» »

Zamenjava grafične kartice v prenosniku

Zamenjava grafične kartice v prenosniku

nUUb ::

Lp!
Zanima me če obstaja možnost da bi zamenjal grafično kartico v prenosniku nvidia 7600go z nvidia 8600m gt saj trenutna 7600go ne prikaže slike več ko se računalnik zažene, ostalo deluje normalno?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

damjan11 ::

Verjetno bi lahko... samo najti koga ki je pripravljen to "prelotat" je pa zelo teško.... Tudi jaz imam podoben problem, če se kdo javi:)

RockyS ::

Si probal z externim ekranom? Priklopiš na VGA/DVI/HDMI kak ekran ali pa tv.
Da slučajno ni šel ekran...

LuGi ::

Ni treba nič prelotat..staro odstranis in novo vstavis http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks...

Je pa tudi mozno da ti bios ne podpira te graficne in se ne bo bootal..:|

mihec87 ::

Lugi poponoma odvisno od prenosnika če ima splot oz priklop za grafično kartico ali je čip kar direktno prilotan na matično ploščo.Menjava grafične pri prenosnikih je večinoma problem, se tudi redko izplača.

LuGi ::

No shit sherlock.. preden sem post spisal sem se pozanimal in "nvidia 7600go" je MXM in ni treba nic lotati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

mihec87 ::

Kartica že, ni pa rečeno da ima vsak prenosni računalnik ta slot..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

damjan11 ::

Našel rešitev.... kontaktirajte uporabnika PrvaPomoč, super dečko. Vse uredi zelo hitro in ve za kaj se gre:)

#000000 ::

Ma če že delaš reklamo, vsaj napiš za kater s.p. gre

damjan11 ::

Nisem reku da gre za S.P. in ne delam reklame....
Reku sem samo da mi je fant zrihtal prenosnik v dveh urah... Na katerem servisu ti naredijo to tako hitro in za pametno ceno? Jaz takšnega servisa ne poznam oziroma še nisem naletel na njega. Vsepovsod treba čakat nekaj dni, če pa je treba stvari naročit pa celo nekaj tednov da dobijo iz "kitajske"

#000000 ::

OK. Vzamem besedo nazaj glede reklame, me pa zanima kaj ti je sploh delal ? In kaj ti je zrihtal v tako hitram času. Čist za ferbec. LP

AngelOfDeath ::

Verjetno je v pečico dal staro kartico ? ugibam...
edit: Slovnica

ATRUM ::

Saj tudi sam reballing čipa grafike ti ne uzame več kot 2 uri.
če imaš Opremo, tudi brez se d arešit dokaj hitro 2-3 urce, vse odvisno od velikosti kroglic.
Pečica pomaga če reeees pregreješ čip in potem rukneš prenosnik ali pa ga prehitro ohladiš in je čip še na mestu samo kontakt med čipom in plato se nekje odmakne ali bližje čipu ali bližje plošči, ja pa manj rizikantna varijanta če uzameš nočno lučko gor zmontiraš 150w sijalko narediš iz wc-papirja- tulca podaljšek od lučke ga notr oblečeš z folijo in nasloniš čez čip pustiš 15 min ali pa če imaš laserski termometre meriš dokler ne prideš do cca 120-150° potem pa ugasneš in pustiš da se ogladi nesmeš!!! pa pritiskat z prstom da se bolje prime :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ATRUM ()

PrvaPomoč ::

V primeru "damjan11", so bili "hin" pomnilniški čipi op grafičnem čipu.
PRP

#000000 ::

In kje si dobil nove ?

damjan11 ::

ATRUM je izjavil:

Saj tudi sam reballing čipa grafike ti ne uzame več kot 2 uri.
če imaš Opremo, tudi brez se d arešit dokaj hitro 2-3 urce, vse odvisno od velikosti kroglic.
Pečica pomaga če reeees pregreješ čip in potem rukneš prenosnik ali pa ga prehitro ohladiš in je čip še na mestu samo kontakt med čipom in plato se nekje odmakne ali bližje čipu ali bližje plošči, ja pa manj rizikantna varijanta če uzameš nočno lučko gor zmontiraš 150w sijalko narediš iz wc-papirja- tulca podaljšek od lučke ga notr oblečeš z folijo in nasloniš čez čip pustiš 15 min ali pa če imaš laserski termometre meriš dokler ne prideš do cca 120-150° potem pa ugasneš in pustiš da se ogladi nesmeš!!! pa pritiskat z prstom da se bolje prime :)


Ja pa potem milkin svizec zavije čokolado in se zbudiš

PrvaPomoč ::

#000000 je izjavil:

In kje si dobil nove ?


Upam da ne zameriš, ampak določenih stvari se ne pove ;) ... imaš pa prav ja, novi so, niso pobrani od nekot drugje.
Če jih kdaj rabiš, me lahko kontaktiraš.
PRP

ATRUM ::

svizec?

PrvaPomoč ::

Ja od svizca sm jih dobu, njemu jih je pa leteča vevrca zrihtala .... ;) ... hec mora bit ;)
PRP

Pyr0Beast ::

Nabaviš od indijcev ali pa direkt iz tovarne. Not such a big deal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

damjan11 ::

Zopet so se zacele iste tezave... zazene se samo v safe modu.
Se bova morala zopet dobiti

amigo_no1 ::

Dober mojster poskrbi, da ima vedno dovolj posla :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Zala1 ::

Živjo damjan11! Vem, da se ne nanaša na to temo ampak bi rada kupila polnilec za HP pa piše da naj kontaktiram na e-mail, ampak nikakor ne najdem tega maila:) No upam da boš tole opazil. LP, Zala

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Zala1 ()

Ozbolt10002 ::

Pozdravljeni mene pa zanima katero grafično kartico lahko dam v prenosnik Lenovo IdeaPad 320 i3-6006U/4GB/SSD 256, če je sploh možno?
Sprašujem zato ker bi rad igral novejšo igro Farming Simulator 19 in bi potreboval boljšo grafiko.

MIHAc27 ::

Kot lahko razbereš iz teme, so v prenosnikih v 95% grafični čipi prilotani direktno na osnovno ploščo, in menjava kar tako kot v PC-ju ni možna.
Kolikor gledam tale Ideapad ni izjema, tko da....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5911043 (1702) mat xxl
»

NVIDIA prenosnike spreminja v igričarske pošasti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
2311360 (9322) m0LN4r
»

Termalni trak

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152354 (1668) fosil
»

Nedolujoč HP Compaq nx6110

Oddelek: Pomoč in nasveti
9859 (745) solatko
»

GeForce 8400M G - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
72452 (2329) melan

Več podobnih tem