» »

Tih trdi disk

Tih trdi disk

White ::

Kupujem nov trdi disk (>20G) za katerega mi je predvem pomembno da ne bo glasen. Ali mi lahko kdo predlaga katerega. (+cena če se ve). :|

rookie ::

Jst mam Fujitsu 20gb ATA66 5600 vrtljajev.Je ful tih vsaj men dela tko cena je pa okrog 40k.Ne me za besedo drzat glede cene ker cena je bla takrat taka ko sm jst kupoval.Zo pa ni dolg nazaj.:\
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

matevzm ::

Poglej med novimi diski. Maxtor in IBM imata diske, ki se jih lahko preklaplja med tihim in hitrim delovanjem. Jaz imam starega Maxtorja 5400 (1 leto in pol) in je kar glasen. Imel sem 20G Seagate 5400 (kupljen nekaj mesecev nazaj) in je bil relativno tisji. Pri seeku ima nizji manj motec zvok, bolj kot klokotanje. Sedaj imam Segate 40G 5400, pa je tudi kar tih. Samo ko ga prime resen seek, se ga slisi. V racunalniku imam se Segate Barracuda II 7200, odsvetujem kar se mirnega dela tice. Saj je kar hiter, a se zelo greje in je glasen. Ce ga zamucis zacne seek streljati kot brzostrelka. Najbolj mi je vsec Maxtor, pred letom kupljeni 30G 7200 je bil kar tih, sedaj imam kaksen mesec novega 30G 7200, pa je tih kot miska. Bojda so vsi diski iz IBMja in Maxtorja (vsaj OEM) nastavljeni na tiho delovanje. A jaz ga nisem sel prestavljati. Hiter je dovolj, pa mi je vsec da ne ropota.
Tako da bi ti jaz priporocil IBMa ali Maxtorja novejsih serij.

Brody ::

kaj si ti rit brises z diski, ko jih imas toliko oz. si jih imel:)??

matevzm ::

Ne, v bistvu mi je za sistem in programe dovolj 15G. 10G imam se za skladisce programov, da ne mecem ves cas na CDje. Aja, pa Maxtor in Seagate 7200 sta nova, v razmaku enega meseca sta umrla, pa sem jih v garanciji zamenjal.
Drugace je multimedia hudic. Glasba in filmi. Glasbe je 33G, filmi pa zelo variirajo. Samo za pretvorbo enega DVDja rabim nekje 15G prostora. Trenutno sta gor dva, pa zracunaj. Iz masine imam namen vzeti starega 10G Maxtorja, 30G Barracuda gre k prijatelju, tako da mi bo ostal Maxtor 30G in 2x40G Seagate. Ta dva zadnja sta stara manj kot teden, upam, da bom imel sedaj mir nekaj casa. Edino ce se IBM45G 7200 res prikotali na 320DEM, potem znam prodajati Seagatea.
Smesni problemi so se pojavili ob tem: napajalnik 300W se mi greje kar iz cistega miru, pa en disk lezi na dnu kiste, ker ni vec bayov. :)

boha ::

pred kakšnim mesecem sem nabavil 20 giga disk WesternDigital ATA 100 5400 za 33k pri mojpc-u. disk je izredno tih, oz. ga ne slišiš...

Loki ::

Kaj pa IBM DTLA 20 giga 5400 obratov?
Disk je tih, lahko pa mu s programom tudi nastavljas razmerje hitrost/ glasnost.
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361767 (1269) boštjan
»

Katere diske za RAID?

Oddelek: Kaj kupiti
171129 (818) bastadu
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381895 (1252) burekar
»

boot >8G w2k

Oddelek: Operacijski sistemi
101172 (1054) Loki

Več podobnih tem