» »

Povezava laptop - CRT TV

Povezava laptop - CRT TV

xyprym ::

Računalnik: ASUS laptop
Grafični izhod: VGA, še eden podoben katerega imena ne vem (ni okrogel).
TV: Philips CRT (vhodi za anteno, SCART, (S-video? (3-je činči bel, rdeč, rumen)).

Zanima me, ali je možen nakup kabla za direktno povezavo laptopa in TVja (nism našel z iskanjem po internetu). Če to ni možno pa me zanima, ali je to sploh izvedljivo in kako povezati.

Najlepša hvla za vaš čas in odgovore, LP.

popster ::

Lahko bi naredil home theater pc če bi imel pravi izhod. Sicer pa imajo lcd TVji druge vhode..(verjetno imas dvi)

Je pa res da je zadeva bolj preprosta če imaš stacionarni računalnik - lahko je starejši, tako da je stalno prisoten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: popster ()

cinkaCR7 ::

Mogoče DVI? Sicer pa rabiš samo eden VGA(ali pač tisti, ki ni okroge:)) na scart ali pa na rumeni+beli in rdeč kabel, če hočeš met zvok zraven.

xyprym ::

Hvala za odgovore.

Ali te kable (VGA na SCART) prodajajo v naših trgovinah? LP.

podtalje ::

Pretvornik iz VGA na SCART sicer obstaja, vendar pa to ni enostaven pretvornik, ampak gre tu za aktiven člen. Posledica tega je, da zadeva ni poceni, prav tako pa tudi končna kvaliteta na koncu slabša od originali.

Recimo nekaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/268002...
Samo kot sem dejal, ja ta eden izmed najcenejših in bo tudi kvaliteta slike temu primerna.

Zato se v večini primerov kaj takega ne uporablja. Po moje je bolje razmisliti o nakupu novega TV-ja, kateri danes imajo praktično vsi VGA vhod, prav tako pa bi ga lahko povezale preko DVI/HDMI.

yoo01 ::

Na ebayu se dobi to dosti ceneje okoli 20EU made in kina;) ampak zadeva spila vredu imam doma


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963567147 (6476) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219712 (9225) kozorog
»

Adapter iz VGA na SCART

Oddelek: Zvok in slika
2713046 (6407) podtalje
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458342 (7737) opeter
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255053 (4475) All

Več podobnih tem