» »

problem z RAID kontrolerjem

problem z RAID kontrolerjem

thorvat ::

Uporabljam Silicon image SiI 3114 Softraid 5 controller, 2× 1TB diska in Windows XP pro sp3. Pri zagonu se disk pokaze, pol pa sam na enkrat izgine. Po ponovnem zagonu pa se ponovno pokaze. A mi lahko prosim kdo pomaga resit tale problem? Dosedaj je vse delovalo brezhibno.

popster ::

Kdaj pa izgine točno?

KoMar- ::

Kaj piše v Event viewerju?

thorvat ::

@popster: izgine različno, včasih po 5-10min delovanja, včasih pa po 7h delovanja.
@Komar: napaka PlugPlayManager
opozorilo ftdisk

popster ::

nebo škodlo če poženeš scandisk, drugače pa nevem.

bosmla ::

Da nimas slucajno Photoshop Scratch Disk nastavljen na boot disk? To pri raid0 boot polju rado dela tezave.

thorvat ::

Photoshopa ni gori na računalniku. Na računalniku je le windows xp sp3, avast, office in winrar.

bosmla ::

Pa kabli so dobro vstekani?

thorvat ::

Stvar je delovala do ponedeljka brez problema. Scandisk ni odstranil napake. A je mozno da je kateri disk, ki je povezan v raid 0 defekt? Kako preverit posebej oba diska?

bosmla ::

Ce bi bil en disk defekten ti ne bi ostalo nic - vsi podatki na raid0 polju gredo v maloro v primeru okvare enega od diskov. Res preglej kako so kabli priklopljeni lahko se je kaj razmajalo. Ti pa toplo svetujem Backup vseh pomembnih podatkov (ce jih seveda sploh imas na raid0, ki ni za taksno hrambo). Konec koncev lahko da se ti tudi raid kontroler poslavlja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

thorvat ::

Eh diska sta povezana v raid 1 polje.

bosmla ::

potem pa jih lahko vsakega posebaj priklopis na neRaid kontroler na plosci in sprobas kako se obnasa - bos pa verjetno moral ko bos nazaj priklopo na raid "rebuild-at" oba diska.

thorvat ::

A da bi preveril oba diska hkrati v raid 1 polju pa ne gre?

bosmla ::

Ja ko se ti racunalnik boota se nekje pozene tudi SiI 3114 zraven pa napise katero kobinacijo pritisni (verjetno CTRL+"neko crko"), da prides do "biosa" SiI cipa (tudi v navodilih od maticne ti pise). Tam edino pazi, da ne pobrises raid polja zo., da ga ne naredis znova, ker bos ostal brez podatkov. Aja pa backup podatkov prej!

333333 ::

Kak napajalnik pa mas v kisti?
Spiritual

thorvat ::

Napajalnik je LITEON 300W. Diska sem priklopil direkt na plato. Oba diska mi pokaze mashina a na le enem vidim podatke. V čem je finta?

jan01 ::

thorvat ::

A zakaj mi pa ne pokaze podatkov na obeh diskov ko sta loceno priklopljena direkt na plato?

thorvat ::

oba diska sem preveril in noben nima napak. a zdaj ko priklopim diska nazaj na raid controler pa mi jih ne pokaze v windowsu. WTF?

V cem pa je zdaj tu zopet problem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394349 (1912) pegasus
»

silicone si3132r5 raid kontroler

Oddelek: Strojna oprema
5702 (661) Veron
»

RAID5 - software, s pomocjo maticne, kako drugace.

Oddelek: Strojna oprema
242103 (1622) Brane2
»

Instalacija OSa

Oddelek: Strojna oprema
101160 (1078) tec
»

RAID 0 in izgube podatkov

Oddelek: Strojna oprema
301767 (1113) Vlady

Več podobnih tem