» »

iz tele-tv kabla na adsl

iz tele-tv kabla na adsl

mrawla ::

slišal sem da lahko prestopiš iz tele-tv kabla na adsl, pa da ti pokrijejo stroške opreme ki jo potrebuješ da adsl (kar pomeni da morš sam plačat isdn prej in pol mesečno naročnino). Je to res?

Tiger ::

To je res, vendar moraš težit SiOL-u; stalno jim moraš težiti pa jim pisati reklamacije ter jih opozarjati, da ne boš plačeval enako kot ADSl uporabniki dobil pa 50% manj itd...

Potem pa ko (če) te ima SiOL dosti, ti pa pač ponudijo plačilo ADSL-a. Modem (kabelski) pa se mi zdi, da ti ostane.

Ahiles ::

Ni treba stalno tezit VSI ki placujejo poloznico siolu pa so prek kabla lohka reklamirajo racun(pisno ali fax) odgovor bo pa standardni da bodo oni krili stroske ADSL priklopa (isdn mors sam placat ker to spada k telekomu).

Sam sem to naredu. In prejsni teden so mi po 1 tedenskem cakanju koncno priklopili isdn in adsl isti dan. In zdej uzivam koncno v dobrem internetu kar prej nebi mogu rec.

Aja se postopek ko dobis tisto reklamacijo vrneno gres v teletrgovino po pogodbo isdn101+adsl (lohka vrjent tud drug paket sam zame je bil 101 cist dost) zravn pogodbe za adsl das fotokopijo une reklamacije pa narocnisko stevilko pa seveda vse ostalo. Tko da me je vse skupi prislo okol 21k (isdn).

Teletv bo vrjetno z casom ponudu dociss in drugega ISP sam bo treba za ene 30k dobit nov modem.

DSmidgy ::

Če prou zastopm.
Zej sem na kablu pa plačujem SIOL položnico. Net seveda počas dela (sploh vikendi pa zvečer). Da o nekajurnih izpadih vsak teden sploh ne govorim.
A če bi poslou pritožbo na SIOL, a bi mi pol priklopil ADSL za 21.000SIT - (k je paket ISDN+ADSL 50.000SIT).

Bane_ ::

men pa tele-tv skoz bol dela zdej skoraj nikoli vec ne mrkne pa tud hitrost je ne da bi se pritozeval!Res je da isto placujemo siolu kot pa za adsl k gre hitrej sam vem povem da bo adsl delal skoz pocasnej! Ce uzames povezavo siola 977Mbit v svet pa ce uazmes stevilo uporabnikov adsl 11500 pa mal zracunas ta stvar sploh ne more delati pod polovicno obremenitvijo kaj sele pod polno! Sedaj se ni problem adsl tak kjer je se prazna centrala sevede se stanje veliko poslabsa ko je vedno vec priklopljenih na adsl potem pa zacne upadati hitros in zacnejo se izgubljati paketi!
Na tele tv je pa skos mn uporabnikov pa dela skoz bol! No ja odlocitev je se vedno vasa res je da je adsl hitrejsi za isto ceno samo je tudi nekaj vec stroska ce gres na adsl!Pri kablu je potrebno samo potrpet da se mal tale agonija adsl proti kablasem neha in bo tud kabel bolje sibal!Seveda se to ne more nadaljevati v nedogled!
To je sam moje skromno mnenje!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Hux ::

eh to je cista bedarija kaj govoris. Siol niti 30% ne izkorisca trenutne kapacitete kajsele da bi obremenitve nastajale. Torej se vedno je mozno 200% povecanje v uporabnikih brez problemov. In nic ne deluje pocasneje. Meni vedno deluje z 1.94Mbit/240kbps brez izjem.

AlienRex ::

CompZGAGA: jaz sem cakal eno leto da se na TELE-TVju kaj premakne. Pa se ni in dvomim da se v kratkem bo.
Dober teden dni nazaj sem presel na ADSL. Stroski: 21520,00 SIT (za ISDN101+ADSL)+malenkost za instalacijo (ISDN vticnica ter nekaj m UTP kabla) + nekaj visja telefonska narocnina. Deluje 1000% boljse in hitreje kot na kablu. Nobenih izpadov, izgub paketov v primerjavi s tem kar se je dogajalp na 193.xxx.xxx.5 (gateway tele-tv) ni za omenit. Stroski so manjsi kot tisti, ki bi jih imel ce bil TELE-TV dobil drugega ISPja (ker bi v takem primeru moral kupiti DOCSIS modem).
Prohranek: ni mi potrebno klicati tehnikov, ni mi potrebno izgubljati zivcev,....

Ahiles: si ti kaj kontaktiral TELE-TV (odstopna izjava o kabelskem dostopu SIOLu baje zadostuje)? Meni so na SIOLu rekli da to oni uredijo.

Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

slawc ::

Heh... itak da se pri teletih nc ne bo premaknil se kr precej casa. Koncen rezultat bo propad, ker se ne bojo zmenil z drugim ISPjem, Siol se bo pa umaknu (halo, 100 uporabnikov kabla k jim nonstop neki jokajo... pih) novih pogodb pa ne bojo podpisovali ker bojo raje ponudili ADSL.


Najbolj smesne pa so mi izjave v stilu: " ... pogovarjajo se z drugim ISPjem ..." in pa "... sj bo kmalu ..."

Meni se pa cisto logicno zdi, da Siol vse uredi, saj je on ISP in ne teleta.

To je pa druga smesna stvar, ko Siol pravi da so za internet zadolzena teleta in naj se folk priotujejo teletu. teleta so priskrbela samo za medij po katerem se pretakajo biti, poleg tega se narocnina placuj narocnino siolu.

Narocen sem na Delo, ta pa ima nekatere strani prazne ali pa je polno napak, slike so zamesane etc. Klicem narocnisko sluzbo ... kaj hudica se pa greste, placam komplet cajtng, sprintate mi ga pa sam pou. ... ja veste, to se pa kr z raznasalcem zmente, on je kriu. 8-O

Krneki...
LP, Slawc

Ahiles ::

Ne na teletv ni treba nc posilat klicat ker smo mel pogodbo z siolom in tisto z dopisom ukines.

AlienRex ::

Slawc: Ja nov ISP bo enkrat septembra (kerga leta pa se ne ve). :D :D

Ahiles: thx


Me pa prav zanima, kdo je se ostal na TELE-TV. Kolikor vidim na SIOL forumu in tle, je kar nekaj ljudi ze preslo na ADSL.

Zdej je pa treba samo se nekaj narediti s starim modemom. Kdo kupi?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

slawc ::

Alien: jst sm se ostal pri teletih

nov ISP in the year 2525 ... :D
LP, Slawc

megaubo ::

:))
Če nebi blo serverja bi šu tud jest drugam.
Sem pa slišu da neki zajebava tale adsl. Da se ne more folk na server prključt pa take fore.
jest nism mel če cel mesec probleme skoz lepo dela. Lohk bi blo pa mal hitrej.

Tiger ::

Itak da se folk z ADSL ne more konektat na tele-tv ftp server. Počasen pa je zato, ker je to zagotovo navadni računalnik z IDE diski, verjetno na 5400 obratih. In tako je za upad hitrosti že dovolj, da vsaj 2 uporabnika vlačita dol isti file. Da fragmentacije sploh ne omenjamo.

SLOWWWeb.net ::

Ja, men ADSL dela zelo dobro.

Kar pa eni omenjate, da hodite na telekom podpisovat pogodbe, je pa bosa. Dokler hočejo oni imeti od mene denar, naj oni pridejo k meni, ne jaz k njim. No, pa še celo v manj kot pol ure se je primazal en :D .

Teletna baje že fura enega testnega ISPja. Koliko je to res ne vem, vem pa, da se bodo ZELO morali potruditi, da bodo pridobili nove narocnike [zlasti po tem, ko se je razširil slab glas, za kar so v celoti krivi sami ].
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725277 (14988) Jakka
»

Kabel ali adsl oboje siol

Oddelek: Omrežja in internet
201669 (1267) SasoS
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379483 (6542) AlienRex
»

VSI UPORABNIKI TELE-TVJA POZOR!!!!!!!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
35719151 (12516) MEDENA
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353298 (2568) SubOrbit

Več podobnih tem