati človeku, kot si človek lahko škoduje sam.''

Torej....preveč razmišljaš. Kaj bo tisti rekel, kaj bo on rekel,... Bo kar bo.

In po pravici povej, kolikokrat se ti je že zgodilo na cesti, ulici da te je človek ustavil in se ti smejal?

Moj nasvet: Začni se zavedat, da zdaj živiš, v tem trenutku. Če boš tako nadeljeval, bo šlo vse samo mimo.
+1. OP, mislim, da je tole najboljše napisano izmed vsega v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Daren ::

Če bo(š) iskal stvari, ki ti bodo prinesli srečo in brez katerim misliš, da si nekako nepopolen, pa naj bo to punca, fitnes, avto, ne boš nikoli zadovoljen. Zen.

cewapcic ::

Daren je izjavil:

Če bo(š) iskal stvari, ki ti bodo prinesli srečo in brez katerim misliš, da si nekako nepopolen, pa naj bo to punca, fitnes, avto, ne boš nikoli zadovoljen. Zen.

Kaj naj pa potem nekateri delamo v življenju ?
Trenutno se večino časa učim, da bom imel čimveč denarja. Pri nas ga nikoli nismo imeli veliko.
Zanima me kakšen je občutek živeti v razkošju. Ležati na sofi vredni par tisoč EUR, imeti kuhinjo, ki celo lepo estetsko zgleda, ne pa da je pohištvo neki na random not nametano pa moti me rumen hladilnik, ki je bil bel ko smo ga kupili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

Okapi ::

Srečo moraš poiskati v stvareh, ki jih že imaš.

O.

Daren ::

cewapcic: Če bi vedel odgovor bi ti ga z neizmernim veseljem povedal :)

Ampak čisto mimogrede, tvoj najpomembnejši cilj v življenju je imeti nek kavč, ki ga je podpisal z-ti umetnik in je zato vreden veliko denarja ? Tvoj obstoj je pogojen z biti kupec Pininfarina (vem) sesalca ?

Predvidevam, da je za to željo razkošja nekaj več, neko drugo čustvo kot zgolj radovednost. Verjetno nas je dosti radovednih kako bi bilo na jahti žgat Nicole Trunfio ("čist hudoooooo pomoje") ampak je to res tisto zaradi česar vstanemo zjutraj ?

Lahko je, ne vem kdo si, in odgovore na vsa ta vprašanja poznaš le ti. Če se boš odpravil po tej poti samoraziskovanja bi bil moj nasvet le, da se ne zadovolji s prvim odgovorom ampak koplji čeprav bo/lahko boli.

Pri meni so (bile) razne stvari zgolj mašila za neke praznine. Mislil sem, da bo situacija, ko bom imel ta avto, to žensko, to plazmo, kaj drugačna ampak še vedno sem (bil) isti nesrečnež, čeprav sedaj s plazmo ;)

Nič ni narobe si želeti neke stvari ampak razlika je ali si stvari želiš ali jih potrebuješ (da se počutiš dobro). Kulinarično - nekako v smislu, da je Lui Viton super kot češnja na torti toda, če ga rabiš, da torto sploh sestaviš, ...

Ya digg, homiez ?

opeter ::

Jaz sem srečen, ko pojem svoj obrok hrane :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579253 (7097) Avenger
»

Utrujenost oz koncentracija v službi

Oddelek: Loža
377593 (5275) Super Sonic
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028943 (21576) [D]emon

Več podobnih tem