» »

Ne pride v windowse po zamenjavi plate

Ne pride v windowse po zamenjavi plate

kalcek16 ::

Imel sem plato GA-8gem 667, pa mi je šla, sedaj pa sem kupil novo plato ASRock P4i65g in jo priklopil, sedaj mi pa noče v windowse pridt. Disk mi zazna ko pa bi se mogu pojavit un logotip za windowse ga pa resitera. Tudi varni če hočem varni zagon mi naredi isto. Disk je 100% vredu ker mi ga na drugem računalniku zazna. A bom mogu ponovno naložit windowse in driverje? Ali je kakšna druga rešitev?

MIHAc27 ::

Naredi samo repair windowsov (V bistvu zaženeš kot bi inštaliral na novo, vendar ko ti najde stare vindowse pritisneš R za repair) pa bi moralo delati.
Gonilnike ko zlezeš v XP vseeno tudi zamenjaj...

neeno ::

Od kdaj bi sistem MORAL delovati po zamenjavi matične plošče ? Jaz newem kaj se folk čudi oz kaj bi vi radi ? Delalo bi pod pogojem da bi vstavil identično plato drugače pa VSAj repair.

kalcek16 ::

repair funkcije nimam

IvoJan ::

če imaš win 7 ni frke. če pa maš win XP bo pa treba clean install ali pa vsaj repair.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

amigo_no1 ::

@neeno
Na win 9x je delalo.

@kalcek16
Seveda imaš.

googlaj za "windows xp repair".

Zgodovina sprememb…

kalcek16 ::

Res nimam repair funkcije. A če windowse na novo namestim, brez da bi formateru disk al bi mi uni programi, ki so od prej namešmeni delali?

St235 ::

kakor kateri, predvsem si boš pa na disku naredil totalno zmedo. Rajši reši podatke, ki jih rabiš in naredi clean install.

jat2406 ::

Repair funkcija deluje samo, če poskušaš to narediti z isto verzijo oken.
Če je bila inštalirana verzija home, potem z professional ne dobiš možnosti za repair in obratno.
Sicer pa lepo dela, edino kar velikokrat izgubi, so bližnjice v start meniju, pa jih je treba na roke poiskati.

Mobidick ::

XP-ji so delali včasih, samo si moral pred takšnim početjem nastaviti diskovni kontroler na nekega standardnega, pa pol po uspešnem zagonu namestiti ustrezen gonilnik zanj (morda celo več gonilnikov za ploščo). Če ti gre vsaj v Varni način, poskusi s tem.
The future is digital!

kalcek16 ::

mogoče kdo ve kako se zadeva popravi z ERD Commanderjem?

neeno ::

možno je tudi da repair opcije nimaš ker uporabljaš kak OEM medij - HP, DELL bla bla. Videl sem že HP medije ki te funkcije niso vsebovali. V takem primeru si lahko CD sposodiš kje pa probaš s tistim.

MIHAc27 ::

Jaz sem imel neko datoteko mergeide.reg. Če sem to zagnal PRED kloniranjem oz menjavi plate je zadeva delala. Problem tu je, ker stara plata ne dela več.

kalcek16 ::

Hvala vsem za odgovore, mi je ratal:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811 (769) energetik
»

Reset

Oddelek: Pomoč in nasveti
9994 (841) skladisce
»

Menjava računalnika, isti windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
61082 (925) OmegaBlue
»

XP-ji se ne zaženejo - stalno se reboota

Oddelek: Pomoč in nasveti
9731 (712) iMark
»

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321730 (1367) kuglvinkl

Več podobnih tem