» »

Prah za Laserki toner

Prah za Laserki toner

Red_Mamba ::

Mi ve kdo povedat če se da to kje kupit??? Rad bi napolnil toner za svoj laserski tiskalnik. Če je kaka trgovina blizu ali v velenju (mogoče Celje).
Imam tiskalnik NEC 610SuperScript samo je toner zanj zelo drag pa itak sploh ne vem če se še kje prodaja ker je precej star model tiskalnika.

cekr ::

Edina trgovina, za katero vem, da ima ta prah, je v Ljubljani na Celovški pri izhodu na obvoznico. Trenutno ravno ne vem ime firme, imajo pa vedno reklamo v Računalniških novicah. Tam dobiš eno dozo, ki tehta 1kg za 8.000 sit. Vsaj spomladi je bila takšna cena. Res se splača, ker so nekateri tonerji tudi po 30.000 sit ali več.

Red_Mamba ::

ja samo je problem ker nisem iz Lj. tudi avta nimam. Zato sem upal če bo kje bližje. Dobil sem enkrat prah za fotokopirc HP pa je blo čist OK sam zdej pa ni več te možnosti. Bo treba pogledat če je kak servis za fotokopirce kje tuki blizu.

AlienGT ::

Ta firma je (najbrž):
IGMA d.o.o.
Celovška cesta 197
Tel.: 01/5072473


Če sem prav razumel tudi če nisi iz Ljubljane se ti splača pridet in kljub stroškom prevoza še vedno prihraniš kar nekaj.

cekr ::

Ta firma je prava.

Ja, res se splača, ker imaš to kilo lahko za par polnjen.

AlienGT ::

Ste me mal zainteresiral, pa bom šel
popoldan malce buljit kam v toner bi
to lahko stresel.

Red_Mamba ::

no sej občasno ko grem pokukat v Lj. sem v Lj. :) samo se mi malo mudi pa bo očitno treba počakat do drugega tedna :) in it še po prah v Lj.

Bevcan ::

Ko boste zadevo polnili se vsekakor dobro razelektrite.:D

Fury ::

mene tut zanima kam to poturit v toner :) bo treba mal raziskat :))

Tomi ::

Tako za informacijo, HP daje denar za svoje stare tonerje, ker jih menda ponovno polnijo. Tako da mora biti en dokaj preprost način za to.
metrodusa.blogspot.com

MadMax ::

Ja, placa ti za odsluzen toner, v katerega samo nasipajo prah.
Organizirajo in placajo dostavo starih tonerjev v polnilnico.

Aja: pa valj spotoma zamenjajo.

Ce je temu tako, potem je tistih 5 kosov plastike (kar ostane brez prahu in valja) vredno vsaj 10kSIT:P

LOL!

Tomi: a si kdaj primerjal nov valj z izrabljenim? Tako, na oko?

:D :P :D


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

cekr ::

Nekateri tonerji, predvsem tisti ta dragi, imajo ob strani zamašek, tako da ni problema s polnjenjem.
Samo pazt je treba, da se ti ne razsuje, ker potem imaš pa hudiča in pol.

Fury ::

jp, moj minolta pagepro 6l toner ma zamasek! ze letim tja :) lih mi je zacel zmankvat :)

roscha ::

Ce se ti toner posuje ni NOBENE panike. Dokler ne prides z vodo zraven. Potem pa je packarija, ja. Na suho posesas in obrisez z vlazno krpo, pa je vse OK.

Reciklaza. Kakor imam obcutek, se kartuse ne reciklira v smislu ->razdri, zamenjaj, dodaj toner, sestavi. Prevec jebe. Je ze kdo poizkusil razstaviti kartuso za HP-5L oziroma Canon FX3 kartuso? (Itak sta enaki, pa najbolj prodajani) Se ne? Sem pozkusal. Rezultat: Ze narazen nikakor noce, ko pa jo koncno raztranciras, zagotovo ne gre vec skup. Verjetno da reciklirajo v smisllu: razdri (polomi magari) odstrani boben, ostalo palstiko zmelji in ponovno pretopi. Saj mogoce se vse skupaj niti ne splaca, ampak zeleni znajo v tujini bit prekleto tecni.

by!

cekr ::

Če toner nima zamaška, poglej, kje je rezervoar oz. prostor za prah, potem pa zelo previdno zvrtaj luknjo. Še prej pa si poišči kakšen majhen zamašek, ki ga boš potem dal v luknjo. Ko imaš enkrat luknjo, pa samo dobi nek en trahtar potem pa samo vsuješ zadevo notri, pa bo delovalo.

||_^_|| ::

pa majo vsi tonerji enak prah?

||_^_|| ::

RedMamba: jst mam tut ta tiskalnik, samo ga trenutno ne uporabljam sm kupu HP1200, to pa zato ker mi v wordu ni printal v redu, je delu presledke med šumniki. A teb to ql dela?

cekr ::

Za probleme s šumniki v Wordu je rešitev:

REGEDIT:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\8.0\Word\Option

dodaj: NoWideTextPrinting
vrednost = 1



To je vse. Verzija Office-a pa je lahko druga. V mojem primeru je 8.0, lahko pa je tudi druga.

||_^_|| ::


tnx, bolje pozno kot nikoli:)

Samo v winXP pa ne dela right?

cekr ::

To deluje v WIN9x , v XP-jih pa ne morem reči, ker nikakor ne morem usposobiti mojega laserja, da bi vsaj malo delal. Nekateri GDI - laserji imajo ta problem, da nihče noče napisati novih gonilnikov.

||_^_|| ::

ja..prasci prodajo printer pol pa ni driverjev..

tjasa ::

Jaz ti prodam še originalno zapakiran toner za HP Laser Jet 5L(6L) za cca 10.000 sit.
041 264 033

Chessman ::

HP v sloveniji ne odkupuje praznih tonerjev. Lahko pa jih prezplačno vrnete (v dobri volji za boljše okolje). Kot pooblaščen HP partner vam povem da če ga prinesete k nam ga moramo vzet.

Drugače pa se z odkupom pasameznih praznih tonerjev ukvarja podjetje PAVLIN d.o.o., Če se nemotim je naslov na griču 9, 1000 Ljubljana (to pišem iz glave, ker sem prelen da bi preveril v imeniku). Pri njih se da tudi določene tonerje kupit v obnovljeni obliki seveda ceneje.

Je pa bistveno manj problemov z obnovljenimi tonerji kakor z omnovljenimi kartušami. Vendar pozor, ni vsak prah enak, različni tonerji uporabljajo različni prah. Prvo pravilo ne uporabljaj prahu za fotokopirce, je pregrob.

mersol ::

Kar se kvalitetne obnove tiče in poštenega odkupa tonerjev se je najbolje dogovoriti v podjetju
Cosmo d.n.o
Poštna ul.16
Brezovica
oz si lahko ogledate internetno pondubo na spletni trgovini:
www.kartusa-toner.com

BigWhale ::

> pa majo vsi tonerji enak prah?

Ne :)

dizel ::

Jst tud priporocam podjetje Cosmo, ki ga je omenil mersol. Mam Xeroxa P8ex in original toner je skor 50 jurjev (WTF!!! raj printer stran vrzem), tuki sem dal mal cez 20, pa enkratno dela. Se ti splaca tjale na Brezovco peljat pa 25 jurjev prsparat.
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

Phoebus ::

Edin pri HPju, ki ima vse v enem (s tonerjem menjaš tudi valj), zna začet delat valj malo slabše po par polnjenjih...najhujš je če kupiš obnovljenega in plačaš polovico (pri meni 12k), pol ti pa po 300 straneh začne valj srat....

Red_Mamba ::

ka jokaš, jst sm pa nov toner kupo za neki čez 30kSIT, pol mi pa printer crkne :D
zdej mam pa toner za okras
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Brane2 ::

Zato pa moraš vedet kje kupiš obnovljenega.

Jaz kupujem pri Nep Plehu. Tip je norc.

Zadnjič sem ga klical, ker mi je kaseta ki sem jo pred časom vzel pri njemu, bolj slabo tiskala.

Na koncu sva prišla do tega, da sem to kaseto že enkrat prej spraznil, dal na polico in jo pozabil zamenjat.

Ko sem jo spet dal v tiskalnik, je nekam bledo tiskala, vendar je bila seveda praktično prazna ! :D

V glavnem, tipu sem jo odnesel, pogledal je njegovo serijsko številko na njej, šla sva skupaj v arhivo, odkoder je potegnil testno stran, stiskano na tej kartuši ! IIRC je bil na strani tudi datum polnjenja in tiska... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jur ::

ja jst mam izkušnje z cosmo-tom pa majo najcenejš pa vse se da zment

N-E-O ::

Malce stara tema, a nic zato.
Nameravam si kupiti las. tiskalnik Samsung ML-1610, pa me zanima, če se da ta model napolniti s prahom? Predhodnika 1520 se je baje lepo dalo.
Follow the white rabbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toner original ali obnovljen?

Oddelek: Kaj kupiti
254883 (4159) g7_logic
»

Laserski printer pušča sledi že sprintanega

Oddelek: Pomoč in nasveti
81447 (1251) mersol
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142103 (1795) mersol
»

Čiščenje tiskalniškega valja laserskega tiskalnika

Oddelek: Strojna oprema
337011 (6616) Brane2
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324930 (4285) dolenska

Več podobnih tem