» »

Spletna prevara??

Spletna prevara??

1
2
3

lonz ::

Za začetek si preberi tole:

http://www.419eater.com/

Zelo verjetno si padla na nigerijki scam, katerega je veliiko oblik. Denarja ne boš videla več. Pika. Prej ko se sprijazneš - bolje bo. Pa da nebi imela kakih pametnih idej ga it dol iskat. Ljudje so že izgineval zarad tega ali pa bili najdeni mrtvi.
To je dobro organizirana združba in naredijo vse za denar. V njihovem slengu pa si mugu.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Ales ::

Dejte biti pametni vsi. Za take vsote denarja se obrneš na odvetnika & policijo.

In ja, lepo bi bilo, če bi kasneje še poročala malo, kaj se dogaja.

solatko ::

Kaj bo pa odvetnik ali policija pomagala v tem primeru. Pomagal bi lahko samo kakšen Corleone z dobrimi vezami v Nigerijski mafiji. Pozabi na denar in naj ti bo to dobra šola v prihodnje, hitri dobički so samo za tiste, ki jih obljubljajo, ne za tiste, ki sodelujejo.
Kaj ljudje, vas še niso izučile razne finančne verige ali človeška požrešnost res ne pozna meja.
Hitri dobiček je samo na pravilnih 7 na lotu in nikjer drugje.
Jamranje po zapravljenem denarju ne pomaga, če pa si si še sposodila, se pa kar večkrat udari po glavi, da ti ne bo prišlo še kdaj, kaj podobnega na misel.
Vsem, ki predlagate odvetnika pa, verjetno ji ni ostalo toliko denarja, da bi bili zadosti za stroške odvetniških storitev med Slo in Nigerijo.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Sam čak mal... Če je šlo za 65k€ velik fraud, potem bi to mogu nekdo ziher registrirat. Ali pač ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gandalfar ::

> Kaj bo pa odvetnik ali policija pomagala v tem primeru.

predvsem to, da so dovolj veliki zneski za interpol

Gandalfar ::

No dajmo. Dvignite nivo debate. Ce nimate kaj pametnega za pripomnit ni treba pisat v to temo.

solatko ::

Gandalfar - In Iterpol ima pristojnosti v Nigeriji - koliko?
Ne serji, v takem biznisu je denar vržen stran, brez možnosti, da ga še kdaj vidi.
Interpol ni mogel narediti nič pri raznih verigah, ki so potekale v Evropi, pa bo po vašem deloval izven.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Meizu ::

solatko, glej, če je to res, potem pa... "čao pičke" grem jaz v Nigerijo na lepše, živet sanjsko življenje, pa folk obirat.

Ni tako enostavno.
Zakaj pa ne bi prijavil tega? Kakšno korist imaš, če ne prijaviš?

Edit: Vsekakor prijavit takle nateg. Mislim, da nobenemu ne bi bilo vseeno če bi izgubil 65kEUR kar tako, ter potem poskušal pozabit na tale problem. Me ne prepričaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mihec87 ::

Verjetno take zadeve uspevajo ravno zaradi zgoraj napisanega mišljenja,saj pač veliko gdo ne ukrene ničesar oz raje sploh ne pove nobenemu saj ga je enostavno sram neumnosti ki jo je naredil.
Čeprav realno gledano je res mala možnost da dobi denar nazaj.

Matev ::

in kaj lahko naša 65.000 evrov vredna slovenka sploh doseže

saj je sama dala denar

nihče je ni prisilil
tudi nima nikakršne pogodbe do kdaj mora prejemnik denarja dati njej tiste bajne milijone

zato tudi če policija vse najde - ni zakonske podlage da bi zumba moral dati denar nazaj

...
sicer bi se pa vprašal kje je logika da nekomu daš denar ko ti on obljublja da ti bo dal 100x več nazaj

... resno me zanima - in to ni retorično vprašanje...

resno: kje je razlog da nekomu ki ga ne poznaš zaušpaš da ti bo dal dva milijona če ti njemu daš prvo ves tvoj prihranek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

solatko ::

Meizu - Vsekakor prijava, samo vprašanje komu, glede na to, da je denar dala v Londonu - naši policiji, angleški, interpolu?
Zadovoljivo ukrepal ne bo nihče, to mislim na to, da bi dekle še kdaj videlo kakšen € od tistih 65k.
Delo krepa človeka

Meizu ::

Hmm... Ja slovenski policiji jaz ne bi prijavljal... Ker nima nič s tem kar se je zgodilo. Osebno bi se zglasil na angleški policiji ter interpolu. Podaš prijavo, ter čakaš. Zdej je pa odvisno koliko časa je sploh preteklo od te "kraje". A se je to zgodilo prejšnji teden, ali je čakala s tem kakšno leto... To pove veliko o resnosti npr.

Se pa tudi delno strinjam z matevom. Dejansko res če je prostovoljno dala denar in ni opravljala nobenega nakupa s tem ko je denar dala neki osebi, ter nima pogodbe, ki bi dejansko ta denar označila kot posojeni denar ali karkoli podobnega v tej smeri, so šanse zelo majhne, da se karkoli reši. Verjetno tisti nategun tudi ni toliko neumen, da bi se ti dejansko pustil slikati, potem pa še pobegnil s 65k€ kar tako, tja v en dan. Je že vedel kaj dela pomojem.

poweroff ::

Še enkrat vprašam - si zadevo prijavila policiji ali ne?
sudo poweroff

Vikking ::

Suzle nateguje folk, oz. z lažnjivo zgodbo išče verjetno osebke od katerih bi si sposodila denar. Ni prva (če je sploh "she" in edina ki na takšen način išče folk na forumih za izposoja denarja).

Nekdo ki si gre sposodit denar od ljudi (po njeni izjavi), za celih 65k € pomeni da pričakuje povrnitev investicije prej kot v 1 letu. 65k € na 1,8mio € prej kot v enem letu je teoretično mogoče, da za takšen denar kupiš 50kg kokaina, ter ga maloprodajno zdilaš. A še vedno daleč od 1.8 mio € profita. Glede na to da moraš takšno količino maloprodajno zdilat po celi Evropi...

Nekdo ki se odpravi v anglijo z 65k € sklepat posel, ga sklepa preko odvetnikov ali notarjev. Kjer se preveri istovetnost oseb, s katerimi se sklepa posel, prav tako pravna podlaga za tožbo v primeru kršitev, zlorab...

Nekdo ki je žrtev zlorabe, ter je ob 65k € ne sprašuje na forumu če bi/ali ne bi šel na policijo. Že zdavnaj bi kontaktiral odvetnika, prijavil zadevo na policiji pri nas, kot tudi v tujini kjer se je omenjena zgodba zgodila.

poweroff ::

No, to je tudi moje mnenje. Zato sem vprašal, če je šla na policijo - pa ni odgovora.

Če izgubiš tako vsoto denarja GREŠ na policijo. Razen, če denarja ne pogrešaš. Sploh pa - mlada, pa 65k EUR. Od kje? Razen, če je podedovala kup nepremičnin in jih potem prodala.

Vsekakor je pa res to, kar je napisal Vikking. Tako visoki dobički so mogoči samo ob nezakonitih poslih ali pa gre za nateg. Obojega se je pa najbolje izogibati.
sudo poweroff

Relanium ::

Morebiti, morda pa tud ne.
Sj ponavadi bo prej nasedla kaka ženska kot pa moški (moje osebno opažanje, imajo mal slabše logično razmišljanje)
ampak se pa tud ponavadi zmer izkorišča ženski spol za take stvari,
sj veste, dost raj bi kateri deklici v stiski pomagal ko pa nekemu dedu.

Sem se pa tud sam vprašal od kod 65.000€

solatko ::

Relanium - Tle se pa fajn motiš, poglej koliko zapravijo moški na športnih stavah, kar ni nič drugega, kot s strani države, podprta denarna gulfija, potem loto, srečke...... pa tudi v finančnih verigah, so bili moški v večini.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Večina moških ima o svojih sposobnostih nenasedanja goljufijam visoko mnenje - neupravičeno. 8-O
sudo poweroff

bluefish ::

Sem se pa tud sam vprašal od kod 65.000€
Takega denarja z leti ni problem nabrat. Se je pa za vprašat, če ga potem zaupaš neznancu, ki obljublja bajne donose.

poweroff ::

Takega denarja z leti ni problem nabrat - ja, ampak ona trdi, da je mlada...
sudo poweroff

suzle ::

1. Naj še enkrat povem,to nikakor ni nateg.
2. Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi koga na kakršnemkoli forumu prosila za denar
3. Na policiji še nisem bila,ker sem skeptična o tem,kaj naša policija sploh lahko stori? Še domačih zadev ne reši,pa bi tako?
4. Kje sem dobila 65k €? Saj sem že povedala,da sem si sposodila. Nekaj od sorodnikov,nekaj od prijateljev

poweroff ::

Torej je zadeva jasna. Če še nisi bila na policiji so možne štiri variante.

Ali si si vse izmislila. (Recimo, da ne).

Ali pa je to poskus kakšne nove prevare. (Ni treba prosit na forumu, s temile posti lahko dokazuješ "kredibilnost" - "lejte, jaz sem tam opisala svojo zgodbo")

Ali tega denarja ne pogrešaš.

Ali je pa v ozadju še kaj, česar policija ne bi smela izvedeti.

Kaj lahko naredi policija... precej. Sam osebno poznam primere, ko so pri podobnih prevarah uspeli izslediti storilca. V enem primeru sem celo jaz pomagal preiskovalnemu sodniku. Samo če nočeš probat - ne bo nič.
sudo poweroff

solatko ::

suzle - Vsekakor, čim prej prijavi, uspeha sicer, po vsej verjetnosti ne bo, obstoji pa možnost, da bo ta način zaslužka ustavljen, tako, da se še kdo drug ne nategne.
Imaš prijatelje še vedno?
1. pravilo - nikoli si ne sposojaj denarja od prijatelja, razen, če si se prijateljstva s to osebo naveličala.
Delo krepa človeka

bezerk ::

Suzle ali Gendale ali kaj je že spet TROLA.......

suzle ::

Nobenega dokazila nimam,da sem mu denar res dala. Zato sem skeptična glede policije. Za odvetnika pa tako ali tako nimam denarja.:(

solatko ::

V tem primeru, bi lahko naredila kaj samo mednarodna odvetniška pisarna, za kar pa verjamem, da nimaš denarja.
Verjetno pa imaš kakšno konverzacijo, saj nisi kar tako nesla denar v London in na cesti spraševala, kdo ga rabi.
Maili, gsm...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Ales ::

Odpotovala si s 65k EUR v žepu in jih kar tako dala popolnemu neznancu v tuji državi, brez kakršne koli pogodbe ali vsaj nečesa na prtiček narisanega? Ma, daj no.

Mislim, da je ta tema zrela za zaklep.

logout ::

Zgodba sama po sebi je čisto verjetna, saj to sploh ni osamljen primer. Večina "nategnjenih" se sicer ne izpostavlja v javnosti, ko ugotovijo, da ne bo nič z milijoni, ki so si jih obetali. O nekaterih se sliši tudi v medijih, zaradi različnih razlogov. Jaz se spomnim vsaj dveh. Prvi je nek občinski funkcionar s primorske, ki je v Nigerijo pošiljal denar, namenjen popotresni obnovi. Drugi je novejšega datuma, nek vodstveni kader iz KC Ljubljana, ki je podobno biznisiral s službenimi financami.

L.p., Kloko

Matev ::

Nobenega dokazila nimam,da sem mu denar res dala. Zato sem skeptična glede policije. Za odvetnika pa tako ali tako nimam denarja.


in mi naj ti verjamemo da je lahko človek tako naiven da izroči 65k evrov nekomu ki ga ne pozna
in to brez vsakakršnega potrdila

...
če je to res
...

potem bi bilo greh da bi ti ta denar dobila nazaj

oprosti - ampak prav je da so ti ga vzeli

poweroff ::

No, ta je malo huda.

Ampak glede dokazov je pa bullshit. Obstajajo različni načini dokazovanja in policija jih pozna.
sudo poweroff

ravsek ::

Ce tole ni trolanje, kar vse bolj mislim, da je, potem si pa se bolj, oprosti izrazu, neumna, kot sem sprva mislil:

1. nekemu neznancu das 65k EUR
2. niti toliko ne pogresas denarja, da bi se odmajala do prve policijske postaje in prijavila primer (saj ne, da bi lahko nekaj veliko naredili, samo vseeno, da ti je tako vseeno, da se ti niti malo ne da potruditi, da bi naredila nekaj v smeri za dobiti denar nazaj)

V tem primeru se strinjam z Matev-om; tega denarja si niti ne zasluzis dobiti nazaj, naj gre nekam, kjer bo uporabljen v kaksne bolj produktivne namene. Ti si pa pac placala neke vrste davek- na nekaj, kar se zacne na B in konca na E...


Aja, nudim ti izvrstno priliko za obogateti, vlozek par tisoc EUR, oz. kar ti je se ostalo, ZS ce te zanima >:D

poweroff ::

Dajmo držat nivo.
sudo poweroff

Furbo ::

suzle je izjavil:

1. Naj še enkrat povem,to nikakor ni nateg.
2. Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi koga na kakršnemkoli forumu prosila za denar
3. Na policiji še nisem bila,ker sem skeptična o tem,kaj naša policija sploh lahko stori? Še domačih zadev ne reši,pa bi tako?
4. Kje sem dobila 65k €? Saj sem že povedala,da sem si sposodila. Nekaj od sorodnikov,nekaj od prijateljev


Če nočeš na policijo (ničesar ukreniti) potem si prišla sem samo po tolažbo.

Saj bo bolje, mlada si še (ali pa tudi ne), pač lekcija.

Pa smo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lonz ::

suzle je izjavil:

1. Naj še enkrat povem,to nikakor ni nateg.
2. Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi koga na kakršnemkoli forumu prosila za denar
3. Na policiji še nisem bila,ker sem skeptična o tem,kaj naša policija sploh lahko stori? Še domačih zadev ne reši,pa bi tako?
4. Kje sem dobila 65k €? Saj sem že povedala,da sem si sposodila. Nekaj od sorodnikov,nekaj od prijateljev



Tudi če bi mene sorodnik ali prijatelj vprašal za posojilo, bi me zanimalo za kaj se ta denar potrebuje in ko bi izvedel za konkretni primer bi tega znanca ali sorodnika povprašal po zdravi pameti; denarja seveda ne bi posodil. Torej. Ali komplet familja in znanci v tem primeru nimajo pojma o ničemer ali pa je tole en nateg.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Looooooka ::

No...zato bi jaz uvedel izpit za internet.
Doloceni ocitno celo zivljenje zivijo v svojem svetu...ne berejo casopisov,ne prizigajo tv-ja,ne poslusajo prijateljevih "potem pa svizec zavije cokolado" sal, dobijo internet in verjamejo, da jih je nekdo na podlagi bogve cesa izbral za neverjetno poslovno priloznost.
Recimo moj sosed...njemu sem hvala bogu uspel razloziti, da begunci v Afriki, ki jih je resil lokalni duhovnik po vsej verjetnosti nimajo dostopa do interneta in ce bi ga imeli verjetno ne bi fehtali denarja ampak bi pisali UNICEFu al pa komu :)

suzle ::

Hvala za vaše prijazne nasvete in misli. Mi je žal,da sem sploh kaj omenila. S tem se bom že nekako spoprijela. Sorodniki in prijatelji o tem nič ne vedo. Ni to takšna stvar,ki bi jo obešal na velik zvon. Tudi na to stran sem pisala sam zato, ker sem vedela, da nihče ne bo vedel za koga gre.Smo pač bolj naivni ljudje tudi na tem svetu. Le upam lahko ,da nobeden od tistih,ki ste zdaj tako zelo pametni, ne bo tako ali drugače nasedel kakšni prevari. Takšni ali drugačni. Mogoče ste pa že?8-O
LP

poweroff ::

Jaz sem načeloma zelo previden pri spletnih nakupih. Sem pa videl kar nekaj prevar in hekerskih napadov.
sudo poweroff

St235 ::

Glede na to o kakšnih zneskih je šlo takrat pri onem mandelcu iz UKC, se mi ne zdi nemogoče,da bi kdo zmetal 65k v takšno zadevo. Predvsem ponavadi ne daš denarja v kompletu. Ampak rabijo 1000€ za podkupnino bančnega uslužbenca, pa 500€ za birokratske stroške, pa 10.000€ za davke. Potem se pa usatvi na britanski carini pa rabijo 5000€ za uredit ta problem. Potem se najde kakšna policija, ki hoče to zapletnit in je nujno poslat še 10k da se to prepreči... no 65k potem ni več tako nemogoče velika številka.

solatko ::

Tudi, če je na S-T kakšna zguba med razpravljalci, sodiš med tiste TOP. Verjetno med nami ni nikogar, ki bi izgubil več kot 5% tvojega darila Nigerijski mafiji.
Delo krepa človeka

para! ::

Suzle, ali prihajaš iz Koroške?

lp
Death before dishonor!

algo ::

Uau, greš zagonit 65.000€ sposojenega denarja. Če bi bil tvoj, bi zihrt trikrat premislil predno se greš takšne nemnosti. Verjetno si s solzami v očeh fehtarila denar zdaj pa niti več ne veš kom vse si dolžna. Kaj to tebe briga, to ni tvoj problem. Denar itak ni bil tvoj. Skupaj s prevaranti bi bilo potrebno še tebe strpati v zapor, ker si verjetno pošteno nategnila lepo število sorodnikov, prijateljev. Fehtarji ste vsi podobni, s tujim denarjem počnete kot svinja z mehom.

poweroff ::

Dajmo se malo umiriti, no.

Naj dvigne roko tisti, ki misli, da se mu kaj takega ne more zgoditi.
sudo poweroff

solatko ::

Prvi sem dvignil roko. Pa sedaj, mi boš ponudil dober biznis (pa lahko naročiš še kakšnega poceni zobarja).
Delo krepa človeka

Matev ::

Naj dvigne roko tisti, ki misli, da se mu kaj takega ne more zgoditi.


a da 65.000 sposojenih evrov daš prostovoljno brez vsake prisile, človeku, ki ga sploh ne poznaš in ga prvič vidiš?

Nerdor ::

Matev: kaj si pa tako presenečen!? :D Slovenke (predvidevam, da je bila prevarana ženskega spola) so sposobne marsikaj z osebo, ki jo sploh ne poznajo. Recimo, veliko slovenk (ok, vem, da je oftopik) bi skočilo brez problema pod rjuhe s temnopoltim človekom. (nezavedajoč se o spolnih bolezni, ampak ok)
Pri taki mentaliteti mnaših žensk, nism presenečen da jo je nek romantičen anglež (ali američan) peljal na limanice. Če bi ji kak joža ponujal tako ponudbo, bi ga gladko zavrnila. ;) Tako pa je kar pač je... Naj bodo babe manj naivne, in naj se bolj socializirajo z nami (kao dolgočasnimi) slovenčki, pa ne bodo opeharjene. Res, da je to mal oftopik, sam ima veliko veze. Problem je v temu, da so naše slovenke klinčevo tako zadržane do nas, se ne družijo z nami, pol pa kakemu tujcu takoj naivno padejo na kolena. Prav ji je, zakaj se ne socializira z nami, ki nimamo glih namenom jo opehariti, pa ravno tako nekateri smo dobičkonosni, anede!?
... for lifetime!

Matev ::

to da se slovenka rada da dol s črncem je čist normalno

saj je tujec in vse tuje je zanjih kao zanimivo

tudi če bi se slovencu kaka črnka ponujala - je menda ne bi zavrnil

...
glede denarja je pa itak - bolj si lakomen, bolj si primeren za nateg

poweroff ::

No, verjetno tolk neumni niste, da bi takoj padli na očitno foro. Če bi bila pa ustrezno zapakirana (delnice, forex!, ugodni nakupi, igranje lota, služenje s klikanjem na oglase), pa stavim, da bi marsikdo veselo nasedel...
sudo poweroff

solatko ::

Matthai - Težko za več kot kakšen % tega zneska, saj moški vplačujejo športne stave, športno napoved in ostale davke na neumnost, se pa včasih kakšnemu tudi posreči. Vendar so to legalne igre, ki jih večina jemlje bolj za zabavo. Povsod kjer je obljubljen nenormalen donos, je nekaj, kar smrdi in pametni od takih ponudb bežimo.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Če z športnimi stavami dosegaš 10% yielda mesečno, jih ne metati v isti koš z loterijo, hitro srečko, tombolo ali čim podobnim.

športne stave, športno napoved

ni to eno in isto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

Jaja, vsi dobijo in športne stave se financirajo iz proračuna. Tudi jaz poznam tipe, ki so hodili v Avstrijo zapravljat denar v igralnico, kolega si je s tam pridobljenim denarjem kupil stanovanje, samo to je ?% igralcev, tudi pri pokru se da dobit strašne denarje, da se jih pa tudi zapravit, v vsakem primeru jih več izgubi, kot dobi, v dobitke gre pa samo 50% vplačil - 25% davka na zadetke pri igrah na srečo.

V povprečju je to zelo velik davek na neumnost.
Delo krepa človeka
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objava osebnih podatkov nateguna

Oddelek: Loža
415211 (2931) St235
»

Telemach priznava kaznivo dejanje a ne ukrepa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12820635 (13637) St235
»

Banka trdi da je bilo plačilo izvedeno z nezakonitimi sredstvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9319998 (15324) mat xxl
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420986 (15879) St235
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822404 (17285) ratkob65

Več podobnih tem