» »

Kaj naredite po namestvi xp

Kaj naredite po namestvi xp

Tic ::

Prvi programi ki jih nalozite?
Kateri tweaki... Kaj use

Da slisim...
persona civitas ;>

Loki ::

IIS
sp2
office xp & sp2
j2re
f-secure antivirus
tweak-xp
netscape 7
macromedia dreamweaver mx, fireworks mx
mechanical desktop 4
klepetalnik 2.4
adobe acrobat reader
winamp 3 + divx kodek (bolj fajno mi je, ce je en proggy za predvajanje filmov, glasbo ipd. - WMP mi ni kaj prevec vsec)
diablo 2

DMouse ::

Norton antivirus 2003
Tiny personal firewall 2 (trojka dela na precej drugačem principu in mi ni všeč)
Second Copy (nočni backup dokumentov na drugi disk)
Apache in MailDaemon
Mozilla, Office2000, Nero, UltraEdit, IrfanView, Photoshop, WinRar, WinISO, WinAmp, Acrobat Reader, KazaaLite, FlashFXP, BSPlayer
Nimo Codec Pack

Kaj postorim:
izklopim system restore, hibernation, pagefile (mam dost rama), indexing service za sistemsko particijo.
V registru izklopim cache executable in dll datotek in izklopim baloon tips (XP). Prestavim Documents and Settings na podatkovno particijo.
Naredim Ghost image sistemske particije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

nojus ::

itak da prvo winamp, da sploh lahko naprej instaliram.
sledi: flashget, nero, clonecd, zip,rar,ace, photoshop,quark,corel,office, cuteftp, BSplayer, norton av, acrobat, ..

Aspirinix ::

Slo lang pack, Office 2k, Nero, Clone CD, PowerArchiver, Norton AV2002, TweakUi, CorelDraw, PDF Creator

Taras_Bulba ::

Tetris in hugota 3D:D

bodom ::

taprvo nortona 2002...
pol pa edonkey:D...office XP, photoshop, Html-Kit, cuteFTP,...
LP

spacejam ::

kar zacnimo:
zip, rar, nero, vse driverje, acrobat reader, PSP7, ACDSee,Adobe collection,winamp3,flash MX, dreamwever4, FIFA WC, ME10,AC2000.kazza, siol,irc,iqc, redlaight,
razni kodeki,norton2002, office,
drugi dan:
matematica4,sandra,MBM5,lexmarkX73 tools.cupcaffe FTP in Html Edit in pole malo igrc,...

eeeee ja
Space-jam Team & Co.

motorola ::

HrabriMisek, A lahko obrazložiš kako prestaviš
sistemsko mapo Documents and Settings na podatkovno particijo. To bi namreč rad tudi jaz naredil.

Hvala

DMouse ::

Start>Run>regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList
dvakrat klikneš na string ProfilesDirectory in napišeš npr. E:\Documents and Settings
Od sedaj naprej bodo vsi novoustvarjeni uporabniki imeli dokumente na e particiji. Če hočeš že obstočega uporabnika prestavit na e particijo se moraš prijavit kot nek drug uporabnik (tisti ki ga hočeš prestavit ne sme biti logiran) z administrativnimi privilegiji (lahko ga začasno ustvariš) in premakneš cel direktorij npr. "c:\documents and setting\uporabnik" v . "e:\documents and settings\uporabnik". Potem v registru v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList najdeš uporabnikov profil (klikaš po mapah in opazuješ string ProfileImagePath), dvakrat klikneš na ProfileImagePath in vneseš "e:\documents and settings\uporabnik".

Verjetno obstaja na netu kak program ki ti vso to proceduro naredi avtomatsko, vendar ga žal nisem našel in sem se zato moral znajti sam.

P.S.: prej shrani vse pomembne dokumente, za morebitno škodo nastalo z uporabo tega postopka ne odgovarjam >:D

Mercier ::

Kul, tole sem pred časom iskal. Pravzaprav sem nekaj takega probal, pa se je končalo s ponovno inštalacijo.

Sploh mi je zoprno pri roaming profile-ih, če se več ljudi prijavlja na mašino, pa razče*a particijo v petih minutah. V linuxu je tole bolje rešeno.

Tic ::

men se pa dogaja da zdej dobim 2k 3dmarkov manj, kot prej.... Can anyone explain. Vse je isto, pa manj markov..DAMIT
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Gh0st ::


Kaj naredite po namestitvi Windows XP?


Jih vržem dol in namestim Win2000! :D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

bojsi ::

Najprej Windows Commander, ker drugace sploh ostalega ne morem
(znam, nocem) zinstalirat :\ .
Nato pa novi driverji, TweakUI, Opera, DivX, WinAmp, F-Prot, Mozilla, Office,
Acrobat, Nero...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NUJNO!! Izbris uporabniškega imena (XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
111027 (1027) Mercier
»

kako prestaviti uporabniške profile (Documents and Settings) na drug disk

Oddelek: Operacijski sistemi
91539 (1254) sidd
»

Spremeniti userju ime

Oddelek: Operacijski sistemi
132339 (2150) [SkA]
»

System : Brez katerih programov si ga ne morete zamisliti !

Oddelek: Programska oprema
272720 (2140) tigrr
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462251 (1754) ToniT

Več podobnih tem