» »

Ozko grlo omrežja

Ozko grlo omrežja

Hexx ::

Pozdravljeni,

doma bi rad moje omrežje malo "pohitril". Posebaj prenose iz strežnika v druge pc-je. Vse skupaj je povezano v Lynksis WRT54GL ruter, kabli so čisto običajni. Mrežna kartica na strežniku je vgrajena(v MB z Celeron procom), pri meni tudi, v P5Q Deluxe mb. Prenosi se gibljejo okoli 15 mb/s po žici, brezžično pa okoli 3, kar pa me niti toliko ne zanima.

Torej, kaj najbolj omejuje prenose podatkov od strežnika do mojega pc-ja?

Hvala :)

trnvpeti ::

"sirse" zice rabis
torej giga mrezne, streznik, pcji
potem pa se giga switch
pa bos prisel malo nad 15M
in boj se bo zacel
z hitrejsimi diski, z hitrejsim streznikom,..

Hexx ::

s čem naj začnem torej?

trnvpeti ::

poglej, kje imas vse giga mrezne kartice
ce nimas nikjer, pol pustis kot je
ce imas giga mrezno v strezniku, pol zamenjaj vse mrezne na giga in kupis giga switch
potem bos zmeril in videl kolk MB ti gre
kot vidim, imas nek star streznik
ko bos imel vse na giga mrezi, ti bo ozko grlo disk in hitrost streznika

Hexx ::

ruter ni omejitev pri hitrostih ki dosagam?

trnvpeti ::

100M mreza je max 12M
1000M(1G) je max 125M
torej, tebi deluje ze preko MAX vrednosti

mblazi22 ::

Živjo

Jst bi si sposodu tole temo ker mam podoben problem. Imam postavljen WLAN in hitrost prenosa preko mreže med dvema PCjema je maximalno 1,1MB.
routher: Linksys WRT160 NL, originalen firmweare
OS: WIN 7-oba PCja
Prenosnika podpirata standard b, signal pa je poln. kje bi lahko biu problem? Probu sm že vse mogoče, enga sm nesu zraven routherja, drugi pa je biu 3m oddaljen, pa ni blo nobene razlike. V samem routherju nism opazu nobene omejitve, v windowsih tud ne. Pri torentih pa ni tega problema. Tako da meni tle ni nč jasno.

Kaj bi blo tisto kar omejuje prenos?? :(

Hvala

Spc ::

Problem je, ker ne ločite Mega Byte-ov in mega bit-ov.

Standard b je maximalno 11 mbit/s.
Če 11mbit/s delimo z 8 dobimo 1.375 Mega Byte-ov na sekundo oz. 1.375MB/s (tebi dela z 1.1MegaByte-a/s).

1.1Mega Byte na sekundo kot tebi deluje stvar je točno 8.8Mbit/s kar je zelo dobro za b standard.

Če bi vsi radi imeli boljše hitrosti si nabavite gigabitne switch-e in routerje z gigabitnim switchem + n standard wi-fija.
Seveda pa ne pozabit na mrežne kartice, ki podpirajo n standard.

Za enkrat bi ti priporočal router:
Linksys Gigabit Wireless Router WRT610n

In še switch če je potreba:
3Com OfficeConnect Managed Gigabit Switch

Brezžične mrežne kartice:
Wireless-N PCI Adapter with Dual-Band
Wireless-N USB Network Adapter with Dual-Band
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spajky ::

Zgleda, da imata prenosnika (oba starejša) vgrajeno samo wifi kartico ki podpira samo 802.11b standard, kar je za iNet dovolj, za prenašanje med kompi pa uporabljaj CD-RW raje (če imata vgrajen tak CD pogon) ali mrežni kabel ...

Druga rešitev je nabava 2 zunanjih wifi (najverjetneje Usb) kartic=metanje dnarja skoz okno. Če bosta po G standardu, bo prenos enih 2,5x hitrejši kot zdaj, če bo po hitrejših standardnih, bo še malce več, vendar ne hitreje od dejanske (ne-Burst) hitrosti najpočasnejšega diska v enem od prenosnikov. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

Router je omejitev. Ponavadi imajo prešvoh Ethernet porte (100 Mb), če pa že imajo 1Gb, pa imajo prešvoh procesor.

Pred njega daj en 1GB switch (ne hub).

LP I.

Spc ::

Tudi če daš gigabitni switch vmes ali router če uporabljaš B standard za wi-fi ti več kot 1.1MB/s ne bo delovalo.
 

mblazi22 ::

Uuups, sm narobe napisal. Prenosnika podpirata standard G (54Mb/s -> 6.75MB/s ). Upam da mi ne zamerite preveč. Nevem kaj mi je slo po glavi. Mi je zelo žal za zmedo, ki sm jo povzročil.

Mislm da sta diska(SATA in SATA2 ) kar precej hitrejša tako da se tega pri teh hitrostih ni za bat. Glede na to pa da imam poln signal bi pa pričakoval hitrost prenosa okoli 5MB/s. Tako da je verjetno tezava kje drugje. Mogoče v kakšnih nastavitvah rutherja ali windowsa ali ...?? Routher pa je Linksys WRT160 NL.

Se enkrat pa se opravičujem za napako.
V naprej hvala za vsak odgovor, in za vsakršno pomoč!

Spajky ::

Pri G standardu ti nikakor ne bo uspelo prenašat več kot slabih 3MB/s !!!8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mblazi22 ::

Aha ok. Ampak 1.1 je še vedno malo premalo, je ~3x manj, al ne?

srus ::

Na tvojem mestu bi se problema lotin na sledeči način:

- ugasni en laptop, z drugim se maksimalno približaj ruterju, preveri če so v bližini še kakšna druga wireles omrežja (ki bi te utegnila motiti), v ruter vtakni USB flash ključek in testiraj hitrosti prenosov datotek z/na ključek. Če sta ruter in PC dovolj blizu, če sta stabilno povezana na cca 54 Mb/s potem bi tudi prenos datotek iz Windowsov na ključek moral teči na cca. 5 MB/s.

Če temu ni tako, poveži laptop in ruter preko kabla in testiraj ponovno. Če še vedno ne dosežeš kakih 5 MB/s R/W potem je problem na tvojem laptopu.

Ko boš uredil brezžične prenose enega laptopa na ruter, vključi še drugega in za začetek prenašaj datoteke med njima preko ftp iz command okna. Tu bo še najmanj Windows overheada.

Seveda previdevam, da vmes ne poganjaš kakih torentov ali mul in da ruterja ne uporablja nihče drug. Sicer pa ti še svetujem menjavo Linksisovega firmvera z DD-WRT in ruter ti bo začel delovati bistveno boljše.

mblazi22 ::

Torente pa te stvari sm imel ugasnjene, da ne bo kaksne pomote, sm pozabu napisat prej.
Se je pa pojavu problem da mi ne zazna USB ključka. Sm vse nastavu v rutherju in mi ga lahko pokaže za sekundo potem pa izgine. Drgač pa sm prebral tukaj
http://homecommunity.cisco.com/t5/Wirel...
da so itak sami problemi s tem rutherjem in originalnim firmwearom, tako da bom najprej zamenjal firmwear, kakor si mi ti srus predlagal. Edino če kdo ve kje bi dobu čim podrobnejša navodila kako to naredit, saj so ze na tej strani, ampak vseeno. Se nism še nikoli lotu tega, pa tud drgač, nism lih najbol domač s temi stvarmi. Bom pa še malo pobrskal po forumu pa bo.

KTr1sk ::

A pri meni je kriva
"mini pci wireless" kartico da mi pokaže 11Mb/s in zato ne dela z polno hitrostjo



če priklopim direkt na kabel pa pokaže pravilno
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Hexx ::

Ne gledat cifer ki ti jih kaže Windows, ker to ti samo pove kakšno hitrost omogoča mrežna kartica.

Correct me if I'm wrong.

x.sci ::

Ubistvu pove, s katerim nacinom se je uspel povezat. Realni prenosi so potem do priblizno polovice stevilke, ki jo javlja windows.

Tomaz: da. Ponavadi je problem prevelika oddaljenost od ruterja/apja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278491 (6623) war-dog

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256194 (4271) Galaxy
»

Linksys WRT160NL izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
398718 (2914) fxman11
»

FileServer za backupe (Little falls 2?, ketere diske ...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704795 (3574) steev
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354800 (3159) saxnfeld

Več podobnih tem