» »

Problem z računalnikom

Problem z računalnikom

Bleeh ::

Živjo!

Imam problem z računalnikom in problem je sledeč. Danes sem se odločil da bom na novo namazal termalno pasto na procesor. Odprl sem računalnik in odstranil grafično kartico za lažji dostop do procesorja, nato sem odstranil še hladilnik. S hladilnika in procesorja sem odstranil staro termalno pasto z acetonom in na sredino procesorja nanesel novo. Nazaj sem dal hladilnik in grafočno kartico in nato poskusil zagnati računalnik. Računalnik se je vžgal a na ekranu ni bilo slike in tudi windowsi se niso zagnali. In zdaj me zanima kaj bi lahko bilo narobe z računalnikom?

P.S.: Če zdaj pustim računalnik lavfati mi po manj kot petih minutah crkne. Le enkrat je prišel v windowse pa še takrat je zamrznil.

Hvala za odgovore.
  • spremenil: Bleeh ()

DJ MartiNi ::

Spuli ven grafično in jo nazaj vtakni (lahko vmes še preveriš, če so kontakti OK). Ali pa preveri, če je sedaj slabo nameščena.

Bi me pa zanimalo sledeče:
Ko prižgeš računalnik, a ta kaj drugače piska kot običajno (največkrat je to en kratki pisk)? Kateri CPU imaš?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

nejko8 ::

P.S.: Če zdaj pustim računalnik lavfati mi po manj kot petih minutah crkne. Le enkrat je prišel v windowse pa še takrat je zamrznil.


Najbrž ni dobrega stika med hladilnikom in procesorjem. Zato se računalnik avtomatično ugasne, ker se vklopi zaščita pred pregrejtem procesorja. Še 1x montiraj hladilnik za cpu!

Bleeh ::

Sem grafično že večkrat dal ven in noter pa ni bilo učinka. Ko prižgem računalnik je bil samo enkrat en kratek pisk drugače pa nikoli, le grafična še bolj "ropota" kot včasih. Imam pa procesor AMD athlon 6000 x2.

nejko8: Sem še enkrat dal dol hladilnik in namazal pasto vendar ni nič drugače kot je bilo prej. Ali moram počakati nekaj časa ko namestim termalno pasto in hladilnik na procesor?

DJ MartiNi ::

Probaj s katero drugo grafično, če imaš pri roki.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

mr1two ::

preglej napajalne kable, potisni vse mogoče stvari, ki bi se lahko razrahljale...

Bleeh ::

Pomoje da ni grafična kriva, ker drugače bi začelo piskati takrat ko začne prverjat nekaj če je priključeno kaj v računalnik in bi prišlo v windowse. Zdaj pa tudi tisto nič ne piska. Bom preveril še vse kable enkrat.

nejko8 ::

si priklopil nazaj ventilator na hladilniku? kakšne temperatue cpu-ja prikazuje bios?

Bleeh ::

Sem priklopil nazaj hladilnik. Sajn problem je ker še do BIOS-a ne pridem. Je mogoče kriv trdi disk?

DJ MartiNi ::

Lahko da si je plata kakšno neumnost zapomnila. Spuli baterijo ven za nekaj časa ali pa z jumperom povrni bios na tovarniške nastavitve.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Bleeh ::

Danes sem probal z drugo grafično kartico in se ni spet nč prikazalo na ekranu. Sem pa ugotovil, da začne takoj nekaj smrdeti, ko vžgem računalnik in ga hitro vgasnem.

Matični pa nevem če se je kej zmešalo :)

technolog ::

Prvi zakon informatke: Dokler dela, pusti pri miru. :D

Mene je tudi večkrat izučilo. Pač naslednjič ne boš šel menjavat paste, ker je to tricky business.

Zgodovina sprememb…

Bleeh ::

Ja sem tud sam ugotovu ta zakon :D. Zdej ga bo treba pa na servis pelat :P

technolog ::

Ja, zagotovo je pasta.

To pa, da začne nekaj smrdet, je zagotovo zelo slab zank! Svetujem, da ne prižigaš računalnika več in ne tvegaš.

Jst sm bil nazadnje žrtev tega zakona, ko sem šel nameščat nove driverje za grafično kartico v želji, da bi potem grafika hitreje tekla. Zgodilo se je pa to, da se slika ni več pokazala. Porabil sem tri dni dela, da sem stvar spravil v red :P

TOP ::

Od kje začne smrdet.Tukaj diši po matični plošči.

Bleeh ::

Nevem točno od kje začne smrdet ampak začne takoj ko vžgem računalnik. Saj zdaj ga bom peljal na servis, da ga tgam porihtajo :P

Bleeh ::

Sem danes dobil računalnik s servisa in je šla res matična plošča :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121421 (988) Robocop1
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Zvok in slika
151320 (1074) Xserces
»

Problem z grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506486 (5851) him
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161876 (1091) solatko
»

Kaj sem naredil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
955179 (3895) Timmah

Več podobnih tem