» »

Wirecard ali Neteller ?

Wirecard ali Neteller ?

nokaut240 ::

Nekaj želim kupiti na internetu, preko Paypal-a. Vendar pa nimam kreditne kartice in tudi nimam namena, da bi jo naročil pri eni od naših bank, ker verjetno prvič in zadnjič kupujem preko tujih trgovin oz. prodajalcev. Nekaj sem se že seznanil z Wirecardom, potem sem pa nekje prebral, da obstaja tudi Neteller, ki podobno kot Wirecard, ponuja virtualno kreditno kartico. Pri Wirecard ti menda vzamejo ob nakazilu iz banke, 1 evro. Pri Neteller, če sem prav razumel, pa nič (free) ? Ima kdo izkušnje z obema ? Kateri izmed njiju bi bil zame najbolj ugoden ?

[ecstazy] ::

Na hitro sem preletel stran od neteller in se mi zdi, da za paypal virtualni neteller ni uporaben, ker za vsak nakup zgeneriraš novo 16-mestno št. kartice.
Sam uporabljam Wirecard in sem zadovoljen. Uporabljam jo predvsem za paypal. Pri nakazilu z banke ti vzamejo 1EUR.

jest10 ::

Stara tema... Ampak ker nimam časa pretakniti pol interneta vprašam tukaj.

Nettler in paypal. Deluje?
Ali morem iti na Wirecard?

Boobiz ::

Pri Netellerju je dolga procedura. Jst sm ravno danes dobil extended account tako da sm lahko naročil kartico. Zdej pa še tega zlomka čakat (do) 3 tedne, preden bom lahko kaj kupil. Odločil sm se pa za net+ zato, ker nimaš letnih članarin in nadomestkov za vodenje računa. Vzamejo pa ti 4€ pri dvigu z bankomata, ampak kdo pa kaj dviguje z mastercarda. ;((

Mislim pa da ti tudi neteller nekaj provizije vzame pri bančnem nakazilu. Jst sm nakazal z paysafecardom in je 1.75% provizija, ampak je konec koncev vseeno, ker dobiš 10% bonusa ob prvem nakupu, če si nakazal denar v 30 dneh od registracije, pa še friend invite maš, kjer dobiš še dodaten bonus, mislm da 8%. Če kdo rabi invite naj pove, mava oba nekaj od tega :D

EDIT:
Your bonus will be equal to 20% of your friend's first deposit amount, (up to 16.00 EUR) directly into your account.Your friend's bonus will be 10% of the amount they deposited to their NETELLER account (up to 8.00 EUR) directly into their new account.

All bonuses are dependent on the referee initiating a first deposit within 30 days.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Freezy ::

Se mi zdi, da je wirecard še vedno najbolj optimalna varianta. Pri nakazilu si vzamejo 1 eur ne glede na vrednost. Nikoli nisem še imel problemov ne s paypalom, niti čim drugim. Glas za wirecard.

St235 ::

Netteler je v osnovi dosti boljša storitev kot wirecard, je pa več komplikacij da ga nastaviš (vertifikacija). Bistvene prednosti:

Ni provizije pri nakazilu z TRR
Možnost virtualne kartice, kjer se številka generira samo za en nakup. Uporabno pri kakšnih sumljivih tranzakcijah ali kot dodaten nivo varnosti.
Možnost brezplačne izdelave fizične Mastercard kartice.
Najvišji dnevni limit od vseh ponudnikov (3k).
Ne potrebuješ rednih prilivov (za razliko od klasičnih MC/Visa kartic)

Največja slabost, ki sem jo do sedaj našel je provizija pri plačilu v drugih valutah. Sam pri online plačevanju to niti ni problem, ker ti paypal lahko pretvozi v tvojo lokalno valuto in potem ne plačaš provizije. Zna pa bit to problem pri fizični kartici, če dosti potuješ izven svojega območja.

MrStein ::

Hmm, glede valut, včasih te pri plačilu vprašajo, v kaki valuti ti naj računajo.
A je to "luksuz" ali standardna storitev?
Videl sem to sicer res le tu in tam.
A je to odvisno od terminala? Od vrste pogodbe, ki jo ima prodajalec?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

Predvsem je to ponavadi zelo draga storitev. Pusti, naj ti tvoja banka konvertira, bo najceneje.

hojnikb ::

ja konverzije so kr drage, sploh od paypala..
#brezpodpisa

blackbfm ::

Meni se je wirecard zameril..nekaj sem zmutil s potrditvenim smsom, naredil še en acc in je zaradi tega nastal totalen problem. Čakal več kot en mesec na odgovor s supporta, zato da se me na koncu grdo skenslali kot da sem jih nevem kako hotel nategnit in za piko na i so me še trajno blokirali. Še dobr da jim nisem kaj nakazoval gor ker bi pomoje ostal še brez keša.

Pri paypalu za primerjavo, ko sem imel nek problem, me je takoj naslednji dan poklicala njihova uslužbenka s supporta in sva se zmenila. Pa bi si mislu da ima paypal slabši odnos kot neka nemška banka, ampak ne.

Za kartico je brezveze komplicirat z nekimi tujimi ponudniki, pri nas zrihtaš vse hitreje, pa cenovno te tudi ne ubije če plačaš tisto članarino. Pa še napizdiš jih loh če kej ne bi delal.

če pa res rabiš za 1x nakup pol pa rečeš kolegu, sigurno uporablja kdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

joze28 ::

Rešitev za paypal,
nakazilo direkt z osebnega računa:
https://www.paypal-topup.si/

MrStein ::

BlaY0 je izjavil:

Predvsem je to ponavadi zelo draga storitev. Pusti, naj ti tvoja banka konvertira, bo najceneje.

Torej na blagajni izberem njihovo lokalno valuto?

V Dubai-u je na letališču bilo (torej duty free). Na izbiro je bil verjetno USD in njihov dirham al kaj je že (se ne spomnim več, bilo pred časom).
A ni potem vseeno? Ker bo na koncu v evre konvertirano?

blackbfm je izjavil:


Za kartico je brezveze komplicirat z nekimi tujimi ponudniki, pri nas zrihtaš vse hitreje, pa cenovno te tudi ne ubije če plačaš tisto članarino. Pa še napizdiš jih loh če kej ne bi delal.

To misliš klasično MC/Visa pri svoji banki?
Jaz iščem alternativo temu, za primer, da imaš s kartico od banke ... "probleme".

Predplačniška MC/Visa pri drugih bankah pa je v Sloveniji kar draga.
Sicer ne vem, kaki problemi bi bili z uveljavljenimi Skrill ali Neteller. (trenutna od banke ima več problemov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

St235 ::

V Dubai-u je na letališču bilo (torej duty free). Na izbiro je bil verjetno USD in njihov dirham al kaj je že (se ne spomnim več, bilo pred časom).
A ni potem vseeno? Ker bo na koncu v evre konvertirano?


Ni vseeno ker je odvisno po katerem tečaju bo konvertirano. Oziroma je vseeno z vidika tovje kartice v kateri valuti je, ni pa vseeno, ker ti verjetno z dirham v USD pretvorijo pod precej slabimi pogoji.

Predplačniška MC/Visa pri drugih bankah pa je v Sloveniji kar draga.


Cenejše kot je predplačniški MC na recimo Banki Koper skoraj ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

Misliš Predplačilna VISA?

Je kje kaki podrobnejši opis? Tam najdem samo strošek izdaje 10 EUR ter za dvig gotovine.

Kako se polni? Provizije?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hayabusa ::

Tam najdem samo strošek izdaje 10 EUR ter za dvig gotovine.

Zaračunajo samo teh 10E za izdajo kartice.

http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...
spodaj na strani imaš faq
Kako se polni? Provizije?

Greš na banko in položiš na račun.
Ni provizije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

MrStein ::

Grem? V Koper? :O

(saj vem, da imajo poslovalnice, ampak vseeno, nakazil ne poznajo?)
(bom seveda njih direktno vprašal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hayabusa ::

(saj vem, da imajo poslovalnice, ampak vseeno, nakazil ne poznajo?)

Verjetno gre tudi tako, ja, nakazilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224544 (2771) Marko61
»

Neteller

Oddelek: Omrežja in internet
439550 (1959) CoreySteel
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110175 (38096) Andro457
»

Anonimne bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214244 (8578) Mmmmm1
»

mastercard samo zato da bom imel PayPal - so alternative?

Oddelek: Pomoč in nasveti
252217 (1763) St235

Več podobnih tem