» »

Laptop se ugasne

Laptop se ugasne

Saeros ::

Lep pozdrav!
Imam leto in pol starega Lenovo 3000 N500.
Specifikacije:
Intel Core 2 Duo T5800 @ 2x2GHz,
15,4", 4GB, 320GB,
NVIDIA 9300M GS
(ostalo mislim da ni relevantno..)

Torej stvar je takšna, da se mi laptop ugasne ob gledanju full HD videa ali igranju igric (že pri C&C Generals:ZH, ki je antični primerek...)

Približno leto nazaj se je to začelo prvič dogajati, nato pa je postalo pravilo.
S starostjo so te težave postale vedno bolj resne. Sedaj mi normalno dela le če uporabljam 'Power saver plan' v Windows 7. Po vrhu pa se, če ni privzdignjen, pregreva --> crash.

Ni več v garanciji, zdaj pa se sprašujem kaj sploh naj storim. Laptopa sam ne znam odpreti ter zamenjati kako komponento da bi videl kje je problem, ko pa sem pogledal noter sem videl da prašen ni! Je bil skoraj čisto čist!

Kaj mislite da je težava? Jaz sumim grafično kartico ali procesor. Je možno celo da kakšen ventilator ne deluje več?

Se takšne napake dajo popraviti pri laptopih? Torej je najboljše da grem na servis? Če ja, kam?

Najlepša hvala za namige! :)
LP

NazgulRR ::

Pregrevanje.

Poglej na spletno stran, če je kak manual za razstavit cel laptop. HPji imajo to lepo za vsak model narejeno. Potem ga pa razderi tako daleč, da prideš do ventilatorja ter ga temeljito spucaj. Ziher je praha not toliko, da izgleda kot filc :D. Tudi termalno pasto bi blo fajn zamenjat. Če si ne upaš, pa vprašaj za pomoč kakega bolj računališkega frenda. Mogoče se kdo tu na forumu javi, da ti naredi ;).

Pyr0Beast ::

Nova termalna pasta in temeljito čiščenje ventilatorja in hladilnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Saeros ::

Najlepša hvala za odgovora!
Na internetu sem že našel navodila za razstavljanje, termalno pasto pa tudi imam tako da bom ga bom jutri porihtal in vam javim rezultate :)

Saeros ::

Okej!
Torej jaz sem laptop odprl, odstranil ventilator, hladilnik, vse temeljito očistil, ponovno nanesel termalno pasto.
Ko sem računalnik zagnal, sem ga nastavil na High Performance in se je po slabih 15 min ugasnil kljub temu da nisem zagnal nič zahtevnega...

Sem pa opazil da se hladilnik ne prilega optimalno.. hladilnik (je v tem laptopu za procesor, čip od grafične in še za en takšen čip..) in pri tistem od grafične kartice se ne stisne tako močno na čip ko ga zašraufam do konca ^^ (sem za foro da sem videl kako je vse namazal in zašraufal in pri čipu od grafične ima še kak milimeter prostora med čipom in hladilnikom tako da je tam predebela plast termalne paste... tako je bilo že prej (ker je isto zgledalo ko sem ga odstranil prvič) ampak je zgleda dobro delalo (ko je bil laptop nov)...

tako da razlog vseeno najbrž tiči nekje drugje...

mislim da ga bom dal na servis ker sem zgubljen...

any ideas?

lep pozdrav

Pyr0Beast ::

Ja če ni dobrega kontakta se bo logično pregrevalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NazgulRR ::

Saeros, glih sem na mojem HP-ju na novo namazal pasto in imam enak problem - med hladilnikom in GPU-jem je cca. 1mm prostora.

Rešitev je tole:
http://forum.notebookreview.com/dell-xp...

Zdaj je samo problem kje dobit to bakreno folijo...v Merkurju je nimajo...kak drug predlog kje jo dobit?

Pyr0Beast ::

Poglej pod bakreno pločevino, tam 1-2mm bi bila čisto ok, pa potem samo malce zravnaš in daš vmes.
Ali pa kakšen bakreni valjanec, samo ti so debelejši.

Konec koncev lahko daš vmes tudi dovolj debel kos aluminija.
Ali pa morebiti razdreš kakšen starejši hladilnik za procesor, eni imajo namreč še ravna rebra.

Ali pa zviješ heatpipe dol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Aha, pločevina. Jaz sem spraševal za folijo, pa so rekli, da nimajo. 1-2mm pa res ni več folija, stupid me :D.

Pyr0Beast ::

Moraš zatežit, ker so leni in včasih se jim ne da razumeti kaj hočejo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Una termalna guma tud prov pride v teh primerih, ampak mislm da bo če že ni, šel čipset oz odstopil-zgubil stik.

Pyr0Beast ::

Ja. taka vročina mu blazno škodi. Sicer se dokaj dobro ohlaja preko same tiskanine, samo to ni to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824816 (4576) Valvoline
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736640 (4756) care20
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352950 (1975) MrStein
»

HP overheating

Oddelek: Pomoč in nasveti
406501 (5883) fr4nc
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132527 (2287) markolino

Več podobnih tem