» »

Velik si kolikor imaš veliko srce!

Velik si kolikor imaš veliko srce!

Pyr0Beast ::

Razlika med zanemarjenim ščenetom in spuščenim psom, v bližini lastnika je velika.

Prvi tudi verjetno nima ovratnice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

pa kaki bližini lastnika. lastnik ponavadi sploh ne ve kje se njegov cucek potika. v tem je fora.

tista ženska sploh ne bi vedla, niti se nebi sekirala za cucka, če se nebi domov privlekel.
zdaj pa ima svojih 5 min slave in obtožuje lovce, in to brez dokazov!

si moreš predstavljat! na veliko naslov lovec ustrelil..., pa brez dokazov!!!!
podn od podna, tipično na 24h in tipično za bralce, kot so blisk in podobni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vajenc ::

Ha ha ha, ta je dobra, irodilo se je razmišljanje o hrani, o živalih, kravah, pseh, itd.
Pa s kje si ti doma?
Potem se je izrodilo vse na svetu. Tudi zdravstvo naprimer. Včasih so prizadete bolnike zdravili z lobotomijo, danes je to prepovedano. Včasih so bili čnrci sužnji, danes je tudi to prepovedano.
Kaj teb res ni jasno, da se spreminja napačen odnos človeka do stvari in živih bitij, zato ker je napačen.
Včasih so verjeli, da živali nimajo čustev, zato se jih lahko pobija, danes vemo da to ni res.
In še bi lahko našteval, ampak brez veze ti nekaj tupit, ker itak si tako vzgojen kot si, da pes je za na ketno in to je to!

Bom šel po odstavkih.

Kaj te briga iz kje sem jaz doma.
Drži, da se je od starih časov veliko izrodilo, ampak v tej temi je zdravstvo in suženjstvo offtopic.
Jasno očitno ni tebi, da je krava ustvarjena za mleko, zakol in zrezke.
Danes je, tako kot včasih, večini jasno, da je čustvovanje človeka povsem drugačno ostalim živalim. Tudi slonovem žalovanju za umrlimi.
Vzgojen sem kot sem, nikoli in nikjer pa nisem trdil, da je pes za na ketno in še manj, da zagovarjam mučenje živali. To ne zagovarja nihče v tej temi. To je tako samoumevno, da se samo puhloglavcem, kot si ti, utrne takšno podlo podtikanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Blisk ::

Pyr0Beast je izjavil:

Razlika med zanemarjenim ščenetom in spuščenim psom, v bližini lastnika je velika.

Prvi tudi verjetno nima ovratnice.

Aha ustreljen je bil pes, ki je bil spuščen, v bližini lastnika. Pa spet vprašam, če je vse lagalno zakaj iščejo lovca?

gruntfürmich je izjavil:

pa kaki bližini lastnika. lastnik ponavadi sploh ne ve kje se njegov cucek potika. v tem je fora.

tista ženska sploh ne bi vedla, niti se nebi sekirala za cucka, če se nebi domov privlekel.
zdaj pa ima svojih 5 min slave in obtožuje lovce, in to brez dokazov!

si moreš predstavljat! na veliko naslov lovec ustrelil..., pa brez dokazov!!!!
podn od podna, tipično na 24h in tipično za bralce, kot so blisk in podobni...


Tipični izogovri lovcev.
Še enkrat vprašam, če je vse legalno, zakaj iščejo lovca?

In drugo zakaj se to znova dogaja?

In potrditev iz lastnih izkušenj, ko je lovec hotel ustreliti psa za hišo.

Tako da ne ti men metat nekih puhlih izgovorov, ker sem bil sam priča takim foram in vem da se še vedno dogajajo.

Vajenc je izjavil:

Ha ha ha, ta je dobra, irodilo se je razmišljanje o hrani, o živalih, kravah, pseh, itd.
Pa s kje si ti doma?
Potem se je izrodilo vse na svetu. Tudi zdravstvo naprimer. Včasih so prizadete bolnike zdravili z lobotomijo, danes je to prepovedano. Včasih so bili čnrci sužnji, danes je tudi to prepovedano.
Kaj teb res ni jasno, da se spreminja napačen odnos človeka do stvari in živih bitij, zato ker je napačen.
Včasih so verjeli, da živali nimajo čustev, zato se jih lahko pobija, danes vemo da to ni res.
In še bi lahko našteval, ampak brez veze ti nekaj tupit, ker itak si tako vzgojen kot si, da pes je za na ketno in to je to!

Bom šel po odstavkih.

Kaj te briga iz kje sem jaz doma.
Drži, da se je od starih časov veliko izrodilo, ampak v tej temi je zdravstvo in suženjstvo offtopic.
Jasno očitno ni tebi, da je krava ustvarjena za mleko, zakol in zrezke.
Danes je, tako kot včasih, večini jasno, da je čustvovanje človeka povsem drugačno ostalim živalim. Tudi slonovem žalovanju za umrlimi.
Vzgojen sem kot sem, nikoli in nikjer pa nisem trdil, da je pes za na ketno in še manj, da zagovarjam mučenje živali. To ne zagovarja nihče v tej temi. To je tako samoumevno, da se samo puhloglavcem, kot si ti, utrne takšno podlo podtikanje.



Preber si še 1x, kaj si napisal, lahko tudi 2x.

Pred 100 leti so trdili, da je črnc ustvarjen s strani boga, zato, da bi bil suženj.
Tako kot ti trdiš, da je krava sutvarjena zato, da je zrezek.

Včasih bo treba pogledat tudi kam drugam kot na TV ali reklame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Vajenc ::

Zmedenc, kravo je namensko ustvaril človek! Črnca pa evolucija.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Vajenc je izjavil:

Zmedenc, kravo je namensko ustvaril človek! Črnca pa evolucija.

In kaj ima to veze, kako je bila ustvarjena krava? A če bi pa črnca belec vzgojil na farmi, bi ga pa lahko imel kot sužnja?

Sicer pa kje so moderatorji? V tej temi se že v vsakem 3. postu direktno žali drug drugega. A ne znate normalno komunicirat, četudi se ne strinjate?

Vajenc ::

In kaj ima to veze, kako je bila ustvarjena krava? A če bi pa črnca belec vzgojil na farmi, bi ga pa lahko imel kot sužnja?
Še en, ki loči človeka od krave le po teži mesa.
Sicer pa kje so moderatorji? V tej temi se že v vsakem 3. postu direktno žali drug drugega. A ne znate normalno komunicirat, četudi se ne strinjate?
zméda -e ž (ẹ)
3. stanje, ko kdo nima urejenih, jasnih
misli, predstav


(vir:SSKJ)

Če ne ločiš med namensko udomačeno živaljo in črncem moraš biti vsaj zmeden.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Vajenc je izjavil:

In kaj ima to veze, kako je bila ustvarjena krava? A če bi pa črnca belec vzgojil na farmi, bi ga pa lahko imel kot sužnja?
Še en, ki loči človeka od krave le po teži mesa.
Sploh ne, človek se predvsem zaradi tega razlikuje od živali, ker lahko deluje drugače od nagona, lahko npr. tudi ugotovi, kako se lahko prehrani enako ali bolje z minimiziranjem trpljenja ostalih živali. Tudi z uporabo znanosti (npr. in vitro meso).

P.S.: zmeden je tisti, ki neargumentirano strelja nepovezane izjave, po mojem mnenju. Mislim, da nas je tukaj zaenkrat večina vsaj delno argumentirano sodelovala. Vprašanje le, od koga argumenti so pravilni. Res ne vem, zakaj je takoj potrebno označevanje nasprotnika. Povej svoje stališče in argumente, ne pa takoj limati oznake na drugega.

bluefish ::

90% športnikov lahko začne iskati službo v pisarni in kleklanje kot hobi.
En hiter pogled na Google tole izjavo postavi na laž.

projektor ::

Blisk je izjavil:


Pa še odgovor, če men lovec ustreli psa 50m stran od mene, bo ta lovec po tistem streljal samo še lovske šale.....



V tem primeru bi bila kaznovana oba, ti in strelec. V naravi pes ne sme bit spuščen s povodca. Še do prad kratkim, je bilo zakonsko predpisano, da lovec MORA v lovišču prostospuščenega psa ustreliti. Šele pred nekaj leti se je zakonodaja spremenila. V takih primerih gre največkrat za medsoseske spore, pri katerih nehote potegne kratko žival. Nam je nekoč nek čudak zastrupil psa doma na dvorišču. Pes je umiral v mukah, dokler mu jih nismo skrajšali. Gotovo je takih primerov še več. Pa pridejo v medije? Se ti tudi v takih primerih repenčiš in kažeš s prstom? NE, KER SI SI ZABIL V BETICO, DA SO LOVCI APRIORI NASILNI MORILCI. Pomilujem te zaradi tega.

Pobrskaj po forumu_lov, kjer precej debatiramo o tovrstnih incidentih. Vsako protizakonito deviantno ravnanje je vredno obsodbe, in o tem se strinjamo vsi.

Blisk ::

projektor je izjavil:

Blisk je izjavil:


Pa še odgovor, če men lovec ustreli psa 50m stran od mene, bo ta lovec po tistem streljal samo še lovske šale.....



V tem primeru bi bila kaznovana oba, ti in strelec. V naravi pes ne sme bit spuščen s povodca. Še do prad kratkim, je bilo zakonsko predpisano, da lovec MORA v lovišču prostospuščenega psa ustreliti. Šele pred nekaj leti se je zakonodaja spremenila. V takih primerih gre največkrat za medsoseske spore, pri katerih nehote potegne kratko žival. Nam je nekoč nek čudak zastrupil psa doma na dvorišču. Pes je umiral v mukah, dokler mu jih nismo skrajšali. Gotovo je takih primerov še več. Pa pridejo v medije? Se ti tudi v takih primerih repenčiš in kažeš s prstom? NE, KER SI SI ZABIL V BETICO, DA SO LOVCI APRIORI NASILNI MORILCI. Pomilujem te zaradi tega.

Pobrskaj po forumu_lov, kjer precej debatiramo o tovrstnih incidentih. Vsako protizakonito deviantno ravnanje je vredno obsodbe, in o tem se strinjamo vsi.



Seveda se strinjam s tem, tudi s tem, če we da se živali skraša muke, če ni druge poti. Tudi srna, ki je povožena in se je ne da pozdraviti, je bolje, da se jo ustreli. Tega nikoli nisem demantiral.

Ampak, kot sem rekel, nimam izkušenj s takimi lovci kot si ti, pač pa s samimi slabimi. Žal tako pač to je.
Linke sem prilepil zato, ker ste me nekateri označili za lažnivca. Jaz pa trdim da se to redno dogaja in sem podal dokaz.

energetik je izjavil:

Vajenc je izjavil:

In kaj ima to veze, kako je bila ustvarjena krava? A če bi pa črnca belec vzgojil na farmi, bi ga pa lahko imel kot sužnja?
Še en, ki loči človeka od krave le po teži mesa.
Sploh ne, človek se predvsem zaradi tega razlikuje od živali, ker lahko deluje drugače od nagona, lahko npr. tudi ugotovi, kako se lahko prehrani enako ali bolje z minimiziranjem trpljenja ostalih živali. Tudi z uporabo znanosti (npr. in vitro meso).

P.S.: zmeden je tisti, ki neargumentirano strelja nepovezane izjave, po mojem mnenju. Mislim, da nas je tukaj zaenkrat večina vsaj delno argumentirano sodelovala. Vprašanje le, od koga argumenti so pravilni. Res ne vem, zakaj je takoj potrebno označevanje nasprotnika. Povej svoje stališče in argumente, ne pa takoj limati oznake na drugega.



Sem že mislil, da tukaj res ni koga, ki vi dojel in ki zna debatirati v mejah kontruktivne debate.
Zato to tako je, ker ljudje iščejo razlike med živalmi in ljudmi in ker pravijo, da živali drugače čutijo.
In to po možnosti še taki, ki niti živali nimajo doma ali ki nikoli niso bili vsaj 2 uri v klavnici, kjer bi si ogledali agonijo živali. Ne vem zakaj jih morajo ponekod omamiti prej preden jih ubijejo, če ne trpijo oziroma drugače trpijo. Me zanima kaka je definicija razlike med trplenjem živali in človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

energetik ::

En hiter pogled na Google tole izjavo postavi na laž.

Pa še kakšna druga izjava. Recimo.

Garibaldi je izjavil:

Glavnina ne mesnate prehrane ima tako reven izkoristek beljakovin da je groza. Da o krepko pomanjkljivem spektru aminokislin ne govorim. Jajca štejemo? Saj je v bistvu tudi meso, le da v mnogo prezgodnji obliki?!? Ribe? To pa lahko ne saj ni meso XD.

Si že slišal za Kvinojo? Pa še kaj drugega se najde.
Unlike wheat or rice (which are low in lysine), quinoa contains a balanced set of essential amino acids for humans, making it an unusually complete protein source among plant foods.

Vajenc ::

Sploh ne, človek se predvsem zaradi tega razlikuje od živali, ker lahko deluje drugače od nagona, lahko npr. tudi ugotovi, kako se lahko prehrani enako ali bolje z minimiziranjem trpljenja ostalih živali. Tudi z uporabo znanosti (npr. in vitro meso).
Drži, nikoli nisem trdil drugače.

P.S.: zmeden je tisti, ki neargumentirano strelja nepovezane izjave, po mojem mnenju.
Ravno to je Blisk počel.

Mislim, da nas je tukaj zaenkrat večina vsaj delno argumentirano sodelovala. Vprašanje le, od koga argumenti so pravilni.
Naj ti nalimam linke, kako in zakaj smo ljudje vzredili kravo in kako je nastal črnc? Tvoje in Bliskovo enačenje človeškega in kravjega steaka ni argument, ampak zajebavanje. In podtikanja, da nekdo zagovarja mučenje živali, zato ker ni eksplicitno povdaril, da tega ne zagovarja, je tudi zajebavanje.

Res ne vem, zakaj je takoj potrebno označevanje nasprotnika. Povej svoje stališče in argumente, ne pa takoj limati oznake na drugega.
Tudi jaz sem se začudil, ko me je vegetarijanec v tej temi označil za mrhovinarja. Sem mu argumentiral zakaj mesojedi ljudje nismo mrhovinarji in ravno tako vama z Bliskom zakaj imata zmedene predstave. Lahko pa me presenetiš in pojasniš zakaj si krava zasluži enako obravnavo kot človek. V tem primeru ne pozabi na rožce in paradajs.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Linke sem prilepil zato, ker ste me nekateri označili za lažnivca. Jaz pa trdim da se to redno dogaja in sem podal dokaz.


lol, beri tega bedaka!

Ne, zaradi teh linkov te ne bomo označili za lažnivca, označili te bomo za PSIHOPATA (no, pa saj smo te že:D)
da ti je natolcevanje na 24h dokaz?????????????????? ali kje piše kdo je cucka ustrelil??????????????
če ne, potem ga NI lovec!!!!!!!!!!!!!!!!
šele ko bodo podani dejanski dokazi, bomo vedeli ali gre za lovca ali ne. naslov članka NI dokaz!!!!!!

in ja, žaljenje. začelo se je z prihodom bliska na forum. smeti po vseh temah, čeprav je že čisto vsem jasno, da je on najbolj neumen tu gor, ter da posledično nima o ničemer pojma.
tko da za dvig nivoja definitivno predlagam ban bliska. ker je ravno zaradi njega to vse postalo norišnica!!!!!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Linke sem prilepil zato, ker ste me nekateri označili za lažnivca. Jaz pa trdim da se to redno dogaja in sem podal dokaz.


lol, beri tega bedaka!

Ne, zaradi teh linkov te ne bomo označili za lažnivca, označili te bomo za PSIHOPATA (no, pa saj smo te že:D)
da ti je natolcevanje na 24h dokaz?????????????????? ali kje piše kdo je cucka ustrelil??????????????
če ne, potem ga NI lovec!!!!!!!!!!!!!!!!
šele ko bodo podani dejanski dokazi, bomo vedeli ali gre za lovca ali ne. naslov članka NI dokaz!!!!!!

in ja, žaljenje. začelo se je z prihodom bliska na forum. smeti po vseh temah, čeprav je že čisto vsem jasno, da je on najbolj neumen tu gor, ter da posledično nima o ničemer pojma.
tko da za dvig nivoja definitivno predlagam ban bliska. ker je ravno zaradi njega to vse postalo norišnica!!!!!!!


Dej malo beri kaj si napisal in kdo žali? Preber si še 1x dober kolikokrat si kaj napisal in žalil.
Nisi sposoben ene konretne debate, ker resnica boli, ja vem nekatere tako zelo, da kričite PSIHOPAT, PSIHOPAT. Zdraviti lastne frustracije na forumu pač ni način. Že nekajkrat sem ti predlagal bolj produktivne dejavnosti.

In ti mene zmerjaš za PSIHOPATA, v drugi sapi trdiš, da smetim po forumih, kjer si pač ti in tvoji priležniki delili glavno besedo, ki je bila bog in batina. Potem pride en Blisk, ki ti pač podre sistem in panika. Kričanje in Kazanje s prostom PSIHOPAT, BANAJTE GA, on ne spada sem, ker zgubljam avtoriteto.
Nakar upaš trditi, da je vsem jasno, da sem jaz NOR in da nimam pojma, se pravi, da edino TI VEŠ kaj je prav in kaj ne in edino tvoje mišljenje je edini pravilno. Hkrati govoriš o množini, mogoče tistih, ki kimajo s tabo, ker pač nimajo svojega mišljenja ali pa si ga ne upajo ustvariti, posledično so mogoče tako leni, da se jim ne lubi razmišljati, pa raje kimajo z ovcami, ki jim dirigiraš ti v vseh mogočih temah, kjer ti vdse veš in vse kar ti rečeš je res in edino pravilno. SVETA resnica.

Pa tale profil mi deluje enako kot od kakega Hitlerja.

Ne jst pa ne trdim, da te je treba BANAT in ne ne bom nikogar prijavljal. Samo hočem, da so pravila za vse enaka. Če ti mene pošiljaš v PM in zmerjaš, potem bo tudi jaz tebe nazaj. Če to ni dovoljeno, morajo za to moderatorji poskrbeti brez da jaz karkoli rečem na to temo.

Vendar kolikor je meni znano in ker malo na daleč vem kdo se skriva za tem forumom od "šefov". Je stvar preveč visoko na nivoju, da bi pustili, da se nivo foruma spravi na tako nizko raven. Zato tudi razna sporočila, daj ga banaj ker mi gre na k... ne bodo zalegla. Ker s prikrojitvijo pravil za ene ali druge bi se tu ustvarila totalna anarhija.
Pa lep dan vsem, čeprav dežuje.

Pričakujem, da se bo debata nadaljevala na nivoju! Sam se bom nadalje potrudil za to.

Pyr0Beast ::

Ne vem zakaj jih morajo ponekod omamiti prej preden jih ubijejo, če ne trpijo oziroma drugače trpijo.

Predvsem zaradi varnost delavev, da jim prestrašena žival ne razpara trebuha.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Blisk ::

Pa še za vse tiste, ki vztrajno trdite, da imajo živali "drugačna" čustva in jih do skrajnosti podcenjujete.
Tale video bo mogoče pokazal, kakšna so živalska čustva?

jest10 ::

Čustva??
Nagon pa res.

vorantz ::

Drugačna verzija tega posnetka:
Potepuški pes je ratal lačen in videl mrtvega/skoraj mrtvega psa na cesti :>
Dokler ne bomo razumeli lajanja si lahko razlagaš kakor hočeš.

Kar delajo živali ni rečeno, da je zaradi nekih čustev.

Npr:
Aaaaaaaaaaaaaaaawwwwww glej kako cute, daje ti medvedka ^____^

 cute

cute


V bistvu ga samo hoče zglodat...

Matako ::

Hja podgane so dokaj družabne živali, živijo v tesno povezanemu tropu (saj nekatere) - znani so primeri, ko so zdrave podgane nosile hrano bolnim kolegom, ki si jo niso mogli najti sami. Razen, če ga barabe niso hotele do konca zagiftati s podganjim strupom :D Na splošno so podgane zvite, tako da - ne jemljite medvedkov od njih, ker je past! XD
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Blisk ::

jest10 je izjavil:

Čustva??
Nagon pa res.

nagon do česa?
mislim dajte ljudje prosim preden govorite o ciglu, si vsaj prebrat iz česa cigu je in čemu služi.
Tako bedne izjave pa že dolgo ne, aja ena še bolj je spodaj.....

vorantz je izjavil:

Drugačna verzija tega posnetka:
Potepuški pes je ratal lačen in videl mrtvega/skoraj mrtvega psa na cesti :>
Dokler ne bomo razumeli lajanja si lahko razlagaš kakor hočeš.

Kar delajo živali ni rečeno, da je zaradi nekih čustev.

Npr:
Aaaaaaaaaaaaaaaawwwwww glej kako cute, daje ti medvedka ^____^

 cute

cute


V bistvu ga samo hoče zglodat...

samo čakal sem, kdaj bo nekdo to izjavil.
Poglej si posnetek 100x, ker si premalo razvit osebek, da bi videl, kako je pes vlekel svojega kolega iz avtoceste in pri tem tvegal svoje življenje zanj, verjetno je bil že mrtev, ko ga je privleke do roba avtoceste, ampak vseeno.

Če ti ne bo jasno, ti jaz razložim osnove živalskega obnašanja. Žival odnese hrano ali plen z zobmi v gobcu. Ta pes ga je vlekel dol s ceste s tacami pod sabo......
Res nimam besed, kaj hodi po naši ljubi sloveniji in zdaj mi je popolnoma jasno, zakaj so požrle bolhe tistega psa v borštu. In zdaj vem da bo pot do tja, kaj žival sploh je, še dolga in trnova. Tako kot takrat ko so se nekateri trudili objasniti belcem, da črnci niso nič drugega kot ljudje temne kože......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

Aja pa še to, danes sem oddal 30kg pasje hrane za srbsko zavetišče, da ne bo kdo rekel, da samo govorim in nič ne naredim. Lahko prosim še kdo od vas potrdi, da je podaril vsaj eno konzervo za 0,5EUR? Če bo vsaj 1. bom zelo vesel.

Pyr0Beast ::

Srbsko zavetišče - Kaj, kje je pa to ? Prvič slišim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Jaz sem pa včerej kupil 3 zavetišča. Mi boš verjel na besedo? Hm... Zakaj bi pa mi tebi?

Žival odnese hrano ali plen z zobmi v gobcu. Ta pes ga je vlekel dol s ceste s tacami pod sabo......

Si ti že kdaj videl psa, ki se ukvarja s težko zadevo? Dvomim.
Še tako neumna žival bo najprej odvlekla hrano/igračo na varno-točno to, kar je ta pes počel.

Pyr0Beast ::

Zakaj ti nebi ? Ker kaj takega ni v tvoji 'naravi' početja in si kot tak kvečjemu hinavski.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Seveda ni. Raje dam sredstva za revno sosedo;) Blisk, si že kdaj naredil kaj takega?

Kar se pa živali tiče-imamo doma prav fletnega mačkona, ki se ima prav fino. Jasno je iz zavetišča.

Pyr0Beast ::

Jaz pa denar raje porabim zase, pa sem ga vseeno nakazal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Pyr0Beast je izjavil:

Jaz pa denar raje porabim zase, pa sem ga vseeno nakazal.

in zato si najboljši človek na tem svetu!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Jaz pa denar raje porabim zase, pa sem ga vseeno nakazal.

Nakazal sam sebi?

vorantz ::

Ok Blisk...

Šel si na sprehod v gozd. Hodiš ob prepadu in vidiš srno kake 100m naprej.
Direkt na dnu prepada je lovec, ki je začel s puško merit proti srni.
Ob tebi je velik kamen.
What do?

talmai ::

vorantz: tudi če bi hotel zadeti lovca na dnu prepada mu verjetno ne bi uspelo, tako da je najbolj logično da bi vrgel kamen proti srni, da bi jo splašil. Kaj si hotel povedat?

Meni je zanimiv standardni potek debate med vege in antivege. Vege reče, da ne bi smeli mučiti živali. Antivege reče, kaj, a rastline pa lahko? Če je v igri mučenje, je ta primerjava IMHO zgrešena. Če nekaj mučiš, potem mučeno trpi. Da trpi (pustimo psihično mučenje, a se to da z živalmi?), mora občutiti bolečino. In če nima (centralnega?) živčnega sistema, potem ne čuti bolečine. Ergo, ni živčnega sistema ni mučenja?

Zdi se, da smo ljudje bolj sočutni do živih bitij, ki so nam bolj podobne. Tiste, pri katerih jasno vidimo, da so nezadovoljne (recimo cvilijo, kot da bi jokale, ali pa se upirajo pred zakolom). Seveda se s tako živaljo potem lahko poistovetiš, situacija je čustvena, nočeš da jo ubijejo, lahko bi bil tudi ti osebno v podobni vlogi in seveda se ti ne bi zdelo prav, da te zakoljejo. Ko pa pridemo do rastlin, gljiv, bakterij, virusov, tam pa pač ni te reakcije, oziroma ni vidna na tak način, da bi vzbujala sočutje. (rastlina se ne upira, če jo hočeš posekat, reakcije miniaturnih organizmov pa itak ne vidimo, ali pa nas hudo prizadanejo na popolnoma drugačen način)

Samo poskušam ene par vidikov izpostavit. Nisem ne na eni ne na drugi strani.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Okapi ::

Da trpi (pustimo psihično mučenje, a se to da z živalmi?), mora občutiti bolečino. In če nima (centralnega?) živčnega sistema, potem ne čuti bolečine. Ergo, ni živčnega sistema ni mučenja?
Rastline imajo prav tako čutila. S tem, da seveda ne reagirajo vse tako hitro, kot tale na posnetku.


O.

talmai ::

Seveda, saj se tudi tiste močvirne mesojedke zaprejo, ko se jih dotakneš. Reagirajo. Ampak a lahko rečemo, da občutijo bolečino? Če naj bi bil občutek bolečine nekaj, kar se dogaja v možganih?
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Okapi ::

Kdo pravi, da se mora dogajati v možganih? Čutijo in to je dovolj.

O.

Vajenc ::

Odvisno je samo, kako daleč želiš raziskovati. Vse živo na zemlji na bi se razvilo iz iste beljakovine. A če dokažem, da drevo čuti, boš nehal jesti tudi zelenjavo? A, če kura pred smrtjo trpi manj kot pujs, je to potem bolj "moralno" pojest?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Pyr0Beast ::

jest10 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Jaz pa denar raje porabim zase, pa sem ga vseeno nakazal.

Nakazal sam sebi?

Zavetišču.

A, če kura pred smrtjo trpi manj kot pujs, je to potem bolj "moralno" pojest?

Čisto enako nemoralno.

To da ti pujs pobegne ko ga hočeš zaklati že dosti pove o njegovem 'strinjanju' s tem postopkom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

To da ti pujs pobegne ko ga hočeš zaklati že dosti pove o njegovem 'strinjanju' s tem postopkom.
A če bi mu pred koritom s hrano nastavil giljotino in bi sam vtaknil glavo vanjo, bi bilo pa potem OK? Kosher za vegije;)

O.

larissa ::

Blisk je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Linke sem prilepil zato, ker ste me nekateri označili za lažnivca. Jaz pa trdim da se to redno dogaja in sem podal dokaz.


lol, beri tega bedaka!

Ne, zaradi teh linkov te ne bomo označili za lažnivca, označili te bomo za PSIHOPATA (no, pa saj smo te že:D)
da ti je natolcevanje na 24h dokaz?????????????????? ali kje piše kdo je cucka ustrelil??????????????
če ne, potem ga NI lovec!!!!!!!!!!!!!!!!
šele ko bodo podani dejanski dokazi, bomo vedeli ali gre za lovca ali ne. naslov članka NI dokaz!!!!!!

in ja, žaljenje. začelo se je z prihodom bliska na forum. smeti po vseh temah, čeprav je že čisto vsem jasno, da je on najbolj neumen tu gor, ter da posledično nima o ničemer pojma.
tko da za dvig nivoja definitivno predlagam ban bliska. ker je ravno zaradi njega to vse postalo norišnica!!!!!!!


Dej malo beri kaj si napisal in kdo žali? Preber si še 1x dober kolikokrat si kaj napisal in žalil.
Nisi sposoben ene konretne debate, ker resnica boli, ja vem nekatere tako zelo, da kričite PSIHOPAT, PSIHOPAT. Zdraviti lastne frustracije na forumu pač ni način. Že nekajkrat sem ti predlagal bolj produktivne dejavnosti.

In ti mene zmerjaš za PSIHOPATA, v drugi sapi trdiš, da smetim po forumih, kjer si pač ti in tvoji priležniki delili glavno besedo, ki je bila bog in batina. Potem pride en Blisk, ki ti pač podre sistem in panika. Kričanje in Kazanje s prostom PSIHOPAT, BANAJTE GA, on ne spada sem, ker zgubljam avtoriteto.
Nakar upaš trditi, da je vsem jasno, da sem jaz NOR in da nimam pojma, se pravi, da edino TI VEŠ kaj je prav in kaj ne in edino tvoje mišljenje je edini pravilno. Hkrati govoriš o množini, mogoče tistih, ki kimajo s tabo, ker pač nimajo svojega mišljenja ali pa si ga ne upajo ustvariti, posledično so mogoče tako leni, da se jim ne lubi razmišljati, pa raje kimajo z ovcami, ki jim dirigiraš ti v vseh mogočih temah, kjer ti vdse veš in vse kar ti rečeš je res in edino pravilno. SVETA resnica.

Pa tale profil mi deluje enako kot od kakega Hitlerja.

Ne jst pa ne trdim, da te je treba BANAT in ne ne bom nikogar prijavljal. Samo hočem, da so pravila za vse enaka. Če ti mene pošiljaš v PM in zmerjaš, potem bo tudi jaz tebe nazaj. Če to ni dovoljeno, morajo za to moderatorji poskrbeti brez da jaz karkoli rečem na to temo.

Vendar kolikor je meni znano in ker malo na daleč vem kdo se skriva za tem forumom od "šefov". Je stvar preveč visoko na nivoju, da bi pustili, da se nivo foruma spravi na tako nizko raven. Zato tudi razna sporočila, daj ga banaj ker mi gre na k... ne bodo zalegla. Ker s prikrojitvijo pravil za ene ali druge bi se tu ustvarila totalna anarhija.
Pa lep dan vsem, čeprav dežuje.

Pričakujem, da se bo debata nadaljevala na nivoju! Sam se bom nadalje potrudil za to.


Blisk, zelo pametno razmišljaš in res imaš veliko srce, ker čutiš tudi za tiste brezpravne, ki se ne morejo branit. Ni res, da ima žival kamen namesto srca, kot nekateri verujejo, ampak je kamnitega srca tisti, ki jih ubija.

Vajenc ::

A, če kura pred smrtjo trpi manj kot pujs, je to potem bolj "moralno" pojest?

Čisto enako nemoralno.
To da ti pujs pobegne ko ga hočeš zaklati že dosti pove o njegovem 'strinjanju' s tem postopkom.
Nič kar je živega si ne želi umreti. Reagiramo pa vsak po svoje. Tudi po rastlini se prenašajo informacije in ko je ta napadena reagira (glej zgornji YT link o Mimosi Pudici). Nekateri botaniki celo razvijajo novo znanstveno vejo ki bi pojasnila rastlinsko "živčevje". Pa da ne bo pomote, mene tudi bolj prizadane prašičje cviljenje, kot ko mi hčer prinese sveže natrgan šopek rož. Smo očitno bolj v sorodu s prašičem. Kar hočem povedat je, da če se gremo nepristransko moraliziranje o hrani, lahko obravnavamo tudi spoštovanje do življenja paradajza. Če gledamo pristransko, pa je kurji file bolj moralna hrana napram prašičjemu in popečen paradajs bolj kot kurji file. Vendar na koncu bi prišli do tega, da moralnega hranjenja ni. Na planetu zemlja velja zakon narave in ljudje smo zadnji člen v prehranjevalni verigi, če ne upoštevamo razne patogene. Dajmo se sprijaznit s tem.

Mučenje živali pa s prehranjevanjem nima nič skupnega. Farme in posameznike, ki mučijo živali bi bilo treba zapreti oz. jih vsaj naučiti spoštovanja do živega. Konec koncev je dandanes uzakonjena uporaba pištole za omamljanje, da žival trpi bistveno manj kot pred 100 leti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Blisk ::

Vajenc je izjavil:

A, če kura pred smrtjo trpi manj kot pujs, je to potem bolj "moralno" pojest?

Čisto enako nemoralno.
To da ti pujs pobegne ko ga hočeš zaklati že dosti pove o njegovem 'strinjanju' s tem postopkom.
Nič kar je živega si ne želi umreti. Reagiramo pa vsak po svoje. Tudi po rastlini se prenašajo informacije in ko je ta napadena reagira (glej zgornji YT link o Mimosi Pudici). Nekateri botaniki celo razvijajo novo znanstveno vejo ki bi pojasnila rastlinsko "živčevje". Pa da ne bo pomote, mene tudi bolj prizadane prašičje cviljenje, kot ko mi hčer prinese sveže natrgan šopek rož. Smo očitno bolj v sorodu s prašičem. Kar hočem povedat je, da če se gremo nepristransko moraliziranje o hrani, lahko obravnavamo tudi spoštovanje do življenja paradajza. Če gledamo pristransko, pa je kurji file bolj moralna hrana napram prašičjemu in popečen paradajs bolj kot kurji file. Vendar na koncu bi prišli do tega, da moralnega hranjenja ni. Na planetu zemlja velja zakon narave in ljudje smo zadnji člen v prehranjevalni verigi, če ne upoštevamo razne patogene. Dajmo se sprijaznit s tem.

Mučenje živali pa s prehranjevanjem nima nič skupnega. Farme in posameznike, ki mučijo živali bi bilo treba zapreti oz. jih vsaj naučiti spoštovanja do živega. Konec koncev je dandanes uzakonjena uporaba pištole za omamljanje, da žival trpi bistveno manj kot pred 100 leti.


Ok tukaj se gre v popolnoma drugo smer. Tudi zagovorniki mučenja ljudi, se radi izpostavijo v taki temi.
Vendar je to tema proti mučenju živali. In veliko je takih, ki hočejo opravičiti pobijanje s tem, da živali nimajo čustev in nimajo razuma in itak ne vejo kaj delajo, da je vse to nagon. Zgornji film kaže, pa da vendarle imajo čustva in da vendarle vse ni nagon, kot bi nekateri radi dokazali. In da je tudi živalsko trpljenje izmerljivo in dokazano. Predvsem tisto v laboratorijih, kjer jih mučijo leta in leta. Prav tako je dokazano psihično mučenje živali, saj marsikater pes, ki ima doma sicer hrano, dobro namestitev in vse kar potrebuje pobegne od doma, ker ga neprestano zmerjajo, čeprav ni tepen.

Iz denva v dan se dokazujejo napačna razmišljanja glede živali. In nikoli nisem trdil, da moramo pa zdaj vsi postati vegetarijanci, zato, da živali ne bodo trpele. Pač pa preprosto to, da bi si lahko vsak od nas vzel časa mogoče največ 15 minut in nekaj naredil, da se te katastrofalne stvari izboljšajo vsaj na neko sprejemljivo raven. Nekateri s tem, da donirajo denar zavetiščem, drugi, da posvojijo kakega psa ali mačko, tretji, da bolj pazijo pri porabi mesa, da se le to ne meče stran, četrti, tako, da prijavijo tistega, ki muči živali, itd.

Vendar je lažje tukaj pametovati in dokazovati, da je žival eno ničvredno bitje za na verigo, ali za na krožnik, kot pa narediti nekaj. To kaže kako je družba zahojena do konca. Saj to kaže tudi na to, koliko je posameznik pripravljen narediti na sebi in se razviti v boljšega človeka. Žal so mediji in posledično družba pripeljali stvar do tu kjer je. Zato pa je na svetu toliko PREDEBELIH in ZMEŠANIH ljudi. In ker se jim preprosto ne da, lažje je jamrat, kako jih je sistem prisilil v to, da so zmešani, ali debeli, kot pa delati na sebi in se spraviti v red. marsikatera izjava tukaj, kaže kakšen člvoek je to in kako živi, samo nekateri tega ne vidijo!

Larissa hvala! Če je vsaj eden tukaj nakazal denar ali naredil nekaj je moj namen dosežen. Itak pa se vedno najde kdo, ki mu to ni všeč, da nekdo štrli iz množice, pa ga je treba pobit nazaj dol. Zakaj b bil on boljši kot jaz. Razmišljanje ljudi, kot sem jih opisal zgoraj. Vendar na srečo se vedno več ljudi pridružuje tistim, ki štrlijo ven. Zato kot sem že omenil, upam da bo Wikileaks-Julian Assange zdržal, jaz se mu pridružujem.

Živimo v 21. stoletju, ampak nekateri grejo pa vedno bolj proti 18. stoletju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Vajenc ::

Vendar je lažje tukaj pametovati in dokazovati, da je žival eno ničvredno bitje za na verigo, ali za na krožnik, kot pa narediti nekaj.
Ti imaš morda plemenite namene in kar precej nerazčiščene pojme. Navedeni stavek je dokaz za to. Živali še zdaleč niso ničvredne. Krava nam daje mleko, vol je včasih vleku plug, konja lahko jahaš, iz kure naredimo zdravilno župco, pes je človekov najboljši prijatelj, ni bolj hecnega kot razposajena muca, pa vse lepote divjih živali in vse dobrote ostalih živih bitij, kamor spada tudi rastlinje. Štekaš? Pes ni za na verigo!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

talmai ::

Ampak, če rastline tudi čutijo, zakaj potem nimamo zakonov proti mučenju rastlin? Doma ne smeš imeti mačke in je premalo hraniti ali ji rezati rep po koščkih. Lahko pa imaš orhidejo, jo premalo zalivaš in režeš liste po koščkih, da bogica od premalo klorofila počasi pogine. :P
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Okapi ::

A imamo zakon proti mučenju komarjev? Ali proti mučenju klopov?

O.

talmai ::

Exactly. Zakaj jih nimamo. Oziroma, potem je logično, da vegetarijanci potegnejo črto med živimi bitji ki jih lahko mučiš in ki jih ne smeš mučit po zakonu. Samo da oni pod mučenje štejejo tudi zakol. (špekuliram)
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

vorantz ::

Najboljše, da od zdaj naprej ne zakoljemo živali ampak jih pustimo pri miru dokler se jim ne zgodi "nesreča".
Pa bojo vsi veseli :)

Blisk ::

Vajenc je izjavil:

Vendar je lažje tukaj pametovati in dokazovati, da je žival eno ničvredno bitje za na verigo, ali za na krožnik, kot pa narediti nekaj.
Ti imaš morda plemenite namene in kar precej nerazčiščene pojme. Navedeni stavek je dokaz za to. Živali še zdaleč niso ničvredne. Krava nam daje mleko, vol je včasih vleku plug, konja lahko jahaš, iz kure naredimo zdravilno župco, pes je človekov najboljši prijatelj, ni bolj hecnega kot razposajena muca, pa vse lepote divjih živali in vse dobrote ostalih živih bitij, kamor spada tudi rastlinje. Štekaš? Pes ni za na verigo!



Jaz že imam razčiščene pojme.
Nekaj stvari je bilo napisano cinično, mogoče ti zato tako zgleda.


Priden kuža, daj tačko, da te usmrtim........

talmai je izjavil:

Exactly. Zakaj jih nimamo. Oziroma, potem je logično, da vegetarijanci potegnejo črto med živimi bitji ki jih lahko mučiš in ki jih ne smeš mučit po zakonu. Samo da oni pod mučenje štejejo tudi zakol. (špekuliram)


No še enkrat, ta tema je o živalih, ne o rastlinah, ne o zavrženih in trpinčenih ljudeh, pač pa o živalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

SomethingEls ::

Itak pa se vedno najde kdo, ki mu to ni všeč, da nekdo štrli iz množice, pa ga je treba pobit nazaj dol. Zakaj b bil on boljši kot jaz. Razmišljanje ljudi, kot sem jih opisal zgoraj. Vendar na srečo se vedno več ljudi pridružuje tistim, ki štrlijo ven. Zato kot sem že omenil, upam da bo Wikileaks-Julian Assange zdržal, jaz se mu pridružujem.


Hehe... right... :))

Vsi bi bili radi tisti, ki "štrli iz množice" ampak ti to pač nisi.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Thomas ::

Vsi bi bili radi tisti, ki "štrli iz množice"


Posebna zabava je takrat, ko recimo Tazeleni začnejo pridigat, da "ne verjet medijem vsega", čeprav mediji najbolj zvesto služijo njihovim bluzom.

Praktično vsak Slovenec misli, da "bi bilo potrebno povečati enakost v družbi". Hkrati si pridržuje mnenje, da je on eden redkih herojev, ki to "heretično" mnenje še brani. "Ostali so se prilagodili potrošništvu".

Gledati nase, kot na osamljenega herojskega branilca resnice, ko ponavljaš kakšne predsodke velike večine ... je pogosta burleska na tem forumu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Okapi je izjavil:

To da ti pujs pobegne ko ga hočeš zaklati že dosti pove o njegovem 'strinjanju' s tem postopkom.
A če bi mu pred koritom s hrano nastavil giljotino in bi sam vtaknil glavo vanjo, bi bilo pa potem OK? Kosher za vegije;)

O.


Naredi to enemu v skupini ko bodo ostali gledali. :)

(Ne, nebi bilo ok)

Dajmo se sprijaznit s tem.

Ker ti je tako lažje ? :P
Potem greš preprosto lahko do ekstrema ko ješ samo še sadje.

Mučenje živali pa s prehranjevanjem nima nič skupnega.

Ima.

Konec koncev je dandanes uzakonjena uporaba pištole za omamljanje, da žival trpi bistveno manj kot pred 100 leti.

Pištola za omamljanje je izključno to - za omamljanje - da ti pujs ne zbeži ko mu prerežeš vrat in šprica kri naokoli.

In uporablja se tudi zato, da je meso takega prašiča kaj vredno. Namreč ko se je pujs prestrašen postane meso neokusno.

Exactly. Zakaj jih nimamo. Oziroma, potem je logično, da vegetarijanci potegnejo črto med živimi bitji ki jih lahko mučiš in ki jih ne smeš mučit po zakonu. Samo da oni pod mučenje štejejo tudi zakol. (špekuliram)

What da fuck. Kaka zafurana logika pa je to ?
Tukaj se pogovarjamo ravno o tem da se živali preneha mučit, vi bi pa razdelili na tiste ki jih lahko in tiste ki se jih ne sme.

Ja, sam hodim po mravljah če vas to skrbi. Samo zato še ne zažigam mravljišč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

SomethingEls je izjavil:

Itak pa se vedno najde kdo, ki mu to ni všeč, da nekdo štrli iz množice, pa ga je treba pobit nazaj dol. Zakaj b bil on boljši kot jaz. Razmišljanje ljudi, kot sem jih opisal zgoraj. Vendar na srečo se vedno več ljudi pridružuje tistim, ki štrlijo ven. Zato kot sem že omenil, upam da bo Wikileaks-Julian Assange zdržal, jaz se mu pridružujem.


Hehe... right... :))

Vsi bi bili radi tisti, ki "štrli iz množice" ampak ti to pač nisi.


Zato, ker TI to praviš?
lol In zdaj bom nehal delati za živali, osveščati, kupovat hrano in donirat. ker ti tako praviš?
Who the fuck are you? :)

Thomas je izjavil:

Vsi bi bili radi tisti, ki "štrli iz množice"


Posebna zabava je takrat, ko recimo Tazeleni začnejo pridigat, da "ne verjet medijem vsega", čeprav mediji najbolj zvesto služijo njihovim bluzom.

Praktično vsak Slovenec misli, da "bi bilo potrebno povečati enakost v družbi". Hkrati si pridržuje mnenje, da je on eden redkih herojev, ki to "heretično" mnenje še brani. "Ostali so se prilagodili potrošništvu".

Gledati nase, kot na osamljenega herojskega branilca resnice, ko ponavljaš kakšne predsodke velike večine ... je pogosta burleska na tem forumu.



Pa ti sploh razumeš, kaj pišeš in kaj hočeš povedat?
Mečeš besede na kup v nekem ultra zapletenem "stilu" dodaš še kako tujko, pa potem misliš, da boš izpadel pameten? Lej vsak dan imam opravka s takimi, po možnosti še ma kdo kak doktorat, pol pa u iber šopa s tujkami. Ko ga pa vprašaš, če ti lahko v preprostih besedah pove, iz česa je "hemedeks" pa ne zna.
Jeah wright, če hočeš res bit pameten se moraš znat pogovarjat "konstruktivno" z kmetom na njivi in za atomskim fizikom. Zate dvomi, da se znaš konstruktivno pogovorit sam s sabo, glede na to kar sem do sedaj prebral. Pamet ni samo v glavi je tdui v rokah, pa ne to, kako hitro tipkaš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919946 (9974) TineR
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17032010 (28097) FrRoSt

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645110592 (102275) noraguta

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542766 (40383) Gandalfar
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922489 (20738) krneki0001

Več podobnih tem