» »

Najboljša Kartica Za Obdelavo Videa

Najboljša Kartica Za Obdelavo Videa

AtaStrumf ::

Torej zanima ma katera je najboljša (Cena/Uporabnost) kartica za obdelavo videa in kolk cca. stane pa kje?
Thanks za odgovore, če bodo kakšni.
Rad bi predvsem malo montiral domače filmčke( Hi8), pa kaj s TV-ja (VHS). Pa da ma TV izhod ipd.
8-O

Senitel ::

En moj kolega ima Asus GeForce Delux (neki tazga). Ga bom mal povprašal...

robertos007 ::

baje da je super za te stvari matrox 400 marvel ali nekaj takega.

ChiefThunder ::

V jokerju je opisana Guillemot maxi TV video. Ma daljinec, pa nasploh je pohvaljena.

Aja, še cena: 17500, ma jo mlacom.

kuntek ::

AtaStrumpf: najboljše je če malo boljše poveš koliko denarja si pripravljen odšteti za kartico. kartic je ogromno in cene se gibljejo od 15000 pa do več miljonov.

AtaStrumf ::

Hja ne bi šel ravno v milijone tolarčkov. Nekje veliko bližje zemlji sem mislil. Tam do max 50 000 SIT!
Pa hvala za ideje.
:))

kr3dn ::

v cem pa mislis to urejat, program mislm?? jest mam premiere 5.1 in rab mau vec kot minuto za predogled enga prehoda, recimo za 20 min z DV kamero posnetga videa pa rab kako uro pa 20 minut, s tem da dela samo procesor (D700)
drgac pa za eno podobno ceno (250USD) Pinnacle prodaja eno, na tomshardweru je en test od tega, poglej si kaksna je pa ce ti odgovarja.
kartica verjetn prevzame delo miksanja prehodov in ne obremenjuje procesorja.

kr3dn

pramarko ::

Jst mam Avermediino kartico za 20 cukov. Za zajemanje videa prek S-video vhoda je cist ql, za izhod signala na TV pa bos rabil graficno kartico s taksnim izhodom. Kolikor vem so videokartice v nizjem cenovnem razredu samo vhodne naprave.

Rott-von-weiler ::

ja težka odločitev video kartice so precej draga zadeva tam od 800 pa do 800.000 dem jaz mam DPS velocity reltaim zadeva

tu si lahko pogledaš profi kartie katero firmo zagovarjam jaz www.dps.com


/// piši kao što govoriš ////:O

AtaStrumf ::

Jaz sem še čist neumen kar se urejanja videa tiče, vem samo da me to rajca, tko da ne pričakujte preveč pametnih odgovorov na vprašanja. Bolj pričakujem predloge (amatersko, neprofesionalno, opremo imam v mislih) Glede programa se mi zdi Premiere kar vredu. Mam pa durončka 800. A bo dost močen za te zadeve.
:)

kuntek ::

Duronček bo za domačo uporabo dovolj močen. Le glej da neboš preveč kompliciral z raznimi efekti in prehodi, ker pol boš čakal lahko tudi cel dan. Zunaj je nov Premiere 6.0, ki je baje full dober.
Za kartico pa raje odštej kakšen tolar več in boš jo imel dalj časa. Jaz bi ti priporočal DVnow.

Rott-von-weiler ::

ja samo meni se zdi da Dvnow nima analognih vhodov in izhodov ima mensezdi samo firevire:O

alx ::

pinaklov studio dc10 je kr uredu (~55.000sit) za zajem v pal kvaliteti tut original softver dela hitr
mam pa vlke probleme v Premierju 6.0 sej mi dela rendering enga prehoda tut več minut (tbird700 512MB ram Matrox g400 16MB)
a kdo ve kaj vpliva na rendering (ram, procesor, graficna) kaj naj zamenam

živleje je zajeban pol pa še umreš

Rott-von-weiler ::

pri moji kartici mam dva načina rendanja procesorsko in hardversko ki je malo hitrejše od procesorskega v bližnji prihodnosti pa nameravam kupiti še en procesor potem pa bo šlo tak ko po maslu rama pa rabiš pri obdelavi videa čim več tem bolše kar se pa še rendanja tiče moram jaz rendat samo efekte ker mi drugo vključno z 2d efekti, preliv,napisii in korekcijo barv dela reeltime:O

Kovax ::

Matrox marvel po mojem...

pramarko ::

Ja, Kovax je dal odlicno idejo... Marvel G400-TV, pa se kr precej legalnega softwara dobis zraven, kar pri cenejsih karticah ne... Najbrz Marvel ponuja najlepso grafiko za taksno ceno!

Pa ima TV-izhod, ki si si ga zazelel :) (poslastica: resolucija in barvna globina TV-izhoda je neodvisna od nastavitev za monitor) + imel bos novo graficno kartico! :)

AtaStrumf ::

Thanks za ideje fantje(in morda tudi kakšno dekle, čeprav dvomim).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox grafična kartica.

Oddelek: Strojna oprema
262538 (2138) opeter
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507103 (5170) Tiash
»

rač za cca. 1 mio sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904451 (3272) mainman
»

Racunalnik za digitalno obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
172304 (1894) 3LeR.
»

Programska oprema za obdelavo VIDEA

Oddelek: Programska oprema
71149 (1087) Ribicija

Več podobnih tem