» »

windows xp reinstall

windows xp reinstall

overheat ::

Lp. Imam en velik problem in upam, da mi bo kdo znal pomagati. Namreč zamenjal sem matično ploščo ker se je stara pokvarila (napihnjeni kondezatorji. Stara matična plošča je bila od amd-ja nova je pa od Intela. Na računalniku sem imel nameščen windows xp pro sp2 in zdaj ko vklopim računalnik mi vedno vrže blue screen in resetira računalnik. Nato sem hotel reinštalirati windows (da se posodobijo gonilniki za novo matično ploščo) tako da ostanejo vse datoteke in programi. Problem je v tem da mi sicer ponudi opcijo Repair windows ampak ko pretisnem R mi vedno skuša posodobiti windows noče ga reinštalirati in ko se posodobi se ob zagoni spet pojavi bluescreen. Kako lahko preprečim posodobitev in pripravim windows do tega da se reinštalira da mi posodobi gonilnike za novo matično ploščo ker res ne želim še enkrat intašlirati windowsov ker imam neke pomembne programe ki pa jih ne morem reintašlirati. Prosim za čimprejšnjo pomoč.
hello :)

cinkaCR7 ::

Stara matična plošča je bila od amd-ja nova je pa od Intela.
Verjetno si potem procesor tudi menjal?

overheat ::

Ja zamenjal sem tudi procesor in grafično in rame. Ceu sistem je posodobljen. Zdaj moram samo reintalirati windows zato da sprejme novo matično toda nikako ne morem. Vedno samo upgrejda windows. Je kak trik da prepričam windows v reinštalacijo?
hello :)

cinkaCR7 ::

Tam ko ti boota cd in pride do tistega, ko ti pritisneš R bi moral za novo inštalacijo xp-jev pritisnit enter. Ali pa ti te možnosti nimaš?

overheat ::

mam to možnost prvič ko ponudi da pritisnem R je za recovery consol. Jaz pritisnem enter in ne R. Nato windows zazna da je že inštaliran in še enkrat ponudi R (repair) in tu ko pritisnem R bi se moral windows reinštalirati ampak v mojem primeru piše da ga želi posodobiti (upgrade) jaz pa tega nočem ker to ne reši moje težave.
hello :)

cinkaCR7 ::

Pritisneš Esc(za nadaljevanje), pa formatiraš disk in veselo na novo nalagaš.

overheat ::

Ne morem ker imam neke programe za podjetje in emaile in ne vem kaj vse. Skratka moram ga reinštalirati in ne formatirati. Skormatirati in na novo inštalirati ga zna vsak.
hello :)

Cold1 ::

V varni zagon lahko prideš?
(ob zagonu računalnika držiš F8 in izbereš safe mode)

Če gre potem je stvar preprosta, v varnem načinu odstraniš vso prejšnjo strojno opremo - desni klik na "moj računalnik" v meniju klikni na "upravljaj" v oknu "upravljanje računalnika" pojdi na vnos "upravitelj naprav" v meniju "pogled" izberi postavko "pokaži skrite naprave" gonilniki za matično ploščo se skrivajo pod "system devices" - odstrani vse kar ima v imenu AMD.
Po ponovnem zagonu bi morala okna delovati, moral pa boš namestiti gonilnike za matično ploščo.

overheat ::

Cold1 je izjavil:

V varni zagon lahko prideš?
(ob zagonu računalnika držiš F8 in izbereš safe mode)

Če gre potem je stvar preprosta, v varnem načinu odstraniš vso prejšnjo strojno opremo - desni klik na "moj računalnik" v meniju klikni na "upravljaj" v oknu "upravljanje računalnika" pojdi na vnos "upravitelj naprav" v meniju "pogled" izberi postavko "pokaži skrite naprave" gonilniki za matično ploščo se skrivajo pod "system devices" - odstrani vse kar ima v imenu AMD.
Po ponovnem zagonu bi morala okna delovati, moral pa boš namestiti gonilnike za matično ploščo.


Normalno da ne morem v varni način. Če bi lahko nebi bi že to zrihtal. Ampak nima veze sem že ponovno namestil windows ni druge. LP pa vseeno hvala
hello :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova matična, windows se ne zažene?

Oddelek: Operacijski sistemi
10888 (797) SimplTech
»

Črn ekran in nato ''lost conection'' pri zagonu/login-om v WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
82666 (2531) Pimii
»

explorer.exe se ne odziva. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713291 (12629) SomeoneLOVEU
»

iščem pomoč WIN

Oddelek: Pomoč in nasveti
13980 (816) marc100
»

računalnik šteka v tri krasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
172464 (2091) rajsnedl

Več podobnih tem